Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.271.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Володін М. О. 
Антропогенні процеси в природному середовищі і регулювання землекористування / М. О. Володін // Містобудування та терит. планув. - 2002. - Вып. 11. - С. 9-13. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Хвесик М. А. 
Інституціональне забезпечення землекористування: теорія і практика : Моногр. / М. А. Хвесик, В. А. Голян; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України, Нац. авіац. ун-т. - К. : Книжк. вид-во НАУ, 2006. - 260 c. - Бібліогр.: с. 248-258. - укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти удосконалення інституціонального забезпечення (ІЗ) землекористування. Проаналізовано інституціональні проблеми природокористування за умов ринкових відносин. Особливу увагу приділено сучасному стану ІЗ реформування земельних відносин в Україні та за кордоном. Описано механізми вдосконалення ІЗ аграрного природокористування та несільськогосподарського землекористування. Проаналізовано інституціональні передумови становлення ринку земель у населених пунктах.

Раскрыты теоретические и практические аспекты усовершенствования институционального обеспечения (ИО) землепользования. Проанализированы институциональные проблемы природопользования в условиях рыночных отношений. Особое внимание уделено современному состоянию ИО реформирования земельных отношений в Украине и за рубежом. Описаны механизмы усовершенствования ИО аграрного природопользования и несельскохозяйственного землепользования. Проведен анализ институциональных предпосылок становления рынка земли в населенных пунктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У9(4УКР)320-511.2 + У9(4УКР)441.0-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА683328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Загурський О. М. 
Розвиток земельних відносин в ринковій економіці України : монографія / О. М. Загурський. - Біла Церква, 2008. - 109 c. - Бібліогр.: 85 назв. - укp.

Систематизовано і узагальнено еволюцію ринку землі в Україні у ХІХ - на початку ХХІ ст. Проаналізовано становлення ринкових форм обігу земельних ресурсів та перспективи їх розвитку. Розкрито роль державних владних інститутів у регулюванні контролю даних форм обігу земельних ресурсів. Визначено перспективи розвитку основних ринкових форм обігу земельних ресурсів в Україні.

Систематизирована и обобщена эволюция рынка земли в Украине в ХІХ - начале ХХІ ст. Проанализированы становление рыночных форм оборота земельных ресурсов и перспективы их развития. Раскрыта роль государственных институтов власти в регулировании контроля данных форм оборота земельных ресурсов. Определены перспективы развития основных рыночных форм оборота земельных ресурсов в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Загурський О. М. 
Ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні: формування та тенденції розвитку : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. М. Загурський; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Проаналізовано інституційні та неінституційні обмеження, що існують в Україні щодо володіння, користування та розпорядження земельними ресурсами у порівнянні з обмеженнями, що існують в інших країнах трансформаційної економіки. Визначено основні напрями необхідних інституційних змін у сфері обігу земельних ресурсів сільськогосподарського призначення. Запропоновано механізми створення конкурентного ринку земель цього типу як в Україні в цілому, так і на прикладі окремо взятого агропромислового регіону. Обгрунтовано основні принципи функціонування моделі ринку землі сільськогосподарського призначення. Розроблено теоретичні засади та концептуальні підходи для вдосконалення державної політики на ринку землі й у сфері використання земельних ресурсів сільськогосподарського призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У010.295.327.1 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кадикова І. М. 
Формування ринку землі в умовах ринкової трансформації : автореф. дис... канд. екон. наук / І. М. Кадикова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Здійснено теоретико-методологічне дослідження проблеми формування ринку землі за умов трансформаційного стану економіки держави. На підставі історико-логічного аналізу висвітлено динаміку та тенденції розвитку ринкових земельних відносин в Україні та інших державах світу. Проведено теоретичне дослідження властивостей об'єкта та поведінки суб'єкта ринку землі. Розроблено механізм моніторингу цін продажу земельних ділянок державної власності як інструменту підвищення ефективності управління ринковими процесами. Проведено моніторинг цін на ринку земель України. Рекомендовано вдосконалити методи державного регулювання ціноутворення на первинному ринку землі через встановлення нижньої межі цін на земельні ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У9(4УКР)320-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Третяк А. М. 
Земельний капітал: теоретико-методологічні основи формування та функціонування : монографія / А. М. Третяк. - Л. : СПОЛОМ, 2011. - 516 c. - Бібліогр.: с. 447-458. - укp.

Вперше в Україні досліджено сутність і поняття земельного капіталу (ЗК), його місце у складі природного капіталу та національного багатства країни. Розглянуто складові ЗК, його значення в розбудові економічної теорії й економіки землекористування. Розкрито роль суспільних інститутів діяльності людини в розвитку ЗК. Викладено економічну теорію власності на землю, зокрема, розкрито поняття та сутність прав як економічних складових власності на землю, сформульовано економічний закон формування відносин власності на землю. Розкрито сутність системи економічних і правових відносин приналежності та відносинах прав власності на землю, їх роль у визначенні ефективності використання ЗК. Обгрунтовано основні складові його формування та системи функціонування. Досліджено теоретико-методологічні основи оцінки вартості ЗК і подано цілісну систему інститутів його формування та функціонування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У9(4УКР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Комеліна О. В. 
Регіональна політика аграрного землекористування: теоретичний та прикладний аспект : монографія / О. В. Комеліна, С. В. Діденко; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. - Полтава, 2009. - 310 c. - Бібліогр.: 226 назв. - укp.

Розкрито економічну сутність землекористування в контексті сталого розвитку. Проаналізовано особливості сучасної трансформації земельних відносин на регіональному рівні. Описано модель земельних конфліктів та визначено напрями вдосконалення державної та регіональної рентної політики, науково-методичні засади формування регіональної політики (РП) землекористування в аграрній сфері. Оцінено структурно-динамічні зрушення у розвитку аграрного землекористування (АЗК) на Полтавщині. Висвітлено соціально-економічні проблеми та екологічні наслідки землекористування даного регіону, механізм формування та реалізації РП АЗК. Обгрунтовано напрями вдосконалення управління АЗК на державному та регіональному рівнях.

Раскрыта экономическая сущность землепользования в контексте устойчивого развития. Проанализированы особенности современной трансформации земельных отношений на региональном уровне. Описана модель земельных конфликтов и определены направления усовершенствования государственной и региональной рентной политики, научно-методические основы формирования региональной политики (РП) землепользования в аграрной сфере. Проведена оценка структурно-динамических сдвигов в развитии аграрного землепользования (АЗП) в Полтавской области. Освещены социально-экономические проблемы и экологические последствия землепользования данного региона, механизм формирования и реализации РП АЗП. Обоснованы направления усовершенствования управления АЗП на государственном и региональном уровнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У049(4УКР-4ПОЛ)1 + У9(4УКР)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дорош О. С. 
Теоретико-методологічні засади територіального планування землекористування : монографія / О. С. Дорош. - Херсон : Грінь Д. С., 2012 . - 431 c. - Бібліогр.: с. 384-408 - укp.

Досліджено сутність та поняття територіального планування землекористування за умов нових земельних відносин, його місце в системі земельного устрою України. Визначено, що простір в територіальному плануванні є базисним щодо управління сталим землекористуванням. Висвітлено концептуальні засади земельної політики та особливості методологічних підходів щодо територіального планування землекористування як в Україні, так і за рубежем. Викладено методологічні засади формування сучасного інституціонального середовища та ринкової структури земельного устрою України через територіальне планування сільськогосподарського землекористування. Визначено пріоритетні завдання наукового забезпечення територіального розвитку планування землекористування сільських територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.16 + У532.0-511.2 + У9(4УКР)320-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гуцуляк Ю. Г. 
Моделі оптимізації структури земельних угідь та землекористування на основі еколого-ландшафтного землеустрою / Ю. Г. Гуцуляк // Агроекол. журн.. - 2009. - № 2. - С. 19-26. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено теоретичні основи оптимізації використання та охорони земель; розглянуто різні варіанти постановки екстремальних завдань у забезпеченні раціонального землеволодіння і землекористування та порядок постановки, моделювання і реалізації завдань, що вирішуються за допомогою симплексного методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.8 + У010.271.16 + П038 + У9(4УКР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського