Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=М332.1/9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Форостяна Н. П. 
Оцінка теплопровідності вовняних текстильних наповнювачів для ковдр / Н. П. Форостяна, Г. М. Михайлова, В. В. Осієвська, Н. Б. Марчук // Наука та інновації. - 2020. - № 4. - С. 36-46. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Для оптимізації асортименту та конструювання ковдр із заданими властивостями суттєву роль відіграє вибір наповнювача, зокрема його теплофізичні показники, які у різних матеріалів різняться між собою. Проблематика. Теплопровідність ковдр з наповнювачами протеїнового походження, зокрема вовни овечої, верблюжої, кашемірової, практично не вивчена. Контроль та вимірювання зазначеного показника дозволить в перспективі оптимізувати вибір матеріалу під час проектування постільних виробів з об'ємними наповнювачами, зокрема ковдр. Мета роботи - оцінка теплопровідності текстильних наповнювачів з різних типів наповнювачів. Матеріали й методи. Об'єктом дослідження слугували зразки наповнювачів різного волокнистого складу - овечої, верблюжої, кашемірової вовни. Експериментальні дослідження було проведено в лабораторіях Київського національного торговельно-економічного університету з використанням модуля "Теплота" багатофункціонального вимірювального модульного пристрою "МIG-1.3". Фотографії наповнювачів зроблено на універсальному вимірювальному комп'ютерному приладі із роздільною здатністю 600 пікселів. Результати. Мікроскопічні дослідження волокон показали, що щільність наповнювачів є різною, а отже й маса повітря в них та, відповідно, маса самих волокон наповнювачів різниться між собою, що в результаті впливає на теплопровідність матеріалу. За отриманими даними сформовано ряд наповнювачів за зменшенням їхньої теплопровідністі: вовна верблюжа - вовна овеча - вовна кашемірова - поліефірне волокно. Висновки: отримані результати показали, що найбільш ефективним щодо теплозбереження є наповнювач з верблюжої вовни, тоді як поліефірне волокно має показник теплопровідності у 2,2 рази нижчий, що варто враховувати при формуванні теплозахисних властивостей постільних виробів з об'ємними наповнювачами, зокрема ковдр, з метою оптимізації асортименту останніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: М332.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського