Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л334$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Хоботова Е. Б. 
Хімічне осадження хлороксиду міді з відпрацьованих травильних розчинів для утилізації міді / Е. Б. Хоботова, В. І. Ларін, М. О. Добріян, А. Ю. Дядик // Экология и пром-ть. - 2014. - № 4. - С. 65-68. - укp.

Запропоновано технологічний процес одержання фунгіциду хлороксиду міді шляхом утилізації відпрацьованих травильних розчинів. Одержано хлороксид міді, що відповідає державному стандарту.


Індекс рубрикатора НБУВ: К675.79 + Л334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кістерська Л. Д. 
Інноваційна технологія виробництва біосумісних нанодезінфектантів нового покоління / Л. Д. Кістерська, О. Б. Логінова, В. В. Садохін, В. П. Садохін // Вісн. НАН України. - 2015. - № 1. - С. 39-48. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто нову екологічно чисту високопродуктивну комбіновану "мокро-суху" технологію плазмового нанодиспергування електропровідних матеріалів з одностадійним циклом виготовлення колоїдних розчинів у широкому спектрі рідких носіїв. Визначено розміри і розподіл наночастинок металів у харчовому гліцерині. Вивчено бактерицидну, фунгіцидну та антивірусну активність високоефективного малотоксичного препарату широкого спектру дії "Срібний щит - 1000" на основі колоїдного розчину наносрібла. Окреслено сфери застосування біосумісного дезінфектанту нового покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Титова Л. В. 
Ефективність комплексного застосування мікробних препаратів з фунгіцидами для контролю захворювань та підвищення продуктивності овочевих культур / Л. В. Титова, В. Г. Сергієнко // Мікробіологія і біотехнологія. - 2018. - № 4. - С. 30-41. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Актуальними для сучасного рослинництва є впровадження біотехнологій у практику землекористування, скорочення або заміна хімічних засобів біопрепаратами, в тому числі, мікробними. На сьогоднішній день розроблено широкий спектр біопрепаратів на основі грунтових бактерій, які застосовують для підвищення продуктивності рослин та якості урожаю, захисту рослин від шкідливих організмів, зниження норм внесення мінеральних добрив і пестицидів. Мета роботи - дослідити вплив комплексного застосування мікробних препаратів азотобактерин та біофосфорин з фунгіцидами на розвиток хвороб томатів, огірка, капусти білоголової та їх продуктивність за культивування у відкритому грунті. У роботі було застосовано мікробіологічні методи виділення мікроміцетів з тканин інфікованих рослин; морфолого-фізіологічні методи ідентифікації фітопатогенних мікроміцетів родів Alternaria, Pseudoperonospora і Fusarium; методи польових досліджень; методи визначення розвитку хвороб та ефективності захисної дії біопрепаратів азотобактерин (на основі Azotobacter chroococcum ІМВ B-7171), біофосфорин (на основі Bacillus megaterium ІМВ B-7168) і фунгіцидів Акробат МЦ, Квадріс 250 SC, Ридоміл Голд МЦ 68 WG, інфініто 61S C; статистичні методи. Біопрепарат азотобактерин та його композиція з біофосфорином у сумішах з такими фунгіцидами, як Акробат МЦ, Квадріс 250 SC, Інфініто 61 SC, Ридоміл Голд МЦ 68 WG зі зниженими нормами витрати забезпечували захисний ефект від фітопатогенів на рівні фунгіцидів з повними нормами витрати та підвищення врожайності овочевих культур на 11 - 39 % у порівнянні з контролем. Висновки: обробка препаратами азотфіксувальних і фосфатмобілізувальних бактерій сумісно з фунгіцидами зі зниженими нормами витрати сприяла контролю захворюваності томатів, огірка, капусти білоголової мікозами та підвищенню їх урожаю, що надає змогу зменшити пестицидне навантаження на агроценози в середньому на 17 - 33 % і має важливе екологічне та економічне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л334 + П415.8 + П491.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського