Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.131$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бітюцький В. С. 
Біотехнологія одержання комплексних антианемічних препаратів та їх застосування для корекції адаптивних систем організму поросят в постнатальному онтогенезі : автореф. дис... д-ра с.-г. наук / В. С. Бітюцький; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2007. - 37 c. - укp.

Розроблено біотехнологію одержання нових вітчизняних комплексних ін'єкційних антианемічних препаратів з антиоксидантними властивостями для потреб тваринництва. На підставі даних, одержаних за умов експериментальних досліджень, доведено ефективність їх дії. Установлено, що розроблені препарати мають антианемічні й антиоксидантні властивості, зумовлені комплексом хелатованих есенціальних мікроелементів, що входять до складу препаратів і відрізняються від неорганічних солей природною формою, високою біодоступністю та ступенем метаболізму в організмі. Результати дослідження дозволяють більш повною мірою з'ясувати суть процесів метаболізму металокомплексів у період постнатального онтогенезу. Установлено, що кофакторне забезпечення гомеостатичних механізмів антиоксидантого захисту шляхом використання координаційних сполук біометалів сприяє корекції адаптивних систем організму поросят у постнатальному онтогенезі. Виявлено, що застосування комплексних антианемічних препаратів є економічно доцільним заходом для профілактики анемії та оксидативного стресу у поросят у період постнатального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Веред П. І. 
Біотехнологія одержання та вивчення доцільності застосування вітчизняних препаратів для профілактики анемії поросят у порівнянні з імпортними аналогами : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / П. І. Веред; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2006. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грушанська Н. Г. 
Лікування і профілактика аліментарної анемії поросят з використанням комплексу органічних сполук мікроелементів : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Н. Г. Грушанська; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 21 c. - укp.

Вперше під час розробки складу нового протианемічного лікувально-профілактичного препарату застосовано комплексний підхід, що включає: використання мікроелементів синергідної дії в метаболічних процесах, вплив органічних сполук мікроелементів на інтенсивність обмінних процесів у організмі поросят, врахування особливостей біогеохімічної зони. Проведено комплексні дослідження з вивченя клінічних та біохімічних показників у здорових і хворих на аліментарну анемію поросят та вплив на них комплексу органічних сполук мікроелементів за умов дефіциту рухомих форм міді, цинку, кобальту та йоду в зовнішньому середовищі. Використано стан штучного гіпобіозу та методики пункції черевної аорти щодо створення моделі анемії на лабораторних тваринах. Доведено, що застосування поросятам-сисунам, хворим на аліментарну анемію, комплексного препарату "Сулактоферан" до складу якого входять органічні сполуки заліза, міді, кобальту, цинку, йоду, прискорює процес одужання тварин за рахунок тривалої дії мікроелементів на процеси кровотворення, нормалізує та покращує обмінні процеси в організмі, стимулює ріст та розвиток поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Божик Л. Я. 
Профілактика аліментарної анемії поросят за корекції умов годівлі та утримання свиноматок : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.06 / Л. Я. Божик; Львів. нац. ун-т ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2009. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексну оцінку свиноматок, яким згодували як розчин неорганічні сполуки заліза та його хелатні сполуки з метою профілактики аліментарної анемії поросят, підвищення їх збереженості та продуктивності. Досліджено умови утримання свономаток і поросят та проведено оцінку мікроклімату у свинарнику-маточнику. Проведено дослідження мікроелементного складу грунтів, води і кормів, зоогігієнічні, клінічні гематологічні, біохімічні й імунологічні дослідження. Виявлено, що поросні та підсисні свиноматки найкраще засвоюють кормову домішку метіонату заліза в дозах 0,7-1,4 мг/кг маси тіла та мають здатність передавати цей біометал через молозиво та молоко поросятам, що запобігає розвитку аліментарної анемії та підвищує імунофізіологічні процеси в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Москаленко В. П. 
Структурно-функціональні властивості еритроцитів у здорових і хворих на анемію телят та їх зміни при лікуванні : Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / В. П. Москаленко; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню структурно-функціональних властивостей еритроцитів у клінічно здорових і хворих на анемію телят, їх змін у ході лікування та можливість корекції за допомогою вітамінно-мінерального концентрату. Структурно-функціональні властивості еритроцитів залежать від віку телят та стану їх здоров'я. У телят, хворих на анемію, змінюється популяційний склад еритроцитів, кислотна резистентність, ліпідний склад їх мембран та вміст фосфору і 2,3-ДФГ у цитоплазмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-911-7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Слівінська Л. Г. 
Анемії корів у західній біогеохімічній зоні України : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.01 / Л. Г. Слівінська; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2011. - 44 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378872 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Люлькова Л. С. 
Совершенствование тест-системы при инфекционной анемии лошадей (ИНАН) / Л. С. Люлькова, В. И. Еремец, А. Я. Самуйленко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 526-529. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Разработана схема получения очищенного и концентрированного препарата антигена (р 26) культурального вируса ИНАН для постановки РДП, включающая осветление (центрифугированием при 2500 г в течение 10 мин) и концентрирование (ультрафильтрацией); ИФА, включающая дополнительно к выше перечисленным этапам, очистку ионообменной хроматографией через ДЭАЭ-Тоуреаг1 НW-60 или центрифугированием в градиенте (15 - 55 %) плотности сахарозы или удалением балластных белков с помощью аффинной хроматографии на активированной ВгСN-сахарозе-4В.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-6 в648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Грушанська Н. Г. 
Лікування щурів за експериментальної постгеморагічної анемії з використанням органічних сполук мікроелементів / Н. Г. Грушанська, В. М. Костенко, В. І. Береза, О. О. Скиба, М. І. Цвіліховський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 205-208. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з оцінки терапевтичної ефективності комплексу органічних сполук мікроелементів у разі експериментальної постгеморагічної анемії в щурів. Для створення моделі постгеморагічної анемії щурам у стані гіпобіозу провели пункцію черевної аорти з відбором 25 % маси циркулюючої крові. Під час зниження вмісту гемоглобіну та зменшенні кількості еритроцитів у крові щурів на 35 - 40 % стан анемії вважали досягнутим. Лактатні та сукцинатні сполуки Феруму, Купруму та Кобальту в комплексі з сіліційвмісним мінералом позитивно впливають на процеси гемоцитопоезу, обмін Феруму та Купруму в організмі хворих на анемію щурів. Розроблені комплексні препарати мікроелементів з сіліційвмісним мінералом проявляють високу антианемічну дію за умов експериментальної патології, що дозволяє рекомендувати їх для терапії тварин за анемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Слівінська Л. Г. 
Вміст мікроелементів і вітамінів у крові корів за анемії / Л. Г. Слівінська, В. І. Левченко // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 328-335. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-911 + П60-273.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Левченко В. І. 
Анемії корів у західній біогеохімічній зоні України (поширення, етіологія, патогенез) / В. І. Левченко, Л. Г. Слівінська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 1/2. - С. 173-185. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Слівінська Л. Г. 
Анемічний синдром за хронічної гематурії корів : монографія / Л. Г. Слівінська; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів : СПОЛОМ, 2013. - 139 c. - Бібліогр.: с. 126-139 - укp.

Розкрито питання поширення та етіології хронічної гематурії (ХГ) у ВРХ, наведено симптоми, результати загальноклінічного аналізу крові та сечі корів у разі цього захворювання. Досліджено кислотну резистентність і віковий склад еритроцитів у корів, хворих на ХГ, вміст макро- та мікроелементів, вітаміну В12 та фолієвої кислоти у крові таких тварин, функціональний стан печінки, стан системи антиоксидантного захисту у корів, хворих на ХГ. Вивчено патоморфологічні зміни органів сечової системи хворих корів. Описано схеми лікування таких тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА782484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Березовський Р. З. 
Показники системи антиоксидантного захисту в поросят за дії цитратних сполук феруму / Р. З. Березовський, І. Я. Максимович, В. В. Влізло // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 1. - С. 29-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати досліджень системи антиоксидантного захисту в поросят після внутрішньом'язового введення їм різних доз препарату ферум цитрату (у 100 мл якого міститься 0,4 мг Феруму) для профілактики ферумдефіцитної анемії. Ферум цитрат одержано на основі нанотехнологій. Дослідження проведено на 5-х групах новонароджених поросят-аналогів породи Ландрас - контрольна та 4 дослідні. Поросята утримувались зі свиноматками на підсосі. З метою профілактики ферумдефіцитної анемії поросята контрольної групи одноразово внутрішньом'язово одержували 1,5 - 2,0 мл/гол традиційний ферумвмісний препарат "Біоферон" (у 100 мл міститься 100 мг Fe). Поросятам дослідних груп одноразово внутрішньом'язово вводили ферум цитрат у дозах: 2,0; 1,5; 1,0 і 0,5 мл/гол. Матеріалом для досліджень були зразки крові поросят, відібрані з передньої порожнистої вени на 1, 3, 7, 10, 17 та 32 добу життя. Дослід тривав 32 доби. Встановлено, що ферум цитрат сприяє збільшенню активності супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази та вмісту відновленого глутатіону в еритроцитах крові поросят-сисунів. Найбільш позитивний вплив на стан ферментативної ланки антиоксидантного захисту поросят-сисунів спостерігали у тварин другої дослідної групи, яким з метою профілактики ферумдефіцитної анемії на другу добу життя одноразово внутрішньом'язово вводили по 1,5 мл/гол препарату ферум цитрату. Ефективність дії ферум цитрату може пояснюватися більш повноцінним забезпеченням необхідним для організму Ферумом та його вищою біологічною доступністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тодорюк В. Б. 
Вплив ферровету-7,5 % і фероселу-Т на функціональний стан печінки за латентної ферумодефіцитної анемії поросят / В. Б. Тодорюк, В. М. Гунчак // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 2. - С. 119-126. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Матвієнко Н. М. 
Культивування вірусу інфекційної анемії коней у культурі лейкоцитів коня / Н. М. Матвієнко // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 10. - С. 76-77. - укp.

Викладено результати експериментальних досліджень з питань одержання і вирощування культур лейкоцитів коня й культивування в них вірусу інфекційної анемії коней. Основну увагу приділено морфологічним змінам лейкоцитів, обумовлених дією вірусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131.12-38

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Березовський Р. З. 
Метаболічні процеси та функціональна активність еритроцитів за профілактики анемії поросят ферум цитратом : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Р. З. Березовський; НААН України, Ін-т біології тварин. - Львів, 2015. - 18 c. - укp.

Досліджено вміст мікроелементів (Fe, Cu, Co, Mn) у плазмі, рівень звёязування феруму з трансферином і ферумзв'язувальну властивість сироватки крові поросят упродовж першого місця життя. Вивчено вплив різних доз ферум цитрату (0,5, 1,0, 1,5, 2,0 мл на одну тварину) на кровотворну, ферумтранспортну та оксигентранспортну функції крові, а також інтенсивність процесів ПОЛ, стан антиоксидантної системи й обмін білків. Виявлено, що для профілактики ферум дефіцитної анемії найефективнішим є внутрішньом'язове введення поросятам препарату нанофероцит дозою 1,5 мл/гол. на другу добу життя. Препарат забезпечує збільшення кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, Феруму, Купруму, Кобальту, Мангану, загального білка (за рахунок бета- і гамма-глобулінів), нормалізацію процесів ПОЛ і стану антиоксидантної системи в крові та підвищення середньодобового приросту маси тварин. На основі одержаних результатів запропоновано новий ефективний препарат нанофероцит для профілактики ферумдефіцитної анемії поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тодорюк В. Б. 
Фармако-токсикологічна характеристика сольового залізовмісного препарату за ферумдефіцитної анемії поросят : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.04 / В. Б. Тодорюк; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Львів, 2015. - 22 c. - укp.

Досліджено питання фармако-токсикологічного впливу сольового залізовмісного препарату феросел Т на організм лабораторних тварин і поросят з метою його використання для профілактики та лікування залізодефіцитної анемії. На основі морфологічних і біохімічних досліджень встановлено стимулювальний вплив фероселу Т на процеси еритроцитопоезу в організмі поросят за розвитку в них спонтанної ферумдефіцитної анемії. Вивчено стан білоксинтезувальної та дезінтоксикаційної функцій печінки, її функціональний стан на тлі розвитку анемії та процеси відновлення у разі застосування сольового феродекстранового препарату феросел Т. Доведено високу ефективність зазначеного препарату на імунологічну реактивність організму поросят, що потребує особливої корекції у разі розвитку гіпоксичного стану на тлі пригнічення процесів еритроцитопоезу. Розширено розуміння механізму розвитку анемії. Встановлено, що в патогенезі розвитку цього захворювання важливим є не лише наявність в організмі поросят феруму, але обов'язкова присутність в їх організмі окремих мікроелементів, зокрема селену. Зазначено, що удосконалення широковживаного в Україні препарату ферровет 7,5 % шляхом додавання до нього селену робить новостворений препарат феросел Т високоефективним для лікування та профілактики залізодефіцитної анемії у поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7 + Л669

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Калиновська Л. В. 
Зареєстровані в Україні препарати для профілактики і лікування тварин при анемії : (огляд) / Л. В. Калиновська // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 279-283. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто та порівняно за складом залізовмісні ветеринарні лікарські препарати для парентерального застосування імпортного та вітчизняного виробництва, які зареєстровані в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Березовський Р. З. 
Кількість еритроцитів та співвідношення їх різновікових популяцій у крові поросят за дії ферум цитрату / Р. З. Березовський, І. Я. Максимович, В. В. Влізло // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 2/3. - С. 11-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати досліджень кількості еритроцитів та їх різновікових популяцій в поросят після внутрішньом'язового введення їм різних доз ферум цитрату. Встановлено, що ферум цитрат сприяє збільшенню кількості еритроцитів та їх "зрілих" популяцій. Найбільш позитивний вплив на кількість еритроцитів та їх різновікові популяції встановлено у поросят-сисунів другої дослідної групи, яким на другу добу життя одноразово внутрішньом'язово вводили по 1,5 мл/гол ферум цитрату з метою профілактики ферумдефіцитної анемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Жила М. І. 
Терапевтична ефективність ветеринарного лікарського засобу Ветозал 10 % при лікуванні поросят з ознаками анемії / М. І. Жила, О. М. П'ятничко, Н. В. Шкодяк, О. А. Максимович, О. В. Михалюк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 134-139. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Викладено результати клінічного дослідження ветеринарного лікарського засобу ветозал 10 % (Україна) у порівняльному аспекті з препаратом-аналогом катозал 10 % (Німеччина) під час лікування поросят з ознаками анемії. Вивчено вплив препаратів на гематологічні та біохімічні показники крові поросят. Встановлено позитивний вплив препаратів на організм поросят 2 - 3 місячного віку з ознаками анемії. Після застосування препаратів встановлено збільшення концентрації заліза в сироватці крові та відповідно збільшення концентрації гемоглобіну та кількості еритроцитів у крові. За показниками активності ферментів АлАТ, АсАТ, ЛФ, ГГТ встановлено позитивний вплив препаратів на функціональний стан печінки. Експериментальні дані показали, що препарат ветозал 10 % є ефективним під час лікування анемії у поросят, що підтверджується покращанням їх клінічного стану та нормалізацією досліджуваних показників крові тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Деркач І. М. 
Вплив клатрохелату феруму(IV) на динаміку біохімічних показників сироватки крові поросят / І. М. Деркач // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 3. - С. 186-193. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

В усьому світі найбільш поширеним видом анемій у тварин є ферумдефіцитна анемія, яка виникає, відповідно за умови дефіциту Феруму в організмі та у разі впливу інших чинників. Хвороба характеризується високим показником летальності серед молодняку, особливо свиней. Найбільш часто на неї хворіють поросята-сисуни у віці 5 - 10 діб. Відомо, що патогенез ферумдефіцитної анемії складають послідовні взаємопов'язані процеси, основними з яких є порушення синтезу гемоглобіну та оксигенова гіпоксія. Мета досліджень - визначити вплив клатрохелату феруму(IV) та ціанокобаламіну за умови їх застосування поросним свиноматкам на біохімічні показники сироватки крові поросят, які є основними маркерами ферумдефіциту в організмі. Представлено результати клінічних досліджень Феруму в новій рідкісній валентності - IV та у формі клатрохелату, зокрема його протианемічної ефективності. Для виконання поставленої мети було сформовано 2 групи новонароджених поросят-аналогів (гібриди порід ландрас та велика біла) у період їх утримання зі свиноматками на підсосі - контрольна та дослідна, по 15 тварин у кожній. У дослідну групу були відібрані поросята, народжені від свиноматок, яким у період вагітності двічі внутрішньом'язово вводили 10 % розчин клатрохелату феруму(IV) та розчин ціанокобаламіну. Поросятам контрольної групи за традиційною схемою профілактики ферумдефіцитної анемії вводили ферумдекстрановий препарат (з розрахунку 200 мг Феруму на одне введення). Результати проведених досліджень таких показників, як вмісту феруму, еритропоетину, феритину, трансферину, відсотку насичення трансферину в сироватці крові та ферумзв'язувальної здатності сироватки крові підтверджують, що запропонована схема профілактики ферумдефіцитної анемії - на основі застосування клатрохелату феруму(IV) та ціанокобаламіну поросним свиноматкам - виявилась ефективною, причому в разі відсутності народження мертвих плодів та клінічних ознак анемії в поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925 + П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського