Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Л272.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Костів І. В. 
Дослідження технології випарювання електролітичного лугу виробництва каустичної соди, одержаного із хлориду натрію заводу калійних добрив / І. В. Костів, Г. М. Окрепка // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 6. - С. 17-23. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено процес випарювання електролітичного лугу заводу каустичної соди. Показано, що середній розмір кристалів осаду зменшується внаслідок додавання розсолу хлориду натрію заводу калійних добрив. У цьому випадку фільтрувальні властивості суспензії погіршуються, а осад солі має підвищену адгезію до твердих поверхонь. Установлено, що причиною зазначеного є не наявність домішок калію в галітових розсолах заводу калійних добрив, а недостатнє їх очищення від домішок магнію, внаслідок чого його концентрація є в 3-4 рази вищою, ніж в очищеному розсолі з природного галіту.


Ключ. слова: процес випарювання, електролітичний луг
Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Посторонко А. И. 
Разделение карбонатной суспензии в производстве гидроксида натрия известковым способом / А. И. Посторонко, В. Ф. Гайворонский, И. Л. Марченко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2010. - № 6/6. - С. 4-6. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Приведены результаты исследования влияния строения солей четвертичных аммониевых оснований на разделение суспензии карбонатного шлама в производстве гидроксида натрия химическим способом. Изучено влияние различных факторов на устойчивость суспензии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марван Ель Дассукі 
Закономірності тепло-масообмінних та гідродинамічних процесів контактного випарювання дистилерної рідини у содовому виробництві : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / Марван Ель Дассукі; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив гідродинамічних чинників і температури на кінетику передачі ентальпії та масопередачі. Одержано розрахункові залежності, що дозволяють вираховувати гідравлічний опір контактних пристроїв і коефіцієнти передачі ентальпії і масопередачі. Виконано теоретичний аналіз впливу випаровування води на процес абсорбції діоксиду вуглецю й діоксиду сірки дистилерною рідиною. Одержано розрахункові рівняння, що дозволяють ураховувати цей вплив. Їх застосовано до вдосконалення математичної моделі апарата для випарювання сольових розчинів у прямому контакті з газом. Розроблений апарат для випарювання дистилерної рідини топковими газами випробувано за умов діючого підприємства. Наведено рекомендації до застосування цього апарата у содовому виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.520.62-51

Шифр НБУВ: РА388898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Знак З. О. 
Зниження корозійної агресивності рідких відходів виробництва хлору та каустичної соди / З. О. Знак, О. І. Зінь // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2017. - 53, № 1. - С. 108-112. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На прикладі розчинів-імітатів досліджено агресивність гіпохлоритовмісних стічних вод до та після взаємодії з органовмісними стічними водами. Встановлено, що за низьких концентрацій вони корозійно агресивніші, ніж водогінна вода. З додаванням імітату органовмісних стічних вод їх агресивність знижується до рівня водопровідної води, імовірно, через нейтралізацію гіпохлориту та утворення продуктів окиснення органічних сполук з адсорбційними властивостями. Для посилення взаємодії гіпохлориту з органічною сполукою та пришвидшеного падіння агресивності гіпохлоритних стоків доцільно інтенсифікувати реакції окиснення, застосовуючи каталізатори та ультразвукову обробку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л233.209 + Л272.509

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського