Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бикіна Н. М. 
Агрохімічна оцінка використання добрив при вирощуванні цибулі ріпчастої на темно-сірих опідзолених грунтах Північного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / Н. М. Бикіна; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. - Х., 2001. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-434(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Івченко Т. В. 
Біотехнологічні та фізіологічні методи в селекції цибулі ріпчастої (IAllium cepa L.D) : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Т. В. Івченко; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мазуркевич А. О. 
Елементи енергозберігаючої технології вирощування насіння цибулі ріпчастої в умовах південної зони України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / А. О. Мазуркевич; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Уперше за умов півдня України (Криму) на підставі аналізу морфо-біологічних особливостей розвитку та способів вирощування цибулі ріпчастої сорту Ялтинська місцева обгрунтовано, експериментально доведено та впроваджено елементи енергоощадної технології виробництва насіння: мінливості сортових якостей цибулі сорту Ялтинська місцева. Доведено можливість застосування розсадного та безрозсадного способів вирощування. Установлено вплив строків сівби і садіння, густоти рослин на врожайність та якість насіння. Вивчено вихідний матеріал та створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський рубін" зі стабільно високими сортовими ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-4(4УКР) + П241.52-37(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Косенко Н. П. 
Насіннєва продуктивність цибулі ріпчастої залежно від строків садіння, маси маточних цибулин і площі живлення рослин в умовах південного Степу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук / Н. П. Косенко; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т " Нац. аграр. ун-ту. - Сімф., 2008. - 20 c. - укp.

Розроблено елементи технології вирощування насіння цибулі ріпчастої на каштанових грунтах південного Степу України. Обгрунтовано вплив маси маточних цибулин і площі живлення на формування врожаю та якості насіння за умов осіннього та весняного садіння. Досліджено питання щодо визначення оптимального строку висаджування з урахуванням впливу зовнішніх факторів. Одержано результати щодо зазначеного строку, маси маточних цибулин і площі живлення рослин. Вивчено особливості росту та розвитку насіннєвих рослин цибулі ріпчастої залежно від умов зовнішнього середовища за ризикових умов температурних коливань повітря та грунту південного Степу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Музика Л. П. 
Обгрунтування елементів і прийомів технології вирощування цибулі ріпчастої з насіння та сіянки в лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Л. П. Музика; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зелендін Ю. Д. 
Прийоми та елементи ресурсозберігаючої технології вирощування цибулі ріпчастої у лівобережному Лісостепу України на зрошенні : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / Ю. Д. Зелендін; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. - Х., 2009. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-408

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Могильна О. М. 
Система застосування гербіцидів на посівах цибулі ріпчастої в Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / О. М. Могильна; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Наведено результати вивчення системи застосування гербіцидів у посівах цибулі ріпчастої, які забезпечують зниження забур'яненості на 90 - 95 % і дозволяють зменшити пестицидне навантаження на довкілля. Встановлено, що тотрил з набу застосовують у баковій суміші у дозі (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га. Фітотоксичність суміші підвищується внаслідок додавання до робочого розчину в якості ПАР масляно-емульсійного препарату суспензії (МЕПС) у дозі 4 л/га або рідкого комплексного добрива (РКД) - 15 л/га. Вивчено післядію гербіцидів грунтової дії (стомпу, рейсеру, зенкору, дуалу та бутизану) на овочеві культури в сівозміні, які сприяли зниженню забур'яненості посівів на 10 - 61 %, і не впливали на зниження врожайності цибулі ріпчастої, томату, огірка та капусти пізньостиглої. За результатами досліджень розроблено систему смугового застосування гербіцидів, яка включає досходове внесення стомпу в дозі 3 - 4,5 л/га (розрахунок на суцільне внесення), а також й одно- та дворазове обприскування сходів баковою сумішшю тотрилу з набу (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га з додаванням МЕПС або РКД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-468(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Залізняк О. Л. 
Удосконалення методів селекції цибулі шалот для створення вихідного матеріалу з високою продуктивністю : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О. Л. Залізняк; Ін-т цукр. буряків УААН. - К., 2008. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Біленька О. М. 
Вихідний матеріал для створення сортів цибулі ріпчастої і цибулі шалоту, адаптованих до умов Лісостепу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О. М. Біленька; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. - Х., 2009. - 20 c. - укp.

За умов Лісостепу України встановлено закономірності мінливості основних цінних господарських ознак цибулі ріпчастої та цибулі шалоту. Виділено генетичні джерела для селекції цибулі ріпчастої за ознаками скороспілості, урожайності, лежкості, стійкості проти пероноспорозу, адаптивності, а цибулі шалот за ознаками скороспілості, урожайності цибулин і зелених листків, біохімічного складу цибулин і зелених листків, адаптивності. Визначено кореляцію між вмістом біохімічних показників у цибулинах і зелених листках цибулі шалоту. У результаті селекційної роботи створено два сорти цибулі ріпчастої - Мавка (салатного використання) та Любчик (універсального використання) і три сорти цибулі шалоту - Забава, Сюрприз і Ліра. Усі сорти занесено до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Коваленко Є. М. 
Вихідний матеріал цибулі шалот при селекції сортів різного напряму використання в умовах північного Степу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Є. М. Коваленко; Ін-т зерн. гос-ва НААН України. - Д., 2010. - 17 c. - укp.

Запропоновано метод кластерного аналізу для класифікації вихідного матеріалу цибулі шалот за господарсько-цінними ознаками. Вивчено можливість одержання стрілкувальних рослин цибулі шалот за умов північного Степу України та проведення гібридизації її з цибулею ріпчастою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мазоренко Д. І. 
Цибуля: прогресивні технології та нормативи витрат / Д. І. Мазоренко, Г. Є. Мазнєв, Л. М. Тіщенко, О. Ю. Бобловський, О. О. Красноруцький, О. О. Артеменко, С. О. Заїка, В. В. Буренко, В. Д Алба; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - Х. : Міськдрук, 2011. - 29 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Описано технологію вирощування цибулі, наведено технологічну карту її вирощування з переважним використанням сучасної техніки вітчизняного та закордонного виробництва. Визначено собівартість вирощування цибулі урожайності 600 та 800 ц/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р119443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Журавльов О. В. 
Вплив режиму краплинного зрошення, густоти рослин і мікродобрива на продуктивність цибулі ріпчастої в Південному Степу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / О. В. Журавльов; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон, 2011. - 16 c. - укp.

Дослідження присвячено обгрунтуванню режиму зрошення, густоти рослин і застосування мікродобрива Байкал ЕМ-1У за вирощування цибулі ріпчастої за умов Південного Степу України за краплинного поливу на темно-каштанових слабосолонцюватих середньосуглинкових грунтах. Визначено рівень передполивної вологості грунту та густоту рослин, які забезпечують одержання максимальної врожайності, ефективність мікродобрива Байкал ЕМ-1У. Найбільш сприятливі умови для росту та розвитку рослин цибулі ріпчастої за краплинного поливу забезпечує режим зрошення 90 % НВ за густоти 900 тис. рослин на 1 га. Урожайність цибулі ріпчастої залежить від режиму зрошення, густоти рослин і застосування мікродобрива Байкал ЕМ-1У. Для одержання врожайності сортів цибулі ріпчастої на рівні 70 т/га за краплинного зрошення необхідно підтримувати вологість грунту в шарі 0 - 50 см протягом вегетаційного періоду не нижче 90 % НВ, мати густоту рослин 900 тис. рослин на 1 га. Технологія вирощування цибулі ріпчастої біоенергетично й економічно вигідна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-462(4УКР7)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Борисенко Л. Д. 
Новий скоростиглий сорт цибулі ріпчастої Симфонія / Л. Д. Борисенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 1. - С. 66-68. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Надано обгрунтування сорту цибулі ріпчастої Симфонія та наведено його стислу характеристику. В результаті селекційної роботи створено новий ранньостиглий сорт цибулі ріпчастої Симфонія з урожайністю 35 - 40 т/га, товарністю 98 %, стійкий проти хвороб, лежкий, із вмістом вітаміну С 5,6 мг/100 г. Наведено результати економічної ефективності вирощування цибулі ріпчастої за умов Степу України через гідровисів пророщеного насіння за краплинного зрошення та локального внесення мінеральних добрив. Вирощування нового сорту забезпечує економічний ефект 7,4 тис. грн./га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шевцов І. М. 
Фармакогностичне вивчення i Allium cepa /i L. та отримання на його основі лікарських субстанцій : автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / І. М. Шевцов; Нац. фармац. ун-т. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено системне фітохімічне вивчення біологічно активних речовин лусок цибулі ріпчастої сортів Буран, Халцедон та Золотистий, що культивуються на території України. Встановлено в них наявність і кількісний вміст вуглеводів, амінокислот, полісахаридів, флавоноїдів, гідроксикоричних кислот, дубильних речовин, кумаринів, сапонінів, хлорофілів, каротиноїдів, жирних кислот, макро- та мікроелементів. З лусок цибулі ріпчастої в індивідуальному стані виділено 26 сполук: 3 похідні коричної кислоти, 1-шу похідну бензойної кислоти, 4 похідні кумарину, 13 флавоноїдів, 2 тритерпеноїди ,1 стерин та 2 хлорофіли. Вперше визначено наявність і кількісний вміст 17-ти амінокислот, 21-го макро- та мікроелемента та 23-х жирних кислот. Вперше одержано сухий екстракт з лусок цибулі ріпчастої, визначено кількісний вміст основних груп біологічно активних речовин і встановлено його виражену протимікробну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 цибуля ріпчаста + П241.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Борисенко Л. Д. 
Перспективи адаптивної селекції ранньостиглих сортів цибулі ріпчастої / Л. Д. Борисенко, Т. Є. Катаєва // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2012. - № 4. - С. 20-22. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати багаторічного вивчення колекційного матеріалу цибулі ріпчастої в двох географічних пунктах. У результаті проведення екологічного випробування підібрано перспективні ранньостиглі лінії цибулі ріпчастої за коротким (до 100 діб) періодом вегетації, а також високопродуктивні зразки, легкі й стійкі до біотичних і абіотичних чинників. Доведено ефективність доборів морфологічних ознак, за якими слід проводити прискорений добір на продуктивність. Для подальшої роботи відібрано рослини з джерел, які мали найбільший адаптивний потенціал із комплексом господарськи цінних ознак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Толкачева Т. А. 
Изучение антиоксидантного действия водного экстракта куколок дубового шелкопряда с помощью модифицированного IBAlliumD-теста / Т. А. Толкачева // Физиология растений и генетика. - 2013. - 45, № 5. - С. 425-431. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253.7 + П241.52-272.537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Кучеренко Т. В. 
Використання біотесту IBAllium cepaD L. (цибуля звичайна) для оцінювання антропогенного забруднення навколишнього середовища / Т. В. Кучеренко, Є. О. Головатюк // Агроекол. журн.. - 2008. - № 4. - С. 79-83. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-28 + Е50*801.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Тігунова І. Є. 
Обгрунтування та розробка елементів технології вирощування цибулі-порею в умовах півдня України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / І. Є. Тігунова; НААН України, Ін-т овочівництва і баштанництва. - Харків, 2013. - 20 c. - укp.

Уперше за грунтово-кліматичних умов півдня України на краплинному зрошенні розроблено теоретично обгрунтовані основні елементи технології вирощування цибулі-порею безрозсадним і розсадним способами. Вивчено сорти щодо особливостей формування врожаю, їх стабільності та пластичності за умов півдня України. Встановлено динаміку формування несправжнього стебла та збільшення його діаметра протягом вегетаційного періоду, а також мінливість коефіцієнта варіювання сортів за різними ознаками. Визначено кореляційні залежності між основними показниками рослини та діаметром несправжнього стебла, а також між масою несправжнього стебла та масою всієї рослини на різних площах живлення. Удосконалено вплив комплексу елементів (строки висіву насіння у відкритий грунт і строки висіву насіння у касети для одержання розсади, схеми розміщення рослин за розсадного та безрозсадного способів вирощування) на врожайність та якість продукції цибулі-порею. Набули подальшого розвитку удосконалення технології вирощування сортів Сизокрил, Goliath, Казимир, Каретка, Віннер і науково обгрунтовано економічну й енергетичну ефективність технології вирощування цієї овочевої культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ящук В. У. 
Агроекологічне обгрунтування застосування біополіциду і екотону при вирощуванні та зберіганні цибулі ріпчастої : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. У. Ящук; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Експериментально доведено доцільність оброблення посівного матеріалу (насіння, сіянки) цибулі ріпчастої біологічним препаратом біополіцид і хімічним екотон, що дозволяє знизити ураженість рослин пероноспорозом, сприяє інтенсивності обмінних процесів у рослинах, підвищує врожайність і якість одержаної продукції, збільшує частку здорових цибулин після зимового зберігання, знижуючи потребу в застосуванні екологічно небезпечних пестицидів. Зазначено, що урожайність цибулі ріпчастої у 2010 - 2012 pp. коливалась у межах 20,5 - 22,5 т/га, що на 10 - 12 % більше, ніж у контрольному варіанті. Оброблення посівного матеріалу цибулі біополіцидом сприяє зростанню товарності врожаю у порівнянні з контролем на 22 і екотоном - на 23 %. Розраховано економічну ефективність використання препаратів біополіцид і екотон. Виявлено, що у варіанті з використанням біопрепарату рівень рентабельності був на рівні 130 - 140 %. Встановлено, що препарати біополіцид і екотон є екологічно безпечними в агрономічно обгрунтованих кількостях, оскільки не чинять еколого-токсичної дії на функціонування грунтових мікроорганізмів та грунтову мезофауну.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-468 + Л912.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Куц О. В. 
Залежність споживання елементів живлення рослинами цибулі ріпчастої від способів зрошення та внесення добрив / О. В. Куц, Ю. Д. Зелендін, О. Д. Вітанов // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 1. - С. 17-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За умов Лівобережного Лісостепу України застосування краплинного зрошення на фоні внесення мінеральних добрив врозкид і локально надає можливість одержувати товарну врожайність цибулі ріпчастої на рівні 28,4 - 28,6 т/га. Саме такі елементи технології забезпечують найактивніше використання рослинами цибулі з мінеральних добрив азоту - 26 - 40 %, фосфору - 4 - 6 і калію - 16 - 33 %. З підвищенням рівня урожайності зростає винос елементів живлення. За краплинного зрошення та локалізації внесення добрив споживання елементів живлення на формування одиниці врожаю становить 3,08 кг/т азоту, 1,07 кг/т фосфору та 1,74 кг/т калію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського