Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Л955.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Касьянова Н. О. 
Удосконалення технології кисломолочних десертів на основі сметани : Автореф. дис... канд. техн. наук / Н. О. Касьянова; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2006. - 22 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення технології виробництва кисломолочних десертів на основі сметани. Встановлено окремий вплив желатину, карагенану, пектину та ксантанової камеді на текстуру сметанних десертів (СД). Проведено мікроструктурний та комплексний термоаналіз різних текстур. Виявлено стабілізувальний ефект обраних стабілізаторів структури за умов термізації сметанної суміші. Показано доцільність використання натурального плодового або ягідного соку як смакового наповнювача під час виготовлення желе та визначено його максимальний вміст, який становить 45 %. На підставі результатів фізико-хімічних і реологічних досліджень обогрунтовано режими теплової обробки та фасування СД залежно від виду стабілізатора структури. Визначено терміни придатності до вживання нових СД. Здійснено класифікацію розроблених десертів за реологічними та органолептичними властивостями. Запропоновано проект нормативної документації на нові види СД, технологію яких перевірено за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сабадош Г. О. 
Технологія десертів молочних з використанням карагінанів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Г. О. Сабадош; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2011. - 18 c. - укp.

Розроблено технологію десертів молочних з гелеподібною структурою з використанням капа-карагінану та піноподібною структурою з використанням йота-карагінану. Визначено умови утворення хелатних комплексів між карагінанами та білками молока за участю іонів кальцію, що забезпечують утворення стійких геле- та піноподібних систем. Встановлено раціональне співвідношення капа-карагінану та камеді ріжкового дерева, що забезпечує відсутність синерезису гелеподібної продукції. Визначено закономірності формування міцних міжфазних адсорбційних шарів на рідких межах розділу фаз, що забезпечують одержання стійких піноподібних молочних систем з використанням йота-карагінану. Шляхом повнофакторного експерименту визначено раціональне співвідношення основних рецептурних компонентів геле- та піноподібної продукції. Розроблено технологію й асортимент, запропоновано шляхи формування асортименту десертів молочних. Визначено їх споживні та технологічні властивості, обгрунтовано умови та терміни зберігання. Розроблено та затверджено нормативну та технологічну документацію, проведено впровадження нових технологій у закладах ресторанного господарства, розраховано економічну ефективність від впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Романченко С. В. 
Розробка технології напою кисломолочного для дитячого харчування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.04 / С. В. Романченко; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технології напою кисломолочного (НКМ) для дитячого харчування з тривалим терміном зберігання та гіпоалергенним впливом з використанням заквасок мезофільних молочнокислих лактококів безпосереднього внесення, змішаних культур адаптованих до молока біфідобактерій і фізіологічно функціональних харчових інгредієнтів. Обгрунтовано раціональне співвідношення молока коров’ячого знежиреного та молока козиного знежиреного у складі молочної основи для виробництва молочних продуктів для дитячого харчування. Оптимізовано жирнокислотний склад збагаченої молочної основи для виробництва НКМ для дитячого харчування. Науково обгрунтовано раціональні масові частини вітамінів і мінералів у складі збагаченої молочної основи для виробництва продукту. Експериментально встановлено та науково обгрунтовано склад заквашувальних композицій для виробництва НКМ для дитячого харчування, технологічні параметри виробництва такого напою з подовженим терміном зберігання та гіпоалергенним впливом. Розроблено рецептури, нормативну документацію та технологію НКМ для дитячого харчування з подовженим терміном зберігання та гіпоалергенним впливом. Здійснено промислову апробацію розробленої технології, розраховано економічний ефект від її впровадження, проведено медико-біологічні дослідження продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Золовська О. В. 
Розробка технологій молочно-рослинних десертів профілактичного призначення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / О. В. Золовська; Одес. нац. акад. харчових технологій. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше показано можливість спрямованого регулювання якості молочно-рослинних десертів профілактичного призначення шляхом зміни жирнокислотного та вуглеводного складу продукту. Науково обгрунтовано застосування чуфи як джерела поліненасичених жирних кислот і встановлено закономірності зміни її хімічного складу у ході технологічної переробки. Доведено можливість збереження фруктоолігосахаридів у цукатах, виготовлених за розробленою технологією. Визначено закономірності зміни технологічних і фізико-хімічних властивостей чуфи за умов застосування різних видів попередньої обробки, встановлено режими комбінованої переробки бульбоплоду на напівфабрикати. Обгрунтовано базові рецептурні композиції та технологічні підходи до виготовлення десертів з низьким глікемічним індексом. Встановлено оптимальну масову частку інгредієнтів молочно-рослинних десертів шляхом математичного моделювання композицій. Виявлено позитивний вплив гідроколоїдів на зміну структурно-мехнічних характеристик термізованих десертів. Доведено можливість скорочення терміну виготовлення десертів шляхом коригування послідовності технологічних операцій і детального аналізу розподілу часу виготовлення згідно з діаграмою Ганта. Встановлено фактичний термін зберігання молочно-рослинних десертів за методикою тестування ASLT.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соломон А. М. 
Розробка технологій десертних ферментованих продуктів функціонального призначення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.04 / А. М. Соломон; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса, 2014. - 19 c. - укp.

На основі теоретичних і експериментальних досліджень розроблено кисломолочні десертні продукти функціонального призначення на основі консорціуму про- і пребіотиків, збагачені рослинними біологічно активними речовинами. Вперше розроблено спосіб прискореного виділення збудника туберкульозу на запропонованому поживному середовищі. Поглиблено знання щодо впливу пектину на розвиток біфідобактерій та фізико-хімічні властивості кисломолочних згустків. Встановлено вплив складу пребіотиків на формування структурно-механічних властивостей кисломолочних десертів. Розширено знання щодо впливу стабілізувальних систем на показники якості кисломолочних десертних продуктів. Встановлено взаємозв'язок компонентного складу і фізико-хімічних властивостей продуктів, що дозволяє прогнозувати термін їх зберігання без зміни якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Dzyuba N. 
Development of a fermented milk dessert composition "Martyshka" / N. Dzyuba, L. Valevskaya, V. Atanasova, A. Sokolovskaya // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 4/11. - С. 43-49. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Запропоновано технологію виробництва та рецептурний склад нового кисломолочного десерту підвищеної харчової цінності "Мартишка". Визначено вміст основних харчових компонентів, вітамінів і мінеральних речовин і проведено товарознавчу оцінку якості даного продукту. За допомогою табличного процесору MS Excel проведено оптимізацію рецептури кисломолочного десерту за вмістом білка, кальцію та вітаміну С. Наведено графіки залежності в'язкості харчової системи від концентрації жиру в сирі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дейниченко Л. Г. 
Технологія та якість збитих десертів на основі молочно-білкового концентрату / Л. Г. Дейниченко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 1. - С. 189-196. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано технологію виробництва та досліджено якість десерту "Тирамісу білковий", який виготовляється на основі молочно-білкового концентрату, що є новим видом нетрадиційної білоквмісної сировини і характеризується підвищеним вмістом усіх незамінних амінокислот, кращою збалансованістю амінокислотного складу та оптимальним співвідношенням есенціальних амінокислот. Для розв'язання поставленого завдання за основу та контроль було взято рецептуру десерту "Тирамісу" із сиру кисломолочного. Для одержання десерту "Тирамісу білковий" яєчні жовтки збивали з цукром, додавали частину концентрату та білки, збиті у піну разом із концентратом, що залишився. Одержану суміш обережно перемішували, охолоджували та використовували як крем для приготування десерту. Хімічний склад одержаного продукту визначено за методиками, наведеними у чинній нормативній документації України. Визначено, що розроблений десерт характеризується суттєвим підвищенням вмісту білків, незначним підвищенням вмісту жиру та вагомим зниженням вмісту вуглеводів. Також значно зростають вміст мінеральних речовин та аскорбінової кислоти. Аналіз інтегрального скору продукту проводили у розрахунку на забезпечення 10 % добової потреби в енергії людини, що належить до робітників III групи інтенсивності праці. Згідно з одержаними даними розроблений продукт забезпечує добову потребу у білкових речовинах майже на 30 %, у мінеральних речовинах - у середньому на 25 %. Побудовані органолептичні профілі вказують на покращання консистенції, запаху та смаку розробленого продукту у порівнянні з контролем. Дані, наведені у роботі, свідчать про можливість використання молочно-білкового концентрату зі сколотин, одержаного з використанням пюре калини як коагулянту для виробництва збитої десертної продукції з метою підвищення її якості та розширення асортименту у закладах ресторанного господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Solomon A. 
Substantiation of the technology for fermented sour-milk desserts with bifidogenic properties / A. Solomon, M. Bondar, A. Dyakonova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 1/11. - С. 6-16. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Pavlyuk R. 
Development of nanotechnologies for curd dessеrts and fruit and vegetable cryo-additives for their preparation as bas enrichers, structure-forming agents, and colorants / R. Pavlyuk, V. Pogarskaya, E. Balabai, A. Pogarskiy, T. Stukonozhenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/11. - С. 13-22. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Розроблено новий спосіб і нанотехнологію сиркових десертів для здорового харчування, які включають як інновацію механічну обробку сирного зерна, що супроводжується процесами механоактивації та неферментативного каталізу казеїн-кальцій-фосфатних комплексів у нанорозмірну форму. Розроблено нанотехнологію кріодобавок із плодів та овочів, які використані в сиркових десертах як збагачувачі біологічно активними речовинами (БАР), натуральні структуроутворювачі та барвники. Застосування кріодобавок надає можливість виключити необхідність використання харчових домішок і синтетичних добавок. Сиркові десерти знаходяться в нанорозмірній формі та відрізняються високим вмістом натуральних БАР плодів та овочів (beta-каротину, фенольних сполук, дубильних речовин, хлорофілів, L-аскорбінової кислоти), розчинних пектинових речовин. Як основу сиркових десертів використовували знежирений кисломолочний сир. Як сировину для плодоовочевих кріодобавок використовували каротиновмісні плоди (гарбуз, абрикоси, обліпиха), цитрусові (лимон з цедрою), топінамбур, шпинат, яблука. Гомогенізацію сиру розглянуто як технологічний прийом, що призводить до отримання гомогенної структури та процесів механоактивації і механолізу - руйнування молекул білку до окремих складових. При цьому відбувається збільшення масової частки вільних alpha-амінокислот і простих пептидів, розмір яких становить від 0,3 до 1,5 нм. Показано, що 40 - 45 % зв'язаних alpha-амінокислот трансформуються у вільну легкозасвоювану форму за рахунок механокрекінгу білку та його компонентів із мінеральними речовинами. Розроблені плодоовочеві кріопасти є джерелом унікального комплексу натуральних БАР: фенольних сполук (1 - 2,1 %), каротиноїдів (32,6 - 45,6 мг в 100 г), L-аскорбінової кислоти (102 - 260 мг в 100 г), хлорофілів (800 - 1680 мг в 100 г). У порівнянні з вихідною сировиною плодоовочеві кріопасти відрізняються високим вмістом розчинних пектинових речовин і за вмістом БАР перевищують якість свіжої сировини в 2,5 - 3,5 рази за рахунок вилучення у разі отримання кріопаст прихованих неактивних форм у вільну форму. Розроблені сиркові десерти за вмістом БАР перевищують відомі аналоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Соломон А. М. 
Обгрунтування складу і розроблення технологій десертних ферментованих продуктів функціонального призначення з використанням рослинних наповнювачів / А. М. Соломон, Т. В. Семко, Г. М. Ножечкіна-Єрошенко // Харч. пром-сть. - 2020. - № 27. - С. 69-79. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Науково досліджено й обгрунтовано склад про- і пребіотиків, вплив біфідостимулюючої складової і стабілізуючої системи на показники якості ферментованих десертних продуктів, розроблено технології кисломолочних десертів на основі консорціуму біфідо- і лактобактерій. Проведені дослідження дали змогу розробити рецептури й технології виробництва ферментованих десертів на молочній і молочно-борошняній основі з використанням біфідобактерій та лактобактерій, а також біфідостимуляторів, структуроутворювачів і фруктово-ягідних наповнювачів, які зберігають високу біологічну цінність, ніжну текстуру, смак та аромат протягом 15 днів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кузьмик У. Г. 
Удосконалення технології паст кисломолочних з прянощами : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.04 / У. Г. Кузьмик; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Присвячено удосконаленню технології паст кисломолочних і застосуванню у їх складі науково обґрунтованих композицій натуральних прянощів, які виявляють функціонально-технологічні властивості. Обґрунтовано вибір прянощів для використання у складі паст кисломолочних та визначено здатність до поєднання з кисломолочною основою за органолептичними та фізико-хімічними показниками; визначено рекомендований вміст прянощів, спосіб та технологічні параметри введення. Розроблено науково-обґрунтовану систему комбінування натуральних прянощів для паст кисломолочних. Досліджено антиоксиданту та антимікробну дію розроблених композицій прянощів на типові контамінанти кисломолочних продуктів, що обумовлено природнім вмістом у прянощах фенольних сполук і терпенів. Доведено технологічну ефективність використання функціонально-технологічних властивостей крупи гречаної несмаженої як вологозвязуючого компоненту у складі паст кисломолочних. Розроблено математичну модель комплексної оцінки якості паст кисломолочних. Обґрунтовано можливість подовження терміну зберігання паст кисломолочних з прянощами на основі сиру кисломолочного - до 7 діб, на основі сметани - до 10 діб за температури (4 ± 2) °С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Kuzmyk U. 
Determining the effect of apple and banana powders dried by sublimation on the quality indicators of a sour milk dessert during storage = Визначення впливу порошків яблука та банана сублімаційного сушіння на показники якості кисломолочного десерту під час зберігання / U. Kuzmyk, A. Marynin, R. Svyatnenko, Y. Zheludenko, M. Kurmach // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2021. - № 3/11. - С. 28-35. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
13.

Polishchuk G. 
Analysis of the nature of the composition substances of sour-milk dessert with plant-based fillers = Аналіз природи складових речовин кисломолочного десерту з рослинними наповнювачами / G. Polishchuk, U. Kuzmyk, O. Tetiana, M. Kurmach, O. Bass // Eastern-Europ. J. of Enterprise Technologies. - 2021. - № 6/11. - С. 68-73. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
14.

Кузьмик У. Г. 
Обгрунтування тривалості сквашування молочної суміші в технології кисломолочних десертів / У. Г. Кузьмик, О. О. Басс, Н. М. Ющенко, А. М. Махмудов, І. М. Миколів // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 5. - С. 81-89. - Бібліогр.: 88 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського