Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Р411.024$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Гончаров Я. П. 
Особливості впливу кровопускань та еритроцитаферезу на клінічний перебіг справжньої поліцитемії в еритремічній стадії : Автореф. дис... канд. мед. наук / Я. П. Гончаров; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості впливу кровопускань та сеансів еритроцитаферезу на частоту скарг, дані об'єктивного статусу, периферичну кров, артеріальний тиск і функціональний стан міокарда у пацієнтів зі справжньою поліцитемією (СП) в еритремічній стадії. Встановлено високу частоту серцево-судинної патології за СП в еритремічній стадії, яка проявляється переважно гіпертрофічною хворобою, плетиоричною артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця та серцевою недостатністю. З'ясовано, що ексфузії крові поліпшують клінічну симптоматику СП в еритремічній стадії, зокрема зменшується загальна слабкість, стомлюваність, головний біль, запаморочення, гіперемія шкіри та слизових оболонок, розміри селезінки та печінки. Виявлено та математично доведено, що у разі проведення еритроцитаферезу зниження гематокриту до нормативних значень відбувається на 9 діб раніше та триває на 90 днів довше, ніж у разі використання кровопускань. Констатовано зменшення адгезивної та агрегаційної здатності тромбоцитів та концентрації фібриногену у крові після кровопускань та після еритроцитаферезу. Виявлено, що під час проведення ексфузії крові з використанням тиклопідину агрегаційна здатність тромбоцитів з аденозиндифосфатом зменшується більш істотно, ніж у разі застосування ацетилсаліцилової кислоти. Встановлено позитивний вплив ексфузії крові на клінічний перебіг СП в еритремічній стадії. З'ясовано, що еритроцитаферез більш ефективно знижує кількість еритроцитів, концентрацію гемоглобіну, величину гематокриту, артеріальний тиск і більш суттєво поліпшує функціональний стан міокрада у пацієнтів з СП, ніж кровопускання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024-535

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Курмишов О. В. 
Роль тромбоцитарно-лейкоцитарних факторів в патогенезі судинних ускладнень при справжній поліцитемії : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.31 / О. В. Курмишов; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. - К., 2003. - 24 c. - укp.

Вивчено динаміку змін кількості еритроцитів, тромбоцитів і нейтрофілів периферичної крові та їх функціональної активності, показники коагуляційного гемостазу для встановлення критеріїв розвитку судинних ускладнень і формування груп підвищеного ризику мікротромбоутворення у хворих на справжню поліцетомію. Проведено підбір і систематизацію показників, які найбільш повно відображають залежність частоти судинних порушень від кількості та функціональної активності нейтрофілів периферичної крові. За результатами досліджень установлено, що частота судинних порушень збільшується у разі прогресування мієлопроліферативного процесу. На підставі аналізу даних обстеження хворих на справжню поліцетомію визначено та математично доведено залежність рівнів лейкоцитів і тромбоцитів від частоти судинних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скрипець О. В. 
Цитохімічні та імунологічні диференційно-діагностичні критерії симптоматичних еритроцитозів та еритроцитозів при хронічних мієлопроліферативних захворюваннях : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.31 / О. В. Скрипець; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. - К., 2003. - 21 c. - укp.

Досліджено особливості неспецифічної резистентності та імунологічної реактивності організму у хворих на поліцитемію різних стадій, з еритроцитемічним варіантом ідіопатичного мієлофіброзу в пацієнтів з симптоматичними еритроцитозами, що розвинулися на фоні хронічних обструктивних захворювань легенів. Проведено порівняльний аналіз показників імунного статусу і функціональних характеристик нейтрофілів крові у хворих симптоматичними еритроцитозами та еритроцитозами у разі мієлопроліферативної патології. Розроблено алгоритми диференційної діагностики симптоматичних еритроцитозів та поліцитемії, еритроцитемічного варіанта ідіопатичного мієлофіброзу. Встановлено, що найбільш інформативні цитохімічні та імунологічні диференційно-діагностичні методи, що відображають функціональну активність нейтрофілів периферичної крові. Висвітлено способи диференційної діагностики поліцитемії та симптоматичних еритроцитозів, еритроцитемічної стадії ідіопатичного мієлофіброзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гусева С. А. 
Истинная полицитемия : [монография] / С. А. Гусева, С. С. Бессмельцев, К. М. Абдулкадыров, Я. П. Гончаров. - К.; СПб. : Логос, 2009. - 399 c. - Библиогр.: с. 368-394 - рус.

С современных позиций, на основе обобщения литературных источников рассмотрены вопросы этиологии, патогенеза, классификации, диагностики, дифференциальной диагностики и лечения истинной полицитемии (ИП). Представлены клинические и лабораторные методы обследования пациентов ИП. Особое внимание уделено симптоматической терапии осложнений эритремической стадии ИП. Проанализированы особенности лечения тромбофлебита варикозно расширенных вен, ДВС-синдрома, неотложных состояний (гипертонического криза). Охарактеризованы поражения органов и систем организма у пациентов с ИП, в частности, кожи и слизистых оболочек, селезенки и печени, мочевыделительной и нервной систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Петруша О. О. 
Особливості виникнення та лікування ерозивно-виразкових змін слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки у хворих на справжню поліцитемію в еритремічній стадії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. О. Петруша; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2010. - 20 c. - укp.

Визначено частоту появи та встановлено особливості перебігу ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у пацієнтів зі справжньою поліцитемією (СП). Вивчено взаємозв'язок між виникненням диспепсичних симптомів і ерозивно-виразкових змін слизової оболонки (СО) гастродуоденальної зони зі станом кислотоутворювальної функції шлунка, зміною функції печінки та клініко-лабораторними показниками, які впливають на виникнення судинних порушень за СП. Оцінено зв'язок між виникненням диспепсичних проявів у хворих на СП і інфікованістю мікроогрганізму Helicobacter pylori (НР). Досліджено характер морфологічних змін СО у пацієнтів зі СП. Визначено і вперше математично доведено, що основною причиною виникнення диспепсичного синдрому у пацієнтів зі СП є судинні порушення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Костюкевич О. М. 
Визначення мутації гена IBJAK2 V617FD у хворих на радіаційно-асоційовану справжню поліцитемію / О. М. Костюкевич, І. В. Дмитренко, С. В. Клименко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 17. - С. 207-212. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Лурін І. А. 
Спостереження гострого порушення мезентеріального кровообігу у хворого при поліцитемії / І. А. Лурін, Г. Г. Макаров, О. І. Гладишенко, В. П. Слободяник // Клініч. хірургія. - 2013. - № 11. - С. 79-80. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Костюкевич О. М. 
Оцінка значення показників периферичної крові для диференційної діагностики та прогнозування тромботичних ускладнень справжньої поліцитемії і вторинних еритроцитозів / О. М. Костюкевич, О. Ю. Міщенюк, С. В. Клименко // Мед. перспективи. - 2014. - 19, № 1. - С. 37-44. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Кулініч А. О. 
Експресія фібронектину-1 у лімфоцитах хворих на еритремію / А. О. Кулініч, Д. О. Мінченко, Г. С. Маслак, А. І. Шевцова, О. З. Бразалук, О. Г. Мінченко // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 4. - С. 53-59. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Проведено дослідження експресії мРНК фібронектину-1 в лімфоцитах хворих на еритремію та здорових донорів, визначено вміст фібронектину у плазмі крові та його гепаринзв'язуючу активність, а також рівень і внутрішньоклітинну локалізацію фібронектину в лімфоцитах. Показано, що в лімфоцитах крові хворих на еритремію спостерігається істотне підвищення рівня експресії мРНК фібронектину-1 у порівнянні із здоровими донорами. Встановлено також вірогідне зниження концентрації фібронектину та його гепаринзв'язуючої активності у плазмі крові та збільшення кількості лімфоцитів із поверхневою та внутрішньоклітинною локалізацією фібронектину-1 у хворих на еритремію у порівнянні з цими показниками у здорових донорів. Показано наявність позитивної кореляції між рівнем фібронектину плазми крові та його гепаринзв'язуючою активністю, а також негативної кореляції між рівнем фібронектину у плазмі крові та кількістю лімфоцитів, що експресують цей глікопротеїн на поверхні та всередині клітини. Результати роботи свідчать про порушення експресії фібронектину-1 у лімфоцитах хворих на еритремію, яка супроводжується зниженням вмісту фібронектину у плазмі крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гайдукова С. Н. 
Особенности костномозгового кроветворения при истинной полицитемии в эритремической стадии / С. Н. Гайдукова, Л. А. Сивак // Сімейна медицина. - 2014. - № 5. - С. 62-63. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Представлены результаты анализа костномозговых пунктатов больных истинной полицитемией в эритремической стадии. В костномозговых пунктатах больных истинной полицитемией в эритремической стадии отмечается: увеличение общего количества миелокариоцитов и мегакариоцитов, гиперплазия эритрокариоцитов, нейтрофильных и эозинофильных гранулоцитов. В пунктатах с высокой клеточностью отмечается более значительное омоложение нейтрофильного ростка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коваль А. І. 
Гістологічні критерії диференційної діагностики справжньої поліцитемії і вторинних еритроцитозів та їх зв'язок із наявністю мутації JAK2 V617F / А. І. Коваль, О. М. Костюкевич, С. В. Клименко, І. В. Дмитренко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2014. - 16, № 1. - С. 65-70. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження основних гістологічних ознак справжньої поліцитемії (СП) та вторинних еритроцитозів (ВЕ), аналіз їх зв'язку з наявністю мутації JAK2 V617F, визначення чутливості та специфічності гістоморфологічних критеріїв для діагностики СП та її диференційної діагностики з ВЕ. Проведено гістологічне дослідження кісткового мозку (КМ) та визначення мутації JAK2 V617F у 79-ти хворих на СП та 41-го пацієнта з ВЕ. Результати: встановлено, що у разі СП основними гістоло-ічними ознаками є трипаросткова гіперплазія КМ, плеоморфізм мегакаріоцитів, наявність резорбції кісткової тканини та мікроциркуляторних порушень. Для ВЕ найбільш характерна гіперплазія виключно еритроїдного паростка, рідше еритроїдного та мієлоїдного. Мутація V617F гена JAK2 є предиктором таких патоморфологічних змін КМ, як плеоморфізм мега-каріоцитів, наявність ретикулінового фіброзу та мікроциркуляторних порушень. Висновок: чутливість гістологічного дослідження КМ як критерію діагностики СП становила 83,5 %, специфічність - 100,0 %. Поєднання гістологічного та молекулярно-генетичного досліджень значно покращує діагностику та диференційну діагностику СП та ВЕ, сумісна чутливість у разі об'єднання 2-х діагностичних методів становить 99,0 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024-4 + Р411.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Маслак Г. С. 
Сіальованість глікопротеїнів і рівень експресії нейрамінідази NEU1 та сіалілтрансферази ST6GAL1 у лімфоцитах хворих на еритремію / Г. С. Маслак, О. В. Костюк, Д. О. Мінченко, О. З. Бразалук, А. І. Шевцова, О. Г. Мінченко // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 5. - С. 14-22. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Міщенюк О. Ю. 
Застосування загальноклінічних, клініко-лабораторних та молекулярно-генетичних даних в алгоритмі прогнозування розвитку тромбозу при справжній поліцитемії та есенціальній тромбоцитемії / О. Ю. Міщенюк, О. М. Костюкевич, С. В. Клименко // Укр. мед. часоп.. - 2015. - № 6. - С. 76-79. - Бібліогр.: 79 назв. - укp.

Визначено прогностичну ефективність використання клінічних, лабораторно-гематологічних і молекулярно-генетичних показників під час оцінки ймовірності виникнення тромбозу у 118 хворих на справжню поліцитемію та 62 на есенціальну тромбоцитемію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024 + Р411.023.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гайдукова С. М. 
Клінічне значення визначення вмісту 2,3-дифосфогліцеринової кислоти в еритроцитах хворих на справжню поліцитемію / С. М. Гайдукова, Ю. С. Бублій // Сімейна медицина. - 2016. - № 3. - С. 153-155. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати дослідження вмісту 2,3-дифосфогліцеринової кислоти (2,3-ДФГ) в еритроцитах крові у 32-х хворих на справжню поліцитемію (СП). Визначено, що вміст 2,3-ДФГ в еритроцитах хворих на СП збільшується пропорційно збільшенню рівня гемоглобіну. Обговорено можливу роль 2,3-ДФГ у патогенезі порушень, що зумовлені дисциркуляторною гіпоксією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Shlyakhovenko V. O. 
NF-kB-p50-TFBS-complementary and c-myc-TFBS-complementary motifs in miRNAs involved in pathogenesis of different lympho- and myeloproliferative diseases = Мотивы, комплементарные сайтам связывания факторов транскрипции NF-kB-p50 и c-myc, в миРНК, вовлеченных в патогенез различных лимфо- и миелопролиферативных заболеваний : (a rev.) / V. O. Shlyakhovenko, O. A. Orlovsky, O. A. Samoylenko // Клинич. онкология. - 2018. - 8, № 1. - С. 18-23. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

В наших предшествующих исследованиях в со ставе премиРНК (stem-loop форм) человека, мыши и крысы выявлены различные типы мотивов, комплементарных сайтам связывания факторов транскрипции (ФТ) c-myc и NF-kB-p50. Также описаны различные типы информационной избыточности премиРНК относительно таких мотивов. Сформулирована гипотеза о том, что такие мотивы, будучи элементами деградома премиРНК, могут функционировать как альтернативные ФТ. Эта методология была применена для анализа характерных профилей экспрессии миРНК различных В-лимфопролиферативных и миелопролиферативных заболеваний. Выявлены следующие основные закономерности: значительная часть премиРНК, вовлеченных в патогенез различных гематологических заболеваний, содержит комплементарные мотивы ксайтам связывания ФТ c-myc и NF-kB-p50. Соответственно, элементы деградома таких премиРНК потенциально способны функционировать как альтернативные ФТ; каждой нозологической форме свойственен определенный характерный спектр ФТ-комплементарных мотивов в ее профиле экспрессии миРНК, что указывает на их реальное участие в механизмах дифференцировки клеток; различные типы информационной избыточности премиРНК соответствуют разным направлениям дифференцировки клеток. Полученные результаты дают основание также сформулировать следующие рекомендации для дифференциальной диагностики: гиперэкспрессия miR-320a и miR-323b в бластных клетках может быть весомым аргументом для диагностики хронической миелоцитарной лейкемии; гиперэкспрессия miRs 495 и 543 - сама по себе или, тем более, в сочетании с гипоэкспрессией miR-134, -542, -623, -671, -1182 - в бластных клетках может быть весомым аргументом для диагностики хронической миелоцитарной лейкемии; гипоэкспрессия miR-126 вбластных клетках может быть весомым аргументом для диагностики острой миелоцитарной лейкемии; гиперэкспрессия miR-185 и miR-324 в клетках лимфомы может быть весомым аргументом для диагностики лимфомы Беркитта; гиперэкспрессия miR-192a-2 в клетках лимфомы может быть весомым аргументом для диагностики мантийно-клеточной лимфомы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413 + Р411.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського