Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р514.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Радул І. В. 
До історії боротьби з холерою в Україні / І. В. Радул, Р. В. Савіна // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 2. - С. 128-131. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлены данные распространения холеры в различных регионах Украины на протяжении XIX - XX ст. Рассмотрены факты шести крупных пандемий холеры, обусловленных отсутствием санитарного надзора за источниками водоснабжения, канализацией, очисткой населенных мест. Показано, что проведение санитарно-гигиенических профилактических мероприятий в комплексе с вакцинацией является единственно надежным способом ликвидации эпидемий холеры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.15 + Р514.15-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скрипник Л. М. 
Активність ферментів трансмембранного транспорту та вплив на них регідратаційної терапії у хворих на холеру : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Л. М. Скрипник; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2001. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Скрипник Л. М. 
Активність ферментів трансмембранного транспорту та вплив на них регідратаційної терапії у хворих на холеру : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.13 / Л. М. Скрипник; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2001. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дронова І. Ю. 
Вплив факторів навколишнього середовища на епідемічний процес при холері та на біологічні властивості збудника : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / І. Ю. Дронова; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2002. - 21 c. - укp.

Вивчено особливості епідемічного розповсюдження холери та її збудника на території України в період 7-ї пандемії. Виявлено фактори довкілля, що впливають на розвиток епідемічного процесу холери та на біологічні властивості збудника. Виявлено залежність інтенсивності епідемічного прояву холери від клімато-географічних характеристик місцевості. Надано рекомендації щодо визначення обсягу лабораторних досліджень об'єктів довкілля на присутність холерних вібріонів на територіях, що належать до різних клімато-географічних зон України. Експериментально виявлено можливість тривалого співкультивування холерних вібріонів з оксигенічною культурою синьо-зелених водоростей Synechocystis PCC в середовищі з підвищеною місткістю NaCl. За таких самих умов виявлено інгібуючу дію зелених водоростей Platimonas viridis на процеси життєдіяльності холерних вібріонів. Розроблено методику визначення експресії генів патогенності у холерних вібріонів на культурі клітин HeLa. Досліджено строки збереження та показано експресію гена ctx у V. cholerae O1 за розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-3 + Р264.929-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кириченко П. Д. 
Клініко-патогенетичні особливості холери, шляхи покращення її діагностики і терапії в умовах України : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.13 / П. Д. Кириченко; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 1999. - 35 c. - укp.

Досліджено вплив на перебіг холери віку хворих, хронічної соматичної та інфекційної патології, функціонального стану нирок та інших чинників. Визначено 15 найбільш важливих кількісних критеріїв для оцінки ступеня дегідратації в перші години госпіталізації хворих. Розроблено спосіб для визначення важкості та прогнозування перебігу холери на ранніх етапах госпіталізації. Виявлено особливості клінічного перебігу холери у хворих на алкоголізм. Запропоновано методику регідратаційної терапії хворих на холеру, в яких виникають ускладнення, пов'язані з алкоголізмом. Проведено комплексне порівняння орального та інфузійного методів водно-сольової терапії. Встановлено високу терапевтичну ефективність еритроміцину, доксицикліну та норфлоксацину. Одержано дані про доцільність застосування ентеросорбентів силларду П і смекти в комплексному лікуванні хворих на холеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лукашевич Н. В. 
Удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери у зв'язку з епідемічними особливостями її поширення в Україні : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.02 / Н. В. Лукашевич; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Визначено шляхи удосконалення протиепідемічних і профілактичних заходів щодо холери на сучасному етапі в Україні. Встановлено основні характеристики епідемічного процесу холери (ЕПХ) на прикладі епідемій на Миколаївщині у 1994 р. і 1995 р. Розглянуто ефективність протиепідемічних заходів, проведених в осередках холери. Виявлено причини низької ефективності таких заходів, як масова антибіотикопрофілактика, подвірні обходи, дезинфекція, підготовка медичного персоналу. Обгрунтовано необхідність зменшення обсягу бактеріологічних обстежень хворих на холеру та контактних з трьох досліджень до однократного. За допомогою методу картографування визначено території інтенсивного прояву ЕПХ в Україні. Зазначено, що до них відносяться усі приморські області півдня України та АР Крим. На підставі результатів проведеного епідеміологічного та статистичного аналізу ЕПХ на трьох раніше існуючих типах територій доведено, що територію країни можна розподілити на два типи за проявом епідемічного процесу. Надано епідеміологічну оцінку ефективності та доцільності проведених лабораторних обстежень населення на територіях країни, що відносяться до різних типів прояву ЕПХ. На територіях першого типу (інтенсивного прояву даного процесу) було виявлено 97,5 % осіб від усіх інфікованих у країні, а велика бактеріологічна робота, проведена на територіях другого типу, майже не принесла результатів. Обгрунтовано скорочення обсягу бактеріологічного обстеження населення на холеру. Зазначено, що це дозволить заощадити сили персоналу, матеріальні ресурси та буде сприяти оптимізації епідеміологічного нагляду за інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.15-5 + Р194.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324283 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського