Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бында Т. П. 
Заболеваемость паротитной инфекцией в условиях вакцинопрофилактики / Т. П. Бында, О. В. Маркевич // Вісн. Сум. держ. ун-ту. - 1999. - № 2(13). - С. 161-164. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Показано, что для достижения эпидемиологического благополучия в отношении паротитной инфекции в настоящее время целесообразно ввести в календарный план прививок дополнительную ревакцинацию в возрасте 6-9 лет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29 + Р194.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Губергриц Н. Б. 
Что нужно знать гастроэнтерологу о поражении поджелудочной железы вирусом эпидемического паротита / Н. Б. Губергриц // Сучас. гастроентерологія. - 2009. - № 1. - С. 108-112. - Библиогр.: 59 назв. - рус.

Надано огляд літератури з проблеми ураження підшлункової залози (ПЗ) при вірусному паротиті. Проаналізовано сучасні дані літератури про епідеміологію вірусного паротиту, частоту ураження ПЗ, розглянуто патогенез, патоморфологію, клініку, методи діагностики, тактику лікування при паротитному панкреатиті. Особливий інтерес для гастроентерологів становить той факт, що внаслідок вірусного паротиту може розвиватися хронічний панкреатит з функціональною недостатністю ПЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6 + Р514.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пеньковська Н. О. 
Вплив вакцинопрофілактики на рівень імунітету та епідемічний процес при епідемічному паротиті : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / Н. О. Пеньковська; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Розглянуто особливості епідемічного процесу у разі епідемічного паротиту за умов різної тактики вакцинопрофілактики. Визначено динаміку розповсюдження цього захворювання серед різних контингентів населення. Проаналізовано й оцінено ефективність "підчищувальної" імунізації. Встановлено взаємозв'язок між рівнем захворюваності на епідемічний паротит і тактикою вакцинопрофілактики. Обгрунтовано необхідність введення в Календар профілактичних щеплень ревакцинацій за віком проти даної інфекції (в 6 років, а у разі її відсутності, як "підчищувальної" - в 11). Вивчено реактогенність комбінованої вакцини "Priorix" проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, показано її низьку реактогенність. Визначено імуногенність вакцини "Priorix" за паротитним компонентом. Одержано дані про достатню імуногенність дослідженої вакцини. Встановлено високу епідеміологічну ефективність вакцини "Priorix" на відміну від російської живої паротитної вакцини з штаму Ленінград-3. Наведено рекомендоції щодо вдосконалення схеми імунопрофілактики епідемічного паротиту, доцільності використання в практиці охорони здоров'я комбінованих вакцин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колеснікова І. П. 
Оптимізація епідеміологічного нагляду та удосконалення тактики вакцинопрофілактики епідемічного паротиту : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.02.02 / І. П. Колеснікова; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2003. - 36 c. - укp.

Висвітлено результати багатофакторного аналізу проявів паротитного епідемічного процесу в Україні у доприщепний період (1954 - 1981 рр.) та за умов проведення вакцинопрофілактики (1982 - 2002 рр.). Встановлено низький рівень захищеності від паротитної інфекції новонароджених (44 % сприйнятливих), незадовільний стан специфічного імунітету їх матерів. Доведено низьку реактогенність та достатньо високу імуногенність і епідеміологічну ефективність вакцин, які містять вірус епідемічного паротиту зі штамів Urabe AM 9, RIT (похідний від Jeryl Lynn), Ленінград-3-Загреб, рекомендованих для специфічної профілактики паротиту в Україні. Встановлено знижену імуногенність та епідеміологічну ефективність вакцини зі штаму Ленінград-3. Описано систему епідеміологічного нагляду за паротитною інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лоскутова І. В. 
Імунні і метаболічні порушення та їх корекція при тяжких і ускладнених формах епідемічного паротиту у дорослих : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.08 / І. В. Лоскутова; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2005. - 41 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Півник В. М. 
Результати дослідження стану імунітету у військовослужбовців до епідемічного паротиту та кору / В. М. Півник // Військ. медицина України. - 2004. - 4, № 1/2. - С. 96-100. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Зазначено, що контроль за ефективністю масової вакцинопрофілактики інфекцій з крапельним механізмом передачі є одним з важливих розділів епідеміологічного нагляду за інфекціями, керованими засобами специфічної імунопрофілактики. Вперше у Збройних Силах України з метою визначення пріоритетних профілактичних і протиепідемічних заходів в організованих військових колективах, спрямованих на попередження розповсюдження інфекцій з крапельним механізмом передачі, вивчено напруженість імунітету у військовослужбовців до вірусу епідемічного паротиту та кору. Актуальність дослідження зумовлено значною поширеністю вказаних інфекцій у військах, тенденцією до зростання у багаторічній динаміці. Одержані результати свідчать про недостатній імунний захист у молодого поповнення проти вказаних інфекцій, що не виключає інтенсивного розповсюдження збудників вказаних інфекцій у випадку потрапляння їх до військового колективу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.29-25 + Р514.25-25

Рубрики:
 Кір 

Шифр НБУВ: Ж23657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Півник В. М. 
Організація щеплень проти кору, краснухи та епідемічного паротиту військовослужбовців Бундесверу / В. М. Півник, В. І. Трихліб, Л. В. Мельнічук // Військ. медицина України. - 2005. - 5, № 3. - С. 64-67. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що кір, краснуха та епідемічний паротит відносяться до інфекцій, захворюваність на які регулюється за допомогою щеплень. Актуальність вказаних інфекцій для військово-медичної служби обумовлюється значною поширеністю їх у військах, вищою, ніж серед цивільного населення, інтенсивністю їх розповсюдження серед військовослужбовців, тенденцією до зростання в окремі роки у багаторічній динаміці, що вимагає удосконалення існуючого комплексу заходів боротьби з цими інфекціями, перегляду переліку щеплень та порядку їх проведення для військовослужбовців Збройних Сил України. З метою удосконалення профілактичних та протиепідемічних заходів у військах Збройних Сил України розглянуто організацію щеплень проти кору, краснухи та епідемічного паротиту військовослужбовців Бундесверу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.25-395 + Р514.26-395 + Р514.29-395

Рубрики:
 Кір 

Шифр НБУВ: Ж23657 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського