Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=П545.123$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Кліценко Г. Т. 
Мінеральне живлення тварин : Навч. посіб. для студ. і викл. вищ. аграр. закл. освіти / Г. Т. Кліценко, М. Ф. Кулик, М. В. Косенко, В. Т. Лісовенко, П. К. Загниборода, Г. О. Богданов, В. О. Бусол, П. П. Фукс, Т. В. Засуха, В. П. Литвин; ред.: Г. Т. Кліценко. - К. : Світ, 2001. - 575 c. - Бібліогр.: с. 544-558. - укp.

Проаналізовано біологічну роль макро- та мікроелементів, значення їх у відгодівлі тварин, вплив на обмін речовин, відтворювальні функції, ріст, розвиток і продуктивність. Наведено характеристику мінеральних домішок (сорбентів), традиційних і нетрадиційних джерел надходження. Запропоновано методи контролю за потребою тварин у мінеральних елементах. Розкрито значення сорбентів у процесі виведення радіонуклідів з організму тварин, використання їх для профілактики та лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Використання селену в рослинництві та тваринництві (аналітичний огляд) / ред.: І. І. Ібатуллін, В. А. Вешицький, В. В. Отченашко; Нац. аграр. ун-т, Наук.-інж. центр "АКСО" НАН України. - К. : Фенікс, 2004. - 207 c. - Бібліогр.: 220 назв. - укp.

Висвітлено біологічну роль селену, сучасні наукові аспекти його циркуляції у довкіллі. Розглянуто питання застосування селеновмісних сполук у рослинництві, тваринництві та продуктах харчування. Проаналізовано особливості коригування дефіциту селену у грунтах, рослинах, організмі людини і тварин.

Освещены биологическая роль селена, современные научные аспекты его циркуляции в окружающей среде. Рассмотрены вопросы применения селеносодержащих соединений в растениеводстве, животноводстве и продуктах питания. Проанализированы особенности корректирования дефицита селена в почвах, растениях, организме человека и животных.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.6 + П545.123.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурлака В. А. 
Детергенти сучасності: технологія виробництва, екологія, економіка використання : Моногр. / В. А. Бурлака, Г. Б. Руденко, І. Г. Грабар, А. Д. Біба, Ю. І. Савченко; Держ. агроекол. ун-т, Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир, 2004. - 745 c. - укp.

Викладено сучасні наукові положення та дані щодо детергентів (природних мінералів) та їх одержання. Розглянуто фізичні та хімічні властивості, значення у різних галузях народного господарства. Охарактеризовано традиційні та мало поширені мінеральні домішки. Висвітлено екологічні та економічні аспекти використання детергентів у землеробстві та тваринництві. Розглянуто питання методології та бізнес-планування у даній сфері.

Изложены современные научные положения и данные о детергентах (природных минералах) и их получении. Рассмотрены физические и химические свойства, значение в различных отраслях народного хозяйства. Охарактеризованы традиционные и мало распространенные минеральные добавки. Освещены экологические и экономические аспекти применения детергентов в земледелии и животноводстве. Рассмотрены вопросы методологии и бизнесс-планирования в данной сфере.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 + Д332.6,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Богданов Г. О. 
Цеоліт-смектитові туфи Рівненщини: біологічні аспекти використання : Моногр. / Г. О. Богданов, О. М. Вержиховський, С. П. Долецький, М. Ф. Кулик, А. В. Лисиця, І. М. Лук'яник, М. С. Мандигра, А. Я. Марциновська, В. Г Мельничук. - Рівне : Волин. обереги, 2005. - 183 c. - Бібліогр.: 180 назв. - укp.

Проаналізовано властивості кремнію та його сполук, висвітлено фармакологічні аспекти їх використання, наведено мінералого-петрографічну характеристику туфів, класифікації цеолітів, смектитів. Розглянуто питання застосування цеолітових туфів у рослинництві та для меліорації грунтів. Визначено перспективи використання цеолітових туфів у тваринництві.

Проанализированы свойства кремния и его соединений, освещены фармакологические аспекты их использования, приведены минералого-петрографическая характеристика туфов, классификации цеолитов, смектитов. Рассмотрены вопросы применения цеолитовых туфов в растениеводстве и для мелиорации почв. Определены перспективы использования цеолитовых туфов в животноводстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 + Д344(45УКР3-4РІВ)43 + Д59(45УКР3-4РІВ)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА671782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Герасименко В. Г. 
Адсорбційні властивості сапоніту Ташківського родовища / В. Г. Герасименко, С. В. Мерзлов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 1. - С. 58-59. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Вивчено можливість сапоніту Ташківського родовища адсорбувати важкі метали - кадмій і свинець за різних значень pH середовища. Надано екологічну оцінку застосування сапоніту в тваринництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кравців Р. Й. 
Фізіологічні основи застосування мікроелементів у тваринництві та ветеринарній медицині в Західному регіоні / Р. Й. Кравців, А. М. Стадник, М. В. Ключковська, М. В. Бортник, Б. М. Калин, В. Л. Федорович // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 228-229. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Козак Р. В. 
Інтенсифікація виробництва свинини при використанні сухих кормових сумішок з екструдованим тритикале : автореф. дис... канд. с.-г. наук / Р. В. Козак; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2007. - 20 c. - укp.

Розроблено та впроваджено для заключної відгодівлі свиней більш збалансовані та дешеві концентровані суміші з вирощених у господарстві високоврожайних кормових культур і деяких видів відходів (висівок пшеничних, ріпакової макухи). Вперше встановлено кормову цінність екструдованої дерті нової для західної зони України культури - озимого тритикале в складі даних сумішей. Доведено доцільність поповнення раціонів відгодівельних свиней легкодоступними фракціями крохмалю (мальтози) та органічними сполуками сірки для стимулювання мікробіологічних процесів у товстому відділі кишечнику з метою покращання розщеплення клітковини та синтезу вітамінів групи B, що сприяє зростанню загальної перетравності органічних речовин раціону та використанню їх для утворення продукції. Експериментально доведено, що впровадження удосконаленої технології заключної відгодівлі молодняку свиней сприяє значному підвищенню інтенсивності його росту, рентабельності виробництва свинини та поліпшенню її якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П545.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Костецька Ю. В. 
Вплив алюмосилікатів на продуктивність корів, свиней, птиці та розробка на їх основі нових мінеральних добавок і консервантів кормів : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Ю. В. Костецька; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено дослідження впливу мінімальних доз сапоніту й анальциму на відтворювальну здатність корів та інтенсивність росту телят у молочний період. Виявлено неідентифіковані фактори впливу вулканічних туфів на організм курчат, курок несучок, корів і свиней. Досліджено позитивний вплив сапоніту в гелеподібному стані порівняно до кристалічної структури на інтенсивність росту молодняка свиней за відгодівлі та на цій основі розроблено нову мінеральну домішку, яка дозволяє зменшити вдвічі проти норми введення до раціону свиней основних мікроелементів за одержання однакового біологічного ефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 + П545.146.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шаповалов С. О. 
Регуляція есенційними мікроелементами резистентності організму тварин до несприятливих факторів довкілля : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.13 / С. О. Шаповалов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 38 c. - укp.

Дослідження присвячено аналізу забезпечення організму тварин есенційними мікроелементами як за традиційними підходами так і за допомогою нових синтезованих мікроелементвмісних композицій. Проведено дослідження на живих організмах різних царств, типах, класах, видах, породах: облігатних і факультативних анаеробних мікроорганізмах, найпростіших - інфузоріях, птиці, гризунах, свинях, великій рогатій худобі. Для хребетних тварин випробування проводили починаючи з періоду раннього онтогенезу та за умов модифікації елементарних патологій. Показано, що загальнобіологічний ефект підвищення резистентності організмів спостерігається за умов дії концентрації поліядерної композиції комплексів мікроелементів від 3,0 - 20,0 мг/кг живої ваги хребетних та 250 мг/5г субстрату корму для мікроорганізмів і простіших. Спостерігали збільшення продуктивності сільськогосподарських тварин. Показано вплив на енергетичні та пластичні процеси в клітині всіх досліджених видах тварин. Кінцевий ефект і модальність прояву біологічної дії створеної композиції визначали за умов хіміотерапевтичних навантажень і за умов вільно радикальних патологій. Одержані результати вивчення метаболічних основ формування антиоксидантного, імунного статусу дозволили характеризувати механізми реалізації адаптивного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527 + П545.123.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Іскра Р. Я. 
Біохімічні процеси в організмі тварин за дії різних різних сполук хрому (ІІІ) : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / Р. Я. Іскра; НААН України, Ін-т біології тварин. - Л., 2013. - 44 c. - укp.

Вперше встановлено видові відмінності дії сполук Cr(ІІІ) в організмі щурів, кроликів і свиней у різні періоди онтогенезу. З'ясовано особливості обмінних процесів в організмі щурів за умов дефіциту Cr(ІІІ) в їх раціоні. Встановлено вплив сполук хрому(III) на вміст феруму в тканинах і сироватці крові тварин. Вперше в організмі тварин з'ясовано окремі біохімічні механізми дії хром цитрату, одержаного з використанням нанотехнології, а також органічних комплексів хрому, що утворені дріжджами Saccharomyces cerevisiae, інкубованих з калій хроматом і хром хлоридом. Встановлено вплив сполук Cr(III) на функціонування вуглеводного, ліпідного та протеїнового обмінів, антиоксидантної, NO-синтазної, імунної й ендокринної систем за різних фізіологічних станів тварин і дії стресових чинників. З'ясовано біохімічні механізми коригувального впливу Cr(III) на метаболічні процеси в організмі вагітних самок, їх плодів і новонароджених тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*72*801.1-641 + П527.2 + П545.123.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Іскра Р. Я. 
Хром у живленні тварин : монографія / Р. Я. Іскра, В. В. Влізло, Р. С. Федорук, Г. Л. Антоняк; НААН України, Ін-т біології тварин. - Київ : Аграр. наука, 2014. - 310 c. - Бібліогр.: с. 252-310 - укp.

Проаналізовано й узагальнено нові сучасні дані щодо ролі хрому (ІІІ) у живленні тварин, розглянуто його поширеність у природному середовищі, засвоєння та вміст в організмі. Охарактеризовано роботи, присвячені вивченню біохімічних регуляторних механізмів дії хрому (ІІІ) на метаболізм в організмі тварин. Узагальнено дані щодо регуляції вуглеводного, ліпідного, протеїнового обмінів у разі впливу сполук хрому (ІІІ). Визначено особливості функціонування антиоксидантної, імунної, ендокринної та NO-синтазної систем в організмі тварин за умов дії хрому (ІІІ), а також розкрито залежність тривалості життя та метаболічних порушень в організмі від його дефіциту. Запропоновано схеми та способи застосування сполук хрому (ІІІ) для корекції обмінних процесів в організмі тварин за умов стресів, вагітності, пологів і лактації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123.2 + П527.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Снітинський В. В. 
Роль селену в регуляції імунної функції тварин / В. В. Снітинський, Г. Л. Антоняк, Л. І. Сологуб // Вісн. аграр. науки. - 2006. - Спец. вип. (серп.). - С. 77-92. - Бібліогр.: 79 назв. - укp.

Зосереджено увагу на основних досягненнях у з'ясуванні ролі селену в регуляції імунної функції в організмі тварин. Розглянуто вплив селену на окремі ланки механізмів, які зумовлюють функціональну активність імунної системи, на динаміку популяцій спеціалізованих імунних клітин, синтез імуноглобулінів, медіаторів (ейкозаноїдів, цитокінів) та їх рецепторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Bielecka G. 
Badania bieglosci w zakresie skladnikow mineralnych w paszach = Міжлабораторні порівняльні випробування мінеральних речовин у кормах / G. Bielecka // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2013. - Вип. 14, № 3/4. - С. 269-274. - Бібліогр.: 8 назв. - пол.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.11 + П545.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Решетніченко О. П. 
Санітарна оцінка та ефективне використання природних мінералів для профілактики мікотоксикозів і підвищення продуктивності тварин : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 16.00.06 / О. П. Решетніченко; Харків. держ. зоовет. акад. - Харків, 2016. - 39 c. - укp.

Виконано санітарно-гігієнічне оцінювання зернових кормів південного регіону України яке показало, що 27 % зернових кормів уражені мікроскопічними грибами з високим ступенем контамінації. Популяція мікобіоти представлена грибами родів Aspergillus, Alternaria, Pénicillium, Fusarium і Mucor. При цьому, виявлено мікотоксини - афлатоксин Bi, Т-2 токсин та охратоксин А. Вперше здійснено комплексне вивчення хімічного складу, фізико-хімічних властивостей, адсорбційної активності та сорбційної здатності in vitro відносно регламентованих мікотоксинів, а також токсикологічне оцінювання природного мінералу Анальцим Берестовецького родовища Рівненської області. Установлено, що за фізико-хімічними показниками (вміст вологи, здатність щодо набухання та стискання, когезивність, сипучість і токсичність) Анальцим відповідає вимогам, які пред'являють до наповнювачів під час виробництва преміксів (ТУ У 46.15.135-96). Експериментально доведено відсутність токсичної дії Анальциму під час введення його до складу комбікорму у кількості 1 - 3 % та виявлено його позитивний вплив на функціональний стан органів та їх систем лабораторних і сільськогосподарських тварин та їх продуктивність. З метою підвищення сорбційної здатності Анальцима відносно деяких трихотеценових мікотоксинів і підвищення продуктивності тварин розроблено нову кормову домішку - Анальцимосорбент, яка здатна за умов іп vitro сорбувати афлатоксин В<sub>1</sub>, патулін, стеригматоцистин і зеараленон на 90 - 100 %. Установлено позитивний вплив у разі введення до складу комбікорму 0,5 % Анальцимосорбенту на показники білкового, вуглеводного, жирового та мінерального обмінів в організмі та на активність ферментів сироватки крові свиней. Ветеринарно-санітарне оцінювання м'яса свиней за використання у годівлі Анальцимосорбенту показало, що м'ясо піддослідних тварин за органолептичними, фізико-хімічними, бактеріологічними показниками та біологічною повноцінністю відповідає вимогам ГОСТу для доброякісного м'яса. Включення 0,5 % Анальцимосорбенту до маси сухої речовини корму молодняка свиней та великої рогатої худоби сприяє підвищенню середньодобових приростів на 7,35 і 10,03 %, а за використання дійним коровам - збільшенню середньодобового надою та вмісту жиру в молоці на 3,51 і 0,16 % відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 + П872.765-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Біденко В. М. 
Мікроелементи у польовому кормовиробництві та годівлі тварин зони радіоактивного забруднення : монографія / В. М. Біденко, В. П. Славов, В. П. Фещенко. - Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2019. - 163 c. - Бібліогр.: с. 159-162 - укp.

Викладено результати досліджень проблеми використання мікроелементів і їх комплексонатів у польовому кормовиробництві та годівлі тварин у зоні техногенного забруднення. Описано види техногенного забруднення. Висвітлено фізіолого-біологічну роль мінеральних речовин в організмі рослин і тварин. Проаналізовано сучасну радіаційну ситуацію на забруднених територіях. Досліджено ефективність використання комплексонатів мікроелементів у чистих регіонах України. Розкрито особливості використання мінерально-вітамінних комплексів і природних сорбентів в умовах техногенного навантаження. Розглянуто методи визначення потреби сільськогосподарських тварин у мінеральних речовинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123.2 + П032.27 + П015.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Засуха Т. В. 
Вплив сапонітової добавки на продуктивність і біологічну цінність продукції великої рогатої худоби і свиней : Дис...канд.біол.наук:06.02.02 / Т. В. Засуха; Українська академія аграрних наук, Інститут кормів. - К., 1993. - 122 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 сапоніт

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41405 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Засуха Т. В. 
Вплив сапонітової добавки на продуктивність і біологічну цінність продукції великої рогатої худоби і свиней : Дис...канд.біол.наук:06.02.02 / Т. В. Засуха; Українська академія аграрних наук, Інститут кормів. - К., 1993. - 122 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 сапоніт

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41405 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Засуха Т. В. 
Вплив сапонітової добавки на продуктивність і біологічну цінність продукції великої рогатої худоби і свиней : Дис...канд.біол.наук:06.02.02 / Т. В. Засуха; Українська академія аграрних наук, Інститут кормів. - К., 1993. - 122 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 сапоніт

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41405 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Засуха Т. В. 
Вплив сапонітової добавки на продуктивність і біологічну цінність продукції великої рогатої худоби і свиней : Дис...канд.біол.наук:06.02.02 / Т. В. Засуха; Українська академія аграрних наук, Інститут кормів. - К., 1993. - 122 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 сапоніт

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС41405 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського