Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Л728.342$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Ланіна Т. Ф. 
Неформовані вироби. Нова технологія вироблення на лінії безперервної вулканізації / Т. Ф. Ланіна, П. Г. Литовченко, Л. П. Свентицька, О. П. Швалюк // Хім. пром-сть України. - 2003. - № 4. - С. 36-37. - укp.

Відзначено, що профілювання - один з найбільш розповсюджених методів переробки гумових сумішей. Прагнення спростити та удешевити процес вулканізації неформованих виробів і підвищити продуктивність праці призвело до розробки принципово нових методів виробництва та створення устаткування у вигляді закінчених поточних ліній. У ДНДІ "Еластик" спроектовано та виготовлено дослідну лінію безперервної вулканізації. Лінію призначено для вулканізації дослідних зразків довгомірних профільних виробів, а також відпрацювання технології безперервного виготовлення профільних виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поліщук Л. А. 
Пористі ущільнення, наповнені дрібнодисперсним гумовим порошком / Л. А. Поліщук, Н. І. Пасько, А. П. Піднебесний, Н. В. Савельєва, Л. П. Дребезова // Хім. пром-сть України. - 2012. - № 1. - С. 31-33. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено використання дрібнодисперсного гумового порошку на основі бутадієн-стирольного полімеру в гумових сумішах для виробництва пористих ущільнювачів. Одержано вулканізати за фізико-механічними характеристиками близькі до серійних гум.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дребезова Л. П. 
Термоеластопласти різних марок. Дослідження під час виготовлення ущільнювачів / Л. П. Дребезова, Н. В. Савельєва, Н. І. Пасько, А. П. Піднебесний // Хім. пром-сть України. - 2013. - № 6. - С. 32-34. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Ларін О. О. 
Розробка інтелектуальної системи формування оптимальної внутрішньої будови гумо-кордної багатошарової амортизаційної прокладки / О. О. Ларін, А. О. Таряник // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2016. - № 4. - С. 88-96. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано інформаційну систему комп'ютерного моделювання пружних властивостей амортизаційної прокладки та розроблено інтелектуальну систему вибору параметрів оптимального розташування армувальних волокон за допомогою генетичного алгоритму. Для розробки керувальної програми застосовано об'єктно-орієнтований підхід. Програма є інтегрованою комп'ютерною системою, що має інтерактивний графічний інтерфейс користувача. Програма взаємодіє зі скінченно-елементним комплексом для проведення інженерних розрахунків і має власний модуль для демонстрації тривимірної геометрії, що працює на основі бібліотеки OpenGL.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Федоришин О. С. 
Вуглецьвмісні кислотні каталізатори для переестерифікації рослинних олій етанолом : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.13 / О. С. Федоришин; Національна академія наук України, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії імені В. П. Кухаря. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Досліджено відомі та синтезовано нові кислотні матеріали на основі вуглецю та випробувано їх у реакціях естерифікації бутанолу оцтовою кислотою і гідролізу етилацетату, як тестові реакції, та переестерифікацію ріпакової олії азеотропним етанолом з метою одержання етилових естерів та чистого гліцерину, як цільову реакцію. Визначено деякі фізико-хімічні характеристики одержаного продукту переестерифікації ріпакової олії, як потенційного біопалива. Для досягнення цієї мети синтезовано нові гранульовані кислотні твердофазні вуглецьвмісні каталізатори переестерифікації, виготовлені на основі синтетичних сополімерів і смол, а також природних фруктових кісточок і шкаралупи кокосового горіха, які містять гетероатоми S та Р, а також визначено основні структурно-сорбційні характеристики синтезованих каталізаторів. З використанням хімічного і потенціометричного методів, охарактеризовані їх кислотні властивості, наявність і розподіл поверхневих функціональних груп за кислотністю. Кінцевий продукт мав величини питомої поверхні від 5 до 850 м2/г та об'єм пор - від 0,05 до 0,30 см3/г. Всі одержані зразки були мікро- і мезопоруваті з радіусами пор 1,2 - 12 нм. Обмінна ємність синтезованих зразків змінювалася від 1,2 до 5,8 ммоль/г. Вивчено каталітичну активність синтезованих вуглецьвмісних матеріалів в модельних реакціях естерифікації оцтової кислоти бутанолом, гідролізу етилацетату та етанолізу ріпакової олії. Знайдено, що найефективніше протікає процес гідролізу ефіру на всіх вуглецьвмісних каталізаторах у порівнянні з реакцією естерифікації. Модифіковане сіркою і фосфором вугілля було більш активне, ніж окиснені в Н-формі модифікації. Показано, що при переестерифікації ріпакової олії 96 % етанолом в автоклаві при температурі 150 - 160 °С, сульфовані матеріали є менш хімічно стійкими, хоч і більш активними. Встановлено, що кращі вуглецьвмісні матеріали в модельних реакціях гідролізу та естерифікації є одночасно і найбільш ефективними у реакції переестерифікації ріпакової олії етанолом та можуть бути рекомендовані для виробництва біодизельного палива. Визначено деякі фізико-хімічні показники продуктів реакції переестерифікації ріпакової олії 96% етанолом, за якими можна рекомендувати використовувати одержаний продукт в якості біодизеля. За результатами роботи розроблено новий спосіб та схему установки переестерифікації рослинних олій і / або жирів біологічного походження, найкращим каталізатором для якої є кільця Рашига з нанесеним на них кислотним фосфоровмісним вуглецевмісним матеріалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728.342-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського