Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Бочаров О. А. 
Імуномодуляція і профілактика інфекційного ринотрахеїту у новонароджених телят : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О. А. Бочаров; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. - Х., 2003. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325369 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Євстафієва Ю. М. 
Використання поживних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби при ринотрахеїті : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю. М. Євстафієва; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин кормів молодняком великої рогатої худоби (ВРХ) української чорно-рябої молочної породи, ураженим інфекційним ринотрахеїтом, на господарських і оптимізованих за вітамінним і мінеральним складом раціонах. Установлено, що тварини, вражені герпесвірусом інфекційного ринотрахеїту, більше споживають сухої речовини на 100 кг живої маси, але гірше перетравлюють органічну речовину та її складові, зокрема, телички та бички більше втрачають енергії з теплом відповідно на 20,0 та 31,3 % у порівнянні з умовно здоровими, внаслідок чого на 38,5 і 39,8 % менше відкладається енергії в прирості їх живої маси. За результатами проведених досліджень установлено оптимальну кількість використання в раціонах уражених герпесвірусом тварин преміксу "Лутамікс ВРХ С Екс" виробництва ТзОВ "Західноукраїнська аграрна компанія", вітамінів і селену. Згодовування раціонів, збагачених цим преміксом, сприяє підвищенню відкладення енергії у прирості живої маси на 23,9 % у порівнянні з використанням у годівлі молодняка ВРХ типових для регіону раціонів, в результаті чого зростають середньодобові прирости тварин на 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + П60-451.2 + П872.21-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Папченко І. В. 
Інфекційний ринотрахеїт у корів / І. В. Папченко, В. М. Соколюк // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 294-297. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено випадок спалаху інфекційного ринотрахеїту у великої рогатої худоби в одному з господарств Київської області. Проведено клінічний огляд всього поголів'я - 652 голови, в тому числі 320 корів. Виявили 9 корів з характерними симптомами інфекційного ринотрахеїту. Перебіг інфекційного ринотрахеїту характеризувався швидким розвитком, одна тварина загинула. Патологоанатомічні зміни локалізувалися на слизовій оболонці носа, глотки, трахеї, легень. Проведені серологічні дослідження підтвердили діагноз на інфекційний ринотрахеїт.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Айшпур О. Є. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування розробки засобів специфічної профілактики бактеріальних респіраторних хвороб свиней : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.03 / О. Є. Айшпур; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Визначено етіологічні чинники та вивчено поширення бактеріальних респіраторних хвороб (БРХ) свиней у свинарських господарствах України. Теоретично обгрунтовано та сконструйовано новий ефективний біологічний препарат для профілактики БРХ свиней. Вперше проаналізовано поширення респіраторних хвороб у цих господарствах України з різними потужностями та технологіями ведення галузі. Вперше визначено ступінь ураженості поголів'я свиней актинобацилярною плевропневмонією й ензоотичною (мікоплазменною) пневмонією у господарствах України та проведено серологічні дослідження щодо виявлення антитіл до Actinobacillus pleuropneumoniae та Mycoplasma hyopneumoniae у сироватці крові одних і тих самих свиней, що свідчить про можливість одночасного перебігу цих захворювань. Комплексно досліджено респіраторні хвороби, створено музей штамів мікроорганізмів - збудників БРХ (70 штамів). Доведено, що використання адгезивних властивостей та антилізоцимна активність мікроорганізмів є критерієм для відбору штамів для виробництва профілактичних препаратів та діагностикумів. Для дослідження адгезивних властивостей мікроорганізмів запропоновано використовувати клітини трахеального епітелію свині, що виявилось ефективним за вивчення біологічних властивостей виділених збудників БРХ. Вперше доведено доцільність вивчення біологічних властивостей культур мікроорганізмів, виділених із легень загиблих поросят, на моделі морських свинок, а також використання керато-кон'юнктивальної проби за вивчення їх інвазивності під час конструювання засобів профілактики БРХ свиней. За умов тривалого моніторингу чутливості збудників інфекційних хвороб свиней до антибактеріальних препаратів, які використовуються у свинарських господарствах, виявлено закономірності прояву резистентності мікроорганізмів і необхідність корекції лікувальних заходів. Обгрунтовано необхідність введення культур мікроорганізмів, виділених із уражених легенів поросят, до складу асоційованих вакцин проти респіраторних хвороб свиней бактеріальної етіології. Вперше створено нову вітчизняну вакцину проти бактеріальних інфекцій з урахуванням циркуляції місцевих штамів збудників пневмоній, найбільш розповсюджених серед поросят-сисунів та після відлучення від свиноматок. Доведено, що за умов гострого асоційованого перебігу респіраторних хвороб свиней застосування вакцини "Гемоентеротоксап" є надійним засобом їх профілактики. Новизна й актуальність цих розробок підтверджена двома патентами України на корисну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21-925-8 + П873.325-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Музика В. П. 
Вивчення антимікробної активності препарату на основі флуорфеніколу при лікуванні респіраторних захворювань у телят / В. П. Музика // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 213-217. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з визначення антимікробної активності препарату на основі флуорфеніколу та нестероїдної протизапальної речовини флуніксин меглуміну. Визначено видовий склад мікроорганізмів у зразках біоматеріалу від хворих на гострі респіраторні захворювання телят та проведено аналіз чутливості виділеної мікрофлори до різних груп антибіотиків. Наведені дані щодо антимікробної дії флуорфеніколу на виділені мікроорганізми та показники мінімальної інгібуючої концентрації вказують на його високу активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21 + П873.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Музика В. П. 
Антимікробна активність нового антибактеріального препарату на основі цефтіофуру і кетопрофену та його ефективність при лікуванні респіраторних захворювань у свиней / В. П. Музика, Т. І. Стецько, Л. Л. Островська, О. З. Балян // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 218-224. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати вивчення антимікробної активності нового антибактеріального препарату на основі цефалоспоринового антибіотика третього покоління цефтіофуру і нестероїдної протизапальної речовини кетопрофену. Результати тесту на чутливість до цефтіофуру мікрофлори біоматеріалу, взятого від хворих на респіраторне захворювання свиней, а також визначення мінімальної інгібуючої концентрації препарату для бактерій-ізолятів, засвідчили високий рівень антимікробної активності нового антибактеріального засобу щодо збудників пневмонії у свиней. Клінічне випробування препарату в дозах, рекомендованих фірмою-виробником і тривалості застосування показало його ефективність під час лікування респіраторних захворювань бактеріальної етіології у свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21 + П873.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коне М. С. 
Ефективність лікування та профілактики інфекційного ринотрахеїту котів в умовах ветеринарних клінік ТОВ "Біоцентр" (Полтава) / М. С. Коне, О. О. Забіяка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 1/2. - С. 120-122. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено вікову та породну чутливість, сезонність виникнення та динаміку прояву інфекційного рино трахеїту у котів за умов ветеринарних клінік ТОВ "Біоцентр" міста Полтава. Запропоновано різні схеми лікування інфекційного ринотрахеїту котів. Встановлено, що інфекційний ринотрахеїт частіше реєструється серед котів віком від двох місяців до одного року. Більш схильні до захворювання безпородні тварини. Хвороба має виражену сезонність, що проявляється частішими випадками виникнення інфекційного ринотрахеїту у весняно-літньо-осінній періоди. Запропоновано схему лікування інфекційного ринотрахеїту котів забезпечує високу терапевтичну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21-954

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Михалюк О. В. 
Застосування препарату флюмек при лікуванні поросят з ознаками гострих респіраторних захворювань / О. В. Михалюк, В. П. Бассараб, Н. Е. Лісова, Г. М. Михалусь, Г. Ю. Неділька // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 2. - С. 146-151. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати клінічних випробувань виробничої серії ветеринарного препарату флюмек (виробництва ТОВ "Ветсинтез", Харків, Україна), діючою речовиною якого є флюмеквін, з метою вивчення терапевтичної ефективності препарату під час лікування бактеріальних інфекцій поросят. Досліджено вплив флюмеку та препарату порівняння флубактин на гематологічні та біохімічні показники організму тварин. Негативних змін маркерних показників стану печінки поросят за застосування флюмеку не виявлено. Біохімічний профіль сироватки крові після застосування досліджених препаратів вказував на ефективність проведеного лікування. Протягом досліду відзначено скорочення термінів одужання, відсутність побічної дії препарату флюмек та відновлення нормального фізіологічного стану тварин після антибіотикотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Козленко Т. Г. 
Каліцивіроз котів: поширення, діагностика та лікування : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Т. Г. Козленко; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Визначено нозологічний профіль і поширення каліцивірозу в заразній патології котів. Досліджено особливості епізоотичного процесу (вікові, породні, сезонні та ін. особливості) каліцивірозу котів. Проаналізовано результативність лабораторної діагностики каліцивірусної інфекції котів. Виділено ізоляти каліцивірусу та досліджено їх імунобіологічні властивості (культуральні та імуногенні). Розроблено технологію одержання високоімуногенного антигену каліцивірусу, гіперімунної сироватки та глобуліну. Удосконалено схему лікування котів за каліцивірозу з використанням одержаного глобуліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.21-954

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського