Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Н581.241$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Олійник О. Я. 
Прогноз фільтраційної консолідації глинистих грунтів при підготовці підвалин гідротехнічних споруд у складних гідрогеологічних умовах / О. Я. Олійник, А. І. Білеуш, С. О. Дворник, О. О. Добронравов, М. І. Жовтоног, В. С. Кремез // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 125-134. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано методику прогнозу фільтраційної консолідації глинистих грунтів та обгрунтування інженерних заходів щодо її прискорення у процесі підготовки підвалин гідротехнічних споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.241 + Н77-041

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шостак А. В. 
Вплив підвищених температур і тиску на консолідацію глинистих грунтів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / А. В. Шостак; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

На основі експериментальних і теоретичних дослідів вивченно результати впливу підвищених температур і тиску на консолідацію глинистих грунтів. Виявлені основні закономірності впливу вказаних техногенних факторів на показники фільтрації і стискуваності глин морського походження, еолово-делювіальних суглинків та супіскій. Розроблено метод визначення коефіціента консолідації глинистого грунту з урахуванням температурного впливу в умовах нестаціонарного режиму фільтрації. Пропонується залежність для прогнозної оцінки показників фільтрації, стискуваності і консолідації в умовах техногенного впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.2 + Н581.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грабовець О. М. 
Деформаційні характеристики глинистих грунтів Середнього Придніпров'я : автореф. дис... канд. техн. наук / О. М. Грабовець; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2007. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 + Н581.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Балашова Ю. Б. 
Несуча здатність армованих слабких водонасичених глинистих основ з урахуванням реологічних властивостей грунту : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.02 / Ю. Б. Балашова; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

В дисертаційній роботі досліджена стійкість армованих слабких основ. Встановлено вплив реологічних параметрів грунту на несучу здатність основи. Показаний вплив армування на стійкість основи. Наведені результати параметрів тривалої міцності за різними схемами армування та видами геоматеріалів. Визначені коефіцієнти тертя грунту за геотекстилем і піщаної засипки за арматурою. Випробуваний вплив різних схем і різних видів геоматеріалів на стійкість основи. Визначений внесок армування на деформативні параметри основи. Виявлені оптимальні схеми армування в залежності від величини граничного навантаження. Отримано вплив різних прошарків на форму поверхонь ковзання, визначена найбільш ефективна схема армування слабкої основи та найбільш ефективний тип геоматеріалу. Показані форми втрати локальної та загальної стійкості. Розроблені рекомендації до розрахунку несучої здатності слабких глинистих основ, армованих різними геоматеріалами, з урахуванням реологічних властивостей грунту та реалізацією на ЕОМ. Методика заснована на розгляді граничних станів загальної та локальної стійкості. В залежності від типу армування застосовуються розрахункові схеми армогрунтової балки на пружній основі та гнучкої нитки (мембрани). Застосування методики дає можливість визначити локальну та загальну стійкість слабких основ з урахуванням реологічних властивостей грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Капустін В. В. 
Прогноз кренів фундаментів з кільцевою формою підошви, які зведені на глинистих водонасичених грунтах : автореф. дис... канд. техн. наук / В. В. Капустін; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2008. - 21 c. - укp.

Запропоновано алгоритм визначення кренів фундаментів з кільцевою формою підошви з урахуванням повзучості грунтового кістяка. Розглянуто розрахункові схеми основи у вигляді напівпростору абсолютно жорсткого штампа з кільцевою формою підошви. За цього загальна деформація основи зумовлена певними складовими, а саме: пружною, запізнілою у часі, але цілком оборотною деформацією повзучості; запізнілою у часі, цілком необоротною деформацією повзучості. Розроблено методики розрахунку кренів позацентрово навантажених фундаментів з кільцевою формою підошви для стабілізованого стану і для нестабілізованого стану, для цієї мети складено спеціальні таблиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.125 + Н581.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Титаренко В. А. 
Прогнозування змінності характеристик глинистих грунтів при оцінці стійкості зсувонебезпечних схилів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.23.02 / В. А. Титаренко; Держ. НДІ буд. конструкцій. - К., 2005. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Косточка Н. А. 
Прогноз деформацій основ на базі компресійних випробувань грунтів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / Н. А. Косточка; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2015. - 22 c. - укp.

Увагу приділено вдосконаленню методики визначення осідань основи від тиску фундаменту на базі компресійних випробувань глинистих грунтів. Проаналізовано недоліки стандартних деформаційних характеристик грунтів і виконано оцінювання впливу різних факторів на точність визначення їх параметрів. Уточнено закономірності стисливості лесових грунтів за умов компресійного стиснення. Для підвищення достовірності результатів оцінювання стисливості грунтів удосконалено пристрої для визначення їх деформаційних параметрів за умов одновісного стиску, які усувають недоліки компресійного пристрою - відсутність бічного розширення грунту та тертя зразка за стінками кільця, що зменшують фактичну стисливість грунтів. Результати випробувань грунту в удосконаленому та стандартному приладах порівняно між собою. Обгрунтовано показник стискання грунту, що відображає відносну зміну коефіцієнта пористості зразка в компресійних випробуваннях. Підвищено точність методики прогнозування осідання основи фундаментів будівель за рахунок використання в ній цього показника й урахування впливу тиску на деформаційні параметри грунту та зміни його пористості за глибиною стисливої товщі. Результати розрахунків за удосконаленою та нормативною методиками порівняно з даними натурних спостережень. Виконано статистичний аналіз розподілу випадкових величин спрогнозованого за обома методиками осідання основи фундаменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5 + Н581.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412819 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського