Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Е623.353.543.4Tur$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Чаплигіна А. Б. 
Біогеоценотичні та популяційні адаптації птахів в трансформованих ландшафтах Північно-Східної України (на прикладі роду Turdus) : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / А. Б. Чаплигіна; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Вперше на прикладі представників роду Turdus показано основні біогеоценотичні популяційні адаптації птахів до екологічних факторів. Встановлено закономірності еколого-ландшафтного розміщення дроздових птахів та проведено аналіз особливостей просторового розміщення гнізд дроздів в залежності від біогеоценотичних та антропогенних факторів. Вперше виявлено динамізм оологічних параметрів птахів одного роду в умовах дії антропогенного пресу. В умовах трансформованих ландшафтів показано вплив різних екологічних факторів на плодючість та продуктивність розмноження. Проаналізовані причини флюктуації чисельності птахів та пульсації їх ареалів. Проведена комплексна оцінка біоценотичної ролі дроздів в ландшафтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4Tur*80,022 + Е60*804(237УКР5),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Peskov V. N. 
Morphological differentiation in nestlings Turdus philomelos (Passeriformes, Turdidae) and staging in their development during the nestling period of postembryogenesis = Морфологічна диференціація пташенят Turdus philomelos (Passeriformes, Turdidae) і стадійність їхнього розвитку на гніздовому етапі постембріогенезу / V. N. Peskov, M. V. Franchuk, N. S. Atamas // Vestnik zoologii. - 2018. - 52, № 5. - С. 429-434. - Бібліогр.: 434 назв. - англ.

Показано, що на гніздовому етапі постембріонального розвитку співочого дрозда чітко виражений віковий аспект диференціації пташенят за лінійними розмірами і пропорціями тіла. Виходячи з цього, запропоновано виділяти стадію ранньогніздових, середньогніздових і піздньогніздових пташенят. У пташенят кожної з цих стадій більше розвинені ті частини тіла і органи, які найбільш потрібні зростаючому організму для його успішного функціонування в даний момент постембріонального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4Tur

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Франчук М. В. 
Міжвидові відмінності в морфології, гніздовій екології та постембріональному розвитку дроздів (Aves, Turdidae, Turdus) Західного Полісся України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / М. В. Франчук; Національна академія наук України, Інститут зоології імені І. І. Шмальгаузена. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Перше комплексне еколого-морфологічне дослідження п’яти близькоспоріднених видів дроздів роду Turdus (Т. pilaris, Т. merula, Т. iliacus, Т. philomelos, Т. viscivorus). Уперше на репрезентативному матеріалі з використанням методів одно- та багатовимірної статистики досліджено основні форми групової морфологічної мінливості й адаптивної дивергенції дроздів фауни України, вивчені їх гніздова екологія, постембріональний розвиток та формування міжвидових відмінностей у пізньому онтогенезі. Проведено оцінку екологічної сегрегації п’яти видів дроздів, рівня їх дивергенції та статевих відмінностей за морфометричними ознаками. Виявлено, що дивергенція досліджених видів за пропорціями тіла має адаптивний характер. Показано, що гніздовий етап поділяється на ранньо-, середньо- та пізньогніздову стадії розвитку пташенят. У постембріональному рості пташенят можна виділити фазу інтенсивного росту (від 1 до 7 - 9 діб), коли домінують ростові процеси і фазу повільного росту (від 7 - 9 до 13 - 14 діб), коли відбувається інтенсивний ріст та диференціація оперення. Міжвидові відмінності у дроздів починають формуватись в ембріональному періоді і формуються протягом всього постембріонального періоду, набуваючи остаточного вигляду у дорослих птахів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4Tur

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432679 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського