Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (28)Книжкові видання та компакт-диски (186)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.703$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 493
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пархоменко Н. Т. 
Влияние нового аналгетика Д57 на натриевые токи в афферентных нейронах ганглиев крыс / Н. Т. Пархоменко, Л. Н. Яценко, А. М. Куксенок, Т. А. Бухтиярова // Нейрофизиология. - 1999. - № 3. - С. 234-238. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Исследовано влияние нового аналгетического агента Д57 (производного пирролимидазола) на натриевые ионные токи в изолированных афферентных нейронах тригеминальных и спинальных ганглиев крысят. Установлено, что Д57 обеспечивает как тоническое, так и фазное действие на натриевые токи. Под влиянием Д57 в нейронах ноцицептивной системы фазное блокирование угнетало более чем половину токов, которые оставались незаблокированными после действия тонического блокирования, тогда как в нейронах, принадлежащих, вероятно, к другим афферентным системам, вклад фазного блокирования был в 2.5 раза меньшим. Высказывается предположение, что именно высокая интенсивность фазного блокирования натриевых ионных токов в нейронах ноцицептивной системы является основой аналгетического действия агента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Матеріали науково-практичної конференції, присвяченої 80-річчю від дня народження проф. О.О.Столярчука, "Фенікаберан (Вінборон) і бензофурокаїн: нові підходи до фармакотерапії запальних та ішемічних процесів", 29 верес. 2000 р. / ред.: Г. І. Степанюк; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова, "Фенікаберан (Вінборон) і бензофурокаїн: нові підходи до фармакотерапії запальних та ішемічних процесів", науково-практична конференція, присвячена 80- річчю від дня народження О.О.Столярчука, (2000). - Вінниця : ТЕЗИС, 2000. - 147 c. - укp.

Здійснено експериментальне дослідження протифібриляторної дії строфантину та його комбінації з фенікабераном; спазмолітичних і нейротропних властивостей вінборону. Проаналізовано вплив вінборону на функціональний стан нирок у щурів за умов токсичної дії чотирихлористого вуглецю; нормалізуючий вплив вінборону на літогенну властивість жовчі щурів, хворих на токсичні гепатити; вплив вінборону на гостре отруєння солями кадмію; фенікаберану на жирнокислотний склад сироватки крові у хворих на хронічний некалькульозний холецистит; вплив похідних бензофурану на мозковий кровообіг. Висвітлено вплив деяких вазотропних препаратів на електричну стабільність міокарда. Досліджено лікувальні властивості вінборону у разі експериментальної виразкової хвороби шлунка; фармакокінетику та знеболювальний ефект нового ненаркотичного анельгетика бензофурокаїну, описано його властивості. Описано застосування бензофурокаїну в ранньому післяопераційному періоді після операцій у пахвинній області тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703я431(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА610070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дзяк Г. В. 
Нестероидные противовоспалительные препараты / Г. В. Дзяк, А. П. Викторов, Е. И. Гришина. - К., 1999. - 111 c. - Библиогр.: с. 108-110 - рус.

Нестероїдні протизапальні препарати найбільш широко застосовуються у клінічній практиці. За останні роки кількість нестероїдних протизапальних засобів значно збільшилась, активно ведеться розроблення нових препаратів, що поєднують високу ефективність з гарною переносимістю. У книзі представлена сучасна класифікація нестероїдних протизапальних препаратів, узагальнені дані щодо фармакокінетики та взаємодії з іншими ліками, наведені загальні показання для призначення і побічні ефекти нестероїдних протизапальних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лиманський Ю. П. 
Пригнічення ноцицептивних реакцій у мишей під впливом низькоінтенсивного мікрохвильового опромінення точок акупунктури / Ю. П. Лиманський, З. А. Тамарова, Є. Г. Бідков, Н. Д. Колбун // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 318-322. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджували ноцицептивні реакції на підшкірне введення формаліну або стимуляцію кінцівок електричним струмом у контрольних мишей і мишей, точки акупунктури (ТА) котрих піддавали низькоінтенсивному мікрохвильовому опроміненню. У мишей останніх груп ноцицептивні реакції були вірогідно слабкішими, ніж контрольних. Анальгетичний ефект залежав від вибору ТА, на яку справлявся вплив, тривалості й моменту мікрохвильового опромінення. У різних серіях експериментів тривалість ноцицептивної поведінкової реакції на ін'єкцію формаліну (вилизування кінцівки) знижувалася на 23,3 - 59,6%. Поріг реакції вокалізації при подразненні на електрифікованій підлозі зростав на 25,8 - 28,0%. Одержані дані свідчать про ефективність методу пригнічення болю за допомогою дії на ТА мікрохвильовим випроміненням нетеплової інтенсивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221 + Р281.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крамарев С. А. 
Современные аспекты рационального обезболивания в медицинской практике : Практ. руководство / С. А. Крамарев, Е. Н. Клигуненко, А. Г. Тютюнник, Л. В. Яковлева, О. Н. Шаповал, Ю. Ю. Кобеляцкий, И. Н. Волкова, А. М. Кравченко, С. Н. Басманов, В. И. Снисарь; ред.: А. И. Трещинский; Ассоц. анестезиологов Украины. - К. : Морион, 2000. - 64 c. - рус.

Розглянуто проблеми знеболювання у медичній практиці згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я. Наведено сучасну класифікацію хронічного болю, основану на механізмах виникнення больового синдрому, а також схеми знеболювання в осіб різного віку з різною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зупанець І. А. 
Вплив поєднаного введення глюкозаміну гідрохлориду з парацетамолом на метаболізм неколагенових білків та показники запалення в експерименті / І. А. Зупанець, В. О. Туляков // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 49-52. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Оцінено за допомогою біохімічних методів вплив глюкозаміну гідрохлориду та парацетамолу за сумісного використання на обмін неколагенових білків сполучної тканини, а також на вираженість розвитку запалення за умов дистрофічного процесу в експерименті. Визначено композицію, найбільш придатну для створення нового протиартрозного препарату з поєднанням хондропротекторної та протизапальної активності для лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, ускладнених запальним процесом. Комплексний аналіз біохімічних показників, які характеризують хондропротекторні і протизапальні властивості композицій глюкозаміну гідрохлориду з парацетамолом у масовому співвідношенні 2:1; 4:1 і 8:1 в дозі 50 мг/кг, показав, що композиції глюкозаміну гідрохлориду з парацетамолом у різних масових співвідношеннях діють на суглобовий хрящ різним чином. Найбільш сприятливий вплив на хрящову тканину, яка знаходиться в стані кортикостероїдної дистрофії, був зафіксований за співвідношення зазначених компонентів 4:1, що склало для глюкозаміну гідрохлориду 40 мг/кг, а для парацетамолу - 10 мг/кг. Така композиція характеризується збалансованим сполученням хондропротекторних і протизапальних властивостей, що є оптимальним для створення протиартрозного препарату на основі глюкозаміну і парацетамолу.


Ключ. слова: глюкозамін, парацетамол, неколагеновий білок, протизапальна дія, дистрофія, біохімія, експеримент
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Софронова І. В. 
Дослідження переваг споживачів протипростудних лікарських препаратів / І. В. Софронова // Вісн. фармації. - 2005. - № 1. - С. 40-46. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано переваги споживачів лікарських засобів для лікування простудних захворювань. На підставі проведеного анкетного опитування відвідувачів аптек різних регіонів України визначено структуру вимог споживачів, що впливають на рішення про вибір протипростудного препарату. Складено рейтинг частоти придбання протипростудних препаратів серед населення. Досліджено вплив реклами протипростудних лікарських засобів на телебаченні на частоту їх придбання споживачами шляхом зіставлення обсягів рекламного бюджету та рейтингу препарату за результатами опитування.

Проанализирово предпочтение потребителей лекарственных средств для лечения простудных заболеваний. На основе проведенного анкетного опроса посетителей аптек разных регионов Украины определена структура требований потребителей, которые влияют на решение о выборе противопростудного препарата. Составлен рейтинг частоты приобретения противопростудных препаратов среди населения. Исследовано влияние рекламы противопростудных лекарственных средств на телевидении на частоту их приобретения потребителями путем сопоставления объемов рекламного бюджета и рейтинга препарата по результатам опроса.

The article is devoted to the analysis of the consumer's preferences of medicines for treating cold. The questionnaire of the visitors of the chemist's in different regions of Ukraine has been carried out. The structure of the consumer's requirements,which influence their decision of the choice of a medicine for cold, has been determined. The rating of the buying frequency of medicines for cold amongst the population has been formed. The influence of the TV drug advertisement for cold on the frequency of their buying has been studied, comparing with the volumes of the advertising budget and the rating of the medication as a result of the questioning.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Яковлєва Л. В. 
Фармакологічної активності та економічної ефективності сучасних нестероїдних протизапальних препаратів для місцевого застосування / Л. В. Яковлєва, Камаль Туфік. Камаль Туфік Ель-Ділаті, О. Я. Міщенко // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 53-55. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено порівняльне вивчення протизапальної активності сучасних нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) для місцевого застосування на моделі карагенінового набряку у щурів. Гель "Дип-Риліф" (виробництва компанії "Ментолатум Лтд", Великобританія), "Фастум" гель (виробництва "Berlin-Chemie AG", Німеччина) проявляють вірогідно вищу протизапальну активність (69,6 %; 54 %) у порівнянні з активністю гелю "Диклофенак натрію" (42 %) (виробництва ФФ "ФК "Здоров'я") та гелю "Німулід" (44 %) ("Панацея Біотек Лтд", Індія). "Диклак" гель ("Hexal AG", Німеччина) за виразністю фармакологічного ефекту (52 %) займає проміжне місце між виділеними групами препаратів. З фармакоекономічної точки зору більш прийнятним є лікування гелем "Дип-Риліф", "Диклак" гелем та гелем "Диклофенак натрію", для яких розраховані у дослідженнях коефіцієнти ефективності витрат (ЕВ) відповідно становлять 0,043; 0,045; 0,048, ніж застосування "Фастум" гелю та "Німулід" з ЕВ 0,051 та 0,187.


Ключ. слова: протизапальна дія, нестероїдні протизапальні препарати для місцевого застосування, гель Дип-Риліф, Фастум(r) гель, диклак гель, гель диклофенаку натрію, гель німуліду, карагеніновий набряк, коефіцієнт "витрати - ефективність" (ВЕ)
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дикий І. Л. 
Антимікробна активність похідних N-(4-оксо-3,4-дигідрохіназолін-3-іл) сукцинамінової кислоти / І. Л. Дикий, Н. І. Філімонова, П. С. Арзуманов, В. П. Черних, Л. А. Шемчук // Вісн. фармації. - 2007. - № 2. - С. 58-61. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено антимікробну активність як моно-, так і біспохідних N-(4-оксо-3,4-дигідрохіназолін-3-іл)сукцинамінової кислоти, одержаних на основі 3-сукцинімідо-4-оксо-3,4-дигідрохіназоліну. Встановлено, що синтезовані сполуки характеризуються спрямованою, подвійною або багатоспектральною дією у відношенні простих і складних асоціацій піогенних бактерій і патогенних грибів.

Изучена антимикробная активность как моно-, так и биспроизводных N-(4-оксо-3,4-дигидрохиназолин-3-ил)сукцинаминовой кислоты, полученных на основе 3-сукцинимидо-4-оксо-3,4-дигидрохиназолина. Установлено, что синтезированные соединения характеризуются направленным двойным или широкоспектральным действием по отношению к простым и сложным ассоциациям пиогенных бактерий и патогенных грибов.

The antimicrobial activity of both mono- and bisderivatives of the N-(4-oxo-3,4-dihydroquinazolin-3-yl)succinaminic acid obtained on the basis of 3-succinimido-4-oxo-3,4-dihydroquinazoline has been studied. It has been found that all compounds synthesized are characterized by the directed, double or wide spectrum action in relation to the simple and complex associations of pyogenic bacteria and pathogenic fungi.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вороніна Л. М. 
Вивчення антиоксидантних властивостей екстракту "Локорин" в умовах in vitro та in vivo / Л. М. Вороніна, Л. В. Галузинська, К. В. Стрельченко // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 1. - С. 40-44. - Библиогр.: 23 назв. - укp.


Ключ. слова: Протизапальна активність, антиоксидантно-прооксидантний статус, антиоксидантна дія, перекисне окиснення ліпідів, поліфенольні сполуки, екстракт "Локорин"
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Дроздова О. О. 
Вивчення механізму протизапальної дії бутаксану / О. О. Дроздова, О. А. Гісцева // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 4. - С. 23-26. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Ключ. слова: Бутаксан, протизапальна дія, простагландини, кініни, перекисне окиснення ліпідів
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Єрьоменко Р. Ф. 
Вивчення протизапальної активності ліпофільного комплексу на основі насіння сої / Р. Ф. Єрьоменко, Л. М. Малоштан, Хіжазі. Хіжазі Хасан, І. Г. Левашова // Вісн. фармації. - 2006. - № 2. - С. 68-70. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено дослідження з вивчення протизапальної активності ліпофільного комплексу на основі насіння сої. Показано виражену ексудативну ефективність рослинного комплексу на моделях карагенінового, формалінового та зимозанового запалення. Ліпофільний комплекс на основі насіння сої активно впливає на різні механізми запального генезу у дозі 6 мг/кг і не поступається відомим препаратам порівняння ("Індометацин" та 2 %-й олійний розчин хлорофіліпту). Одержані дані свідчать про доцільність і перспективність подальшого вивчення ліпофільного комплексу на основі насіння сої як протизапального засобу рослинного походження.

Проведены исследования по изучению противовоспалительной активности липофильного комплекса на основе семян сои. Показана выраженная эффективность растительного комплекса на моделях каррагенинового, формалинового и зимозанового воспаления. Липофильный комплекс на основе семян сои наиболее активно влияет на различные механизмы воспалительного генеза в дозе 6 мг/кг и не уступает известным препаратам сравнения (индометацину и 2 % масляному раствору хлорофиллипта). Полученные данные свидетельствуют о целесообразности и перспективности дальнейшего изучения липофильного комплекса на основе семян сои в качестве противовоспалительного средства растительного происхождения.

The study of anti-inflammatory activity of the lipophilic complex on the basis of soy seeds has been performed. A marked plant complex efficiency has been demonstrated in carragenine, formalin and zymozane inflammation models. The lipophilic complex on the basis of soy seeds affects the most actively the various stages of the inflammatory process in the dose of 6mg/kg and is not inferior to the known reference drugs (indometacin and 2 % chlorophillypt oil solution). The data obtained testify about theexpediency and perspectives for further research of the lipophilic complex on the basis of soy seeds as an anti-inflammatory medication of plant origin.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703 + Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Яковлєва Л. В. 
Вивчення протизапальної дії нової комбінованої мазі "Фімостин" / Л. В. Яковлєва, О. В. Ткачова, Ю. В. Козелкова // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 1. - С. 49-54. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати вивчення протизапальної дії нової комбінованої мазі "Фімостин" у разі гострого карагенінового набряку та альтеративного асептичного запалення шкіри у щурів. Препаратами порівняння служили відомі м'які лікарські засоби з протизапальноюдією гель "Диклофенак-Здоров'я" та мазь "Пімафукорт" (Yamanouchi), які використовуються у сучасній урології для місцевого лікування фімозу. Вираженість антиексудативної активності мазі "Фімостин" на моделі карагенінового набряку була на рівні гелю "Диклофенак-Здоров'я". За планіметричними показниками на моделі асептичного запалення шкіри мазь "Фімостин" сприяє скороченню строків загоєння виразок шкіри в 2 рази у порівнянні з контрольною патологією та гелем "Диклофенак-Здоров'я", а також у 5,7 рази - у порівнянні з маззю "Пімафукорт". Встановлено також, що мазь "Фімостин" активніше за референс-препарати сприяє нормалізації гематологічних та біохімічних показників до рівня інтактного контролю. Одержані результати дозволяють прогнозувати перспективність подальших клінічних досліджень мазі "Фімостин" з метою використання препарату для місцевої терапії фімозу та його ускладнення - баланопоститу.

Приведены результаты изучения лечебного действия новой мази "Фимостин" при остром каррагениновом отеке и асептическом воспалении кожи у крыс. Препаратами сравнения служили известные мягкие лекарственные средства с противовоспалительным действием - гель "Диклофенак-Здоровье" и мазь "Пимафукорт" (Yamanouchi), которые применяют в современной урологии для лечения фимоза. Выраженность антиэкссудативной активности мази "Фимостин" на модели каррагенинового отека были на уровне геля "Диклофенак-Здоровье". Попланиметрическим показателям исследуемый препарат способствовал сокращению сроков заживления в 2 раза по сравнению с группой контрольной патологии и гелем "Диклофенак-Здоровье", а также в 5,7 раза - по сравнению с группой животных, которых лечили мазью "Пимафукорт". Установлено также, что мазь "Фимостин" активнее чем референс-препараты способствовала нормализации гематологических и биохимических показателей до уровня интактного контроля. Полученные результаты позволяют прогнозировать перспективность дальнейших клинических исследований мази "Фимостин" и возможность применения препарата для местной терапии фимоза и его осложнения - баланопостита.

The results of the study medicinal effect of a new ointment "Phymostin" in the acute caraegenian оedema and aseptic inflammation of the skin reproduced in rats have been shown. The known soft medications with anti-inflammatory action - "Diclofenac-Zdorovie" gеl and "Pimafucort" ointment (Yamanouchi) used in modern urology for treating phymosis, were the reference drugs. The expressiveness of anti-exudative activity of the drug studied has been observed comparing Diclofenac-Zdorovie" gеl. By plane geometry indices the drug researched promoted in reducing of healing terms of the skin ulcer in 2 times comparing with the group of the control pathology and "Diklofenac-Zdorovie" gеl and in 5.7 times - comparing with the group of animals treated by "Pimafucort" ointment. "Phymostin" ointment stimulates the normalization of haematological and biochemical indices to the level of the intact control group more actively than reference drugs. The results obtained allow to forecast the perspectiveness of furtherclinical research and the possibility of using "Phymostin" ointment for local treatment of phymosis and its complication - balanoposthitis.


Ключ. слова: Гострий карагеніновий набряк, асептичне альтеративне запалення, мазь, антиексудативна та антиальтеративна активність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Федорчук Ю. В. 
Дослідження впливу мазі "Мірамеф-Дарниця" на морфогенез ранового процесу в експерименті / Ю. В. Федорчук, Ю. Б. Лар'яновська // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 1. - С. 55-60. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено результати вивчення фармакологічної ефективності нової мазі "Мірамеф-Дарниця", призначеної для лікування ранового процесу та запальних уражень шкіри. Мазь розроблена вченими Національного фармацевтичного університету та містить мефенамову кислоту, мірамістин і декспантенол, що забезпечує її виражені протизапальні, антибактеріальні, антиоксидантні та репаративні властивості. За умов експериментальних трафаретних ран у щурів на мікроструктурному рівні встановлено стимулювальний вплив нової мазі на процес репарації ураженої ділянки. Препарат виражено прискорює проліферативні процеси в рані, формування сполучної тканини та сприяє утворенню м'якого рубця. Це супроводжується стимулюванням регенерації епітелію, відновленням його функціональних характеристик. За виваженістю репаративної дії на мікроструктурному рівні мазь "Мірамеф-Дарниця" не поступається препарату порівняння - мазі метилурациловій. Одержані результати підтверджують виражені ранозагоювальні властивості нової комбінованої мазі "МРана, регенерація, комбінована мазь, репаративні властивості

Приведены результаты изучения фармакологической эффективности новой мази "Мирамеф-Дарница", предназначенной для лечения раневого процесса и воспалительных поражений кожи. Мазь разработана учеными Национального фармацевтического университета ив качестве действующих компонентов содержит мефенамовую кислоту, мирамистин и декспантенол, что обеспечивает ее выраженные противовоспалительные, антибактериальные, антиоксидантные и репаративные свойства. В условиях экспериментальных трафаретных ран у крыс на морфоструктурном уровне установлено стимулирующее влияние новой мази на процесс репарации пораженного участка. Препарат выраженно ускоряет пролиферативные процессы в ране, формирование соединительной ткани и способствует образованию мягкого рубца.Это сопровождается стимуляцией регенерации эпителия, восстановлением его функциональных характеристик. По выраженности репаративного действия на гистоструктурном уровне мазь "Мирамеф-Дарница" не уступает препарату сравнения метилурациловой. Полученные результати свидетельствуют о выраженных ранозаживляющих свойствах новой комбинированной мази "Мирамеф-Дарница" и позволяют рекомендовать ее для местной терапии поражений, сопровождающихся нарушением целостности кожного покрова.

The results of the pharmacological effectiveness research of a new ointment - Miramef-Darnitsa indicated for the treatment of the wound process and inflammatory damages of the skin are given in the article. The ointment has been developed by the scientists of the National University of Pharmacy and it contains mefenamic acid, miramistin and dexpantenol as active components, which provide its marked anti-inflammatory, antibacterial, antioxidant and reparative properties. The stimulating influence of the new ointment on the reparative process of the damaged site has been found out in the conditions of the experimental wounds in rats at the morphostructural level. The drug accelerates proliferative processes in the wound markedly, the formation of the connective tissue and promotes the formation of the soft scar. It is accompanied by the stimulation of epithelium regeneration, restoration of its functional characteristics. Miramef-Darnitsa is not inferior to the reference drug - methyluracilic ointment by the reparative action exposure at histostructural level. The results obtained testifies the marked wound-healing properties of a new combined ointment - Miramef-Darnitsa - and allow to recommend it for the local treatment of affections accompanied with the damaged integrity of the skin.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29 + Р458.141-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гудивок Я.  
Особенности фармакологического действия нестероидных противовоспалительных средств: перспективы и проблемы их применения / Я. Гудивок // Наука в олимп. спорте. - 2006. - № 2. - С. 40-42. - рус.

Розглянуто особливості фармакологічної дії нестероїдних протизапальних препаратів, перспективи їх застосування під час лікування запальних захворювань опорно-рухового апарату та інших як протизапальний, жарознижувальний, антитромботичний засіб.

Рассмотрены особенности фармакологического действия нестероидных противовоспалительных препаратов, перспективы их применения при лечении воспалительных заболеваний опорно-двигательного аппарата и других как противовоспалительное, жаропонижающее, антитромботическое средство.

The paper deals with peculiarituies of pharmacological action of non-steroid anti-inflammatory preparations, perspectives of their usage for treatment of anti-inflammatory diseases of the locomotorium as well as other disorders as an anti-inflammatoryand anti-thrombotic means.


Ключ. слова: фармакологическое действие, нестероидные противовоспалительные средства
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Щокіна К. Г. 
Порівняння антиальтеративної дії сучасних і перспективних препаратів з протизапальною дією / К. Г. Щокіна // Клініч. фармація. - 2005. - 9, № 4. - С. 48-51. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: Антиальтеративна активність, НПЗЗ, індометацин, диклофенак, піроксикам, мелоксикам, целекоксиб, амізон, рексод, кверцетин, запалення, альтерація, антиоксиданти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Шемчук Л. А. 
Реакції амідування діетоксалілантранілогідразиду / Л. А. Шемчук, В. П. Черних, П. С. Арзуманов, К. М. Ситнік // Вісн. фармації. - 2007. - № 3. - С. 3-6. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Амідуванням діетоксалілантранілогідразиду в залежності від співвідношення реагентів і температури синтезовано бензиламонієві солі та бензиламід 2-(N'-етоксалілгідразинокарбоніл)оксанілової кислоти і бензиламід 2-(N'-бензиламінооксалілгідразинокарбоніл)оксанілової кислоти, його кип'ятіння в дифеніловому естері дає N-бензил-N'-(2-бензилкарбамоїл-4-оксо-3,4-дигідро- хіназолін-3-іл)оксамід, а зі збільшенням тривалості кип'ятіння - суміш продуктів. Проведено PASS-прогнозування активності синтезованих сполук і вивчено їх протизапальну активність.

Амидированием диэтоксалилантранилогидразида в зависимости от соотношения реагентов и температуры синтезированы бензиламмониевые соли и бензиламид 2-(N'-этоксалилгидразинокарбонил) оксаниловой и бензиламид 2-(N'-бензиламинооксалилгидразинокарбонил) оксаниловой кислоты, его кипячение в дифениловом эфире дает N-бензил-N'-(2-бензилкарбамоил-4-оксо-3,4-дигидрохиназолин-3-ил)оксамид, а при увеличении продолжительности кипячения - смесь продуктов. Проведено PASS-прогнозирование активности синтезированных соединений и изучена их противовоспалительная активность.

The benzylammonium salts and 2-(N'-ethoxyoxalylhydrazinocarbonyl)oxanilic acid benzylamide and 2-(N'-benzylaminoxalylhydrazinocarbonyl)oxanilic acid benzylamide have been synthesized by the amidation reactions of diethoxyoxalylanthranilic acid hydrazide depending on the reagents and temperature ratio. Heating of the latter in biphenyl ester gives N-benzyl-N'-(2-benzyl-carbomoyl-4-oxo-3,4-dihydroquinazolin-3-yl)oxalamide, while increasing the heating time the mixture of the compounds forms. PASS-prediction of the activity of the compounds synthesized has been carried out and their anti-inflammatory activity has been studied.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-1 + Г252.615.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Герасимова О. О. 
Результати фармакокінетичного дослідження нового НПЗЗ анальбен-ретарду / О. О. Герасимова, Л. В. Іванов, О. М. Шаповал, Абдулрахман Алобід. Абдулрахман Алобід Ріад, П. Д. Пашнєв // Вісн. фармації. - 2007. - № 2. - С. 71-74. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати фармакокінетичного дослідження таблеток пролонгованої дії нового НПЗЗ анальбен-ретарду, створених на основі субстанції анальбену, які дозволяють зробити кількісний опис процесів всмоктування, розподілу й елімінації (біотрансформації та екскреції), обгрунтований вибір шляхів уведення, початкової, підтримувальної та курсової дози, кратність прийому препарату. Результати проведеного дослідження фармакокінетики таблеток пролонгованої дії анальбен-ретарду у разі одноразового введення кролям у дозі 6 мг/кг свідчать про те, що значима для проявлення фармакологічного ефекту концентрація діючої речовини у плазмі крові визначається протягом 24-х годин, що підтверджує значення періоду напіввиведення та середнього часу утримання препарату. Визначені фармакокінетичні параметри свідчать про значну біодоступність і нешкідливість таблеток пролонгованої дії анальбен-ретарду для організму. Одержані в цьому дослідженні дані дозволяють рекомендувати застосування таблеток у процесі лікування ревматичних захворювань у дозі 0,02 г 1 раз на добу.

Приведены результаты фармакокинетического исследования таблеток пролонгированного действия нового НПВС анальбен-ретарда, созданных на основе субстанции анальбена, которые позволяют сделать количественное описание процессов всасывания, распределения и элиминации (биотрансформации и экскреции), обоснованный выбор путей введения, начальной, поддерживающей и курсовой дозы, кратность приема препарата. Результаты проведенного исследования фармакокинетики таблеток пролонгированного действия анальбен-ретарда при однократном введении кролям в дозе 6 мг/кг свидетельствуют о том, что значимая для проявления фармакологического эффекта концентрация действующего вещества в плазме крови кроликов определяется в течение 24-х часов, что подтверждается значениями периода полувыведения и среднего времени удержания препарата. Определенные фармакокинетические параметры свидетельствуют о значительной биодоступности и безвредности таблеток пролонгированного действия анальбен-ретарда для организма. Полученные в этом исследовании данные позволяют рекомендовать применение таблеток анальбен-ретарда в процессе лечения ревматических заболеваний в дозе 0,02 г 1 раз в сутки.

This work gives the results of the pharmacokinetic investigation of tablets with the prolonged action of a new NSAIDs analben-retard created on the basis of analben substance. The results of this investigation described quantitatively the processes ofabsorption, distribution and elimination (biotransformation and excretion), the grounded choice of the ways of introduction, initial, supporting and course doses of the drug administered. The results of the pharmacokinetics research of the analben-retardtablets with the prolonged action a single dose of 6 mg/kg in rats testify that the concentration of the active substance in the rabbits' blood plasma, which is important for revealing the pharmacological effect determined during 24 hours and it is confirmed by the values of the semi-excretion period and the average time of the drug's retaining. The pharmacokinetic parameters of a new NSAIDs analben-retard testify the great bioavailability and safeness of the prolonged action analben-retard tablets for the organism. The data obtained in the research allow recommending to use the analben-retard tablets in treating the rheumatic diseases in the dose of 0,02 g once a day.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Журавель І. О. 
Синтез і вивчення простатопротекторної дії похідних 4Н-піридо[4',3':5,6]пірано[2,3-d]піримідинів / І. О. Журавель, C. А. Гращенкова, Л. В. Яковлєва, О. В. Борисов, С. М. Коваленко, В. П. Черних // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2006. - 4, Вип. 3. - С. 25-30. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Здійснено синтез комбінаторної бібліотеки 2-арил-6-гідроксиметил-9-метил-3,5-дигідро-4Н-піридо[4',3':5,6]пірано[2,3-d]піримідинів. Структуру одержаних сполук доведено спектральними методами. Проведено профілювання біологічної дії речовин даного класу. Досліджено протизапальну дію синтезованих речовин на моделі гострого карагенінового запалення стопи у щурів та простатопротекторну дію на моделі простатиту, викликаного прошиванням простати.

Осуществлен синтез комбинаторной библиотеки 2-арил-6-гидроксиметил-9-метил-3,5-дигидро-4Н-пиридо[4',3':5,6]пирано[2,3-d]пиримидинов. Структура полученных веществ подтверждена спектральными методами. Проведено профилирование биологической активности соединений данного класса. Изучено противовоспалительное действие синтезированных веществ на модели острого карагенинового воспаления стопы крыс и простатопротекторное действие на модели простатита, вызванного прошиванием простаты.

The combinatorial library of 2-aryl-6-hydroxymethyl-9-methyl-3,5-dihydro-4H-pyrido[4',3':5,6]pyrano[2,3-d]pyrimidines has been synthesized. The structure of the compounds obtained has been confirmed by the spectral analyses. The prediction of the biological activity of the compounds of this class has been performed. Their anti-inflammatory action has been studied using the model of the acute carragenine-induced edema of the rat's pad and the prostate-protective action has been studied using the prostatitis experimental model.


Ключ. слова: Піридоксаль, 4Н-піридо[4', 3':5, 6]пірано[2, 3-d]піримідини, віртуальний скринінг, протизапальна дія, простатопротекторна активність
Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.1-4 + Р281.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Зупанець І. А. 
Експериментальне вивчення впливу анальбену на структурно-метаболічні показники непошкодженого суглобового хряща / І. А. Зупанець, Н. В. Дєдух, Н. П. Безугла // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2001. - № 4. - С. 31-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Изучено влияние нового нестероидного противовоспалительного препарата "Анальбен" на структурно-метаболические показатели суставного хряща здоровых животных. Методами световой, поляризационной и электронной микроскопии не выявлено разницы в структурной организации капсулы сустава и менисков у животных контрольной и опытной групп, нарушений в ориентационной упорядоченности коллагена и ГАГ в матриксе суставного хряща, нарушений в организации клеток и матрикса. На основании полученных результатов можно заранее классифицировать изучаемый препарат как хондронейтральный.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського