Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р354.36$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Бас Ю. Я. 
Черезшкірний лазерофорез біологічно активних речовин в медицині і косметології / Ю. Я. Бас, Ю. О. Воронцова, О. І. Новгородська, Г. С. Тимчик // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2012. - Вип. 43. - С. 168-174. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В медицині і косметології відома методика лазерофорезу біологічних активних речовин, але відсутність розуміння механізмів проникнення речовини через верхні шари шкіри під дією низькоінтенсивного лазерного випромінювання не дозволяє більш широко застосовувати цю технологію і обгрунтувати оптимальні параметри методики. Метою роботи є пояснення біологічних і біофізичних процесів, що відбуваються в технології лазерофорезу. За допомогою методів системного аналізу показано, що проникнення речовини в шкіру відбувається через потові і сальні залози, та волосяні фолікули за допомогою трансцитозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36 + Р120.416.2 с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зубкова О. В. 
Експериментальне дослідження стану нейромедіаторного та водно-іонного обміну під магнітолазерним впливом / О. В. Зубкова // Клініч. хірургія. - 2012. - № 12. - С. 55-60. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

В експериментальних дослідженнях вивчено зміни синтезу дофаміну в культурі нейроклітин з середнього мозку (CM) новонароджених щурів; водно-іонного обміну в тканинах півкуль великого мозку кролів; ультраструктурні зміни в синаптичному апараті нейронів неокортексу та CM кролів під магнітолазерним впливом (МЛВ). Ознаки інтенсивного синтезу та транспорту дофаміну, зміни кількісних показників водно-іонного обміну та ультраструктурних компонентів у синаптичному апараті нейронів свідчили про активацію нейромедіаторного та водно-іонного обміну під МЛВ. Це обгрунтовує можливість використання МЛВ у нейрохірургії, неврології, травматології при станах, що супроводжуються порушенням нейромедіаторного та водно-іонного обміну для попередження можливих ускладнень та покращання якості життя пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.27 + Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Балашова И. В. 
Использование лазерной и магнитной терапии у детей : (обзор) / И. В. Балашова // Мед. реабілітація, курортологія і фізіотерапія. - 2011. - № 1. - С. 35-39. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Розглянуто можливості використання лазерної та магнітної терапії у дітей. Зазначено особливості застосування даних методів фізіотерапії під час різноманітних нозологічних форм. Увагу приділено використанню лазерної та магнітної терапії у новонароджених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-54 + Р354.27 + Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Терещенко М. Ф. 
Оцінка та контроль ефективності впливу на біологічний об'єкт лазерним випромінюванням / М. Ф. Терещенко, С. П. Якубовський // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2012. - Вип. 44. - С. 141-148. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Встановлено функціональну залежність зміни температури досліджуваного об'єкта від часу опромінення біологічних тканин, через які проходить лазерне випромінювання. Розроблено математичну модель теплової дисипації енергії клітин біологічного об'єкта в результаті дії на нього лазерним опроміненням в інфрачервоній області спектру. Одержано математичні залежності значень температури від параметрів лазерного випромінювання і біологічного об'єкта. Результати розрахунків підтверджено експериментальними дослідженнями процесу локального нагріву епідермісу шкіри кінцівок під час лазерної терапії. Виведені моделі дійсні для будь-яких довжин хвиль випромінювання, що мають використовуватись у системах зворотного зв'язку для попередження та прогнозування негативних наслідків терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тимчик Г. С. 
Виділення інформативних параметрів фотоплетизмосигналу при впливі на біологічний об'єкт магнітолазерним випромінюванням / Г. С. Тимчик, О. В. Осадчий, О. С. Єсипенко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2012. - Вип. 44. - С. 148-152. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено інформативні параметри фотоплетизмосигналу. У процесі дослідження вибрано фізіологічні сигнали та сформовано простір інформативних ознак, за допомогою яких можна контролювати зміну адаптаційних властивостей організму людини під дією магнітолазерної терапії. У результаті аналізу фотоплетизмографічного сигналу встановлено, що під час виділення з нього інформативних ознак доцільно використовувати структурні методи аналізу як у часовій, так і в частотній областях. Для аналізу фотоплетизмосигналу в часовій області вибрано кодування фотоплетизмограми п'ятьма точками. На основі такого кодування введено інформативний параметр S, який визначається площею під кривою фотоплетизмограми. Ведуться подальші досліди, планується проведення клінічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.27 + Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Терещенко М. Ф. 
Контроль дози лазерного опромінення біологічних тканин температурним методом / М. Ф. Терещенко, І. В. Максимчук, Л. А. Мамедова, С. П. Якубовський // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2013. - Вип. 45. - С. 175-180. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу лазерного випромінювання (ЛВ) на біологічні тканини людей різної статі за змінних режимів генерації ЛВ. Графічно встановлено залежності зміни температури тканин досліджуваного об'єкта, скрізь який проходить ЛВ, від часу опромінення у разі постійної потужності впливу. Показано та проаналізовано одержані результати дослідження, що представлені у вигляді температурно-часових залежностей. Показано відмінності реакції тканин досліджуваних ділянок у чоловіків та жінок у разі модульованого та немодульованого режимів впливу. Встановлено оптимальні режими проведення терапевтичних процедур у цих режимах впливу для кісткових, нігтьових та м'яких тканин організмів людей різної статі. Одержані результати використано для формування режимів безпеки терапевтичної процедури та прогнозування негативних наслідків (опіків та ушкодження тканин) на ділянках м'яких і сполучних тканин, тканин нігтя та кістки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тимчик Г. С. 
Вибір показників фотоплетизмограми для контролю адаптаційного статусу людини при магнітолазерній терапії / Г. С. Тимчик, О. В. Осадчий, М. В. Філіпова, А. С. Пономаренко, А. В. Стецька // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 2/9. - С. 14-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено аспекти використання показників пальцевої фотоплетизмограми для визначення адаптаційного стану людини. Дані розробки можна використовувати для прогнозування реакцій організму людини до різних видів терапії, що надасть змогу покращити результати терапевтичних процедур та встановити ефективні параметри опромінення до проведення магнітолазерної процедури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.33 + Р354.27 + Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тимчик Г. С. 
Моніторинг зміни температур при лазерній терапії / Г. С. Тимчик, М. Ф. Терещенко, М. Р. Печена // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2014. - Вип. 47. - С. 156-162. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Неінвазивна діагностика має ряд переваг, які надають можливість використовувати її в багатьох випадках при виявленні патологічних новоутворень. Наведено переваги та недоліки поширених методів діагностики та приділено увагу саме термографії, оскільки вона є найбільш безпечним методом одержання даних про стан біологічних об'єктів, встановлено можливість моніторингу температурних змін під час проведення лазерної терапії за допомогою тепловізора. Приведено результати дослідження впливу лазерного випромінювання на біологічні тканини, які отримані за допомогою інфрачервоної термографії. Встановлено залежності підвищення температури під опромінення від часу впливу та від температури оточуючого середовища відповідно до них побудовані математичні моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Котляров В. П. 
Удосконалення конструкції сканера для лазерних терапевтичних установок / В. П. Котляров // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2014. - № 2. - С. 53-61. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Створено оптимальну конструкцію сканера лазерного променя та методику визначення його параметрів і умов опромінення. Це може бути цікавим для районних, сільських клінік та лікарень, фельдшерсько-акушерських пунктів, де проблематичне застосування й обслуговування складних за конструкцією та з процесорним керуванням пристроїв. На заміну розроблено прості й оригінальні конструкції сканерів лазерного променя із забезпеченням сталого рівня густини енергії в зоні опромінення, які призначені для потреб медичних закладів з невеликими доходами. За розробленою методикою визначаються параметри сканера (приводу, профілю керувального кулачка) та умов опромінення. Створені конструкції дешеві, прості у виготовленні та технологічні під час експлуатації і можуть бути використані в процедурах лазерної фізіотерапії на заміну сканерів програмованими приводами. Вони випробувані за клінічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36 с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тимчик Г. С. 
Визначення інформативних показників функціонального стану людини при лазеротерапії / Г. С. Тимчик, О. В. Осадчий, Б. С. Чупіка // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2014. - Вип. 48. - С. 175-182. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що лазеротерапія займає особливе місце серед немедикаментозних методів лікування. Важливою характеристикою під час такого впливу є оцінка фізіологічного стану людини. Наведено основні показники, а саме ступінь кровонаповнення забезпечуючих органи і тканини мікросудини. Мета роботи - підвищення ефективності визначення рівня лазерної чутливості, шляхом аналізу структурних та спектральних характеристик фотоплетизмограми. В результаті досліджень запропоновано алгоритм проведення процедури, створено математичну модель дослідження, що дозволяє адекватно аналізувати фотоплетизмографічні показники будь якого характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мамута О. Д. 
Особливості впливу неперервного та імпульсного лазерного випромінювання на оптичні та теплофізичні характеристики біологічних тканин / О. Д. Мамута, В. С. Войцехович, Н. М. Качалова, Л. Ф. Головко, В. Л. Ганул, С. Л. Зайцев, О. М. Кравченко // Укр. фіз. журн.. - 2014. - 59, № 12. - С. 1149-1154. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Створено експериментальну установку для дослідження особливостей оптичних і теплофізичних характеристик біологічних тканин під дією неперервного та імпульсного (фемтосекундного) лазерного випромінювання. Одержані результати є передумовою для створення комплексного підходу, що надасть змогу оцінити вплив і розрахувати дози лазерного опромінення під час проведення сеансів лазерної терапії, а також дозволить виявляти патології тканин та визначати їх чіткі межі вже на ранніх стадіях розвитку, що є вкрай необхідним як в діагностичних цілях, так і у разі необхідності хірургічного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36 + Р343.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Тужанський С. Є. 
Моделювання теплових процесів при дії лазерного випромінювання на біотканину / С. Є. Тужанський, Т. Ю. Позднякова, О. М. Сахно // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2014. - № 1. - С. 132-138. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель термічного впливу сфокусованим випромінюванням високоінтенсивного лазерного джерела на шар біологічної тканини. Одержано залежності температурного поля від теплофізичних характеристик для модельованого шару біотканини (епідермісу шкіри) для імпульсного та неперервного режимів роботи лазера. Наведені кількісні оцінки можуть бути використані для аналізу змін оптичних властивостей шарів шкіри, а також для розрахунку характеристик лазерного джерела, необхідних для одержання відповідного фототермічного ефекту в біологічному середовищі (денатурація білків, коагуляція, випаровування тканини та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тимчик Г. С. 
Дослідження впливу лазерного випромінювання на температурні процеси у біологічних тканинах / Г. С. Тимчик, М. Ф. Терещенко, О. Г. Ляшенко, О. С. Гнатейко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2015. - Вип. 49. - С. 153-158. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

В більшості країн світу спостерігається інтенсивне впровадження лазерного випромінювання в біологічних дослідженнях та у практичній медицині. Вплив низькоінтенсивних лазерів призводить до швидкого затухання гострих запалювальних явищ, стимулює репаративні (відновлювальні) процеси та оптимізує мікроциркуляцію тканин. Доведено, що низькоінтенсивне лазерне випромінювання (НІЛВ) має виражену терапевтичну дію. Досліджено зміни температури шкіри людини залежно від типу шкіри та оптичних і теплофізичних параметрів шкіри до та після впливу НІЛВ. Наведено результати математичного моделювання впливу НІЛВ та одержано фактичні дані впливу НІЛВ на епідерміс людини вікової групи 20 - 25 років, з різними відтінками шкіри, що одержані за допомогою інфрачервоної термографії. Встановлено залежності зміни температури шкіри двох типів від часу впливу НІЛВ та від температури оточуючого середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Терещенко Н. Ф. 
Использование программно-аппаратного комплекса CARDIOMOOD в оценке действия лазерного излучения на состояние вегетативной нервной системы человека / Н. Ф. Терещенко, К. А. Апыхтин, О. С. Прендюк, Н. В. Махиня // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2015. - Вип. 50. - С. 160-169. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Главная трудность прогнозирования физиологического эффекта лазерного облучения (ЛО) на организм состоит в постоянной изменчивости свойств живого организма. Учитывая это, для достижения заданных параметров эффекта воздействия возникает необходимость использования систем автоматического регулирования параметров ЛО на основе биологической обратной связи (БОС). Одним из самых информативных показателей является вариабельность сердечного ритма (ВСР), дающая характеристику функционирования вегетативной нервной системы (ВНС). Цель работы - изучить направленность эффектов воздействия локального ЛО кожи на ВНС и определить параметры их специфики, учитывая половые различия испытуемых. Приведена сравнительная оценка направленности сдвигов основных характеристик ВСР у мужчин и женщин, полученных на разных этапах исследования. В целом, настоящее исследование показало необходимость учета индивидуальной реакции на терапевтическое дозы воздействия ЛО, а также - перспективу использования метода комплексного математического анализа ВСР для оперативной оценки изменения функционального состояния и подбора оптимальных параметров процедуры лазерной терапии с учетом вегетативной реакции организма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Панас М. А. 
Вплив низькоінтенсивного лазерного випромінювання синього та червоного спектрів на штами E. coli / М. А. Панас, І. В. Тимчук, О. П. Корнійчук, М. І. Панас, Х. А. Кирик // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 4. - С. 42-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлены результаты исследований низкоинтенсивного лазерного излучения с длиной волны 445 и 635 нм в различное время работы и мощности облучения на рост культур E. coli. В качестве объектов исследования использован эталонный штамм Escherichia coli ATCC 25922 и штаммы, выделенные при пародонтите и кариесе зубов. Результаты сравнивались с контролем (необлученных) культур. Установлено, что низкоинтенсивное лазерное излучение может вызывать как угнетающее, так и стимулирующее влияние на рост бактериальной флоры при мощности луча 700 мВт. Экспозиция 30 мин является оптимальной для достижения противомикробного эффекта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.16*716-634 + Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Чухраев Н. В. 
Многофункциональная лазерная терапия больных и инвалидов : [монография] / Н. В. Чухраев, А. А. Владимиров, Е. Н. Чухраева, Л. В. Буцкая, М. А. Гунько; ред.: Ю. Л. Забулонов, А. А. Владимиров; Нац. мед. акад. последиплом. образования им. П.Л. Шупика, Укр. о-во физ. и реабилитацион. медицины. - Дніпропетровськ : Середняк Т.К., 2015. - 340 c. - Библиогр.: с. 339 - рус.

Обоснованы принципы выбора зон воздействия в лазеротерапии. Уделено внимание зонам Захарьина - Геда и метамерно-сегментарному принципу выбора зон в физиотерапии. Раскрыты особенности действия физических факторов. Рассмотрены лечебные эффекты магнитолазерной терапии. Освещены основные достоинства и недостатки терапевтических сканирующих лазерных аппаратов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА804821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Залесский В. Н. 
Регуляция экспрессии малых РНК методами низкоинтенсивной лазерной терапии и фотодинамического воздействия (к 50-летию лазерной медицины) / В. Н. Залесский, И. З. Самосюк // Лікар. справа. - 2016. - № 3/4. - С. 146-155. - Библиогр.: 78 назв. - рус.

Низкоинтенсивная лазерная терапия и фотодинамическое воздействие с доказанной эффективностью и безопасностью являются малоинвазивными терапевтическими модальностями при лечении многих заболеваний и патологических состояний. Применение различных источников лазерного излучения позволило индуцировать специфическую клеточную активность. Так как многие сигнальные пути в клетке подвергаются одновременной активации под действием лазерного излучения, углубленное изучение молекулярных механизмов клеточного фотоответа способствует развитию методов лазерной терапии. С рассмотрением деталей развития молекулярных изменений в клетке при низкоинтенсивной лазерной терапии и фотодинамического воздействия связана регистрация специфики экспрессии активности малых РНК и белков. Такой анализ позволил расширить область применения этих фототерапевтических методов и обеспечить персонифицированный подход в реабилитационной терапии. Несмотря на то, что многие авторы фиксировали внимание на малые РНК, находящиеся либо в состоянии сверх- или сниженной экспрессии после стимулирующего воздействия низкоинтенсивного лазерного излучения (НИЛИ) или фотодинамической терапии (ФДТ), только в небольшом количестве публикаций обращено внимание на регуляцию динамических изменений этого показателя. Поэтому возникла необходимость углубленного аналитического рассмотрения репрезентативности современных механизмов в действии программ лазерной терапии на основе регуляции экспрессии малых РНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Остафійчук Д. І. 
Лазерне випромінювання. Основні напрямки використання в біології і медицині. Перспективи розвитку : (огляд) / Д. І. Остафійчук, А. Б. Горкуненко, Т. О. Плаксива, Х. В. Волощук // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 2. - С. 144-148. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто сучасні напрямки діагностичного і клінічного застосування лазерів у медицині. Проаналізовано лазерні технології в біології, медицині. Наведено сукупність методів лазерної терапії, яка формує новий напрям і оптичну когерентну медицину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.36 + Е0*801.1-634.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бургонський В. Г. 
Застосування лазерних техологій у стоматологічній практиці : монографія / В. Г. Бургонський, С. І. Миколайчук. - Київ : Лисенко М. М., 2021. - 121 c. - Бібліогр.: с. 116-120 - укp.

Розглянуто актуальні питання, покликані допомогти лікарю-стоматологу в запровадженні та успішному застосуванні сучасних досягнень лазерної медицини в повсякденній практиці. Описано основні типи лазерів, що використовуються у стоматології, та розкрито принцип їх дії, що важливо для розуміння ефектів, які виникають у біологічній тканині під час лікування. Розглянуто основні типи патології, для курації якої з успіхом використовуються лазери, наведено показання та протипоказання до втручання з їх використанням. Вказано параметри для налаштування лазерної техніки та покрокові протоколи проведення терапевтичних і хірургічних маніпуляцій. Розглянуто основні принципи безпеки при роботі із пристроями, що генерують лазерне випромінювання. Розкрито зміст специфічних термінів, важливих для роботи з лазерними інструментами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р66-5 + Р354.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848792 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського