Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К413.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Бондаренко Л. Н. 
Экспериментально-аналитическое определение коэффициента трения качения / Л. Н. Бондаренко // Підвищ. ефективності технології та техніки для викон. вантаж.-розвантажув., буд. і колійн. робіт на залізн. трансп. / Харк. держ. акад. залізн. трансп. - 1999. - Вип. 36. - С. 127-132. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Предложена методика определения трения качения с использованием аналитических зависимостей, что позволяет не прибегать для этой цели к экспериментальным исследованиям.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж67348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Панасюк В. В. 
Про ріст тріщин в тілах кочення за умов сухого тертя та зволоження / В. В. Панасюк, О. П. Дацишин, Г. П. Марченко // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2001. - 37, № 1. - С. 7-16. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.302 + В251.103-3 + К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Долматов Д. А. 
Контактно-ударное взаимодействие деталей поплавкового механизма при качении / Д. А. Долматов // Вопр. проектирования и пр-ва конструкций летат. аппаратов. - 2006. - Вып. 2. - С. 136-139. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Предложена и исследована кинематическая модель безотрывного качения круглого ролика поплавкового механизма, описывающая его силовое взаимодействие с поверхностями кусочно-линейной, кусочно-полиномиальной и гладкой нелинейной формы.


Ключ. слова: поплавковый механизм, ролик, качение
Індекс рубрикатора НБУВ: К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Паршенко К. А. 
Вплив залишкового аустеніту та його дифузійного насичення азотом на зносостійкість і довговічність сталі X12 в умовах тертя кочення : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.04 / К. А. Паршенко; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельниц., 2009. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив залишкового аустеніту в сталі X12 та його дифузійного насичення азотом на її зносостійкість і довговічність за умов тертя кочення. Розроблено рекомендації щодо підвищення даних якостей сталі X12. Виявлено, що наявність залишкового аустеніту в її структурі суттєво впливає на його контактну витривалість за умов дії циклічних навантажень. Встановлено оптимальне значення процентного вмісту залишкового аустеніту 30-ти об'ємних відсотків у структурі матеріалу, що забезпечує найбільшу його контактну витривалість залежно від умов експлуатації. Виявлено, що насичення залишкового аустеніту азотом з використанням запропонованої технології нітрогартування за оптимальним режимом підвищує у 4,5 раза довговічність сталі X12 на контактну витривалість у процесі тертя кочення у порівнянні з її значенням для цього ж матеріалу без насичення азотом за оптимального вмісту залишкового аустеніту. Встановлено, що збільшення початкових значень здатності матеріалів до релаксації мікронапружень і коефіцієнта розсіювання енергії сприяє підвищенню довговічності зразків у процесі тертя кочення. Експериментально доведено, що зі збільшенням кількості залишкового аустеніту, який в результаті пластичної деформації перетворився у мартенсит, зростає мікротвердість на поверхні зразка під час тертя кочення. Для максимального збільшення довговічності конструктивних елементів під час тертя кочення рекомендовано використовувати технологію нітрогартування, яка включає нанесення дифузійних покриттів максимальної товщини методом іонного азотування, подальше гартування від температури,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.28 + К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Доценко В. Н. 
Анализ влияния материала тел качения на величину центробежных сил и потери на трение в подшипниках качения со стальными и керамическими шариками / В. Н. Доценко, С. В. Никитин, Е. А. Кононыхин // Авиац.-косм. техника и технология. - 2011. - № 7. - С. 136-143. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы влияния материала тел качения радиально-упорного шарикоподшипника на напряжения в точке контакта тела качения и колец подшипника. Для определения угла контакта была решена нестационарная нелинейная объемная задача взаимодействия шарика и дорожки качения. Определены значения контактных напряжений для керамических и стальных тел качения гибридного шарикоподшипника. Показано, что с точки зрения контактной прочности керамические тела качения рассмотренного размера имеют преимущества при частотах вращения более 7000 рад/с. Оценена удельная мощность трения в результате дифференциального проскальзывания тел качения по дорожке качения. Показано, что при низких частотах вращения интегральная мощность трения керамических тел качения по стальным кольцам подшипника мало отличается от мощности трения стальных тел качения, в то время как при частотах вращения порядка 7000 рад/с мощность трения керамических тел качения почти в два раза меньше мощности трения стальных тел качения.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стеців Б. С. 
Залежність коефіцієнта тертя кочення від стискаючої сили та кривини контактуючих поверхонь / Б. С. Стеців, Я. Б. Стеців // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2016. - № 1. - С. 94-99. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто залежність ширини смужки контакту від стискаючої сили, що обгрунтовує необхідність врахування контактної міцності та кривини випуклих і увігнутих контактуючих поверхонь у вищих парах циклових механізмів, та запропоновано врахування поправкового коефіцієнта під час визначення коефіцієнта тертя кочення залежно від кривини.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Токарук В. В. 
Кінетика зміни сигналів акустичної емісії та триботехнічних характеристик для пар тертя в умовах ковзання / В. В. Токарук, О. О. Мікосянчик, Р. Г. Мнацаканов // Проблеми тертя та зношування. - 2019. - № 3. - С. 40-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто застосування методу акустичної емісії для дослідження процесів структурної пристосованості при терті в умовах ковзання для трибосистеми сталі 30ХГСА та дюралюмінію Д16, на поверхню якого методом електроіскрового легування нанесено сплав ВК8 з подальшою обробкою поверхні поверхневим пластичним деформуванням. Встановлено формування зносостійких вторинних структур за рахунок збільшення інтенсивності тепловиділення в фрикційному контакті, що призводить до зростання механохімічної активації поверхневих шарів металу. Модифікування дюралюмінію Д16 електроіскровим покриттям ВК8 забезпечує зниження усередненої потужності акустичної емісії в 2 рази на етапі припрацювання шляхом зменшення напружено-деформованого стану поверхневих шарів та зменшенні здатності матеріалу ВК-8 поглинати механічну енергію в процесі деформації. Встановлено кореляційну залежність загального вагового зносу пар тертя та усередненої потужності акустичної емісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Каплун П. В. 
Контактна витривалість сталей після іонного азотування у безводневих середовищах / П. В. Каплун, В. А. Гончар, Т. В. Донченко // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 3. - С. 115-120. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено довговічність сталей 20, 40Х, ШХ15 та Х12М за тертя кочення в мастилі I-20. Випробувано на контактну витривалість: без термічної обробки, після гартування, зі застосуванням хіміко-термічної технології іонного азотування у безводневих насичувальних середовищах та комплексної технології нітрогартування, за точкового і лінійного контактів. Досліджено вплив навантаження та твердості основи на композицію "покрив-основа". Порівняльними випробуваннями контактної витривалості зразків показано перспективність застосування технології безводневого іонного азотування для підвищення довговічності конструктивних елементів за тертя кочення. Встановлено, що контактна витривалість композиції "покрив-основа" зростає прямолінійно з підвищенням твердості основи та зменшується зі збільшенням навантаження за нелінійним законом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043 + К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Токарук В. В. 
Кінетика зміни сигналів акустичної емісії та триботехнічних характеристик для пар тертя в умовах ковзання / В. В. Токарук, О. О. Мікосянчик, Р. Г. Мнацаканов // Проблеми тертя та зношування. - 2019. - № 3. - С. 40-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто застосування методу акустичної емісії для дослідження процесів структурної пристосованості при терті в умовах ковзання для трибосистеми сталі 30ХГСА та дюралюмінію Д16, на поверхню якого методом електроіскрового легування нанесено сплав ВК8 з подальшою обробкою поверхні поверхневим пластичним деформуванням. Встановлено формування зносостійких вторинних структур за рахунок збільшення інтенсивності тепловиділення в фрикційному контакті, що призводить до зростання механохімічної активації поверхневих шарів металу. Модифікування дюралюмінію Д16 електроіскровим покриттям ВК8 забезпечує зниження усередненої потужності акустичної емісії в 2 рази на етапі припрацювання шляхом зменшення напружено-деформованого стану поверхневих шарів та зменшенні здатності матеріалу ВК-8 поглинати механічну енергію в процесі деформації. Встановлено кореляційну залежність загального вагового зносу пар тертя та усередненої потужності акустичної емісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Каплун П. В. 
Контактна витривалість сталей після іонного азотування у безводневих середовищах / П. В. Каплун, В. А. Гончар, Т. В. Донченко // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 3. - С. 115-120. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено довговічність сталей 20, 40Х, ШХ15 та Х12М за тертя кочення в мастилі I-20. Випробувано на контактну витривалість: без термічної обробки, після гартування, зі застосуванням хіміко-термічної технології іонного азотування у безводневих насичувальних середовищах та комплексної технології нітрогартування, за точкового і лінійного контактів. Досліджено вплив навантаження та твердості основи на композицію "покрив-основа". Порівняльними випробуваннями контактної витривалості зразків показано перспективність застосування технології безводневого іонного азотування для підвищення довговічності конструктивних елементів за тертя кочення. Встановлено, що контактна витривалість композиції "покрив-основа" зростає прямолінійно з підвищенням твердості основи та зменшується зі збільшенням навантаження за нелінійним законом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043 + К413.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського