Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Д311.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Купльовський Б. Є. 
Моделювання внутрішньої будови земної кори на основі розв'язання прямої динамічної задачі сейсміки методом скінчених елементів : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Б. Є. Купльовський; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Запропоновано методику (інтерактивний алгоритм і програму) моделювання та вивчення хвильового поля у вертикально- та горизонтально-неоднорідному півпросторі за методом скінченних елементів, яка дозволяє шляхом інтерактивного задання та корекції параметрів моделі з використанням персонального комп'ютера досліджувати вплив зміни динамічних параметрів хвильового поля та теоретичні сейсмограми у межах практичних значень геометричних координат та частотного діапазону задач інженерної сейсміки, сейсморозвідки та сейсмології. Розроблено методику (алгоритм) моделювання розподілу напружень, деформацій і переміщень у сейсмо-геологічному перетині з метою прогнозування напружено-деформованого стану в розрізі зі свердловиною, пробуреною для видобутку нафти та газу, яка передбачає вивчення ситуації у разі зміни напряму стовбура свердловини у неоднорідному геологічному середовищі. Здійснено корекцію точності розрахункового алгоритму моделювання динаміки хвильового поля на підставі оцінки та корекції збіжності рекурентних схем методу скінченних елементів шляхом введення параметра-коефіцієнта кроку за часом і вступу хвиль від характерних структурних елементів моделі. Для контрольних моделей оцінено точність розрахунків. З метою оцінювання напружено-деформованого стану сеймічного розрізу, підготовленого для буріння, змодельовано карти ізоліній напружень, деформацій і переміщень на прикладі сеймогеологічного розрізу зі свердловиною. Виявлено зміни напружень і деформацій залежно від збільшення довжини стовбура свердловини. Проведено часово-спектральний аналіз модельних трас хвильового поля для

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д311.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрова Л. О. 
Закономірності розподілу важких металів у зоні аерації Південно-Східного Донбасу : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / Л. О. Петрова; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка НАН України. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Досліджено техногенні аномалії та встановлено, що їх нижня межа для даної території простежується до глибини 35 см. Розглянуто геохімічні та мінералогічні перетворення порід вуглевидобутку, встановлено стадії їх перетворення та доведено здатність геологічного середовища до геохімічної автостабілізації. Визначено, що межею геохімічної автостабілізації є фон таксономічної одиниці зони гіпергенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д311.1 + Д491.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Думенко С. С. 
Моделювання процесів вертикальної міграції іонів важких металів та осадження їх на карбонатах на прикладі шлаковідвалів Бурштинської ТЕС / С. С. Думенко, Ю. В. Крикливий, Г. Н. Азроян, О. Д. Мельник, Н. В. Журавель // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2011. - № 1. - С. 137-142. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На прикладі шлаків Бурштинської ТЕС змодельовано процес винесення атмосферними опадами іонів важких металів із силікатних шлаків та осадження цих іонів на карбонатному геохімічному бар'єрі. Параметри експерименту обрані максимально наближеними до геохімічних процесів формування природних кір вивітрювання залишкового та інфільтраційного типів. Підтверджено ідентичність процесів розкладання силікатних шлаків на поверхні землі до вивітрювання силікатних порід та утворення кір вивітрювання залишкового типу. У цьому випадку відбувається розкладання вихідної речовини та винесення атмосферними опадами значної кількості іонів металів у грунти та підземні води. Доведено, що встановлення геохімічного карбонатного бар'єру дозволяє осаджувати на його поверхні з розчинів більшу кількість іонів металів, що відповідає процесам формування родовищ інфільтраційного типу. На поверхні карбонатів формується зона високого збагачення рудною речовиною. Екологам впровадження цього методу дозволить ефективно та з мінімальними витратами зменшувати забруднення іонами важких металів навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д311.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хоха Ю. В. 
Рівняння стану індивідуальних речовин для термобаричних умовин земної кори та верхньої мантії / Ю. В. Хоха, О. В. Любчак, Д. В. Брик // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2006. - № 2. - С. 85-95. - Бібліогр.: С. 95 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д311.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського