Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л845$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Кошова В. М. 
Нові аспекти використання нетрадиційної сировини / В. М. Кошова, З. М. Романова, Т. В. Дубицька // Харч. пром-сть. - 2008. - № 6. - С. 57-58. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано новий замінник цукру - натуральний продукт Стевіазид, який у 100 - 300 разів солодший цукру, крім того підвищує імунітет, покращує обмін речовин, виводить радіонукліди, який використано у процесі розробки безалкогольного напою профілактичної дії "Чайне диво".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л845

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гречка В. В. 
Цукор і замінники цукру / В. В. Гречка // Харч. пром-сть. - 2008. - № 6. - С. 10-11. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено загальний вплив цукру та штучно синтезованих замінників цукру на організм людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84 + Л845

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маслій Ю. С. 
Вибір інтенсивного підсолоджувача у складі лікувальної жувальної гумки, що розробляється / Ю. С. Маслій, О. А. Рубан, І. В. Ковалевська // Фармацевт. журн.. - 2018. - № 5/6. - С. 70-79. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Враховуючи простоту і зручність застосування, останнім часом все більшої уваги заслуговують лікувальні жувальні гумки (ЛЖГ), що відіграють роль оральної системи доставки ліків. Оскільки цей продукт залишається в ротовій порожнині більш тривалий час у порівнянні з іншими оральними лікарськими засобами, смак є однією з характерних особливостей ЛЖГ. Відомо, що одним із способів виправлення та маскування смаку лікарських засобів є додавання інтенсивних підсолоджувачів, які не тільки впливають на смакові характеристики готового продукту, але й здатні впливати на фізико-хімічні та технологічні властивості активних компонентів. Мета роботи - вибір оптимального інтенсивного підсолоджувана у складі стоматологічної ЛЖГ, що розробляється, з лізоцима гідрохлоридом та аскорбінової кислотою. Як коригенти досліджено природні та синтетичні інтенсивні підсолоджувачі: ацесульфам калію, аспартам, цикламат натрію, сахарин натрію, стевія та сукралоза. Вибір коригентів було проведено з використанням органолептичних методів оцінки смаку за допомогою числових індексів за О. І. Тенцової та за допомогою буквених і числових індексів за І. А. Єгоровим, а також шляхом дослідження кристалографічних властивостей інтенсивних підсолоджувачів та їх сумішей з активними фармацевтичними інгредієнтами (АФІ). Згідно з одержаними результатами всі композиції, за винятком зразка з сахарином натрію, мали коригувальну здатністю і подібний кисло-солодкий смак. Однак не всі з них мали тривалий час солодкого післясмаку, що дуже важливо для цієї лікарської форми. Найвищі числові показники мали зразки ЛЖГ із цикламатом натрію, стевією та сукралозою. Шляхом проведення мікроскопічного аналізу сумішей АФі з досліджуваними інтенсивними підсолоджувачами спрогнозовано можливі методи одержання твердої лікарської форми, що розробляється, - метод прямого пресування або використання попередньої грануляції. Проведені дослідження будуть використані у подальшій роботі з розроблення складу та технології стоматологічних лікувальних жувальних гумок. Однак, враховуючи комплекс одержаних результатів, з усіх досліджуваних інтенсивних підсолоджувачів найкращі коригувальні та фізико-хімічні характеристики має сукралоза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Л663.3 + Л845

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дорохович А. М. 
Оцінка якості цукрозамінників за комплексним показником / А. М. Дорохович, В. В. Дорохович, О. О. Кохан, Л. С. Мазур, О. С. Божок // Харч. пром-сть. - 2016. - № 20. - С. 34-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати розрахунку комплексного показника якості, який враховує основні властивості: розчинність, солодкість, глікемічний індекс, калорійність, температуру плавлення цукрозамінників еритритолу, мальтитолу, ізомальтитолу, ксилітолу, сорбітолу, лактитолу, манітолу на основі використання основних принципів теоретичної кваліметрії. За обраними показниками, значення яких трансформовано у 10-бальну шкалу, побудовано профілограми. Виведено формулу розрахунку комплексного показника якості з урахуванням коефіцієнтів вагомості кожного показника, який визначали методом Делфі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л845

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Полумбрик М. О. 
Ізомальтоолігосахариди в харчових технологіях / М. О. Полумбрик, Х. В. Омельченко, В. М. Іщенко, В. С. Костюк, О. М. Полумбрик // Харч. пром-сть. - 2017. - № 22. - С. 29-34. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто отримання, властивості і використання ізомальтоолігосахаридів (ІОС) у харчових технологіях. Включення ІОС до складу харчових продуктів поліпшує кишкову мікрофлору, зменшує рівень цукру в крові, перешкоджає розвитку карієсу і позитивно впливає на здоров'я людини. Отримані результати вивчення ІОС можуть бути використані для одержання медичних і косметичних препаратів, а також нових функціональних харчових продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л845 + Г291.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гайдук Ю. М. 
Одержання підсолоджувачів мікробним синтезом / Ю. М. Гайдук, Ю. М. Пенчук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 4. - С. 29-40. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вибір найбільш активного мікроорганізму, більш дешевого субстрату, забезпечення оптимальних умов культивування та інші технологічні особливості впливають на одержання підсолоджувачів. Проаналізовано сучасну наукову літературу останніх двох - п'яти років щодо підвищення синтезу підсолоджувачів шляхом біотрансформації на різних субстратах із використанням бактерій і дріжджів. Біоконверсія за допомогою мікроорганізмів вважається альтернативою великомасштабному комерційному хімічному процесу. Забезпечення технологічних параметрів, зокрема температури як під час накопичення біомаси, так і під час виробничого біосинтезу, швидкості обертів мішалки, створення аеробних або анаеробних умов, знаходження найбільш активно штаму-продуцента надає змогу збільшити концентрації підсолоджувачів. Здійснено огляд досліджень зарубіжних вчених, які передбачать реалізацію біотехнологічного одержання підсолоджувачів. Проаналізовано особливості високопродуктивного одержання цукрозамінників - ксилітолу, сорбітолу, еритритолу, манітолу та D-тагатози. Одержання підсолоджувачів здійснюється з використанням різних мікроорганізмів: Y. lipolytica, G. thailandicus, C. tropicalis, L. plantarum, L. brevis тощо. На сьогодні вчені зосередженні на знаходженні найбільш дешевого субстрату для культивування продуцентів. Для одержання еритритолу найбільш економічно доцільним виявився субстрат гліцерину, для манітолу - сахаризований артишок, D-тагатози - лактоза. Актуальним залишається знаходження субстратів для ксилітолу та сорбітолу, оскільки ці підсолоджувачі одержують на більш дорожчому субстраті - глюкозі, фруктозі. Наведено основні технологічні параметри, які впливають на високопродуктивне одержання підсолоджувачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л845 + Л89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського