Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П847.325.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Величко В. О. 
Вплив неспецифічних стимуляторів резистентності на організм телят / В. О. Величко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 202-205. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Ріст і розвиток телят значною мірою залежить від активності системи антиоксидантного захисту. Корекція обміну речовин відповідними імуностимулюючими комплексними препаратами позитивно позначається на життєдіяльності всього організму телят, перебігу фізіологічних і обмінних процесів. Використання таких комплексів надає змогу цілеспрямовано підтримувати активний фізіологічний та клінічний стан телят, активізує захисні механізми їх організму до різних, в т. ч. і техногенних чинників. Тому важливо за умов наростаючого техногенного навантаження на довкілля, відповідно і тварин є поглиблення досліджень з регуляції резистентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єфімов В. Г. 
Стан природної резистентності поросят після відлучення за згодовування кормової добавки з торфу / В. Г. Єфімов, К. Л. Костюшкевич, В. М. Ракитянський, О. М. Ліснича // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 205-209. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено вплив згодовування в підсисний період добавки з торфу торвет на показники гемоцитопоезу і стан T- і B-клітинного імунітету поросят після їх відлучення. Встановлено, що дія домішки характеризується підвищенням інтенсивності еритроцитопоезу, зменшенням лімфоцитарного індексу та посиленням диференціації лімфоцитів за рахунок T- і B-клітин. Відзначено зміни вказують на прискорення імунологічної адаптації поросят у підсисний період за дії кормової домішки з торфу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П65-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Резнікова Ю. М. 
Природна резистентність корів сірої української породи / Ю. М. Резнікова, Ю. П. Полупан, П. П. Джус // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 1. - С. 111-116. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П603.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гаркуша І. В. 
Санітарно-гігієнічна оцінка впливу тетралактобактерину, лактобіфідолу і аркуситу на природну резистентність телят : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / І. В. Гаркуша; Харків. держ. зоовет. акад. - Харків, 2015. - 22 c. - укp.

Вперше в порівняльному аспекті виконано комплексне оцінювання впливу тетралактобактерину, лактобіфідолу й аркуситу на стан гуморального та клітинного імунітету. Встановлено ефективність використання їх біологічно активних речовин під час вирощування телят. Досліджено вплив абіотичних і біотичних факторів на природну резистентність телят молочного періоду утримання, їх ріст і розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П60-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Харів М. І. 
Стан гуморальної ланки природної резистентності у щурів за умов оксидаційного стресу та дії ліпосомального препарату / М. І. Харів // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 119-124. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу розробленого комплексного ліпосомального препарату на динаміку показників гуморальної ланки природної резистентності у щурів за змодельованого оксидаційного стресу, який викликали застосуванням тетрахлорметану. Доведено, що внутрішньом'язова ін'єкція щурам дослідних груп 50 % олійного розчину тетрахлоретану у дозі 0,25 мл на 100 г маси тіла тварини зумовлює антигенне навантаження на організм та призводить до підвищення напруженості гуморальної ланки природної резистентності. На це вказує зростання вмісту циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у сироватці крові уражених тварин впродовж усього періоду досліджень. На 14-ту добу рівень ЦІК становив 93 ммоль/л, що у 2,2 раза більше від початкових величин контрольної групи. Поряд із цим, виявлено зниження бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові на 10-ту і 14-ту добу досліджень. Якщо на другу добу експерименту встановили підвищення бактерицидної активності сироватки крові (БАСК) на 6,6 %, а лізоцимної активності сироватки крові (ЛАСК) на 7,25 %, то на 14-ту добу досліду бактерицидна активність в біологічному об'єкті крові щурів першої дослідної групи знизилася на 8,18 %, а лізоцимна активність сироватки крові, відповідно, на 3,95 %. Для підвищення гуморальної ланки природньої резистентності організму щурів за оксидаційного стресу доцільно застосовувати ліпосомальний препарат, який містить бутафосфан, інтерферон, розторопшу плямисту та вітаміни. Після застосування ліпосомального препарату щурам за умов оксидаційного стресу впродовж досліджень у крові відновлюється рівновага гуморальної ланки природної резистентності, а саме відсутні відхилення від норми показників бактерицидної і лізоцимної активності сироватки крові та рівня ЦІК. На 14-ту добу досліду показники гуморальної ланки імунної системи у крові щурів дослідної групи коливалися у межах фізіологічних величин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шейко І. М. 
Особливості формування природної резистентності у тварин подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи / І. М. Шейко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 227-230. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Викладено результати досліджень рівня природної резистентності корів різного продуктивного потенціалу та їх телят подільського заводського типу української чорно-рябої молочної породи. Встановлено, що оцінені групи тварин характеризувалися досить високим рівнем захисних функцій організму й адаптації до сучасних умов, а також мали добрі можливості для подальшої ефективної селекції. Комплексна оцінка захисних функцій організму корів і телят за морфологічними, біохімічними показниками крові показала, що у тварин із середнім рівнем продуктивності спостерігаються високі показники фагоцитарної активності 53,76, бактерицидної активності 56,40, лізоцимної активності сироватки крові 19,98.


Індекс рубрикатора НБУВ: П847.325.21 + П603.9 українська чорно-ряба

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського