Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>U=Л542.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Полункін Є. В. 
Спиртовмісні палива / Є. В. Полункін, С. О. Зубенко, О. О. Гайдай, О. В. Кузнецова // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 2. - С. 137-141. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто існуючі моторні альтернативні палива, зокрема, спиртові (біоетанол, біометанол, біобутанол) та можливість застосування їх у різних концентраціях з бензинами. Виділено найперспективніше альтернативне паливо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дячок В. В. 
Дослідження кінетики біохімічного розкладу трансформаторної оливи / В. В. Дячок, Я. С. Леськів // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 726. - С. 233-236. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено процес і визначено кінетичні константи біохімічного розкладу трансформаторної оливи у стічній воді за участі мікроорганізмів - біодеструкторів вуглеводнів нафти. Доведено перспективу застосування біохімічних методів очищення стічних вод від органічних речовин. Запропоновано технологічну схему біохімічного очищення стічних вод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.909.4 + Н761.204.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кумченко Я. А. 
Основной пространственно-временной принцип физикохимии получения нестандартных топлив и его основополагающая роль при анализе энергетической эффективности этих процессов. Резонаторно-резонансная концепция "каштул" / Я. А. Кумченко // Авиац.-косм. техника и технология. - 2007. - № 7. - С. 36-40. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Впервые, опираясь на предложенную рабочую модель, на конкретных примерах предложено основное правило физикохимии получения нестандартных топлив, при помощи которого можно анализировать энергетическую эффективность этих процессов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мельник В. М. 
Дослідження змішувача для утворення паливних сумішей сивушних масел з товарними паливами / В. М. Мельник // Екол. безпека. - 2013. - № 2. - С. 93-96. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На даний час у сфері альтернативних видів палива спостерігається постійне нарощування обсягів їх виробництва. У Європі та світі вводять все жорсткіші вимоги екологічного стандарту (Євро-4 діє до 31 грудня 2015 р.), на основі якого до автомобілів та моторних палив ставляться вимоги, що підвищують їх екологічну безпеку. Однак, більшість альтернативних палив самі по собі не можуть розглядатися як готове до використання моторне паливо. Перед використанням його необхідно змішувати з різними домішками або товарними паливами у певних пропорціях. Тому виникає необхідність розроблення устаткування для одержання сумішей товарних палив з альтернативними видами палива у необхідних пропорціях. Розглянуто питання розроблення та дослідження основних характеристик змішувача для моторних палив. Запропоновано технологічну схему одержання сумішей сивушних масел з товарним дизельним паливом із застосуванням розробленого змішувача.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гелетуха Г. Г. 
Основні тенденції та перспективи розвитку ринку моторних палив в ЄС та в Україні / Г. Г. Гелетуха, Т. А. Желєзна, С. В. Драгнєв, А. І. Баштовий // Теплофізика та теплоенергетика. - 2020. - 42, № 1. - С. 69-76. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Представлено поточний стан та перспективи виробництва і споживання моторних біопалив в ЄС. Проаналізовано цілі по обсягу відновлюваної енергії на транспорті в ЄС згідно з Директивою RED II. Розглянуто ситуацію в Україні та запропоновано рекомендації для подальшого розвитку сектору моторних біопалив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.9 + У9(4УКР)421.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шпілєвський В. В. 
Методичний аспект вибору інноваційних технологій з виробництва альтернативних видів моторного палива / В. В. Шпілєвський, Д. М. Костенко, О. В. Шпілєвський // Бізнес Інформ. - 2021. - № 10. - С. 176-187. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - розробка методичного підходу до послідовного та раціонального вибору перспективних щодо освоєння в Україні видів альтернативного моторного палива й інноваційних технологій його виробництва та обгрунтування системи техніко-економічних показників комплексу з виробництва синтетичного моторного палива з низькосортної сировини. Однією з ключових проблем енергозабезпечення України сьогодні є її висока залежність від імпорту готового моторного палива, яку можна послабити за рахунок розвитку в країні виробництва альтернативних видів моторного палива на основі новітніх технологій. Дана стаття, грунтуючись на положеннях економічної теорії, розкриває сутність розробленого методичного підходу до послідовного вибору перспективних щодо освоєння в Україні видів альтернативного моторного палива й інноваційних технологій його виробництва. Розроблений методичний підхід для проведення раціонального вибору перспективних щодо виробництва та використання в Україні видів моторного палива включає в себе оцінку: відповідності споживчих властивостей певних видів моторного палива вимогам наявного моторного парку (ціль); ефективності технологій виробництва моторного палива (можливості); достатності ресурсного забезпечення виробництва моторного палива (обмеження). Методичний підхід доведено до рівня методики, застосування якої дозволило виявити перспективні щодо застосування в країні види альтернативного моторного палива й інноваційні технології їх виробництва. Згідно з розробленим методичним підходом доведено доцільність розвитку в Україні галузі синтетичного моторного палива на основі застосування способу непрямого зрідження вугілля (за методом Фішера - Тропша). Результатом роботи стала система техніко-економічних показників комплексу з виробництва синтетичного моторного палива з низькосортної сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кириченко В. І. 
Систематизація та техніко-економічний аналіз методів та технологій перероблення технічних олій на альтернативні палива (огляд) / В. І. Кириченко, В. В. Кириченко, В. П. Нездоровін // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2022. - № 2. - С. 17-32. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Викладено матеріали системного науково-технічного аналізу результатів дослідження проблеми перероблення технічних рослинних (тр-) олій, зокрема ріпакової чи соєвої-гм, на альтернативні палива нового типу - біопалива - як відображення комплексу сучасних факторів ресурсо- та енергозбереження, ефективних методів та технологій, екологічної безпеки, виробництва та раціонального використання. Інформаційна система аналізу розвитку даної проблеми охоплює певні етапи, зокрема: період від її становлення на рівні завдань дослідження з розробленням першого переробного методу - метаноліза-етаноліза тр-олій та технології так званого традиційного виробництва біопалива; формування алгоритму пошуку системних досконалих та ефективних методів перероблення тр-олій з досягненням сучасного стану проблеми; порівняльний техніко-економічний аналіз традиційного та інноваційних методів. Наголошено, що в процедурах пошуку та розроблення ефективних методів виробництва біопалива необхідно спиратися на механізми трьох типових оборотніх реакцій переестерифікування триацил-гліцеринних молекул тр-олій як естерів, які лежать в їх основі, а саме: алкоголіза тр-олій метанолом чи етанолом - в основі методу метаноліза-етаноліза; естероліза тр-олій не олійними, низькомолекулярними естерами, зокрема етилацетатом, - в основі методу естероліза; ацетоліза тр-олій ацетатною кислотою - в основі комплексного методу "ацетоліз - ацилування спиртів". Охарактеризовано суттєві недоліки та недосконалості традиційного метаноліза, які знижують його ефективність та якість біопалива. Аргументовано розглянуто їх причини та наслідки. Інформовано про вперше нами розроблений метод естероліза тр-олій етилацетатом та технологічні основи одержання за ним біопалива як досконалішу та ефективнішу альтернативу традиційному метанолізу. Причому наголошено на деяких його недоліках та їх впливу на якість палива. Запропоновано альтернативний одностадійним методам алкоголізу та естеролізу тр-олій інноваційний двостадійний метод перероблення тр-олій за принципом "гліцероліз-2 олій - алкоголіз чи естероліз моно-ацил-гліцеринів". Доведено його суттєві переваги за рівнем ефективності та якості біопалива. Описано ще один інноваційний двостадійний метод перероблення тр-олій за принципом "ацетоліз тр-олій з одержанням суміші хлорангідридів ВЖ-кислот - ацилування етанолу чи метанолу хлорангідридами" з одержанням якісного біопалива. Показано, що ацетоліз тр-олій слід розглядати як основу комплексного метода виробництва з них будь-якої біопродукції галузі паливо-мастильних матеріалів. Порівняння показників низки властивостей нових біопалив, одержаних за різними методами, з мінеральним дизельним паливом та композиційним мін-біопаливом показало високу якість як власне біопалива, так і композицій з його додаванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.9 + Л535.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського