Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=П127.511$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Сніжко С. І. 
Особливості тривалості вегетаційного періоду і періоду активної вегетації на території України (тенденції зміни внаслідок глобального потепління) / С. І. Сніжко, О. А. Скриник, І. М. Щербань // Укр. гідрометеорол. журн. - 2007. - № 2. - С. 119-128. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.893 + П127.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Байшоланов С. С. 
Оценка теплообеспеченности вегетационного периода в северной зерносеющей территории Казахстана / С. С. Байшоланов // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2016. - № 18. - С. 97-104. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247 + П127.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Польовий А. М. 
Вплив змін клімату на агрокліматичні умови вегетаційного періоду основних сільськогосподарських культур / А. М. Польовий, Л. Ю. Божко, О. А. Барсукова // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2017. - № 20. - С. 61-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто у порівнянні показники волого-температурного режиму за період 1986 - 2005 рр. (базовий період) та очікувані їх зміни, розраховані за різними сценаріями змін клімату: GFDL-30 %, A1B, A2, RCP4,5 та RCP8,5 на період з 2021 - 2050 рр. по території України. Розрахунки показали, що очікуються найбільш різкі зміни кліматичних показників тепла та вологи в різних природно і кліматичних зонах у разі реалізації сценаріїв GFDL- 30 %, A1B та A2. У разі реалізацій сценаріїв змін клімату RCP4,5, RCP8,5 термічні показни-ки очікуються на рівні середніх багаторічних в усіх природно-кліматичних зонах, окрім Південного Степу, де вони зростуть. Різких змін у розподілі річних опадів по території України за цими сценаріями не слід очікувати. При цьому для більшості регіонів тренд на збільшення кількості опадів найбільш можливий у випадку розвитку сценарію викидів RCP4,5. Проте очікується певне зменшення загальної кількості опадів за рік в цілому, та особливо за літні сезони впродовж вегетаційного періоду сільськогосподарських культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П022 + П127.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Sergiyenko O. 
Advances in measurement of vegetation vitality applied for nature management = Досягнуті результати в оцінці рослинності для управління природними ресурсами / O. Sergiyenko, L. Lindner, V. Tyrsa, W. Flores-Fuentes, J. Rodriguez-Quinonez, M. Rivas-Lopez, D. Hernandez-Balbuena // Інженерія природокористування. - 2018. - № 2. - С. 94-101. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто можливість застосування дронів (або безпілотних літальних апаратів, БЛА) в повітряному контролі вегетаційних показників сільськогосподарських культур. Відповідно до цієї задачі представлена система технічного зору (СТЗ) на базі динамічного триангуляційного лазерного сканування. Пояснюється застосування цього СТЗ для визначення індексу життєвої сили рослинності. Виходячи з виявленої інтенсивності кольору сільськогосподарських культур, перетвореного в конкретні параметри пропорційного електричного сигналу в оптоелектронному каналі СТЗ, можемо отримати ряд практичних висновків, корисних для подальшої обробки сільськогосподарської продукції. Результати обчислювальних результатів такого перетворення наведені в тексті. Передбачається фільтрація зовнішнього шуму результатів цього методу, розглянута необхідна додаткова математична обробка методом граничних елементів (BEM), методом Монте-Карло (MC) та методом кінцевої різниці (FDM); що BEM пропонує більш точні результати. Показано, що точне просторове позиціонування скануючого лазерного променя має першочергове значення для правильної роботи системи в цілому. Наведено кілька дослідницьких методів теорії управління у замкнутому контурі, такі як Pos-алгоритм з використанням плаваючих або цілих типів даних, сигналу ШІМ тощо, для поліпшення позиціонування валу двигуна постійного струму Maxon RE-max29 з додатковим кодером, з ціллю підвищення точності 3-мірного лазерного сканування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.511 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Броварець О. 
Біодинамічний датчик рівня прогину (висоти) стеблостою - "біодинамометр" конструкції Олександра Броварця / О. Броварець // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 23. - С. 120-129. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Визначення параметрів агробіологічного стану сільськогосподарських культур у вегетаційний період є важливим завданням сучасних технологій у рослинництві. Наявні методи і засоби не дають можливості ефективного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь у вегетаційний період. Саме тому виникає необхідність розроблення новітніх інформаційно-технічних систем локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь у вегетаційний період. Для таких потреб доцільно використовувати біодинамічний датчик рівня прогину (висоти) стеблостою - "біодинамометр" конструкції Олександра Броварця (далі - біодинамометр), як засіб опосередкованого визначення параметрів сільськогосподарських угідь. Мета роботи - розроблення методики з використанням математичних моделей, алгоритмівта обладнання для диференційованого внесення мінеральних добрив і мікроелементів на етапі вегетації, одного з найважливіших екологічних та економічних аспектів сучасних технологій землеробства з використанням біодинамометра. Важливо відмітити, що така система може використовуватися одночасно з виконанням технологічної операції, наприклад, обприскування чи позакореневого внесення мікродобрив у вегетаційний період. Технічним рішенням розробки є розроблення пристрою для локального оперативного моніторингу агробіологічного стану сільськогосподарських угідь, що дозволяє забезпечити диференційне внесення мінеральних добрив на основі даних моніторингу агробіологічного стану рослинного середовища опосередкованим вимірюванням стану рослинності для забезпечення оптимальної норми внесення технологічного матеріалу (добрив) з урахування просторової неоднорідності агробіологічного стану рослин та дозволяє зекономити 10 - 25 % технологічного матеріалу і сприяє підвищенню урожайності сільськогосподарських культур у середньому на 10 - 20 ц/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.511с

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського