Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.514.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Беликова В. В. 
Клинико-иммунологические изменения у детей, больных ВИЧ-инфекцией / В. В. Беликова, А. В. Александров, Л. Н. Боярская, И. В. Попова // Запорож. мед. журн. - 2008. - № 1. - С. 44-47. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Указаны клинические особенности течения ВИЧ-инфекции у детей Запорожского региона. Проанализированы иммунологические нарушения и их зависимость от возраста детей и клинической картины заболевания. Предложено ознакомление с опытом лечения детей, больных ВИЧ-инфекцией и СПИДом с использованием современных антиретровирусных препаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вяльцева Ю. В. 
Порівняльний аналіз ефективності схем ВААРТ у ВІЛ-інфікованих дітей / Ю. В. Вяльцева, І. В. Богадельников, Є. В. Доценко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 3. - С. 54-55. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Аряев Н. Л. 
Формирование приверженности антиретровирусной терапии ВИЧ-инфекции у детей / Н. Л. Аряев, Н. В. Котова, Е. А. Старец // Соврем. педиатрия. - 2008. - № 2. - С. 110-113. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Рассмотрены данные международного и отечественного опыта относительно формирования приверженности антиретровирусной терапии ВИЧ-инфекции у детей. Показаны положительные практики, представлена модель взаимоотношений консультанта и пациента. Предложен вариант решения проблемы приверженности высокоактивной антиретровирусной терапией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чернишова Л. І. 
Клінічні особливості розвитку СНІДу у перинатально інфікованих ВІЛ дітей / Л. І. Чернишова, Д. В. Самарін // Соврем. педиатрия. - 2009. - № 2. - С. 123-128. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено результати дослідження особливостей клінічних проявів, які визначаються у перинатально інфікованих ВІЛ дітей при розвитку СНІДу. Встановлено, що патогномонічних симптомів, які б вказували на розвиток ВІЛ-інфекції, немає. Розгортання клінічних проявів ВІЛ-інфекції з розвитком пре-СНІДу та СНІДу у дітей раннього віку не завжди супроводжується відповідним зниженням умісту Т-хелперів. Це обурунтовує пошук додаткових показників, які могли б використовуватися для визначення наявності та ступеня імуносупресії і своєчасного призначення APT у перинатально інфікованих ВІЛ дітей раннього віку. Значення вірусного навантаження як показника прогресуючого перебігу ВІЛ-інфекції змінюється з віком - у дітей на першому році життя значення вірусного навантаження як показника швидкості прогресування захворювання та ступеня ураження імунної системи є менш значущим, ніж у більш старших дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Аряєв М. Л. 
Медично-соціальні чинники ризику перинатальної трансмісії ВІЛ і прогресування ВІЛ-інфекції у дітей / М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець // Журн. Акад. мед. наук України. - 2008. - 14, № 4. - С. 692-704. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У ході проспективного когортного обсерваційного дослідження 541 дитини ВІЛ-інфікованих матерів вивчено медичні та соціальні чинники ризику, що впливають на рівень перинатальної трансмісії ВІЛ і швидкість прогресування ВІЛ-інфекції у дітей. У результаті моноваріантного, кластерного та факторного аналізів виявлено два комплекси прогностично значущих несприятливих факторів впливу на передачу ВІЛ дитині - соціально-біологічний і медичний. Доведено, що швидке прогресування ВІЛ-інфекції у дітей, інфікованих ВІЛ перинатальним шляхом, пов'язане з біологічними, соціальними та материнськими чинниками. Встановлено, що порушення біоетичних норм з боку батьків створюють перешкоди ефективній медичній допомозі дітям у 31,7 % випадків, більш ніж половина з яких відбувається у сім'ях споживачів ін'єкційних наркотиків, а 43,9 % - у соціально адаптованих сім'ях. Шляхи вирішення психосоціальних проблем полягають у впровадженні мультидисциплінарного ведення та соціального супроводу дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, та у включенні консультативної допомоги до стандарту надання медичних послуг особам, які живуть із ВІЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Торн К.  
Прогрес у профілактиці передачі ВІЛ-інфекції від матері дитині в Україні: результати дослідження когорти по народженню / К. Торн, І. Семененко, Т. Пилипенко, Р. Малюта // Здоровье женщины. - 2009. - № 4. - С. 31-39. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р716.212.2 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Жилка Н. Я. 
Соціально-економічні наслідки вертикальної трансмісії ВІЛ / Н. Я. Жилка // Україна. Здоров'я нації. - 2009. - № 1/2. - С. 24-29. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено економічну ефективність запровадження заходів щодо попередження передачі ВІЛ від матері до дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р11 + Р716.216.514.0 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вяльцева Ю. В. 
Стан апоптозу при ВІЛ/СНІДі у дітей : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю. В. Вяльцева; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено провідний механізм ВІЛ-індукованого імунодефіциту - апоптозу клітин лімфоцитів крові у ВІЛ-позитивних дітей. У всіх ВІЛ-інфікованих дітей виявлено кількісні та функціональні зміни показників клітинного імунітету. Встановлено, що в реалізації апоптозу клітин у ВІЛ-інфікованих дітей рецепторно-опосередкований шлях є основним, але в окремих випадках може доповнюватися мітохондріальним. Виявлено, що поєднання суперінфекцій бактеріальної, грибкової етіології у ВІЛ-інфікованих дітей призводить до значного підсилення апоптозу. Доведено, що поєднання вірусних інфекцій прискорює апоптоз клітин у гострому періоді, але уповільнює в латентному. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження Fas-рецептора для моніторингу прогресування ВІЛ-інфекції у дітей. Проведено порівняльний аналіз ефективності лікування хворих на ВІЛ/СНІД з використанням двох схем високоактивної антиретровірусної терапії й урахуванням механізмів апоптозу лімфоцитів крові, доведено їх однакову ефективність. На підставі виявлених змін Fas-рецептора обгрунтовано можливість його використання як додаткового прогностичного лабораторного критерію для виявлення резистентності до антиретровірусних препаратів у ВІЛ-інфікованих дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черкасова А. О. 
Діагностика і диференціація психічних і поведінкових розладів при ВІЛ-інфекції та ендогенному процесі у дітей і їх корекція : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А. О. Черкасова; АМН України; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології". - Х., 2009. - 18 c. - укp.

Проведено вивчення та комплексний аналіз клініко-психопатологічної структури та патопсихологічних особливостей розладів психічної сфери у ВІЛ-інфікованих дітей і хворих з ендогенним процесом для диференціальної діагностики виявлених порушень та розробки методів комплексної терапії. Вивчено провідні синдроми психічних розладів, особливості пам'яті, уваги та рівень інтелектуального розвитку у даного контингенту хворих. Встановлено наявність синдромів психічних розладів у дітей з ВІЛ-інфекцією і синдромів у хворих, що страждають ендогенним процентом, а також порушення пам'яті і уваги у обох групах. Запропоновано комплекс психофармакотерапії та психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жилка Н. Я. 
Медико-соціальне обгрунтування системи профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03, 14.01.01 / Н. Я. Жилка; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2011. - 39 c. - укp.

Обгрунтовано систему профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини на принципах системності та функціональної єдності. Розроблено систему визначення основних концептуальних підходів до удосконалення системи профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини (ППМД). В основу покладено чотирьохкомпонентний підхід ефективності ППМД, рекомендований ВООЗ Ч профілактика ВІЛ серед жінок, профілактика небажаної вагітності, профілактика передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, лікування та соціальна підтримка. Міжсекторальність медико-соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим вагітним та їх народженим дітям на всіх рівнях забезпечується введенням до системи нових елементів з наданням їм нових додаткових функцій, а також впровадженням нових організаційних і медичних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0 + С5*651*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Запорожан В. М. 
Попередження передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностика, лікування та соціально-психологічна підтримка ВІЛ-інфікованих : навч. посіб. / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, С. П. Посохова. - К. : Здоров'я, 2010. - 160 c. - укp.

Викладено питання, що включені до типової наскрізної навчальної програми з питань профілактики ВІЛ-інфікування, запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностики, лікування ВІЛ-інфікованих і соціально-психологічної підтримки людей, що живуть з ВІЛ. Розглянуто загальні питання ВІЛ-інфекції, етичну і правову основи національної стратегії зниження рівня поширення ВІЛ в Україні, а також основи та принципи лікування ВІЛ-інфекції у дорослих і дітей. Висвітлено основні принципи організації заходів та алгоритми надання послуг з запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини. Розглянуто принцип мультидисциплінарного підходу до ведення ВІЛ-інфікованих вагітних і народжених ними дітей.

Изложены вопросы, включенные в типовую сквозную учебную программу по вопросам профилактики ВИЧ-инфицирования, предупреждения передачи ВИЧ от матери к ребенку, диагностики, лечения ВИЧ-инфицированных и социально-психологической поддержки людей, живущих с ВИЧ. Рассмотрены общие вопросы ВИЧ-инфекции, этическуая и правовая основы национальной стратегии снижения уровня распространения ВИЧ в Украине, а также основы и принципы лечения ВИЧ-инфекции у взрослых и детей. Освещены основные принципы организации мероприятий и алгоритмы предоставления услуг по предупреждению передачи ВИЧ от матери к ребенку. Рассмотрен принцип мультидисциплинарного подхода к ведению ВИЧ-инфицированных беременных и рожденных ими детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 я73-1 + Р733.514.0 я73-1 + Р11(4УКР)599.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Запорожан В. М. 
Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини. Діагностика, лікування та соціально-психологічна підтримка людей, які живуть з ВІЛ : навч. посіб. / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, С. П. Посохова. - К., 2010. - 139 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено загальні питання ВІЛ-інфікування, основи діагностики та лікування ВІЛ у дорослих і дітей. Проаналізовано роль нетрадиційної терапії за медичного ведення ВІЛ-інфікованих пацієнтів, програм інфекційного контролю в організації роботи акушерського стаціонару для запобігання інфекціям, які передаються через кров. Розкрито особливості консультування (до- і післятестового), зокрема, вагітних жінок. Увагу приділено питанням організації заходів і надання послуг щодо запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини. Наведено мультидисциплінарний підхід до ведення ВІЛ-інфікованих вагітних жінок та дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2я7 + Р733.514.0я7 + Р11(4УКР)599.51я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Самарін Д. В. 
Вплив ко-інфікування ВІЛ-позитивних дітей CMV та HSV на функціональні показники імунної системи / Д. В. Самарін, Л. І. Чернишова, В. П. Чернишов // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 145. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Котова Н. В. 
Вплив шкідливих звичок ВІЛ-інфікованих матерів на стан здоров'я їхніх дітей / Н. В. Котова, О. О. Старець // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 56-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою оцінки впливу пренатальної дії наркотичних речовин на стан дітей ВІЛ-інфікованих матерів проведено проспективне дослідження стану здоров'я 324 неінфікованих дітей першого року життя та 207 ВІЛ-інфікованих дітей з різними темпами прогресування захворювання. Встановлено, що у дітей ВІЛ-інфікованих матерів-СІН в 2,3 разу вищий ризик інфікування ВІЛ, ніж у дітей ВІЛ-інфікованих матерів-не СІН; у ВІЛ-інфікованих дітей матерів-СІН у 4,2 разу вищий ризик швидкого прогресування захворювання з розвитком III - IV клінічної стадії на першому році життя. Діти ВІЛ-інфікованих матерів-СІН є групою ризику щодо захворюваності на загальні інфекції, анемію, білково-енергетичну недостатність; серед них в 3 рази вищий ризик смертності на першому році життя від різних інфекцій, вроджених вад розвитку, синдрому раптової смерті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 + Р733.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Доценко Е. В. 
Динамика клинико-лабораторных показателей на фоне перерывов в проведении антиретровирусной терапии у детей с ВИЧ-инфекцией / Е. В. Доценко, О. А. Залата, А. В. Бобрышева // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 132-133. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Лежнев И. А. 
Дополнительный курс по ВИЧ-инфекции в интегрированном ведении болезней детского возраста - стратегия первичной помощи ВИЧ-инфицированным детям: (лекц.) / И. А. Лежнев, Н. В. Котова, Е. А. Старец // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 5. - С. 21-29. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Интегрированное ведение болезней детского возраста (ИВБДВ) - это руководство для медицинских работников первичного звена по оценке, лечению и последующему наблюдению общераспространенных заболеваний у детей. Дополнительный курс по ВИЧ-инфекции в ИВБДВ для стран с низкой распространенностью ВИЧ-инфекции посвящен тем же проблемам, включая выявление и ведение ВИЧ-инфекции и ВИЧ-ассоциированных состояний, в том числе поражения кожи и полости рта. В этом курсе представлены рекомендации по вскармливанию, иммунизации, профилактике котримоксазолом и приему витамина А для младенцев и детей с риском ВИЧ-инфекции и подтвержденной ВИЧ-инфекцией. Также представлена информация об антиретровирусной терапии у детей, приверженности длительному лечению, побочных действиях антиретровирусных препаратов и их ведении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Римаренко Н. В. 
Ефективність препарату "Триглобулін" при лікуванні ВІЛ-інфікованих дітей з бактеріальними ангінами (вплив на рівень ендогенного ендотоксину, клінічну динаміку) / Н. В. Римаренко // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2009. - 12, № 4. - С. 176-179. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обследовано 39 ВИЧ-инфицированных детей с бактериальными ангинами средней тяжести, которые на момент поступления не имели иммуносупрессии. Получен положительный эффект от применения препарата "Триглобулин" в комплексе с энтеросорбентом "Атоксил", что проявлялось динамичным регрессом основных клинических проявлений заболевания, снижением в 2,4 раза уровня эндогенного эндотоксина в сыворотке крови больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-52 + Р733.682.540.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Ефективність хіміопрофілактики вертикальної і трансмісії ВІЛ / Л. Р. Шостакович-Корецька, З. О. Чикаренко, О. М. Якуніна, А. В. Чергінець, І. В. Дудаєва, О. О. Леснічная // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 153-154. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Шостакович-Корецька Л. Р. 
Імунологічні фактори прогнозу розвитку та несприятливого перебігу ВІЛ інфекції у дітей перших 18 місяців життя з перинатальним шляхом інфікування / Л. Р. Шостакович-Корецька, З. О. Чикаренко, О. М. Якуніна, І. В. Будаєва, Г. В. Шерстюк // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 170-171. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р733.514.0-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Павленко Е. Ю. 
Кандидозы у ВИЧ-инфицированных детей / Е. Ю. Павленко, А. Э. Читакова // Перинатология и педиатрия. - 2009. - № 3. - С. 141. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.0-37 + Р733.517.42-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського