Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Л929.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Білонога Ю. Л. 
Інтенсифікація та оптимізація тепломасообмінних процесів при виробництві органопрепаратів і переробці вторинної сировини м'ясокомбінатів : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / Ю. Л. Білонога; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2006. - 36 c. - укp.

Запропоновано нову наукову концепцію розгляду гідродинамічних процесів осадження, фільтрування, перемішування, псевдозрідження, а також руху рідин у трубопроводах чи апаратах з урахуванням дії сил поверхневого натягу у примежовому шарі на межі контакту тверде тіло - рідина. Показано, що у межах цього шару поверхневе число є співмірним з числом Ейлера, яким можна нехтувати під час складання критеріальних рівнянь. Представлено метод розрахунку рекуперативної теплообмінної апаратури, що враховує тепловий опір примежових ламінарних шарів, а також метод підвищення коефіцієнта теплопередачі шляхом зменшення коефіцієнта поверхневого натягу теплоносіїв. За методом розмірностей і на підставі результатів комп'ютерного експеримента стосовно критеріального рівняння виведено параметр оптимізації дифузійних процесів розчинення, екстракції з подрібненої сировини у полі гравітаційних або відцентрових сил. На базі цього параметра запропоновано алгоритм розрахунку пріоритетних параметрів подрібнення сировини, а також перемішування та псевдозрідження в екстракційній апаратурі. Розроблено способи розрахунку, оптимізації й інтенсифікації дифузійних процесів за умов виробництва органопрепаратів з ендокринної сировини, а також у шкіряному виробництві. Оптимізовано та впроваджено параметри перемішування та псевдозрідження, а також подрібнення сировини у разі екстракції інсуліну, аденозинтрифосфорної кислоти, панкреатину, адренокортикотропного гормону, хонсуриду, спленіну. Розроблено апарати для інтенсифікації перебігу дифузійних процесів з псевдозрідженим шаром у системі тверде тіло - рідина, зокрема за умов виробництва зазначених органопрепаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Драчук У. Р. 
Інтенсифікація екстрагування термолабільних субстанцій із застосуванням поверхнево-активних речовин на прикладі групи органопрепаратів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / У. Р. Драчук; Вінниц. нац. аграр. ун-т. - Вінниця, 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив поверхнево-активних речовин на зміну фізичних характеристик екстрагентів групи органопрепаратів. Встановлено доцільні концентрації поверхнево-активних речовин в екстрагентах за яких досягається мінімум коефіцієнта поверхневого натягу та зменшення динамічного коефіцієнта в'язкості. Обчислено середні товщини приповерхневого ламінарного шару за екстрагування групи органопрепаратів, а також значення поверхневого числа - відношення сил поверхневого натягу до сил інерції в приповерхневому ламінарному шарі. Теоретичними розрахунками оптимізовано параметри кутової швидкості обертання мацераційного бака екстрактора за екстрагування органопрепаратів у відцентрових екстракторах із застосуванням промислових і запропонованих екстрагентів із додаванням поверхнево-активних речовин. Оптимізовано доцільні середні діаметри подрібнення сировини для виробництва органопрепаратів із врахуванням гідродинамічних умов за проведення процесу у екстракторах із псевдозрідженим шаром. Досліджено кінетику екстрагування органопрепаратів із застоюванням промислових і запропонованих екстрагентів. Для проведення процесу у різних типах екстракторів запропоновано інженерну методику розрахунку споживаної потужності апаратів із врахуванням зміни гідродинамічної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л929.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389940 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського