Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Л662.95А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Бакланов А. Н. 
Получение бета-каротина (Обзор) / А. Н. Бакланов, Ф. А. Чмиленко // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 4. - С. 32-35. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Наведено огляд методів одержання бета-каротину. Показано доцільність його вироблення з розсолів соляних басейнів, які скидають у відвал у процесі виробництва кухонної солі. Це дозволить вирішити проблему утилізації відходів та отримати прибуток за рахунок випуску корисного і дорогого продукту. Зроблено висновок, що Україна має для виробництва бета-каротину значні природні ресурси та передові технології.


Ключ. слова: каротин, технології, розсоли, водорость "Dunaliella Salina"
Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.95А

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чмиленко Ф. А. 
Получение кристаллического бета-каротина из рассолов с использованием ультразвука / Ф. А. Чмиленко, А. Н. Бакланов // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2001. - № 5. - С. 32-36. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Запропоновано ультразвукову технологію одержання бета-каротину кристалічного з відходів виробництва кухонної солі - маточних розсолів, які забруднюють навколишнє середовище. Встановлено, що використання ультразвуку дає змогу збільшити загальний вихід бета-каротину від 18 - 20 до 95 - 96 %.


Ключ. слова: бета-каротин кристаллический, рассолы, ультразвук
Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.95А

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кричковська Л. В. 
Науково-практичні основи створення каротинвмістивних жирових продуктів : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.06 / Л. В. Кричковська; Харк. держ. політехн. ун-т. - Х., 1999. - 34 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної народно-господарської проблеми щодо стабілізації харчового каротину, отриманого біотехнологічним способом, від окиснення у природних жирах з метою створення на його основі ефективних каротинвмістивних засобів, які згідно з міжнародними стандартами повинні мати довгі строки зберігання. Проблема стабілізації каротину в оліях, теж маючих незначні терміни зберігання, вирішувалась вибором синергетично діючої групи антиоксидантів, до якої ввійшли alpha-токоферол та просторово-утруднений фенольний антиоксидант (АО) - бутилоксітолуол, який захищав каротин від деструктивного руйнування ефективніше, ніж вивчені наряду з ним бутилоксіанізол, фенозан-кислота та її похідні, та АО з групи пірозанів. Було обгрунтовано, що особливості стійкості розчину каротину в олії соняшниковій додає сумісна присутність в ньому 2-метил-1,4-нафтохінону, alpha-токоферолу та 2,6-дитрет-4-метилфенолу у визначеному співідношенні. Визначення методу стабілізації каротину від руйнування, збереження фізико-хімічних властивостей та специфічної активності замість 6 місяців на протязі 2 років відкриває широкі можливості створення каротинвмістивних лікарських препаратів, харчових та парфюмерно-косметичних засобів, відповідаючих світовим стандартам. Було розроблено склад та технології виготовлення каротинвмістивних засобів - "Аскол" (рег.N 87/295/3) в аерозольній формі "Гіпозоль-А" (рег. N 91/146/6); супозіторії "Вітакол", у м'яких желатинових оболонках - "Капсекол", "Аєкол" та "Гіпозоль-А" виробляються на хімфармпідприємствах Росії та України. Вивчення складу та фізико-хімічних показників нової ефірної олії дозволило


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.95А + Л782-106.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304952 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського