Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Т223.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Ільків-Свидницький М. М. 
Готичне письмо у канцелярії Львівського магістрату кінця XIV - першої половини XVI ст. : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.06 / М. М. Ільків-Свидницький; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2009. - 18 c. - укp.

Комплексно вивчено готичне письмо та його графічні особливості у канцеляції Львівського магістрату кінця XIV - першої половини XVI ст. Відзначено, що готичне письмо не належало до природних явищ української культури пізнього середньовіччя та ранньомодерного часу, його розглянуто у аспектах генези та специфіки поширення в Західній Європі, проникнення та поширення на українських землях. Формування української провінції латинського письма відбувалось шляхом використання готичних курсивів у канцеляріях Галицько-Волинської держави. Зазначено, що розширення видового спектра готичного письма зумовлене формуванням міських канцелярських форм Львова у другій половині XIV ст. З'ясовано, що міські писарі застосовували традиційні для канцелярії готичні курсиви, а також книжкові види готичного письма, формували нові еклектичні різновиди з домінуванням книжкової графіки. У XV ст. збільшилось використання готичних курсивів, зокрема, з'явився біглий курсив. Для першої половини XVI ст. характерною була еволюція готичних курсивів і напівкурсивів, в результаті цього сформовано пізньоготичні форми, збільшилась кількість мішаних різновидів готичного письма, де домінували курсивні форми. Відзначено, що ренесансна реформа письма на початку XVI ст. мала спорадничий і несистемний характер, вона лише сприяла більш активному використанню готико-гуманістичного письма та його стилевих різновидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зубар В. М. 
Із приводу інтерпретації й датування одного латинського напису з Херсонеса / В. М. Зубар // Археологія. - 2002. - № 1. - С. 132-136. - Бібліогр.: С 135-136 - укp.

Наведено, критичний аналіз відновлення та інтерпретації фрагментованого латинського напису на вапняковому вівтарі, знайденому в 1995 р. під час розкопок у Портовому районі Херсонеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.2 + Т4(23Укр77)332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зубар В. М. 
Нова епітафія римського легіонера з Ольвії / В. М. Зубар, Ю. І. Козуб // Археологія. - 2002. - № 2. - С. 102-109. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Наведено латинську епітафію на надгробній стелі, знайденій у некрополі Ольвії. Викладено уявлення щодо політики Римської імперії на пізньоантичному етапі її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Барабаш Т. М. 
Латинське письмо у міських канцеляріях Руського воєводства XVI – XVII ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02, 27 / Т. М. Барабаш; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ, 2018. - 18 c. - укp.

Комплексно вивчено латинське письмо та його графічні особливості у міських канцеляріях Руського воєводства ХVІ - ХVІІ ст., латино- та польськомовні (з латинською графікою в основі) документи. В межах Руського воєводства проаналізовано графіку книг вписів міських канцелярій Галицької, Львівської, Перемишльської та Сяноцької земель за 1525 - 1699 рр. У І пол. XVI ст. у записах переважав готико-гуманістичний курсив, у II пол. XVI ст. - польський постготичний курсив та італіка з постготичними впливами. У І пол. XVII ст. побутувала барокова канцеляреска, із вкрапленнями постготичного курсиву, а вже в II пол. XVII ст. - барокова бастарда. В ході аналізу книг вписів вдалося виокремити індивідуальні почерки писарів. Найбільше графічних варіацій в них зазнали літери із нижніми та верхніми виносними, зокрема р, графіка якої часто є ідентифікаційною ознакою індивідуальності почерку. Впродовж усього XVI ст. і першої третини XVII ст. на письмо міських канцелярій Руського воєводства впливала краківська міська школа. Із II пол. XVII ст., приблизно з 1640-х рр., канцеляристи Руського воєводства переорієнтувалися на львівську міську канцелярію, звідки взяли зразки письма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4/5-536.1 + Т223.2(4УКР331)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433851 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського