Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Н331.96$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Непийвода А. А. 
Дрібнозернисті безусадні бетони на чавунних заповнювачах для захисту від іонізуючого випромінювання : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / А. А. Непийвода; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2010. - 20 c. - укp.

Розроблено склади ефективних дрібнозернистих безусадних бетонів на чавунних заповнювачах для захисту від іонізуючого випромінювання (ІВ). Досліджено їх властивості. Обгрунтовано й підтвержено можливість одержання ефективних стійких до довготривалої дії нейтронного та гамма-випромінювання, радіаційнозахисних дрібнозернистих безусадних бетонів, що вміщують високоосновні гідросульфоферити кальцію. Встановлено, що формування в цементному камені добре закристалізованих гідратів типу AFm- та AFt-фаз, що втрачають зв'язану воду за підвищенних температур, призводить до підвищення стійкості бетонів до довготривалої дії ІВ. Доведено, що застосування демпфірувальних домішок у складі в'яжучого підвищує стійкість бетонів до довготривалоії дії ІВ. Встановлено закономірності фізико-механічних властивостей дрібнозернистих бетонів від дії технологічних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.96 + Н626.102.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Голов К. С. 
Обгрунтування параметрів та ефективності застосування рентгенозахисних конструкцій з композиційних матеріалів на основі фосфогіпсу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / К. С. Голов; НАН України, Ін-т геотехн. механіки ім. М.С. Полякова. - Д., 2011. - 19 c. - укp.

Встановлено, що за взаємодії у процесі структурування гідратувальної електропровідної матриці у вигляді фосфогіпсового в'яжучого з частинками полідисперсної суміші рентгенозахисного наповнювача у вигляді рідкоземельних елементів з наступним закріпленням їх в твердіючий матриці з утворенням міцних фазових контактів, рентгенозахисна конструкція з композиційного рентгенозахисного матеріалу (у порівнянні з показниками відповідно до закону Бугера) послаблює інтенсивність рентгенівського та гамма-випромінювань. Це досягається за рахунок реалізації механізму кристалізації гідратувального в'яжучого, що забезпечує руйнування агломерованих частинок рідкоземельних елементів, за рахунок чого збільшується кількість ультрадисперсної фракції, що, у свою чергу, призводить до збільшення перерізу взаємодії випромінювання з композиційним матеріалом конструкції. Встановлено закономірності зміни рентгенозахисних властивостей конструкцій з композиційним матеріалом на основі фосфогіпсу від технологічних параметрів формування матеріалу. Визначено технологічні параметри, що впливають на механізм взаємодії гідратувального в'яжучого з рідкоземельними та забезпечують послаблення інтенсивності рентгенівського та гамма-випромінювань у низькому та середньому діапазоні енергій у 1,4 - 1,5 раза. Доведено доцільність створення рентгенозахисних конструкцій з композиційного матеріалу на основі фосфогіпсу. Обгрунтовано параметри рентгенозахисної конструкції, а також ефективність її застосування під час захисту від рентгенівського та гамма-випромінювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.96 + Н626.102.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Іващенко М. Ю. 
Цементи на основі композицій системи BaO - Al{\dn\fs8 2}O{\dn\fs8 3} - Fe{\dn\fs8 2}O{\dn\fs8 3} для захисту від електромагнітного випромінювання : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / М. Ю. Іващенко; Укр. держ. ун-т залізн. трансп. - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання створення нових ефективних цементів на основі композицій системи BaO - Al{\dn\fs8 2}O{\dn\fs8 3} - Fe{\dn\fs8 2}O{\dn\fs8 3} для захисту від електромагнітного випромінювання. Зазначено, що одержання спеціальних цементів базувалось на попередніх теоретичних дослідженнях трикомпонентної системи BaO - Al{\dn\fs8 2}O{\dn\fs8 3} - Fe{\dn\fs8 2}O{\dn\fs8 3} в області субсолідусу. Здійснено термодинамічне оцінювання твердофазних реакцій в системі, надано геометро-топологічну характеристику фаз системи, доведено існування двох потрійних сполук в системі у вигляді ряду твердих розчинів. На основі теоретичних досліджень одержано барійвмісні цементи, які є високоміцними - міцність за стискання до 54 МПа через 28 діб тверднення; швидкотужавіючими - початок тужавіння 35 - 50 хв, кінець - 1 год 20 хв - 1 год 40 хв; швидкотверднучими - міцність при стиску у віці 3 діб тверднення - до 22,7 МПа; в'яжучими повітряного тверднення з низьким водоцементним співвідношенням - 0,12 - 0,14; мають коерцитивну силу - 340 кА/м; питомий електричний опір - 1,5 · 10{\up\fs8 5} Ом·м; температуру Кюрі - 465 °С. Одержано бетони на основі розробленого барійвмісного цементу та гексафериту барію як заповнювача, що мають високі показники екранування електромагнітного випромінювання в діапазоні частот 80 - 100 кГц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.42-106 + Н331.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського