Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Л455.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Лоза М. З. 
Декоративні композиційні портландцементи з механо-хімічною активацією : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / М. З. Лоза; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Теоретично обгрунтована та експериментально підтверджена можливість одержання ефективних декоративних композиційних портландцементів шляхом механо-хімічної активації білого та звичайного портландцементів у присутності карбонатних та лугомісних додатків - модифікаторів процесів їх гідратоутворення, що сприяють формуванню щільної, міцної і мінімально напруженої структури цементного каменю. Встановлено вплив способів механоактивації на дисперсність, гранулометричний склад і фізико-механічні властивості композиційних цементів з мінеральними додатками світлих тонів та показана ефективність технологічного методу механо-хімічної активації у вібраційному млині білого і декоративних композиційних портландцементів при використанні лугомісних матеріалів приготування скляної шихти для інтенсифікації процесів розмелення та тверднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Якимечко Я. Б. 
Композиційні в'яжучі та теплоізоляційні бетони на їх основі / Я. Б. Якимечко, Р. І. Семеген, Б. Б. Чеканський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 812. - С. 115-120. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На основі білого портландцементу розроблено та оптимізовано композиційне в'яжуче та одержано теплоізоляційний бетон на його основі. Встановлено, що найефективнішими є домішки на основі негашеного вапна та сульфатвмісного компонента. Досліджено фазовий склад продуктів гідратації та будівельно-технічні характеристики композиційного в'яжучого. За даними рентгенофазового аналізу основними продуктами гідратації є гідросилікати та етрингіт. Розраховано кількісний вміст кристалічних фаз: етрингіту, портландиту та кальциту. Оптимальний склад композиційного в'яжучого характеризується мінімальними значеннями усадки та покращеними експлуатаційними характеристиками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331 + Л455.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дорогань Н. О. 
Білий портландцемент на основі збагаченої сировини при комбінованому способі виробництва : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / Н. О. Дорогань; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . - Київ, 2016. - 21 c. - укp.

В результаті системних досліджень фізико-хімічних процесів структуроутворення та властивостей розвинуто наукові засади одержання конкурентоспроможного білого портландцементу у разі застосування збагаченої карбонатної, алюмо- і кремнеземвмісної сировини України. Проведено аналіз залежностей прогнозних показників білизни портландцементного клінкеру за мінімізації вмісту барвних оксидів від 0,74 - 0,77 до 0,11 - 0,13 мас. %, за рахунок варіювання різновидів і кількісного співвідношення сировинних компонентів різного ступеня збагачення. Виявлено особливості коагуляційного структуроутворення - забезпечення кінетичної стійкості та плинності водних дисперсних систем шламу із розроблених сировинних сумішей за умов виготовлення білого цементу комбінованим способом за рахунок зміни кількісного співвідношення частинок дисперсної фази різної морфології та ступеня дефектності. Проведено оцінювання комплексного впливу різновидів алюмо- і кремнеземвмісних компонентів і добавок-мінералізаторів на структурно-механічні та реологічні характеристики - в’язкість, умовний модуль деформації, період релаксації сировинного шламу за диференціації складу дисперсної фази та дисперсійного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422987 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського