Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н711.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Живодеров М. А. 
Конструкції з термопластичними елементами для вирівнювання будівель і споруд : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.01 / М. А. Живодеров; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням вирівнювання безкаркасних будівель у складних гірничо-геологічних умовах. Розроблено конструкції з термопластичними елементами з асфальтобетону для вирівнювання житлових будівель висотою до дев'яти поверхів. Опрацьовано інженерні методи розрахунку тривалої міцності конструкції з асфальтобетонними елементами, що базуються на численному інтегруванні рівнянь граничної рівноваги зв'язно-сипкого середовища. Виконано комплекс експериментальних досліджень короткочасної і тривалої міцності конструкцій із термопластичними елементами з асфальту. Досліджено закономірності термопластичного осідання конструкцій з асфальтобетонними елементами під час однобічного нагріву їх за допомогою електронагрівачів. Виконано перевірку працездатності пропонованих конструкцій із асфальтобетонними елементами в умовах натурних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н711.03-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сьомчина М. В. 
Особливості напружено-деформованого стану цегляних п'ятиповерхових житлових будівель при реконструкції в умовах просідаючих грунтів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / М. В. Сьомчина; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітектури". - Дніпропетровськ, 2014. - 21 c. - укp.

Досліджено комплексний вплив параметрів, що використовуються в розрахунках будівельних конструкцій будівель і споруд, на напружено-деформований стан цих об'єктів при реконструкції, які експлуатуються в умовах просідаючих грунтів. Увагу приділено проблемам перевірки адекватності розрахункових моделей за результатами детального натурного обстеження будівель. Показано можливість прогнозування змін напружено-деформованого стану конструкцій будівель під час проведення реконструкції та експлуатації в умовах просідаючих грунтів. Встановлено закономірності впливу місця розташування джерела замочування та стадійності замочування просідаючих грунтів основи, а також попередніх деформацій на НДС несучих конструкцій цегляних будівель. Удосконалено методику вибору найбільш несприятливого варіанту замочування будівлі. Запропоновано інженерну методику комплексного врахування впливових параметрів на адекватність визначення НДС будівлі, надано рекомендації щодо формування розрахункових моделей будівель під час їх реконструкції в умовах просідаючих грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.12 + Н711.031-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бабенко М. М. 
Енергоефективні малоповерхові будівлі з використанням матеріалів органічного походження : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / М. М. Бабенко; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітектури". - Дніпропетровськ, 2015. - 25 c. - укp.

Увагу приділено обгрунтуванню енергоефективної конструкції малоповерхових житлових будівель з використанням відновлюваних матеріалів органічного походження на основі експериментально-теоретичних досліджень несучої здатності та екологічних показників конструктивних елементів будівлі. Виконано дослідження теплотехнічних характеристик матеріалів органічного походження та запропоновано конструктивне рішення енергоефективного малоповерхового будинку. Встановлено параметри дерев'яного каркасу з модульних стояків типу "сходи", що формують просторову дерев'яну конструкцію, яку заповнюють екологічним заповнювачем з матеріалів органічного походження. Проведено аналіз напружено-деформованого стану елементів запропонованої конструкції дерев'яного каркасу та енергоефективності будівлі, визначено клас енергоефективності. Досліджено показники економічності та екологічності малоповерхової будівлі з використанням відновлюваних матеріалів органічного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.02 + Н711.039

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бойко С. 
Відновлення дерев'яних прикрас фасадів старовинних будинків Чернігова / С. Бойко, С. Іващенко, А. Єрошенко // Техн. науки та технології. - 2020. - № 4. - С. 238-246. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Підвищення продуктивності і рівня автоматизації процесу виготовлення і відновлення елементів дерев'яної архітектури за допомогою сучасного прогресивного обладнання є одним з ефективних шляхів відродження історичних об'єктів дерев'яної архітектури в сучасних умовах. Необхідність фізичного відновлення великої кількості елементів дерев'яного різьблення на фасадах історичних об'єктів потребує затрат ресурсів як матеріальних, так і людських. Тому розробка високотехнологічних способів відновлення дерев'яного різьблення на історичних фасадах будівель, які дозволяють зберегти ці ресурси, є актуальним завданням з погляду забезпечення високої ефективності процесів механічної обробки виробів із деревини та матеріалів на її основі. Дерев'яні різьблення на фасадах будинків раніше виготовлялись вручну майстром. Більшість існуючої літератури й зазначені в ній рекомендації належать до ручних методів виготовлення декору фасадів, але зважаючи на велику кількість повторюваних елементів, вони є непродуктивними. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Нині є значна кількість прикладів і пропозицій відновлення цегляних фасадів історичних будівель. Робота з дерев'яними фасадами оздобленими різьбленням має свої особливості, які висвітлені не повною мірою і потребують надання практичних рекомендацій з урахуванням технічних можливостей сучасного обладнання. Мета статті - аналіз особливостей використання сучасного технологічного обладнання для виготовлення і відновлення елементів дерев'яної архітектури. Розглянуто технологію виготовлення дерев'яних елементів декору фасадів будинків за допомогою сучасних систем автоматизованого проєктування і верстатів з ЧПК. Проаналізовано вплив на характер обробки оброблюваних матеріалів, виду інструменту йрежимів обробки. Висновки: у межах участі у некомерційному проєкті "Дерев'яне мереживо Чернігова" було вперше використано верстати з ЧПК і сучасні системи автоматизованого проєктування для відновлення дерев'яної архітектури Чернігівщини. Проаналізовано вплив на характер обробки оброблюваних матеріалів, виду інструменту і режимів обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.035-09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського