Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=С493$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Papatya Karakurt 
Determination of caregiver burden and social support levels among caregivers providing care for patients hospitalized in Palliative Care Clinics / Papatya Karakurt, Sevinc Kose Tuncer, Nadire Yildiz Ciltas, Mehmet Dogan // Галиц. лікар. вісн. - 2020. - 27, № 4. - С. 11-15. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(0)2,1 + С493

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Мартинюк Т. А. 
Теорія і практика соціальної інтеграції молоді з інвалідністю засобами соціокультурної анімації : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.03 / Т. А. Мартинюк; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2021. - 39 c. - укp.

У дисертації подано нове вирішення проблеми теорії і практики соціальної інтеграції молоді з інвалідністю засобами соціокультурної анімації. Обгрунтовано сутність соціальної інтеграції осіб з інвалідністю, виокремлено її складові; здійснено побудову теоретичної моделі процесу соціальної інтеграції молоді з інвалідністю засобами соціокультурної анімації, обгрунтовано структурно- змістове забезпечення застосовування засобів соціокультурної анімації у процесі соціальної інтеграції молоді з інвалідністю. Визначено сутність та роль умов і чинників соціальної інтеграції молоді з інвалідністю. Окреслено критерії соціальної інтегрованості молоді з інватідністю та обгрунтовано відповідні їм показники. Розкрито сутність анімації та анімаційної діяльності у роботі з молоддю з інвалідністю, Виокремлено провідні групи засобів соціокультурної анімації в роботі з молоддю з і нвалідністю, а також розкрито соціально-інтегративні ресурси кожної з груп. Доведено необхідність поетапності залучення молодих людей з інвалідністю до використання засобів соціокультурної анімації у процесі соціальної інтеграції. Уточнено методологічні засади впровадження засобів соціокультурної анімації в процес соціально-інтеграційної роботи з молодими людьми з інвалідністю; значущі характеристики молоді з інвалідністю як соціально-демографічної групи та об’єкта і суб’єкта соціальної роботи; типологію видів анімаційної діяльності з урахуванням особливостей молоді з інвалідністю. Набули подальшого розвитку питання законодавчого та наукового забезпечення використання соціокультурних засобів у роботі з молоддю з інвалідністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493 + С5*423.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Різак І. М. 
Система соціальної роботи з дітьми із функціональними обмеженнями у Великій Британії : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / І. М. Різак; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Висвітлено результати теоретичного аналізу системи соціальної роботи з дітьми із функціональними обмеженнями (інвалідністю) у Великій Британії. Вперше визначено поняття "система соціальної роботи з дітьми з інвалідністю у Великій Британії". Висвітлено історичні етапи соціальної роботи з дітьми з інвалідністю, розкрито сутність складових системи соціальної роботи з такими дітьми, охарактеризовано нормативно-правове забезпечення, технології та послуги соціальної роботи з дітьми з інвалідністю у Великій Британії. Визначено перспективи впровадження досвіду соціальної роботи з дітьми з інвалідністю Великої Британії в українську практику за напрямами (нормативно-правовий, інституційний, змістовно-технологічний). Розроблено пропозиції щодо розширення інноваційних технологій соціальної роботи з дітьми з інвалідністю – центрів профорієнтації для дітей з інвалідністю та центрів тимчасового перебування, що сприятимуть покращенню інтеграції дітей з інвалідністю в соціум та будуть запобігати емоційному вигоранню батьків, які їх виховують. Уточнено сутність понять "діти з інвалідністю", "технології соціальної роботи з дітьми з інвалідністю". Розроблено зміст програми для підготовки фахівців соціальної роботи, що працюють з дітьми з інвалідністю та рекомендації щодо імплементації досвіду соціальної роботи з дітьми з інвалідністю Великої Британії в практику України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С493(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Основи соціальної роботи із людьми з інвалідністю : підручник / А. М. Льовочкіна, Н. В. Бутенко, Т. В. Карамушка, Л. Ю. Полівко. - Житомир : О. О. Євенок, 2021. - 247 c. - Бібліогр.: с. 212-219 - укp.

Обгрунтовано необхідність вдосконалення способу організації суспільства відносно людей з інвалідністю. До недавнього часу панувала медична модель інвалідності, що визначала ставлення до зазначеної категорії людей як до об'єкту піклування та допомоги. Нині у суспільстві відбуваються соціальні зрушення, які потребують визнання людини з інвалідністю суб'єктом власної життєдіяльності. Це, у свою чергу, викликає необхідність змін у теорії та практиці соціальної роботи із людьми з особливими потребами.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493 я73-1 + С5*423.3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бацман О. С. 
Підготовка майбутніх соціальних працівників до роботи зі студентами з функціональними обмеженнями здоров'я у закладах вищої освіти : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. С. Бацман; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. - Полтава, 2021. - 20 c. - укp.

Обґрунтовано і розроблено теоретичні та методичні засади підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи зі студентами з функціональними обмеженнями здоров'я (ФОЗ) у ЗВО. Вивчено теоретико-методологічні аспекти підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи зі студентами із ФОЗ. Розкрито особливості адаптації, основні аспекти соціалізації студентів із ФОЗ у ЗВО. Обґрунтовано необхідність організації процесів інтеграції студентів із ФОЗ, проаналізовано результати експертного оцінювання підготовки майбутніх соціальних працівників до соціальної роботи з такими студентами. На основі аналізу різних наукових підходів до поняття "адаптація" конкретизовано поняття "соціальна адаптація" студентів із ФОЗ. Розроблено й експериментально перевірено модель підготовки майбутніх соціальних працівників до роботи зі студентами із ФОЗ у ЗВО, що передбачає інформаційну, методичну, соціально-інтеграційну, психологічну готовність.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493:Ч48

Шифр НБУВ: РА450417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малюга Л. Ю. 
Соціальний захист інвалідів та постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС в Україні : навч. посіб. / Л. Ю. Малюга; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Правова єдність : Алерта, 2016. - 322 c. - Бібліогр.: с. 285-317 - укp.

Висвітлено соціальну спрямованість свого розвитку та визнала необхідність створення надійної й ефективної системи соціального захисту громадян. Закріплення на конституційному рівні права кожного на соціальний захист є важливим кроком, який дозволяє за будь-яких обставин через систему соціально-забезпечувальних благ забезпечити кожній людині задоволення її необхідних потреб та гідний рівень життя у разі виникнення складної життєвої ситуації. Викладено питання правового регулювання соціального захисту усіх категорій інвалідів та громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розкрито основні поняття категоріального апарату права соціального забезпечення. Викладено загальну характеристику соціального захисту інвалідів та соціального захисту постраждалих в результаті катастрофи на ЧАЕС. Приділено увагу видам та формам соціального захисту вказаних осіб, порядку отримання соціально-забезпечувальних благ. Викладено основі проблеми соціального захисту інвалідів та громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.3 я73 + С493 я73 + Х819(4УКР)153 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Малюга Л. Ю. 
Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катасторфи : монографія / Л. Ю. Малюга; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Хай-Тек Прес, 2013. - 263 c. - Бібліогр.: с. 226-263 - укp.

Розглянуто питання правового регулювання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розкрито сутність, ознаки, організаційно-функціональне забезпечення соціального захисту зазначеної категорії осіб. Надано правову характеристику відносин, що виникають з приводу їх соціального захисту. Глибоко вивчено та піддано аналізу механізм надання соціальної підтримки особам, постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Виявлено прогалини та спірні моменти, внаслідок чого сформульовано конкретні пропозиції щодо удосконалення правового регулювання соціального захисту даної категорії громадян. Оцінено рівень соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, як правове явище. Охарактеризовано правовідносини з соціального захисту вкзаної групи громадян. Розглянуто підстави виникнення, зміни і припинення правовідносин з соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Висвітлено шляхи вдосконалення системи пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян. Розглянуто перспективи вдосконаення системи надання пільг громадянам, які постраждал внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.3 + С493 + Х819(4УКР)154

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Клим В. Ю. 
Тестування веб-ресурсів на інклюзивність: аудит для реінжинірингу / В. Ю. Клим, Ю. С. Тарасенко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 3. - С. 60-66. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано тестування на інклюзивність веб-сайтів для користувачів із порушенням зору та слуху, які застосовують спеціалізовані програми та пристрої для зчитування або відповідного представлення інформації на веб-ресурсах. Проаналізовано вимоги в європейських країнах та на Україні щодо створення інформаційних веб-порталів з урахуванням доступності цих ресурсів для людей з інвалідністю. Наведені аспекти основних документів, визнаних на міжнародному рівні, що обумовлюють стандарти та рекомендації доступності веб-сайтів для людей з обмеженими можливостями. Згідно з затвердженими вітчизняними вимогами на створення або модернізацію офіційних сайтів сформульовані основні критерії, за якими побудовано сценарій тестування. На прикладі існуючих регіональних веб-ресурсів проведена перевірка практичної аплікації цього сценарію. Результати тестування чотирьох веб-сайтів на інклюзивність зведені в порівняльну таблицю, для кожного з веб-сайтів сформульовані конкретні рекомендації щодо можливого реінжинірінгу дизайн-коду. Показана доцільність застосування запропонованого тестування для попередньої комплексної оцінки обсягу реінжинірингу або модернізації веб-сайту за основними параметрами дизайну та функціоналу з метою підвищення рівня інклюзивності. Визначені головні переваги проведеного тестування: можливість замовнику веб-сайту або пересічному користувачу інтернет-простору перевіряти веб-ресурси на доступність з мінімальними технічними, часовими та фінансовими витратами. Зроблено висновок, що проведення тестування веб-ресурсів на відповідність основним сучасним вимогам інклюзивності сприяє розширенню та удосконаленню його функціоналу, тобто визначає напрями реінжинірингу на етапі підтримки веб-сайту або доповнення use case складових на етапі розробки для підвищення якості вихідного продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312.1 + С493

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Osadchuk O. R. 
Development of a system and interface for speech synthesis in Ukrainian for websites = Розробка системи і інтерфейсу синтезу мовлення українською мовою для сайтів / O. R. Osadchuk // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2022. - 27, № 1. - С. 255961. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Описано систему синтезу та озвучування контенту на сайтах українською мовою, призначену для спрощення споживання контенту для людей із вадами зору, яка відрізняється простотою інтеграції в найпопулярнішу систему управління контентом на сайтах, а саме CMC Wordpress. Наразі люди з вадами зору дуже обмежені у використанні Інтернет-продуктів, оскільки більшість веб-ресурсів не адаптовані до їхніх потреб. Сучасні інформаційні технології надають змогу таким людям отримувати інформацію поряд із здоровою завдяки рішенням, розробленим вченими та інженерами з різних країн. Текстова інформація може бути доставлена людям із вадами зору за допомогою лупи або шляхом програмного збільшення шрифту, незрячим - озвучуванням тексту за допомогою комп'ютерних програм або відображенням текстів на екрані Брайля монітора. Це ефективне рішення, але вибір методів відтворення такої інформації мають повністю забезпечувати самі люди з обмеженими можливостями, що є значною проблемою через значні витрати часу на споживання інформації. Щоб полегшити сприйняття людей із вадами зору під час використання веб-сайтів, розроблено міжнародний стандарт для веб-майстрів - посібник із доступності веб-контенту під назвою W3 Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) Consortium 2.0. Стандарт детально описує вимоги людей із вадами зору, які рекомендується виконувати, щоб вони могли без проблем переглядати веб-сайт. Основні положення WCAG 2.0 описуватимуть параметри та алгоритми масштабування, кластеризації та поділу інформації програмами для людей із вадами зору та нададуть рекомендації щодо написання коду веб-сайту. Однак для реалізації таких рекомендацій веб-майстрам необхідно вивчити нові принципи та алгоритми програмування та використовувати додаткові інструменти розробки. Це часто буває складно, вимагає додаткової підготовки, що тягне за собою невиконання веб-майстрами таких вимог. Таку систему розроблено на базі глибинних нейронних мереж і має можливість інтегруватися в найпопулярнішу в світі систему управління контентом веб сайтів WordPress і однієї системи Google Cloud Platform. За допомогою використання та навчання глибинних нейронних мереж було адаптовано процедуру синтезу мовлення під українську мову, а також розроблено пакетне рішення (архів плагіну додається до дипломної роботи) для інтеграції такої системи синтезу мовлення в сайти на базі системи управління контентом WordPress, практичну частину роботи реалізовано на веб сайті www.voice.uttermouse.com. Для подальшої зручності користування слабкозорим на сайт був інтегрований голосовий чат, який розроблено за допомоги сервісів Google Cloud Platform і Google Dialogflow та Google Speech to Text API і адаптований для роботи з веб сайтом за допомогою мови PHP.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493.2-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Клушин Ю. С. 
Мобільна система для просторової орієнтації людей з вадами зору / Ю. С. Клушин // Computer Systems and Networks. - 2022. - 4, № 1. - С. 67-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На підставі аналізу існуючих систем для допомоги незрячим людям орієнтуватися у просторі виникло розуміння щодо створення нової системи, яка мала б зовсім інший підхід до взаємодії незрячого користувача з існуючим світом. Така система, маючи функцію голосового повідомлення, надає незрячій людині інформацію, і цим допомагає їй орієнтуватися у просторі. Існуючі підходи акцентують увагу на подачі звукових сигналів, які надають можливість лише перенаправляти людину у певному напрямку, забороняти чи дозволяти рух. Тому виникла потреба у розробці такої мобільної системи, яка б допомогла людям з вадами зору орієнтуватися в приміщенні на основі отриманої ними інформації у вигляді голосового повідомлення. Об'єктом дослідження є методи та засоби допомоги в орієнтації незрячих людей у приміщеннях за допомогою показника рівня прийнятого сигналу RSSI (Received Signal Strength Indication). Для пристроїв, що працюють за стандартами Wi-Fi та Bluetooth 4.0, RSSI є єдиним параметром, який надає змогу виміряти відстань від пристрою до базової станції або маяка. Розроблена мобільна система поєднує такі компоненти, як вебклієнт, серверний додаток, бази даних і мобільний додаток для роботи модуля Bluetooth ESP32. На основі цих компонентів наведено методику побудови мобільної системи, описано середовище розробки з її функціями та можливостями, надано опис запуску та налаштування програм із поясненнями ключових моментів у роботі системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493.2-357 + З884.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Zubov D. A. 
Prototyping smart home for immobilized people: EEG/MQTT-based brain-to-thing communication = Прототип розумного будинку для паралізованих людей: взаємодія мозок-річ на основі EEG/MQTT / D. A. Zubov, M. S. Qureshi, U. Kose, A. I. Kupin // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2022. - № 2. - С. 90-100. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Паралізовані люди мають додаткові перешкоди в багатьох сферах життя, включаючи такі прості дії як вмикання/вимикання освітлення та керування повітряним кондиціонером. Мета роботи - розробка взаємодії мозок-річ в низькій ціновій категорії для контролю підсистем розумного будинку людьми, які паралізовані нижче шиї. Неінвазивний прилад Sichiray TGAM вимірює активність мозку людей за допомогою датчика електроенцефалограми і потім передає інформацію через Bluetooth на модуль HC-05, який підключений до мікроконтролера Arduino Mega. Інформація щодо пристроїв розумного будинку показується паралізованій людині на екрані модуля LCD 1602, який підключений до того ж Arduino Mega. Паралізована людина вибирає опцію за допомогою подвійного моргання, що відображується в нульовому значенні якості сигналу та величинах нижніх і середніх гамма хвиль менше ніж десять в трьох послідовних Bluetooth пакетах. Команди керування надсилаються від Arduino Mega (MQTT-видавець) до пристроїв (MQTT-підписники) розумного будинку, які аналізують їх і виконують певну операцію, наприклад відкриття дверей та вмикання/вимикання сигналізації. П'ять чоловіків і п'ять жінок віком від 8 до 59 років тестували комплекс керування підсистемами розумного будинку на базі приладу Sichiray TGAM. Результати показали успішне освоєння і зацікавленість у використанні системи мозок-річ. Висновки: представлена концепція розумного будинку для паралізованих людей на базі принципу мозок-річ і MQTT взаємодії між MQTT-видавцем (прилад Sichiray TGAM з датчиком електроенцефалограми, який через Bluetooth підключений до мікроконтролера Arduino Mega) і пристроями розумного будинку загальною ціною близько USD 150. Перспективою подальшого розвитку є виробництво пристроїв готових до масового використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493.5 + З965

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Методичні рекомендації з впровадження посуги "персональний асистент особи з інвалідністю" : метод. посіб. / А. К. Базиленко, Г. М. Бевз, Я. В. Колобова, А. Мельник, Л. Остролуцька; ред.: Г. М. Бевз. - Київ : Ун-т "Україна", 2023. - 139 c. - Бібліогр.: с. 46-47 - укp.

Розкрито принципи та алгоритми впровадження інноваційної для України послуги "персональний асистент особи з інвалідністю". Сформовано пакет документів з реалізації послуги, подано на прикладі її пілотажного впровадження у місті Києві у 2020 - 2021 роках.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Працевлаштування людей з інвалідністю: кращі практики : метод. посіб. / А. К. Базиленко, І. В. Таланчук, Г. В. Давиденко, К. Бояршинова, А. Гребенюк, З. Єфименко, С. Лавренюк, Л. Остролуцька, Л. Пономарьова, Г. Туровець; ред.: А. К. Базиленко; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". - Київ : Талком, 2022. - 197 c. - Бібліогр.: с. 187-195 - укp.

На основі підсумків роботи XXI Міжнародної науково-практичної конференції "Інклюзивне освітнє середовище: проблеми, перспективи, кращі практики" висвітлено кращі практики працевлаштування людей з інвалідністю. Наведено рекомендації із працевлаштування людей з інвалідністю для працедавців, фахівців, викладачів інклюзивних закладів фахової передвищої та вищої освіти та для самих людей з інвалідністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.24 + С493

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Інклюзивні практики для працівників культури : метод. посіб. / І. М. Брушневська, В. В. Колодяжна, Т. Черноус, М. Сльот, О. Осадча, С. Демидова, І. Кісільчук, В. Любота, Т. Наук, А. Єпатко, З. Дов'ят, І. Кузава, К. Медловська, О. Мороль; ; "Тільки разом", фонд Ігоря Палиці, Український культурний фонд. - Луцьк : Вежа-Друк, 2020. - 269 c. - Бібліогр.: с. 265-268 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С493 я7 + С441.1 я7 + Щ31 р3-252 + Ю945.44-82-734 Я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861139 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Давиденко Г. В. 
Цифрова інклюзія та доступність: соціальна діджиталізація : монографія / Г. В. Давиденко. - Вінниця : ТВОРИ, 2023. - 239 c. - Бібліогр.: с. 217-238 - укp.

Розкрито теоретико-методичні засади організації цифрової інклюзії. Проаналізовано державну політику та розроблено методичні рекомендації доступності інформації, представленої в електронно-цифровій формі, для осіб найбільш чутливих соціальних груп. Зауважено, що видання орієнтоване на освітян, фахівців-практиків, науковців, що працюють у сферах соціальних і гуманітарних наук, та на громадських активістів, які беруть участь у створенні соціально привабливого та легкого для сприйняття контенту та програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*4*333.418 + У010.242.4 + С493

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мельник О. Г. 
Державне регулювання соціально-економічної адаптації осіб з інвалідністю в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. Г. Мельник; Чернігівський національний технологічний університет. - Чернігів, 2018. - 20, [1] c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.0-21,01 + С493(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453844 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського