Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.223$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кулинич С. М. 
Вивчення факторів руйнування копитного рогу в пліснявих грибів, виділених із патматеріалу / С. М. Кулинич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 2. - С. 109-115. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

За допомогою методу ВЕРХ виявлено фактори, що забезпечують мікроскопічним грибам, виділеним із глибоких уражень рогової капсули, здатність руйнувати копитний ріг. Доведено кератолітичні властивості грибів Aspergillus flavus постановкою тесту на перфорацію волосини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.939 + П873.223-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іздепський В. Й. 
Підвищення резистентності організму овець - запорука профілактики копитної гнилі / В. Й. Іздепський, С. С. Чилідзе // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 2. - С. 122-125. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Забезпечення повноцінної годівлі овець сприяє підвищенню резистентності організму і профілактиці копитної гнилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-45 + П873.223-931-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кулинич С. М. 
Причини появи грибкових уражень копитець у зимово-стійловий період та особливості клінічного перебігу / С. М. Кулинич // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 2. - С. 134-136. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На базі ДП НДГ "Ювілейний" Полтавської державної аграрної академії встановлено особливості клінічного перебігу гнійно-запальних процесів ділянки пальця у корів у зимово-стійловий період та доведено патологічну роль мікроскопічних грибків у формуванні запального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.925.5 + П873.223-911-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Супрович Т. М. 
Вплив антигенів I та II класу BoLA-системи на захворюваність некробактеріозом у великої рогатої худоби / Т. М. Супрович // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 152-156. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Челідзе С. С. 
Динаміка окремих показників крові овець, хворих на копитну гниль / С. С. Челідзе, Б. П. Киричко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 3. - С. 142-145. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані стосовно поширення копитної гнилі в овець, окремих сторін її патогенезу, способів лікування та їх ефективності. У крові хворих на копитну гниль овець (тяжка ступінь ураження), у порівнянні з клінічно здоровими, зареєстровано нижчу кількість еритроцитів, підвищену кількість лейкоцитів, олігохромемію. Суттєво підвищеними були такі показники: вміст малонового діальдегіду, загальних ліпідів, купруму, активність ЛФ, загальної окиснювальної активності, зниженим - рівень феруму. Переважна більшість досліджуваних показників через сім діб лікування не мала статистично вірогідної розбіжності з аналогічними показниками клінічно здорових тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223-931

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Власенко С. А. 
Продукція оксиду азоту та білків гострої фази за гестаційного процесу, метриту і ортопедичної патології у корів / С. А. Власенко, М. В. Рубленко // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 361-369. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Вивчено динаміку вмісту в крові корів оксиду азоту та білків гострої фази протягом вагітності й після родів, а також за гнійно-некротичних уражень в ділянці пальців і післяродової патології. Встановлено, що у здорових корів протягом вагітності зростає вміст у крові гаптоглобіну та зменшується рівень церулоплазміну. Після родів, навпаки, концентрація гаптоглобіну знижується, а церулоплазміну - збільшується. Рівень оксиду азоту (NO) перед родами підвищується удвічі. За розвитку метриту характерними показниками є зменшення концентрації NO, та збільшення церулоплазміну та гаптоглобіну. За гнійно-некротичних уражень уміст церулоплазміну протягом вагітності зменшений, а перед родами і після них - збільшений. До того ж, рівень NO у цих тварин значно нижчий протягом вагітності. Підвищення умісту в крові корів гаптоглобіну є діагностичним показником гнійно-некротичних уражень в ділянці пальців.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Андріящук В. О. 
Імунобіологічна перебудова в організмі тварин, щеплених проти некробактеріозу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. О. Андріящук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Викладено матеріали аналізу щодо позитивного впливу вакцини на організм тварин за результатами біохімічних досліджень амінокислотного та мінерального складу вакцинного препарату. Подано результати гематологічних досліджень, що свідчать про імунобіологічну перебудову в організмі за активізації еритроцитопоезу, збільшення кількості лейкоцитів та абсолютної кількості лімфоцитів, оптимізацію вмісту гемоглобіну та покращання еритроцитарних індексів крові. Наведено матеріали щодо впливу вакцини некросан на імунологічну перебудову в організмі щеплених тварин з боку клітинної ланки імунітету через диференціацію та проліферацію імунокомпетентних клітин -Т- і В-лімфоцитів, показників індекса міграції лімфоцитів у реакції затримки міграції лімфоцитів. Подано матеріали, пов'язані з перебудовою в організмі вакцинованих тварин за станом показників неспецифічних гуморальних чинників - рівня титрів гетероаглютинінів, концентрації загальних імуноглобулінів, вмісту білка та білкових фракцій, кількісного та молекулярного складу циркулюючих імунних комплексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223-8 + П821.219.223 "Некросан"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Улько Л. Г. 
Бактеріальні асоціації за некробактеріозу у корів (поширення, етіопатогенез, профілактика та засоби лікування) : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.03 / Л. Г. Улько; НААН України, ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". - Х., 2013. - 42 c. - укp.

Досліджено роль умовно-патогенної мікрофлори в етіології гнійно-некротичних захворювань кінцівок у великої рогатої худоби (ВРХ), розроблено нові хіміотерапевтичні та специфічні препарати, впроваджено науково-обгрунтовані заходи терапії та профілактики за асоційованих бактеріозів кінцівок у корів, у тому числі ускладненого перебігу некробактеріозу. Експериментально доведено роль асоціацій \i S. aureus, S. epidermidis, S. saprophiticus, S. agalactiae, S. pyogenes, Е. faecalis, Е. coli, P. vulgaris, P. mirabilis, P. aeruginosa, К. pneumoniae, С. perfringens, С. septicum, С. oedematiens, F. necrophorum, D. nodosus \i0 в етіології захворювань кінцівок. Установлено зв’язок бактеріальних захворювань кінцівок з виникненням у корів у післяродовий період маститів і метритів. Обгрунтовано застосування препаратів ветокс-1 000 та бровадез плюс за асоційованих бактеріозів кінцівок у ВРХ та створено рецептуру нових вітчизняних ветеринарних засобів з широким спектром протимікробної дії (тімтіл, оксипрол, ранойод). Розроблено систему лікувально-профілактичних заходів за асоційованих бактеріозів кінцівок ВРХ залежно від ступеня ураження з використанням нових препаратів тімтіл, оксипрол та ранойод.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жовнір О. М. 
Асоціації мікроорганізмів за фузобактеріозу та удосконалення засобів специфічної профілактики : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. М. Жовнір; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Держ. наук.-контрол. ін-т біотехнології і штамів мікроорганізмів. - Київ, 2015. - 24 c. - укp.

Виявлено найбільш поширені асоціації мікроорганізмів за участю \i F. necrophorum \i0 під час ускладненого перебігу некробактеріозу у тварин і визначенню їх видового спектру. Вивчено роль й особливості перебігу інфекційного процесу за умов зараження кролів сумішшю культур \i F. necrophorum \i0 і сальмонел і монокультурами згаданих збудників. Досліджено біотичні відносини на метаболічному рівні між збудником некробактеріозу та іншими аеробними й анаеробними мікроорганізмами, зокрема та культурами сальмонел. Викладено результати з вивчення чутливості культур \i F. necrophorum \i0 та асоціацій за його участю до 34-х антибактеріальних препаратів. Відображено результати досліджень із підбору патогенних штамів \i F. necrophorum \i0 та видів сальмонел для конструювання експериментального зразка асоційованої вакцини проти некробактеріозу та сальмонельозу тварин. Визначено їх оптимальні концентрації та співвідношення у структурі препарату. Вивчено показники специфічного захисту в організмі щеплених тварин під час його застосування. Описано результати лабораторних випробувань експериментального зразка вакцини та досліджень із вивчення її імунотропної дії на лабораторних тварин, а також результати апробації експериментального зразка асоційованої вакцини "Некросальм" за виробничих умов під час її застосування на вівцях і свинях. Представлено результати клініко-гематологічних досліджень вакцинованих тварин, аналізу з вивчення клітинної ланки імунітету у щеплених овець, показників специфічного захисту та імунобіологічної реактивності за імунізації овець і свиней. Надано розрахунки економічної ефективності за застосування експериментального зразка асоційованої вакцини "Некросальм" проти некробактеріозу та сальмонельозу тварин за виробничих умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Передера С. Б. 
Моніторинг некробактеріозу великої рогатої худоби в агрофірмі "Маяк" Котелевського району Полтавської області / С. Б. Передера, М. В. Колотій, Ж. О. Передера, Н. С. Щербакова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 1/2. - С. 126-128. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено дані щодо моніторингу серед стада великої рогатої худоби тварин з патологією ураження копитець в агрофірмі "Маяк" за останні роки. Виявлено, що патологія копитець неінфекційного характеру становила до 30 % від загальної кількості уражених копитець, а у 70 % спостерігалось ураження копитець інфекційної патології - некробактеріоз. Серед молодняку великої рогатої худоби 8 - 17-місячного віку некробактеріоз спостерігався у 2013 р. у 3,6 % тварин з 406, а у 2015 р. - 2,9 % з 617 тварин. Встановлено, що середній вік тварин, хворих на некробактеріоз, становить 6 - 7 років, з 939 хворих 190 - 20,2 %, а це - високопродуктивні тварини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жовнір О. М. 
Профілактика асоційованого перебігу некробактеріозу у сільськогосподарських тварин : монографія / О. М. Жовнір; Національна академія аграрних наук України, Інститут ветеринарної медицини. - Київ : Аграрна наука, 2022. - 115 c. - Бібліогр.: с. 98-115 - укp.

Висвітлено проблеми некробактеріозу сільськогосподарських тварин у тваринницьких господарствах різних форм власності на території України. Проведено аналіз етіопатогенетичних особливостей формування мікробіоценозу за ускладненого перебігу некробактеріозу у тварин, основних асоціантів К песгорИогит. їх впливу на перебіг захворювання Представлено результати вивчення антибіотико- резистентності Е песгорИогит. Значну увагу приділено конструюванню вакцини проти асоційованою перебігу некробактерізу та її впливу на клітинну і гуморальну ланки імунітету, лабораторному контролю за якістю препарату. Рекомендовано для спеціалістів ветеринарної медицини, викладачів та студентів закладів вищої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Колінчук Р. В. 
Поліморфізм гена BoLA-DRB3 у зв'язку зі схильністю і стійкістю до некробактеріозу в популяціях корів української чорно-рябої молочної породи : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / Р. В. Колінчук; Національна академія аграрних наук України, Інститут розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця. - с. Чубинське Київ. обл., 2018. - 24 c. - укp.

Уперше проведено молекулярно-генетичний аналіз за поліморфізмом гена BoLA-DRB3 у популяціях української чорно-рябої молочної породи, що розводяться в племінних господарствах Хмельницької області. Встановлено специфічні алелі за геном BoLA-DRB3 асоційовані зі схильністю та резистентністю до некробактеріозу корів. Одержано нові експериментальні дані щодо змін у генетичній структурі популяцій української чорно-рябої молочної породи за геном BoLA-DRB3 у зв'язку зі збільшенням частки кровності за голштинською породою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-3 + П873.223-911-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437062 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського