Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р194.427$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Вербенец Е. А. 
Сравнительная характеристика клинико-эпидемиологических проявлений марсельской лихорадки на разных временных этапах / Е. А. Вербенец // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2009. - 12, № 4. - С. 23-26. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Досліджено 117 хворих на марсельську гарячку з 2000 - 2008 рр. Вивчено і проведено порівняння клінічних виявлень марсельської гарячки з результатами досліджень Андрєєва М. Ф. та Авєтісової А. С. у 1941 - 1951 роках, які вперше відкрили марсельську гарячку в Криму. В нинішній момент виявляється тяжча клінічна картина і поява атипових форм, які відхиляються від класичної картини марсельської гарячки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.427 + Р194.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гафарова М. Т. 
Сучасні аспекти епідеміології марсельської гарячки / М. Т. Гафарова // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 3. - С. 5-8. - укp.

Після опису півсторіччя тому марсельської гарячки в Севастополі захворюваність знову зареєстровано вздовж Середземномор'я та Чорноморського узбережжя Криму. І захворюваність набуває ендемічного характеру. На півострові сформувався могутній епідемічний потенціал, у разі реалізації якого можна очікувати не тільки підйому захворюваності, формування нових антропургічних осередків, але й поширення з прибережних районів в середину Криму. Проаналізовано епідеміологічні прояви марсельської гарячки на сучасному етапі, проведено районування території Криму за ступенем ризику зараження для людей. Запропоновано відповідні протиепідемічні заходи.

После описания полстолетия назад марсельской горячки в Севастополе заболеваемость вновь регистрируется вдоль Средиземноморья и Черноморского побережья Крыма и приобретает эндемический характер. На полуострове сформировался могучий эпидемический потенциал, при реализации которого можно ожидать не только подъема заболевания, формирования новых антропургических очагов, но и распространения заболеваемости с прибрежных районов внутрь Крыма. В работе представлены эпидемиологические проявления марсельской горячки на современном этапе, проведено районирование территории Крыма по степени риска заражения для людей. Предложены соответствующие противоэпидемические мероприятия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вербенець О. А. 
Епідеміологічні і клінічні особливості марсельської лихоманки, оптимізація епідеміологічного нагляду : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / О. А. Вербенець; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України". - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено епідеміологічні особливості і клінічні вияви марсельської лихоманки на сучасному етапі. Подано порівняльний аналіз захворюваності на марсельську лихоманку в м. Севастополь. Описано акарологічну ситуацію за основним переносником інфекції - південним собачим кліщом R. sunguineus. Проведено клінічне спостереження. Обстежено 125 хворих на марсельську лихоманку. Вперше вивчено гістологічну будову первинного афекту з метою диференціальної діагностики марсельської лихоманки та інших захворювань, чий перебіг супроводжується первинним афектом і висипанням. Рекомендовано застосування препарату ципрофолоксацін з групи фторхінолонів як препарат вибору у разі непереносимості тетрацикліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.427 + Р194.427

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401126 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського