Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=О68$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Баранський П. І. 
Проблеми, пов'язані з довготривалим перебуванням космічних кораблів з астронавтами на борту в міжпланетному просторі (Довготривалі космічні подорожі: погляд у майбутнє) / П. І. Баранський, Є. Ф. Венгер, О. В. Гайдар // Косм. наука і технологія. - 2002. - 8, № 4. - С. 86-95. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Висвітлено проблеми планування та практичної реалізації довготривалих космічних подорожей у міжпланетному просторі. На підставі аналізу сучасного стану науки та техніки визначено електромагнітний захист від радіації космічного корабля (КК), призначеного для довготривалих космічних подорожей, його екіпажу, засобів регенерації біомаси та кисню (у формі космічних оранжерей чи мікроорганізмів) і напівпровідникової елементної бази бортових ЕОМ, систем автоматики та радіотелекомунікації можна забезпечити лише за рахунок використання матеріалів майбутнього, які будуть характеризуватися "кімнатнотемпературною" надпровідністю, високими значеннями критичних магнітних полів, достатньою механічною надійністю та радіаційною стійкістю; безпечне та прийнятне функціонування членів екіпажу та інших об'єктів живої природи, як і напівпровідникової елементної бази відповідальних технічних вузлів і засобів автоматики числових бортових систем, може бути забезпечене лише шляхом створення магнітного оточення на борту КК, наближеного до того, яке існує за земних умов. Тобто, кабіна КК має бути сама надійно захищеною від впливу сильного магнітного поля (кілька сотен мілітесла), яке одночасно буде захисним щитом для КК від космічної (переважно протонної) радіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Писарчук О. О. 
Методи побудови нелінійних та багатокритеріальних моделей для систем і процесів управління рухом : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.22.13 / О. О. Писарчук; Нац. авіац. ун-т. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Вперше розроблено метод побудови нелінійних моделей руху динамічних об'єктів (ДО) за експериментальними даними на базі диференціальних перетворень, який відрізняється можливістю визначення узгоджених з вимірювальною інформацією параметрів нелінійних моделей будь-якої складності, що забезпечує підвищення точності відновлення досліджуваного процесу на ділянці спостереження та за її межами. Запропоновано метод визначення просторових координат ДО за обмеженого або надмірного складу виміряних параметрів, одержаних від некогерентних у часі (просторі) вимірювачів, який базується на використанні властивостей ортогональних відображень теоретичної й експериментальної моделей руху ДО в схемі системоаналогового моделювання та відрізняється можливістю об'єднання некогерентних інформаційних потоків, що забезпечує підвищення точності визначення координат об'єкта спостереження. Вперше розроблено методику оптимального розподілу обмежених ресурсів, яка базується на поданні задачі в багатокритеріальній формі за ефективно-вартісною моделлю із застосуванням нелінійної схеми компромісів і відрізняється аналоговим описом частинних критеріїв оптимальності, що дозволяє уникнути необхідності перебору усіх можливих варіантів розподілу та зменшити кількість розрахункових операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: О680.3

Шифр НБУВ: РА385085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Родин Е. В. 
Автоматические системы межпланетной доставки полезных грузов / Е. В. Родин // Вопр. проектирования и пр-ва конструкций летат. аппаратов. - 2009. - Вып. 2. - С. 93-96. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрены общее устройство и принципы функционирования одного из вариантов одиночного модуля автоматической системы межпланетной доставки полезных грузов.


Індекс рубрикатора НБУВ: О687

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лабуткина Т. В. 
Информационная система для задач анализа конфликтности многоэлементного множества орбитальных объектов / Т. В. Лабуткина, А. Н. Петренко // Радіоелектрон. і комп'ют. системи. - 2013. - № 3. - С. 92-101. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Предложена информационно-логическая модель для организации информации в базе данных, предназначенной для задач прогноза механических конфликтов (столкновений) между орбитальными объектами в околоземном пространстве. Модель включает в себя как исходную информацию для прогноза опасных сближений орбитальных тел, так и результаты прогноза. Формирование реализаций информационно-логических объектов в предлагаемой базе данных осуществляется на основе разработанной методики поэтапного прогноза опасных сближений орбитальных объектов.


Індекс рубрикатора НБУВ: О680.2

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кухта А. С. 
Обеспечение многократного запуска модернизированной двигательной установки ДУ802 при работе на экологически чистых компонентах топлива / А. С. Кухта, А. В. Дибривный // Косм. наука і технологія. - 2016. - 22, № 3. - С. 9-15. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Отмечено, что долгохранимые топлива, такие как гидразин, НДМГ, ММГ, АТ и другие широко применяются в двигательных установках разгонных блоков и космических аппаратов с длительным временем эксплуатации в условиях космоса. Тем не менее, по причине их негативного влияния на окружающую среду, а также высокой токсичности возникает необходимость применения дополнительных средств нейтрализации и защиты персонала при эксплуатации в наземных условиях, что значительно увеличивает стоимость отработки и эксплуатации. Эти средства защиты несовершенны, и не исключают полностью угрозы жизни и здоровью персонала. Поэтому на сегодняшний день сложилась устойчивая тенденция по переходу на экологически чистые компоненты топлива. Одним из таких топлив является пара перекись водорода + керосин. Применение этой топливной пары для двигательных установок рассматриваемого типа также позволяет обеспечить многоразовый запуск в полете без значительного усложнения конструкции и достаточно высокие энергетические характеристики. Приведена аналитическая оценка вариантов решения одной из ключевой задач модернизации - обеспечение многоразового воспламенения и стабильности параметров камеры двигателя.


Індекс рубрикатора НБУВ: О68-082-325 + О62-082.022.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шкуратов Ю. Г. 
Українська місія на Місяць: цілі та корисне навантаження / Ю. Г. Шкуратов, О. О. Коноваленко, В. В. Захаренко, О. О. Станіславський, О. Ю. Баннікова, В. Г. Кайдаш, Д. Г. Станкевич, В. В. Корохін, Д. М. Ваврів, В. Г. Галушко, С. М. Єрін, І. М. Бубнов, П. Л. Токарський // Косм. наука і технологія. - 2018. - 24, № 1. - С. 3-30. - Бібліогр.: 126 назв. - укp.

Науково-технічний потенціал України у співпраці з іншими зацікавленими країнами надає змогу підготувати космічну місію з корисним навантаженням для дослідження Місяця. Розглянуто подробиці такої місії, яка складається з двох корисних частин: орбітальне дослідження з витягнутої орбіти з перицентром над північним полюсом (100 км над поверхнею) і апоцентром над південним полюсом (висота приблизно 3000 км); дослідження за допомогою посадкового модуля на зворотному боці Місяця поблизу південного полюса в околицях кратера Брауде. Посадковий модуль, що має у своєму складі п'ять дипольних антен, надає змогу виконати різноманітні радіоастрономічні спостереження від сотень кілогерц до 40 МГц. Панорамна камера посадкового модуля, яка буде обладнана колірними та поляризаційними фільтрами, забезпечить важливі спостереження горизонту з метою досліджень сяйва, викликаного ефектом електростатичної левітації місячного пилу. Для картування структурних і мінералогічних характеристик молодих поверхневих утворень запропоновано камеру HiRes, що працює у двох спектральних смугах. Триміліметровий радар у режимі бокового огляду надасть змогу картувати не тільки радіояскравість поверхні, що характеризує його шорсткість, але й поліпшити місячну топографічну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: О687 + В654.137-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткаченко Я. В. 
Метод оптимизации маневров межорбитального транспортного аппарата в сильном центральном гравитационном поле / Я. В. Ткаченко // Приклад. механика. - 2019. - 55, № 5. - С. 101-109. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Описано метод побудови оптимальних траєкторій міжорбітальних перельотів міжорбітального транспортного апарату з рушійною системою малої тяги. Тестування методу на задачі доставки максимального корисного вантажу з низької монтажної орбіти на орбіту, близьку до геостаціонарної, підтвердило його ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: О68

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Павленко М. А. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень при ситуаційному аналізі повітряної обстановки в центрах обслуговування повітряного руху / М. А. Павленко, С. Г. Шило, О. М. Дмітрієв // Зв'язок. - 2019. - № 5. - С. 7-12. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Пропонується інформаційна технологія для інтелектуальної підтримки прийняття рішення операторами центрів обслуговування повітряного руху. За своїм складом, змістом та побудовою запропонована інформаційної технологія забезпечує інформаційну підтримку прийняття рішень в динаміці можливих змін ситуацій обстановки. В якості ресурсного забезпечення функціонування інформаційної технології запропоновано інтелектуальні моделі та методи ситуаційного аналізу обстановки, що отримано авторами в ході досліджень процесів інформаційного забезпечення діяльності осіб, що приймають рішення в центрах обслуговування повітряного руху. На відміну від відомих запропонована інформаційна технологія дозволяє враховувати відмінності в складі інформації про ситуацію обстановки від різнотипних джерел при попередній обробці вхідних даних. На наступному етапі передбачається формування та уточнення множин ознак, що мають різний ступінь значимості. На основі поточних ознак ситуації обстановки та даних передісторії спостережень здійснюється розпізнавання ситуації обстановки, що складається в зоні відповідальності органу управління. Інтелектуальні правила розпізнавання ситуацій можуть підлягати модифікації залежно від ознак поточної ситуації та передісторії спостережень. Результатом функціонування запропонованої інформаційної технології є інформаційна модель, що забезпечує прийняття рішення оператором. За необхідності особа, що приймає рішення може втручатися в процеси обробки та перетворення інформації на будь якому етапі функціонування. В підсумку використання запропонованої інформаційної технології сприяє підвищенню оперативності та обгрунтованості прийняття рішень диспетчерами центрів обслуговування повітряного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: О680.3

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
9.

Ткаченко Я. В. 
Метод оптимизации маневров межорбитального транспортного аппарата в сильном центральном гравитационном поле / Я. В. Ткаченко // Приклад. механика. - 2019. - 55, № 5. - С. 101-109. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Описано метод побудови оптимальних траєкторій міжорбітальних перельотів міжорбітального транспортного апарату з рушійною системою малої тяги. Тестування методу на задачі доставки максимального корисного вантажу з низької монтажної орбіти на орбіту, близьку до геостаціонарної, підтвердило його ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: О68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Павленко М. А. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень при ситуаційному аналізі повітряної обстановки в центрах обслуговування повітряного руху / М. А. Павленко, С. Г. Шило, О. М. Дмітрієв // Зв'язок. - 2019. - № 5. - С. 7-12. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Пропонується інформаційна технологія для інтелектуальної підтримки прийняття рішення операторами центрів обслуговування повітряного руху. За своїм складом, змістом та побудовою запропонована інформаційної технологія забезпечує інформаційну підтримку прийняття рішень в динаміці можливих змін ситуацій обстановки. В якості ресурсного забезпечення функціонування інформаційної технології запропоновано інтелектуальні моделі та методи ситуаційного аналізу обстановки, що отримано авторами в ході досліджень процесів інформаційного забезпечення діяльності осіб, що приймають рішення в центрах обслуговування повітряного руху. На відміну від відомих запропонована інформаційна технологія дозволяє враховувати відмінності в складі інформації про ситуацію обстановки від різнотипних джерел при попередній обробці вхідних даних. На наступному етапі передбачається формування та уточнення множин ознак, що мають різний ступінь значимості. На основі поточних ознак ситуації обстановки та даних передісторії спостережень здійснюється розпізнавання ситуації обстановки, що складається в зоні відповідальності органу управління. Інтелектуальні правила розпізнавання ситуацій можуть підлягати модифікації залежно від ознак поточної ситуації та передісторії спостережень. Результатом функціонування запропонованої інформаційної технології є інформаційна модель, що забезпечує прийняття рішення оператором. За необхідності особа, що приймає рішення може втручатися в процеси обробки та перетворення інформації на будь якому етапі функціонування. В підсумку використання запропонованої інформаційної технології сприяє підвищенню оперативності та обгрунтованості прийняття рішень диспетчерами центрів обслуговування повітряного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: О680.3

Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Білик А. С. 
Особливості проєктування споруд в умовах Марса / А. С. Білик, І. В. Гребенєва // Косм. наука і технологія. - 2020. - 26, № 5. - С. 73-89. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто основні фізичні параметри та кліматичні особливості Марса як можливого місця будівництва першої стаціонарної дослідницької місії. На основі цього вибудовуються фактори впливу на будівлі колонії, які в свою чергу є основним підгрунтям для проектування на Марсі. Також у роботі проведено аналіз відомих проектних пропозицій споруд на Марсі та ефективних засобів їх захисту від негативного впливу середовища, прийнято до уваги досвід будівництва у складних умовах на Землі. Детально проаналізовано дані та визначено параметри для вибору місця розташування комплексу, серед яких склад грунту, кліматичні показники, місцевість, рівень космічного випромінювання, місця виявлення коливання метану, зона екватора, перспективні місця для дослідження та місця успішної посадки минулих місій. Таким чином, на основі даних обгрунтовано вибір місця розташування комплексу, що є основним результуючим фактором для будівництва, важливим аспектом також є визначення етапів колонізації планети та місця колонії у системі будівництва. Розроблена проектна пропозиція стосується другого етапу колонізації планети. Колонія - це квазізамкнена система, яка має свій "життєвий цикл" з використанням лише власних і наявних на планеті ресурсів. За допомогою параметрів, які впливають життєздатність проекту, можна досягнути повний "життєвий цикл" колонії. У роботі також запропоновано ієрархічну систему функцій комплексу дослідницької місії, яка включає п'ять основних функцій: дослідницьку, транспортну, житлову, виробничу та функцію переробки. На основі ієрархії розроблено функціональні параметри приміщень та показано зв'язки між ними. Загалом можна виокремити три блоки: житловий, науковий та технічно-складський, які органічно пов'язані між собою. Функцію максимально оптимізовано під потреби людини у марсіанських умовах та розраховано на інтеграцію штучного інтелекту у колонію. Однак задачі, що розглядаються, є лише частиною широкого кола технічних, анспортних, фінансових та інших задач, які становлять комплексну проблематику забудови на Марсі.


Індекс рубрикатора НБУВ: О687 + Н7-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Петранек С. Л. 
Як ми житимемо на Марсі / С. Л. Петранек; Пер.: П. Іваненко, О. Ларікова. - Харків : Віват, 2018. - 87, [40] c. - (Серія "TED books"). - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.14 я9 + О687 я9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819154 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського