Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=Л861$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Румянцева В. В. 
Исследование технофункциональных свойств продуктов переработки целого зерна овса и ячменя / В. В. Румянцева, Н. М. Ковач, Т. Н. Шеламова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2008. - № 25, ч. 2. - С. 36-37. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Определены технологические свойства биомодифицированных продуктов овса "Живица" и ячменя "Целебник" - участие в процессах пенообразования и студнеобразования, что позволяет сделать вывод о целесообразности их использования при производстве пастиломармеладных кондитерских масс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.1/9 + Л861-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Золотарьова Л. А. 
Розробка технологій желейних кондитерських виробів з використанням фітодобавок : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.01 / Л. А. Золотарьова; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2002. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22-3 + Л868-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Артамонова М. В. 
Розробка технології жельованих виробів з використанням мікробних полісахаридів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.16 / М. В. Артамонова; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. - Х., 2000. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтувано технологію желейних виробів на основі агару або агароїду з використанням мікробних полісахаридів вітчизняного виробництва ксампану та поліміксану. Визначено концентрацію та спосіб уведення домішок ксампану та поліміксану до драглів на основі полісахаридів червоних морських водоростей агару та агароїду. З'ясовано, що внесення даних добавок в драглеутворювальні композиції дозволяє скоротити витрати агару та агароїду. Доведено, що між полісахаридами водоростевого та мікробного походження виникає взаємодія на молекулярному рівні з утворенням спільного полісахаридного комплексу, внаслідок чого відбувається зміцнення структурної сітки студня, утвореного ними. На основі знайдених закономірностей розроблено технології желейних виробів з домішками мікробних полісахаридів зі скороченими на 25-30 % витратами агару та агароїду, які рекомендовано для використання в масовому харчуванні. Встановлено, що у випадку введення домішок ціна желейної продукції знижується на 5-18 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Банова 
Удосконалення технології збивних кондитерських виробів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.01 / Банова; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2003. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання удосконалення технології збивних кондитерських виробів з функціональними рослинними інгредієнтами. Досліджено вплив соєвого молока та білкового збагачувача "Самсон", модифікованих соєпродуктів, топінамбурового пюре, цукрозамінників на технологічні, структурно-механічні, функціонально-фізіологічні показники зефіру. Розроблено збивальний пристрій для вивчення процесу піноутворення зефірної маси з функціональними інгредієнтами. Доведено необхідність та встановлено умови покращання функціонально-технологічних властивостей соєпродуктів шляхом біомодифікації. Вивчено в'язкісні властивості модельних систем, на підставі яких розроблено технологію дієтичного зефіру на топінамбурому пюре, цукрозамінниках. Встановлено, що функціональні домішки підвищують харчову цінність виробів, збагачують їх біологічно активними сполуками, надають лікувально-профілактичного та дієтичного ефекту.Інтенсифіковано виробництво піноподібних мас шляхом приготування пектинової суміші прискореним способом та зефірної маси під надлишковим тиском. На підставі проведених досліджень розроблено нові технології зефіру з рослинними компонентами, затверджено нормативно-технологічну документацію, проведено промислову апробацію та медико-біологічні дослідження нових технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Самохвалова О. В. 
Технологія желейної продукції з використанням мікробних полісахаридів : монографія / О. В. Самохвалова, М. В. Артамонова, Г. М. Лисюк; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2010. - 108 c. - Бібліогр.: 308 назв - укp.

Розглянуто питання використання вітчизняних мікробних полісахаридів ксампану та поліміксану в змішаних драглеподібних системах із полісахаридами червоних морських водоростей. Вивчено механізм взаємодії мікробних полісахаридів із полісахаридами червоних морських водоростей. Одержано математичні залежності впливу домішок мікробних полісахаридів на функціонально-технологічні властивості агару, агароїду та желейних мас з їх використанням. Запропоновано технології виробництва кондитерської желейної продукції з використанням ксампану та поліміксану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Соловйова О. Л. 
Удосконалення технології желейного мармеладу спеціального споживання : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / О. Л. Соловйова; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Науково обгрунтовано доцільність використання цукрозамінників лактитолу, фруктози та суміші лактитол - фруктози під час виробництва желейного мармеладу, що забезпечує зниження глікемічності та калорійності. Доведено доцільність і можливість використання аскорбінової кислоти в кількості 25 - 50 % заміни лимонної кислоти. Встановлено можливість збагатити склад мармеладу кальцієм завдяки раціонального використання сухого та нативного молока. Досліджено вплив лактитолу, фруктози та суміші на їх основні фізичні, структурно-механічні властивості мармеладних мас і готового мармеладу. Наведено результати розрахунку харчової цінності, глікемічності та калорійності мармеладу спеціального споживання. Встановлено, що нові види мармеладу відповідають статусу - вироби з редукованою глікемічністю та редукованою калорійністю та фізіологічно-функціональний продукт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шаповалова Н.  
Вплив дієтичної добавки "Ламідан" на черствіння пастильних виробів / Н. Шаповалова // Товари і ринки. - 2012. - № 1. - С. 123-131. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено зміни масової частки вологи, вмісту вільної та зв'язаної води в пастильних виробах під час зберігання. Встановлено позитивний вплив "Ламідану" й цикорлакту на уповільнення процесу черствіння зефіру та лукуму. Визначено доцільність використання пакетів із біоксально-орієнтованої поліпропіленової плівки з метою збільшення терміну зберігання пастильних виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Білецька Я. О. 
Формування якості зефіру з використанням еламіну та ягідних пюре : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Я. О. Білецька; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Проведено аналіз ринку, досліджено вплив споживацьких переваг на формування асортименту зефіру в роздрібній мережі. Досліджено рухливість молекул у системі "вода - еламін". Визначено вплив еламіну на поверхневий натяг водяних розчинів речовин, які наявні під час виробництва зефіру та можуть вплинути на цей показник. Встановлено спосіб уведення еламіну та його раціональні концентрації. Визначено залежність зміни піноутворення, піностійкості та кольору зефірних мас з еламіном від додавання ягідного пюре різних видів. Досліджено дисперсний склад зефірних мас з еламіном та еламіном і ягідними пюре. Розроблено рецептури нових видів зефіру, досліджено показники якості готової продукції. Встановлено ступінь збереження йоду в процесі виробництва зефіру та вміст аскорбінової кислоти в готовій продукції. Досліджено зміну якості готової продукції в процесі зберігання. Надано комплексну товарознавчу оцінку нової продукції. За допомогою клінічних досліджень доведено ступінь засвоюваності йоду в разі споживання зефіру з еламіном та еламіном і ягідними пюре. Проведено розрахунки собівартості й економічної ефективності, розраховано комплексний показник якості. Розроблено та затверджено нормативну документацію, проведено апробацію технологічного процесу в промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3-3 + Л868

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Туз Н. Ф. 
Удосконалення технології мармеладу желейного з використанням кріас-порошків рослинного походження : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / Н. Ф. Туз; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2012. - 20 с. - укp.

Увагу приділено актуальному для харчової промисловості завданню вдосконалення технології желейного мармеладу шляхом використання дрібнодисперсних порошків різних кольорів (з каротиновмісної, хлорофіловмісної й антоціанової рослинної сировини), одержаних за допомогою кріогенного подрібнення, що дозволяє виробляти продукцію високої якості з максимальним збереженням біологічно активних речовин, з яскравим натуральним кольором, зменшеною витратою драглеутворювача та лимонної кислоти, повним виключенням з рецептури мармеладу барвників та ароматизаторів. Встановлено вплив екстрактів кріас-порошків на функціональні властивості драглів агару. Визначено раціональні концентрації кріас-порошків і вдосконалено технологію традиційного мармеладу. Досліджено основні показники якості мармеладу желейного з екстрактами кріас-порошків та визначено біологічну цінність готових виробів. Надано інтегральну оцінку якості нової продукції, розраховано економічну ефективність виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22-3

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА394615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шаповалова Н. П. 
Формування споживних властивостей пастильних кондитерських виробів підвищеної біологічної цінності : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Н. П. Шаповалова; МОНМС України, Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Вивчено формування споживних властивостей пастильних кондитерських виробів підвищеної біологічної цінності з використанням принципово нової для цих виробів сировини. Розроблено рецептури зефіру та лукуму. Доведено ефективність і доцільність використання вітчизняної домішки "Ламідан" - продукту із морських водоростей та цикорлакту в нових рецептурах пастильних виробів. Відзначено підвищення вмісту білків, незамінних амінокислот, мінеральних речовин, вітамінів групи В та Р-активних речовин з одночасним зниженням енергетичної цінності виробів за рахунок зменшення вмісту в них сахарози. Визначено закономірності змін якості нових пастильних виробів, зокрема їх черствіння, залежно від введених домішок і способу пакування. Обгрунтовано продовження гарантованого терміну зберігання від 1 до 3 міс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Иоргачева Е. Г. 
Регулирование структурно-реологических свойств желейных и сбивных масс для двухслойного мармелада / Е. Г. Иоргачева, О. В. Макарова, К. В. Аветисян // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 2/12. - С. 122-127. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Изучена возможность использования крахмальных сиропов в технологии двухслойного мармелада на разных студнеобразователях. Исследование структурно-реологических свойств желейных и пенообразных масс показало целесообразность применения сиропов для замены глюкозы, патоки и части сахара в рецептуре. Для упрочнения структуры мармеладных масс с полной заменой всех сахаристых компонентов на крахмальные сиропы предложено использовать полидекстрозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коркач А. В. 
Перспективы использования синбиотического комплекса в технологии зефира функционального назначения / А. В. Коркач, Г. В. Крусир, И. А. Боровик // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 2/12. - С. 127-133. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Приведены характеристика пробиотиков и пребиотиков, классификация функциональных пищевых продуктов. Рассмотрены вопросы создания функциональных кондитерских изделий с синбиотическим комплексом; показаны перспективы применения иммобилизованных форм бифидобактерий и лактулозы в технологии кондитерских изделий. Изучено влияние синбиотической добавки на физико-химические и структурно-механические свойства сбивных масс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гасанова А. Е. 
Формування якості бісквітів з еламіном та стевіозидом : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / А. Е. Гасанова; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків, 2014. - 21 c. - укp.

Сформовано якость та товарознавчі характеристики бісквітів із використанням еламіну та стевіозиду. Проаналізовано ринок, досліджено споживче сприйняття бісквітів лікувально-профілактичного призначення, а також вплив домішок на формування пінної структури, визначено спосіб уведення еламіну та діапазон досліджуваних концентрацій. Досліджено вплив домішок на поверхнево-активні властивості яєчної суміші та дисперсний склад збитої яєчної маси. Виявлено закономірності впливу еламіну та стевіозиду на рухливість води в системах "збита яєчна маса - еламін"; "збита яєчна маса - стевіозид". Досліджено в’язкість бісквітного тіста з домішками за умов варіювання кількості рецептурних компонентів. Встановлено вплив еламіну та стевіозиду на кількість і якість клейковини борошна, на показники клейстеризації крохмалю. Відпрацьовано рецептурний склад бісквітів із заданими показниками якості. Проведено товарознавче оцінювання якості бісквітів з еламіном та стевіозидом. Визначено вміст йоду в бісквітах з еламіном та розраховано глікемічний індекс бісквітів зі стевіозидом. Проведено дослідження зміни якості розроблених бісквітів під час зберігання та їх комплексне товарознавче оцінювання. Встановлено оптимальні умови та терміни зберігання. Досліджено вплив пакувальних матеріалів на зміни якості розроблених бісквітів. Доведено ступінь засвоюваності йоду під час споживання розроблених бісквітів та їх вплив на вміст гормонів, які беруть участь у регулюванні вмісту цукру в крові. Доведено соціальну та економічну ефективність, проведено інтегральне оцінювання якості бісквітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.1/9 + Л868

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гасанова А. 
Фортифікація пастильних виробів йодом / А. Гасанова, О. Соколовська, В. Корзун // Товари і ринки. - 2015. - № 1. - С. 98-105. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Обгрунтовано вибір раціонального методу визначення йоду в харчових продуктах. Встановлено вміст йоду в пастильних виробах зі стевією та еламіном "Екзотика" і "Смакота" на етапах виробництва та зберігання. Грунтуючись на проведених дослідженнях, встановлено належність розроблених пастильних виробів до групи функціональних харчових продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Иоргачева Е. Г. 
Регулирование качества желейного мармелада с измененным углеводным составом / Е. Г. Иоргачева, К. В. Аветисян // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 2/11. - С. 48-56. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Исследована возможность регулирования прочностных характеристик мармеладного студня сразличным соотношением используемых сахаристых компонентов путем корректирования его кислотности в зависимости от вида студнеобразователя. Изучено влияние изменения рецептурного состава двухслойного мармелада на его структурно-механические, физико-химические и органолептические свойства. Показана целесообразность и разработаны рекомендации по изменению количества кислоты в рецептуре желейного мармелада на агаре и на пектине в зависимости от его углеводного состава.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Губський С. М. 
Визначення антиоксидантної ємності мармеладу та маршмелоу / С. М. Губський, М. В. Артамонова, Н. В. Шматченко, І. С. Пілюгіна, О. Ф. Аксьонова // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 4/11. - С. 43-50. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

За допомогою методу гальваностатичної кулонометрії визначено загальну антиоксидантну ємність мармеладу желейно-фруктового та маршмелоу з рослинними домішками з яблук, айви, винограду, гарбуза, моркви, шипшини, обліпихи, суданської троянди, чорноплідної горобини, одержаних за кріогенними технологіями. На підставі розрахунків, які базуються на адитивній схемі, показано, що функціональні властивості виробів обумовлені антиоксидантними властивостями введених домішок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Радченко Л. 
Органолептична оцінка пастильних виробів зі стевією та еламіном / Л. Радченко, О. Соколовська, А. Гасанова // Товари і ринки. - 2016. - № 1. - С. 137-149. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розроблено пастильні вироби зі стевією та еламіном. За рахунок уведення вибраних добавок знижено вуглеводне навантаження на організм людини та одержано продукти, збагачені мінеральними речовинами, зокрема йодом. Відмічено, що добавки суттєво впливають на смакові властивості пастильних виробів, що обумовило дослідження їх органолептичних показників. Установлено позитивний вплив доданих стевії та еламіну на смак, консистенцію та структуру пастильних виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Євлаш В. В. 
Розробка науково обгрунтованих технологій продукції підвищеної харчової цінності з використанням структуроутворювачів різного походження / В. В. Євлаш, Т. О. Кузнецова, М. В. Артамонова, А. Л. Фощан, Н. О. Отрошко, І. С. Пілюгіна, З. В. Железняк, І. С. Вовчинський, О. М. Калугін // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 1). - С. 115-123. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За результатами молекулярно-динамічного моделювання водних розчинів агару та желатину рекомендовано використовувати желатин, збагачений гідроксипроліном для гелеутворення у харчових системах. Розроблено нові технології кондитерських виробів: мармелад желейний на агарі з добавками камедей рослинного та мікробного походження; фруктове желе, збагачене вітаміном С, маршмелоу з кріопорошками із суданської троянди та чорноплідної горобини. Розроблено методику визначення вітаміну С у кондитерських виробах, що містять желатин, із застосуванням методу гальваностатичної кулонометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.22-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чорна А. 
Конкурентоспроможність зефіру з їстівним покриттям / А. Чорна, В. Калмазан, І. Чорний // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2019. - № 2. - С. 75-86. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано стан виробництва їстівного покриття та сфери його використання. Розглянуто основні аспекти оцінки ефективності виробництва кондитерських виробів з їстівним покриттям. Здійснено експертну оцінку переваг розробленого їстівного покриття проти паковання-аналога. Визначено комплексний показник якості та конкурентоспроможність зефіру в їстівному покритті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кравченко М. 
Кондитерські мастики з гліцерином: реологічні характеристики / М. Кравченко, Л. Рибчук // Товари і ринки. Сер. Техн. науки. - 2019. - № 2. - С. 87-97. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено можливість регулювання реологічних характеристик цукрових паст (мастик) із молочною сироваткою сухою демінералізованою завдяки використанню гліцерину. Встановлено, що зі збільшенням концентрації гліцерину в складі цукрових паст знижуються показники адгезії, еластичності та пружності, підвищується піддатливість харчової системи, що є позитивним фактором під час формування оздоблювальних напівфабрикатів із цієї пасти. Визначено раціональну концентрацію гліцерину в рецептурах цукрових паст із молочною сироваткою сухою демінералізованою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського