Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Л920.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Пасічний В. М. 
Характеристика сировини для запікання м'ясопродуктів / В. М. Пасічний, Т. В. Пампура // Харч. пром-сть. - 2004. - № 3. - С. 30-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати дослідження сировини, що використовується у виробництві запечених м'ясопродуктів. Встановлено, що їх структурно-механічні та технологічні показники змінюються за різних умов запікання, а це дозволяє моделювати умови стабілізації якості комбінованих м'ясопродуктів за різної інтенсивності запікання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сороколіт М. І. 
Рекомпенсація і стабілізація тепломасообмінних процесів у камерах для термічної обробки м'ясопродуктів / М. І. Сороколіт, Г. К. Бабанов, І. М. Мельниченко, В. М. Таран // Харч. пром-сть. - 2005. - № 4. - С. 133-135. - укp.

Обгрунтовано один із способів стабілізації режиму термічної обробки м'ясопродуктів, а саме завдяки взаємній компенсації впливу на теплообмінний процес у термокамері температури та швидкості руху нагрівної пароповітряної суміші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурцева Г. В. 
Біологічні властивості бактерій, здатних до ферментування м'ясної сировини : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Г. В. Бурцева; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено біологічні властивості активних штамів бактерій, здатних до ферментування м'ясної сировини та визначено ефективності застосування створеного на їх основі препарату у виробництві сиров'ялених продуктів. Досліджено склад мікрофлори вітчизняних ферментованих м'ясних продуктів непромислового виробництва. За цінними для ферментування м'яса властивостями: солестійкість, протеолітична, каталазна та нітритредукувальна активності, популяційна стабільність, а також нездатність до токсиноутворення та відсутність стійкості до антибіотиків, антагоністична активність до умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів, відібрано перспективні штами, що належать до родів Staphylococcus та Lactobacillus. Визначено тип взаємовідносин між перспективним штамами коагулазонегагивних стафілококів і лактобацил. Показано, що поєднання заквашувальних культур L. plantaru IMBВ 3200, L. casei subsp. rhamnosus ІМВВ 3303, S. simulans ІМВВ 5300 у композиції активізує їх життєздатність. Досліджено закономірності розвитку зазначених штамів; визначено оптимальні умови накопичення їх біомаси та збереження життєздатності. Створено новий бактеріальний препарат для ферментування м'ясної сировини МКС; у 1 г якого міститься не менше ніж 10{\up\fs8 10} КУО лактобактерій та 10{\up\fs8 8} КУО коагулазонегативних стафілококів. Встановлено, що застосування препарату МКС у виробництві сиров'ялених баликів з яловичини та свинини, скорочує тривалість технологічного циклу на 3 - 4-ту добу, забезпечує високий ступінь санітарно-епідемічної безпеки готового продукту: відсутність умовно-патогенних, патогенних мікроорганізмів і низький вміст залишкових нітритів, гарантує набуття відмінних органолептичних характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.241.3*871 + Л870.4 + Л920.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Михайлов В. М. 
Дослідження параметрів електричного струму при електроконтактному нагріванні кулінарної продукції / В. М. Михайлов, І. В. Бабкіна, А. О. Шевченко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2012. - № 2/12. - С. 68-71. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень кінетики температури, швидкості нагрівання та зміни електропровідності зразків з натуральної січеної м'ясної маси за різних типів електричного струму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Крижова Ю. П. 
Вивчення впливу термічної обробки на вміст мікроелементів у м'ясних продуктах / Ю. П. Крижова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 44. - С. 105-116. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою збагачення м'ясних продуктів йодом та селеном підібрано морські водорості фукус, цистозіра чорноморська та ламінарія, з їх використанням розроблено рецептури напівфабрикатів, зокрема котлет, тефтельок, фрикадельок, пельменів, та ковбасок для гриля. Виходячи з обраних груп м'ясних продуктів, вони проходили різну термічну обробку з метою доведення до готовності: смаження, приготування на пару, варку, тушкування та смаження на грилі. Проведено дослідження вмісту йоду, селену в ковбасках для гриля й інших мікроелементів у м'ясній сировині, сирих та готових до споживання продуктах. Визначення вмісту йоду проведено за допомогою методу інверсійної вольтамперометрії, селену - флуорометричним методом. Дослідженнями встановлено, що втрати йоду під час термічної обробки ковбасок смаженням в грилі становлять 15,0 - 20,5 %, що значно нижче, ніж під час тушкування тефтельок в соусі, смаження котлет або варки фрикадельок, пельменів. Не дуже відрізняються втрати під час приготування котлет на пару - 13,5 - 21,8 %. Встановлено, що найменші втрати селену 7,3 - 8,3 % під час смаження ковбасок в грилі, у порівнянні з термічною обробкою, тушкуванням, смаженням, варкою та приготуванням на пару відповідних продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Даниленко С. 
Вплив ферментного препарату на протеолітичні процеси у сиров'ялених м'ясних продуктах / С. Даниленко // Товари і ринки. - 2013. - № 2. - С. 107-114. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу ферментативного протеолізу свинини та яловичини препаратом протосубтиліном на технологічні показники кінцевих продуктів і їх біологічну цінність. Доведено, що його застосування активізує розщеплення білків м'язової тканини, збільшує пул вільних амінокислот, зокрема відповідальних за смако-ароматичний букет готової продукції, сприяє формуванню її ніжної та пластичної консистенції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.52-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Максименко А. Є. 
Технологія сушеного м’ясного напівфабрикату для кулінарної продукції : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / А. Є. Максименко; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технології сушеного м'ясного напівфабрикату (СМН) з яловичини для кулінарної продукції. Установлено вплив технологічних чинників і рецептурного складу на органолептичні, фізико-хімічні, структурно-механічні та функціонально-технологічні показники кулінарної продукції з використанням СМН. На підставі вивчення основних показників якості доведено доцільність використання й обгрунтовано вміст СМН у складі кулінарної продукції. Встановлено харчову та біологічну цінність, показники безпечності та обгрунтовано тривалість його зберігання. Розроблено асортимент нової кулінарної продукції з використанням СМН, запропоновано проект нормативної та технологічної документації, здійснено заходи з впровадження нової технології в закладах ресторанного господарства та на м'ясопереробних підприємствах. Визначено економічну ефективність від впровадження цього продукту у виробництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.52 + Л924

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кирик И. 
Результаты экспериментальных исследований процесса инфракрасного нагрева в бытовых тепловых аппаратах / И. Кирик, С. Василевская // Ukr. Food J.. - 2013. - 2, № 1. - С. 86-93. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Изучены процессы нестационарной теплопроводности в мясном фарше с применением обработки инфракрасным излучением. Получены зависимости безразмерной температуры от числа Фурье, а также зависимости времени тепловой обработки полуфабрикатов из мясного фарша в виде шара от режимных параметров в рабочей камере экспериментального аппарата инфракрасного нагрева. Разработана и изготовлена экспериментальная установка бытового теплового аппарата инфракрасного нагрева. Результаты проведенных исследований позволили определить группы кулинарной продукции, тепловая обработка которых возможна в инфракрасных аппаратах, и показали эффективность применения новой конструкции аппарата инфракрасного нагрева.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Усатенко Н. Ф. 
Генерація диму для копчення м'ясопродуктів / Н. Ф. Усатенко // Вісн. аграр. науки. - 2003. - № 11. - С. 58-60. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Визначено оптимальну температуру генерації промислового диму з деревини твердих порід дерев, за якої не утворюються надзвичайно небезпечні поліциклічні вуглеводнів типу 3-, 4-бензпірен. Створено димогенератор Я5-ФКХ, з допомогою якого можна генерувати якісний дим, та щепкоутворювач Я5-ФЩА, що забезпечує одержання потрібного паливного матеріалу.

Определена оптимальная температура генерации промышленного дыма из древесины твердых пород деревьев, при поддержании которой исключается образование чрезвычайно опасных полициклических углеводородов типа 3-, 4-бензпирен. Созданы дымогенератор Я5-ФКХ, с помощью которого можно генерировать качественный дым, и щепообразователь Я5-ФЩА, обеспечивающий получение необходимого топливного материала.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.51-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Даниленко С. Г. 
Добір мікроорганізмів для ферментації м'ясної сировини / С. Г. Даниленко, Н. Ф. Кігель, Г. В. Бурцева // Biotechnologia Acta. - 2014. - 7, № 4. - С. 107-117. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Розглянуто основні критерії та методи добору мікроорганізмів із широким спектром біологічних і технологічних властивостей для ферментації м'ясної сировини. Приділено увагу основним групам мікроорганізмів, що є перспективними для створення бактеріальних препаратів, а саме: Micrococсus, Staphylococcus, Lactobacillus, Bifidobacterium, Propionibacterium. Встановлено, що основними критеріями відбору мікроорганізмів до складу бактеріальних препаратів є здатність до розвитку в специфічній еконіші - м'ясній сировині та ступінь впливу мікроорганізмів на смакоароматичні характеристики готового продукту в умовах інтенсифікації технологій виробництва м'ясопродуктів. Розглянуто методи, що їх застосовують для пошуку та селекції технологічно перспективних штамів із різних природних джерел (свіжої м'ясної сировини, фаршу, м'ясних, молочних, кисломолочних продуктів, овочей, фруктів, розсолів та сумішей для посолу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Віннікова Л. Г. 
Вплив фракцій електроактивованої води на функціонально-технологічні властивості яловичини та свинини / Л. Г. Віннікова, К. В. Пронькіна // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 3/10. - С. 36-43. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Показано вплив електроактивованої води (ЕАВ) на функціонально-технологічні властивості яловичини та свинини. Встановлено залежність рН, вологозв'язувальної здатності та втрат у процесі термообробки досліджуваних зразків від внесених сумішей фракцій ЕАВ. Показано можливість покращання досліджуваних показників. Відзначено практичне значення використання ЕАВ у виробництві варених ковбас. Описано вплив ЕАВ на органолептичні показники дослідних зразків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5 + Л927.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Olaoye O. A. 
Spoilage volatiles and sensory properties of a grilled stick meat product inoculated with Pediococcus acidilactici FLE07 as starter culture = Дослідження органолептичних властивостей смаженого м'яса, засіяного закваскою культури Pediococcus acidilactici FLE07, і летких з'єднань, які впливають на його якість / O. A. Olaoye // Ukr. Food J.. - 2016. - 5, № 3. - С. 462-475. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Niemirich O. 
Restoring and emulsifying properties of the dried meat semi-finished product = Відновлюючі та емульгуючі властивості сушеного м'ясного напівфабрикату / O. Niemirich, M. Pogozhich, O. Petrusha, A. Havrysh, O. Vasheka // Ukr. Food J.. - 2017. - 6, № 2. - С. 302-313. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Досліджено технологічні властивості сушеного м'ясного напівфабрикату (СМНФ), виготовленого методом ЗТП-сушіння (змішаного підведення тепла), на підставі яких складено математичну залежність комплексної характеристики СМН від температури сушіння і ступеня дисперсності продукту. Матеріалами досліджень були: м'ясо яловичини, відварене і сушене конвективним способом, як контроль, і СМНФ високого ступеня готовності, що одержано способом змішаного теплопідведення (ЗТП), як дослідний зразок. За результатами аналізу спектрів, одержаних за допомогою методу ІЧ-спекторскопії, охарактеризовано зміни хімічного складу СМНФ і після його відновлення. Характеристику об'єму та середнього діаметра пор СМНФ здійснено за ізотермами сорбції-десорбції, одержаних за допомогою вагового методу. Комплекс досліджень технологічних властивостей СМНФ показав, що використання способу сушіння зі ЗТП сприяє одержанню продукту з меншим вмістом вологи (у 2 рази) та покращеною його здатністю до відновлення з одночасним збереженням високої вологоутримувальної здатності (у порівнянні з контролем вологоутримувальна здатність є вищою на 7,2 %) і коефіцієнтом водопоглинання (вищим у 1,3 разу). Виявлено, що у процесі виробництва СМНФ за допомогою методу ЗТП вміст летких ароматутворювальних речовин у порівнянні з контролем є вищим у 1,3 разу. Аналіз ІЧ-спектрів поглинання СМНФ в області деформаційних коливань груп -OH вказують на те, що сушіння зі ЗТП сприяє формуванню капілярно-пористої структури, яка надає змогу збільшити кількість адсорбційно зв'язаної води у 1,5 разу, та обумовлює високі регідратаційні й емульгуючі властивості готового напівфабрикату. Одержано математичну модель формування комплексного показника технологічних властивостей СМНФ залежно від температури сушіння та ступеня подрібнення напівфабрикату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.52-9 + Л924

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Povarova N. 
Functional-technological properties of protein composite of animal origin = Дослідження функціонально-технологічних властивостей білкового композиту тваринного походження / N. Povarova, L. Melnyk // Ukr. Food J.. - 2018. - 7, № 3. - С. 443-452. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Павелко В. І. 
Математичне моделювання процесу термічної обробки м'ясних виробів / В. І. Павелко, С. В. Грибков, А. І. Заславський, Д. С. Дмитренко // Харч. пром-сть. - 2016. - № 20. - С. 115-122. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Здійснено математичне моделювання процесів нагрівання і варки м'ясних (ковбасних) виробів під час термічної обробки їх у пароварочних камерах (термокамерах) м'ясопереробних підприємств. Процес термічної обробки м'ясних виробів був розділений на три етапи, для кожного з яких тривалість була визначена шляхом аналітичного розв'язання рівняння перенесення теплоти для ковбасного виробу конкретної форми. Створену математичну модель пропонується впровадити у методику теплового (конструктивного) розрахунку названих вище термокамер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бабанов І. Г. 
Дослідження процесів електроконтактного оброблення м'ясопродуктів / І. Г. Бабанов, О. І. Бабанова, В. М. Михайлов, А. О. Шевченко // Харч. пром-сть. - 2017. - № 22. - С. 102-106. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано фізичні методи теплового оброблення, зокрема електроконтактного нагрівання струмами промислової частоти, що не вимагає застосування яких-небудь перетворень частоти струму і значно спрощує технічне виконання установок для теплового оброблення м'ясопродуктів, підвищує ККД і швидкість їх нагрівання, доступність контролю і регулювання енергетичних параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Vinnikova L. 
Establishing temperature and time factors for the post-pasteurization of gourmet meat products / L. Vinnikova, O. Synytsia, H. Shlapak, N. Azarova, O. Glushkov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 5/11. - С. 33-39. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Vinnikova L. 
Establishing temperature and time factors for the post-pasteurization of gourmet meat products / L. Vinnikova, O. Synytsia, H. Shlapak, N. Azarova, O. Glushkov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 5/11. - С. 33-39. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ощипок І. М. 
Технологічні режими безпечної обробки м'ясної сировини під вакуумом / І. М. Ощипок // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 5. - С. 123-129. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л920.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського