Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.508.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кононов А. Е. 
Влияние производственных факторов судостроительного производства на орган слуха электросварщиков / А. Е. Кононов // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2006. - № 5. - С. 9-13. - Библиогр.: с. 12 - рус.

Обстежено 337 електрозварювальників суднобудівельного заводу. Професійні порушення органа слуху виявлено у 222-х (65,9 %). Зниження слуху кондуктивного характеру у 20-ти (5,9 %) обстежених пов'язано з розвитком гнійного та рубцового отиту після опіків барабанних перетинок. Зроблено припущення, що зміни слуху перцептивного характеру у 202-х (59,0 %) робітників викликані сумісною дією шуму та електрозварювального аерозолю.

Обследованы 337 электросварщиков судостроительного завода. Профессиональные нарушения органа слуха обнаружены у 222-х (65,9 %). Снижение слуха кондуктивного характера у 20-ти (5,9 %) обследованных связано с развитием гнойного и рубцового отита после ожогов барабанных перепонок. Предположено, что изменения слуха перцептивного характера у 202-х (59,0 %) работников вызваны совместным действием шума и электросварочного аэрозоля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кучерук Т. К. 
Особенности комбинированного действия тепловых нагрузок и сварочных аэрозолей / Т. К. Кучерук // Лікар. справа. - 2002. - № 1. - С. 139-143. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ткачук К. Н. 
Економічне обгрунтування працеохоронних заходів у зварювальному виробництві / К. Н. Ткачук, Ю. О. Полукаров, С. Г. Дурицька, О. І. Полукаров // Пробл. охорони праці в Україні. - 2005. - Вип. 10. - С. 57-62. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розроблено алгоритм планування заходів, спрямованих на зниження ризику професійної захворюваності у зварювальному виробництві. Запропоновано для використання показник, який визначає економічну ефективність планування працеохоронних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-648 + К641н6 + Р124.508.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гринчишин Н. З. 
Інсульти у зварювальників / Н. З. Гринчишин, Н. В. Рибак // Укр. мед. часоп. - 2009. - № 2. - С. 115-117. - Бібліогр.: с. 116. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р124.508.24-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Полукаров Ю. О. 
Моделювання пилового навантаження на органи дихання зварника для оцінки ризику професійної захворюваності : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Ю. О. Полукаров; Держ. ком. України з нагляду за охороною пр. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання встановлення закономірностей виникнення професійної захворюваності зварників у процесі ручного дугового зварювання. Проаналізовано ступені впливу множини чинників на ризик виникнення професійної захворюваності. З використанням методів математичного моделювання встановлено функціональні залежності інтенсивності виділення та концентрації зварювального аерозолю для найбільш розповсюджених марок електродів. Отримано висновки щодо функціональної залежності ризику професійного захворювання зварника від загального стажу його роботи, стажу роботи в контакті з пилом, а також від середнього пилового навантаження на організм працюючого. Розроблена методика планування заходів з питань охорони праці в зварювальному виробництві з використанням інформаційно-аналітичної системи дозволяє комплексно вирішувати питання зі створення належних умов праці та запобігати професійним захворюванням зварників. Висвітлено особливості вибору засобів захисту зварників з урахуванням фінансових витрат на їх реалізацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51 н632 + Р124.508.24 с21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кашуба М. О. 
Професійне здоров'я електрозварників в Україні і шляхи його покращення : Автореф. дис... д-ра мед. наук / М. О. Кашуба; Ін-т медицини праці АМН України. - К., 2007. - 32 c. - укp.

Вивчено комплексний вплив зварювальних аерозолів, важкості праці на показники здоров'я електрозварників. Доведено, що певні фракції твердої складової зварювальних аерозолів мають різну здатність проникнення та затримуваності в окремих ділянках органів дихання. Загальна маса та дисперсний склад частинок твердої складової зварювальних аерозолів, які осіли на окремих ділянках органів дихання, залежать від важкості виконуваної роботи, що впливає на величину поглинутої дози пилу. Окрім вагових концентрацій твердої складової зварювальних аерозолів у формуванні пилового навантаження важливе значення відіграють антропометричні дані електрозварника та його вік. Побудовано математичні моделі, які дозволяють на підставі певного розрахунку встановити величину поглинутої дози пилу з урахуванням зазначених факторів. Одержано дані про динаміку та характер темпів старіння окремих органів і систем, а також в цілому організму електрозварників напівавтоматичного та ручного дугового зварювання чорних металів. Установлено зв'язок між загальним і кардіопротекторним біологічним віком і рівнем загальної захворюваності, а також захворюваності дихальної і серцево-судинної систем. Створено нові моделі для оцінки загального та кардіореспіраторного біологічного віку. Доведено, що парціальний (кадіореспіраторний) біологічний вік електрозварників напівавтоматичного та ручного дугового зварювання є більш адекватним, ніж загальний біологічний вік, способом оцінки впливу зварювальних аерозолів на темпи старіння кардіореспіраторної системи. Вивчено залежність між загальним біологічним віком і передбачуваною

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кононов О. Є. 
Клініко-аудіологічна характеристика слухових порушень у робітників "шумових" професій судноремонтного виробництва : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / О. Є. Кононов; Ін-т отоларингології ім. О.С. Коломійченка НАМН України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Обстежено 337 робітників шумових професій судноремонтного виробництва м. Маріуполь. Виявлено, що у більшості (59,9 %) з них за даними аудіометрії має місце порушення слуху за типом звукосприйняття. Надано клініко-аудіологічну характеристику робітників шумових професій судноремонтного виробництва з урахуванням характеристики умов їх праці. Виділено вісім типів аудіометричних кривих у робітників шумових професій судноремонтного виробництва та надано кількісну характеристику слуху на тони в області (0,125 - 8 кГц), а також частоту для кожного типу. Показано, що у обстежених робітників з рівнем інтенсивності шумового впливу на робочому місці більше граничнодопустимого рівня (ГДР) (80 дБ) спостерігаються більш виражені порушення в показниках тональної та мовної аудіометрії, в тому числі уповільнення розбірливості словесного тесту у 56,7 %, а також її парадоксальне падіння за збільшення інтенсивності в 13,3 % випадків. У 63,3 % спостерігаються низькі диференціальні пороги (ДП) за методом Люшера в області 4 кГц. Виявлено ранні зміни у функціональному стані середнього вуха у робочих шумових професій судноремонтного виробництва, у яких рівень шуму на робочих місцях не перевищує ГДР, за показниками тимпанометрії. Виділено групи ризику - це робочі, які не мають скарг на зниження слуху, але у них є суб'єктивний шум у вухах (56,7 %), підвищена дратівливість (70,0 %), а також зниження слуху на тони в області 4, 6 - 8 кГц, зменшення величини ДП за методом Люшера в області 4 кГц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024-3 + Р124.508.24-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Левченко О. Г. 
Охорона праці у зварювальному виробництві : навч. посіб. / О. Г. Левченко; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. - К. : Основа, 2010. - 240 c. - Бібліогр.: 12 назв - укp.

Охарактеризовано шкідливі та небезпечні фактори зварювального процесу. Викладено основи гігієни праці у зварювальному виробництві. Приділено увагу виробничій санітарії, яка включає в себе вентиляцію, нормалізацію іонного складу повітря, вимоги до освітлення, захист від шуму, електромагнітних та оптичних випромінювань. Висвітлено особливості безпеки зварювального виробництва, зокрема, вимоги до персоналу, що виконує зварювальні роботи, технологічних процесів, виробничих приміщень, матеріалів, заготовок, їх зберігання та транспортування, експлуатації зварювального обладнання, організації робочих місць тощо. Розглянуто засоби індивідуального захисту органів дихання, зору, обличчя та голови.


Індекс рубрикатора НБУВ: К64 н6 я73 + Р124.508.24 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Куровець Я. В. 
Гігієнічна характеристика електродів з фтористокальцієвим покриттям та розрахунок системи автоматичного керування їх подаванням / Я. В. Куровець // Нафтогаз. енергетика. - 2010. - № 1. - С. 70-73. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень гігієнічних характеристик електродів з фтористокальцієвим покриттям типу АНО. Визначено концентрації аерозолю і токсичних елементів у повітрі робочої зони електрозварювальників. Для зменшення впливу утворюваних шкідливих речовин на організм зварювальника запропоновано систему автоматичного керування подавання електрода.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641 н6 + Р124.508.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Демецька О. В. 
Динаміка концентрації ультрадисперсних частинок при ручному зварюванні електродами / О. В. Демецька, О. Б. Леоненко, Т. Ю. Ткаченко, В. І. Супрун // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2012. - № 1. - С. 3-7. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено дослідження концентрації ультрадисперсних частинок на робочому місці зварника. Підтверджено, що під час зварювання утворюються та потрапляють у повітря робочої зони ультрадисперсні частинки діаметром від 1 до 100 нм. Показано, що концентрація ультрадисперсних частинок залежить від складу та діаметра зварювального електрода, а також відстані від зони укриття. Обгрунтовано доцільність проведення подальших досліджень щодо регламентації ультрадисперсних частинок, які утворюються за різних видів зварювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Демченко В. Ф. 
Особливості застосування неінвазивних біологічних середовищ у біомоніторингу експозиції важкими металами на виробництві / В. Ф. Демченко, І. М. Андрусишина, І. О. Голуб, О. Г. Лампека, І. П. Лубянова, О. В. Єрмакова // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2012. - № 4. - С. 29-35. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Вивчено мікроелементний статус працівників зварювального виробництва. Виявлено дисбаланс макро- та мікроелементів у неінвазивних біосередовищах зварювальників у порівнянні з контрольною групою обстежених. Показано позитивний кореляційний зв'язок між умістом Cd, Fe, Cr, Mn у неінвазивних та інвазивних біосередовищах. Аналіз співвідношень між умістом життєво важливих елементів у деяких випадках свідчив про їх невідповідність фізіологічним нормам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4 + Р124.432.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Демецкая А. В. 
Изучение влияния наночастиц твердой составляющей сварочных аэрозолей на организм работающих / А. В. Демецкая, Т. К. Кучерук, Н. А. Сальникова, В. А. Мовчан // Довкілля та здоров'я. - 2005. - № 3. - С. 53-56. - Библиогр.: с. 56 - рус.

Зазначено, що вивчення біологічних властивостей та ролі наночастинок у розвитку професійних захворювань є актуальною, але недостатньо розробленою проблемою. Зокрема, вивчення впливу наночастинок твердої складової зварювальних аерозолів на організм працівників має важливе значення для підвищення ефективності заходів первинної та вторинної профілактики виробничо зумовлених захворювань.

Отмечено, что изучение биологических особенностей и роли наночастиц в развитии профзаболеваний является актуальной, но недостаточно разработанной проблемой. Изучение влияния наночастиц твердой составляющей сварочных аэрозолей на организм работающих имеет важное значение для повышения эффективности методов первичной и вторичной профилактики производственно обусловленных заболеваний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кашуба Н. А. 
Факторный анализ заболеваемости рабочих электросварочных предприятий на основании данных углубленных медицинских осмотров / Н. А. Кашуба // Довкілля та здоров'я. - 2005. - № 3. - С. 50-52. - Библиогр.: с. 52 - рус.

Проведено факторний аналіз частоти патології за різними групами нозологічних одиниць у робітників електрозварювального виробництва. Виявлено характер впливу віку та стажу на частоту патології.

Проведен факторный анализ частоты патологии по разным группам нозологических единиц у работников электросварочного производства. Установлен характер влияния возраста и стажа на частоту патологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24 + Р11(4УКР)028.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Левченко О. Г. 
Цитотоксичність зварювальних аерозолів, що утворюються під час зварювання покритими електродами / О. Г. Левченко, О. В. Демецька, А. О. Лук'яненко // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2016. - № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Створення нових марок зварювальних матеріалів з поліпшеними гігієнічними характеристиками повинно супроводжуватись як гігієнічними, так і токсикологічними дослідженнями. Мета роботи - визначити можливість застосування методики експрес-оцінки токсичності зварювальних аерозолів (ЗА) для одержання інформації щодо цитотоксичності зварювальних матеріалів. Досліджено 9 серійних марок покритих електродів різного призначення для зварювання високолегованих, вуглецевих та низьколегованих сталей. Оцінку токсичності здійснювали на підставі експериментально визначеного індексу токсичності (It) за методикою експрес-оцінки токсичності ЗА на аналізаторі АТ-05 (Росія) та розрахункових гігієнічних показників згідно з ДСТУ ISO 15011-4:2008 (граничного значення та класу ЗА). Індекс токсичності всіх зразків ЗА, одержаних при застосуванні електродів для зварювання високолегованих сталей, значно нижчий, ніж електродів для зварювання вуглецевих та низьколегованих сталей. Токсичність ЗА підвищується при застосуванні зварювальних електродів, у складі яких збільшується концентрація канцерогенного шестивалентного хрому та нікелю, про що свідчить зниження величини індексу цитотоксичності та граничного значення ЗА. Висновки: показник "індекс токсичності" має зв'язок зі стандартизованими розрахунковими показниками (граничним значенням ЗА) відповідно до міжнародного методичного стандарту ДСТУ ISO 15011-4:2008, що підтверджує можливість його застосування як скринінгового методу в практиці санітарно-гігієнічної оцінки зварювальних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лукьяненко А. О. 
Химические процессы образования вредных веществ в составе сварочных аэрозолей / А. О. Лукьяненко // Проблеми охорони праці в Україні. - 2015. - Вип. 30. - С. 81-90. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Представлено хімічні реакції в зварювальній дузі, які мають суттєвий вплив на властивості наплавного металу і на технологічні властивості дуги, а також призводять до утворення специфічних токсичних речовин (сполук), зварювальних аерозолів і газів, які в свою чергу негативно впливають на здоров'я зварників. Процеси їх утворення і поширення необхідно враховувати при організації робочого місця, створенні сучасних засобів захисту та менш токсичних марок електродів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24 + К641.51Н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Левченко О. Г. 
Розроблення методики дослідження розчинності зварювальних аерозолів з метою зменшення професійної захворюваності / О. Г. Левченко, С. М. Степанюк // Проблеми охорони праці в Україні. - 2016. - Вип. 31. - С. 120-127. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність досліджень розчинності зварювальних аерозолів (ЗА) в біологічних середовищах як показника їх токсичності, яким можна користуватись при розробленні нових марок зварювальних матеріалів із поліпшеними гігієнічними характеристиками. Наведено опис запропонованої методики дослідження розчинності відібраних під час зварювання проб ЗА і результати відпрацювання методики. Вибрано оптимальні умови проведення дослідів з визначення розчинності ЗА в біологічних середовищах: вид розчинника, температура та час розчинення. Показано, що розчинність ЗА в дистильованій воді не суттєво відрізняється від розчинності у імітаторах крові та деяких інших біологічних середовищах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4 + К641.51н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Левченко О. Г. 
Мобільний захисний екран для нестаціонарних робочих місць ручного дугового зварювання / О. Г. Левченко, О. Ю. Арламов // Проблеми охорони праці в Україні. - 2016. - Вип. 32. - С. 118-127. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати аналізу засобів захисту працюючих від ультрафіолетового випромінювання, що створюється зварювальною дугою. Обгрунтовано необхідність створення засобів захисту від зазначеного шкідливого та небезпечного виробничого фактора працівників, які знаходяться поряд і не мають необхідних засобів індивідуального захисту. Наведено результати розробки та випробувань запропонованого мобільного захисного екрану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4 + К641.51н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рязанов А. В. 
Методологічні аспекти оцінки емісії нанорозмірних фракцій твердої складової зварювальних аерозолів, що утворюються при зварюванні покритими електродами / А. В. Рязанов, І. М. Андрусишина, О. В. Демецька // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2018. - № 1. - С. 32-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Відомо, що емісією наночастинок у повітря робочої зони можуть супроводжуватися як виробничі процеси, кінцевим продуктом яких є наноматеріали, так і процеси, що безпосередньо не пов'язані з нанотехнологіями, зокрема електрозварюванням. Мета дослідження - проаналізувати нанорозмірні фракції, що утворюються під час зварювання рутиловими електродами зі зниженим вмістом хрому (VI). З метою оцінки емісії наночастинок у повітря робочої зони під час зварювання високолегованими марками дослідних електродів з рутиловим видом покриття (дві марки) та різним типом зв'язуючого зі зниженим вмістом хрому (VI) використовували дифузійний аерозольний спектрометр ДАС 2702, "АероНаноТех", Росія. Хімічний склад проб повітря вивчали за методом атомно-емісійної спектрометрії з індуктивно зв'язаною плазмою (АЕС-ІЗП) за допомогою приладу "Орtima 2100 DV" ("Perkin-Elmer", США). З'ясовано, що у повітрі робочої зони за першого зварювання дослідним електродом 14 - 25 виявлено нанорозмірні хром (VI), марганець, цинк, залізо, кобальт, мідь, кремній. За повторного зварювання у повітрі робочої зони виявлено нанорозмірні марганець, кобальт, кремній, магній, алюміній, кадмій, фосфор. Під час зварювання дослідним електродом 14 - 32 у повітрі робочої зони виявлено нанорозмірний цинк. За повторного зварювання у повітрі робочої зони виявлено нанорозмірні марганець, кремній, магній, алюміній, кадмій. Висновки: встановлено, що зварювання дослідними електродами з поліпшеними санітарно-гігієнічними характеристиками супроводжується емісією у повітря робочої зони частинок нанодіапазону (1 - 100 нм), що відрізняється вмістом нанорозмірних металів у різний період часу. Дослідні електроди під час зварювання продемонстрували тенденцію щодо зменшення емісії у повітря робочої зони нанорозмірних металів, зокрема, хрому, що кореспондує зі зниженням вмісту цього елемента в їх складі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51 н63 + Р124.508.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Артамонова А. В. 
Новое средство индивидуальной защиты органов дыхания сварщиков (гигиенические требования и оценка) : Дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / А. В. Артамонова; Академия медицинских наук Украины, Институт медицины труда. - К., 1995. - 175 c. - Бібліогр.: л. 126-155. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24 + К641 н605.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
20.

Демецька О. В. 
Порівняльна характеристика цитотоксичності твердої складової зварювальних аерозолів залежно від вмісту хрому шестивалентного / О. В. Демецька, А. О. Лук'яненко, В. О. Мовчан, А. В. Рязанов, С. П. Палійчук // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2020. - 16, № 2. - С. 129-134. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Незважаючи на постійне вдосконалення зварювальних матеріалів та технологій, у представників зварювальних професій продовжують реєструвати професійні захворювання. Зварники належать до групи високого ризику захворювання на рак, при цьому одним з найчутливіших параметрів для оцінки ризику є концентрація хрому шестивалентного (Cr (VI) у зоні дихання зварника. Мета дослідження - проаналізувати цитотоксичність твердої складової зварювальних аерозолів (ТСЗА), що утворились при зварюванні високолегованими марками серійних та дослідних електродів, залежно від вмісту Cr (VI). Оцінено цитотоксичність ТСЗА, що утворилися при зварюванні високолегованими марками серійних електродів з рутиловим видом покриття (п'ять марок) і дослідниими електродами з рутиловим видом покриття (п'ять марок) та різним типом зв'язуючого зі зниженим вмістом Cr (VI). Цитотоксичність оцінювали за допомогою способу експрес-оцінки токсичності зварювальних аерозолів in vitro. Усі досліджувані зразки ТСЗА виявили цитотоксичну дію in vitro. Значення індексу токсичності зразка, який не містив Cr (VI) (дослідний електрод "14-32"), наближались до значення, при якому зразок вважається нетоксичним (66 % і 70 - 120 % відповідно). Висновки: зниження в покритті електродів для зварювання високолегованих хромонікелевих сталей вмісту Cr (VI) дозволяє зменшити рівень виділення в повітря високотоксичного Cr (VI), але суттєво не впливає на цитотоксичність ТСЗА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.24-4 + Р284.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського