Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=И330.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Іванченко Л. В. 
Технологія комплексного перероблення полімінеральних руд Прикарпаття методом сульфатного вилуговування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / Л. В. Іванченко; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Д., 2013. - 26 c. - укp.

Наведено результати створення безвідходної технології перероблення полімінеральних калійних руд методом сульфатного вилуговування. Висвітлено роль метода фізико-хімічного аналізу як теоретичної основи сольових виробництв та значення діаграми п'ятикомпонентної "морської" системи Na{\up\fs9 +}, К{\up\fs9 +}, Mg{\up\fs9 2+} // SO{\dn\fs9 4}{\up\fs9 2-}, Cl{\up\fs9 -}, Н{\dn\fs9 2}O для вироблення раціональних технічних рішень організації виробничого циклу. З врахуванням особливостей побудови діаграми проаналізовано традиційну технологію, яка заснована на вилуговуванні руди насиченими розчинами натрію хлориду, і заходи ведення процесів рудопідготовки. Зазначено недостатню ефективність існуючої технології хлоридного вилуговування та неминучість утворення в ній багатотоннажних галіто-лангбейнітових відвалів. Проаналізовано метод сульфатного вилуговування, який відноситься до методів "повного" розчинення і дозволяє використовувати всі компоненти руди для одержання товарних продуктів. Вивчено механізм і кінетику вилуговування руди та окремих мінералів насиченими розчинами натрію сульфату. Надано результати технологічного дослідження процесу в періодичному і безперервному режимах. Розроблено новий варіант вилуговування руди оборотними розчинами на основі шеніту. Зазначено, що порівняно з першим варіантом він не вимагає для пуску виробничого процесу привізної сировини - натрію сульфату. За експериментальними даними на сольовій, водній і натрієвій проекціях системи Na{\up\fs9 +}, К{\up\fs9 +}, Mg{\up\fs9 2+} // SO{\dn\fs9 4}{\up\fs9 2-}, Cl{\up\fs9 -}, Н{\dn\fs9 2}O побудовано діаграму процесу в стаціонарному режимі. Надано принципову, операторну і апаратурно-технологічну схеми головного реакторного процесу перероблення полімінеральної руди методом сульфатного вилуговування. Зазначено, що хлоридно-сульфатний розсіл, що утворюється в ньому направляють на одержання харчової та технічної кухонної солі, калійних добрив і магнію хлориду випарюванням, охолодженням та кристалізацією, з максимальним використанням обладнання калійного виробництва. Побічний продукт - відвальний кек, що містить глинисту фракцію і важкорозчинні калійно-магнієві мінерали - переробляють в гранульовані безхлоридні калійні добрива пролонгованої дії з мікроелементами. Зазначено, що цей метод придатний для утилізації багатотоннажних відходів, які вже нагромадилися. Впровадження його сприятиме покращанню техніко-економічних показників виробництва та вирішенню екологічних проблем галургійного перероблення полімінеральної руди.


Індекс рубрикатора НБУВ: И330.42 + К335.3 + Л323-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402409 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського