Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410.120.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Волосовець О. П. 
Пролапс мітрального клапана у дітей: сучасний погляд на проблему / О. П. Волосовець, С. П. Кривопустов, Ю. О. Марценюк // Серце і судини. - 2003. - № 3. - С. 89-96. - Бібліогр.: 67 назв. - укp.

Зазначено, що частота виявлення пролапсу мітрального клапана (ПМК) залежить, насамперед, від методів і критеріїв його діагностики. Доцільно використовувати "жорсткі" критерії діагностики та виважено ставитися до встановлення цього діагнозу за відсутності ознак міксоматозної дегенерації стулок, уникати технічних помилок під час ехокардіографічного дослідження. Вкрай важливо використовувати рекомендації щодо вторинної профілактики інфекційного ендокардиту. Під час динамічного спостереження за дітьми з ПМК треба враховувати чинники ризику виникнення ускладнень, пам'ятати про рекомендації щодо фізичного навантаження та занять спортом.


Ключ. слова: пролапс мітрального клапана, етіологія, діагностика, профілактика ускладнень
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.120.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Порохня Н. Г. 
Прогностичні критерії розвитку інфекційного ендокардиту у дітей з патологією серця / Н. Г. Порохня // Мед. перспективи. - 2014. - 19, № 3. - С. 62-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для определения наиболее информативных прогностических признаков развития инфекционного эндокардита у детей с патологией сердца на фоне бактериальных инфекций проведено исследование клинического течения 15 случаев инфекционного эндокардита у детей в возрасте от 1 мес до 17 лет. Группу сравнения составили 40 детей в возрасте от 5 до 17 лет с пролапсом митрального клапана. Из 19 проанализированных клинико-анамнестических диагностических признаков высокую прогностическую информативность для развития инфекционного эндокардита у детей имели: наличие фебрильной лихорадки во время проведения инфузионной терапии, оперированный врожденный порок сердца, лечение в отделении интенсивной терапии с проведением искусственной вентиляции легких, проведение внутривенных инфузий через катетер более 3-х суток, положительная гемокультура при обследовании во время заболевания, диагностическая катетеризация крупных сосудов. При положительном прогнозе развития инфекционного эндокардита с вероятностью 95 % и больше детям проводился комплекс лечебно-профилактических мероприятий с последующим наблюдением в диспансерной группе у детского кардиоревматолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.120.116-3

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сіромаха С. О. 
Спостереження невідкладного кардіохірургічного втручання у дитини з приводу інфекційного ендокардиту та гострого порушення кровообігу головного мозку / С. О. Сіромаха, Л. М. Прокопович, К. В. Руденко, А. О. Руснак, Я. П. Труба, І. С. Дьордяй, О. С. Головенко, В. А. Жовнір, Т. А. Ялинська, В. П. Захарова, В. В. Лазоришинець, Г. В. Книшов // Клініч. хірургія. - 2014. - № 10. - С. 71-72. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.120.11 + Р733.457.365.11 + Р733.627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Порохня Н. Г. 
Клініко-ехокардіографічна діагностика і прогнозування розвитку клапанних вад серця при ендокардитах у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. Г. Порохня; Держ. закл. "Дніпропетр. мед. акад. М-ва охорони здоров'я України", НАМН України, Ін-т гастроентерології. - Дніпропетровськ, 2015. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено підвищенню ефективності діагностики і прогнозування розвитку клапанних вад серця у разі ендокардиту у дітей шляхом визначення і використання інформативних клініко-ехокардіографічних показників пошкодження клапанів серця, порушень клапанної і серцевої гемодинаміки в періоді ранніх клінічних виявів захворювання. Визначено характерні для дитячого віку особливості клінічних виявів клапанних вад серця при ревматичному та інфекційному ендокардитах, які характеризуються розвитком недостатності мітрального клапана в переважній більшості (від 85 % до 100 %) випадків. Зазначено, що у найбільш несприятливих гемодинамічних умовах розвитку серцевої недостатності перебувають хворі з інфекційним ендокардитом на тлі уроджених вад серця, для яких є характерною тяжка недостатність мітрального клапана ІІ - ІІІ ст. з розвитком СН ФК ІІІ - ІV. Розроблено інформативні діагностичні критерії пошкодження мітрального та аортального клапанів серця із розвитком їх недостатності у разі інфекційного та ревматичного ендокардиту, а також діагностичні таблиці для прогнозування розвитку інфекційного ендокардиту у дітей з кардіальною патологією на тлі бактеріальних інфекцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.105.08-4 + Р733.410.120.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Волосовець Т. М. 
Дентальні аспекти запобігання інфекційному ендокардиту в дитячому віці / Т. М. Волосовець // Здоровье ребенка. - 2014. - № 2. - С. 140-144. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто сучасну парадигму запобігання інфекційному ендокардиту в дітей, що грунтується на світових оновлених рекомендаціях, доказовій базі, а також значення при цьому стоматологічних аспектів. Інфекційний ендокардит частіше виникає в результаті бактеріємії, пов'язаної з повсякденною активністю, ніж унаслідок стоматологічних процедур. Тому підтримання оптимального здоров'я та гігієни ротової порожнини може зменшити рівень бактеріємії, що виникає внаслідок повсякденної активності, та є надзвичайно важливим заходом для зниження ризику виникнення ендокардиту. Наведено сучасну схему антимікробної профілактики за відповідних стоматологічних втручань, що зачіпають ясна, у періапікальну ділянку зуба або порушують цілісність слизової порожнини рота в пацієнтів високого ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.120.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кондратьєв В. О. 
Випадок інфекційного ендокардиту у дитини з множинними уродженими вадами розвитку: клініко-ехокардіографічні і патоморфологічні зіставлення / В. О. Кондратьєв, Н. І. Абатурова, Н. Г. Порохня, С. А. Фініті // Здоровье ребенка. - 2014. - № 4. - С. 139-142. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено випадок інфекційного ендокардиту, що розвинувся в післяопераційному періоді у дитини віком 1 рік 10 міс із хворобою Дауна, множинними уродженими вадами розвитку серця і шлунково-кишкового тракту. Клінічний випадок показав роль факторів ризику у розвитку інфекційного ендокардиту у дитини: уродженої вади серця, неодноразових оперативних втручань, тривалого внутрішньовенного застосування лікарських препаратів за допомогою венозних катетерів, бактеріємії. Клінічний випадок довів збіг даних ехокардіографічного обстеження ультразвукової щільності оболонок і структур серця з даними патоморфологічного та гістологічного дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.050 + Р733.410.120.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського