Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Д242.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Шнайдман В. А. 
Геофізична гідродинаміка / В. А. Шнайдман, А. Г. Тарнопольський, С. М. Степаненко; Одес. гідрометеорол. ін-т. - О., 1998. - 301 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Викладаються основні закономірності динаміки бароклинних стратифікованих природничих течій на Землі, яка обертається. Наведено відомості про кінематику і динаміку об'єктів геофізичної гідродинаміки, основні характеристики руху в системі відліку, пов'язаній з обертовою Землею, у т.ч. методи опису руху рідини, траєкторії і лінії струму, вихрові лінії, вихрові трубки і циркуляція швидкості тощо. Описується термодинаміка об'єктів геофізичної гідродинаміки, пропонуються рівняння переносу тепла для ідеальної і в'язкої рідини, умови рівноваги стратифікованої рідини. Зроблені кількісні характеристики крупномасштабних рухів, зокрема, прискорення Коріоліса, прискорення циркуляції. Розглянуто геострофічне наближення як метод опису природних течій, крупномасштабний періодичний рух в однорідній рідині, геофізичну турбулентність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.1 + Д242.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Трошенькин Б. А. 
Возобновляемая энергия : В 2 ч. Ч. 1. Термодинамика атмосферы и океана. Океанические электростанции / Б. А. Трошенькин; НАН Украины. Ин-т пробл. машиностроения им. А.Н.Подгорного. - Х. : Форт, 2003. - 104 c. - Библиогр.: с. 94-101 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.2 + З557

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347393 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Стеценко О. Г. 
Розсіяння внутрішніх хвиль на двовимірній перемішаній локалізованій області, що перебуває на в'язкій стадії своєї еволюції / О. Г. Стеценко // Приклад. гідромеханіка. - 2007. - 9, № 2/3. - С. 168-180. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розв'язано двовимірну нестаціонарну задачу розсіяння фонової монохроматичної внутрішньої хвилі на повністю перемішаній інтрузійній плямі, яка знаходиться в шарі скінченної товщини лінійно стратифікованої рідини і перебуває на в'язкій стадії своєї еволюції. Використання наближеної апроксимації реальної геометрії плями змінним у часі прямокутником дозволило одержати розв'язок в аналітичному вигляді. Визначено структуру і характеристики розсіяних внутрішніх хвиль, амплітуди яких мають слабку параметричну залежність від часу. Визначено величину потоку енергії розсіяних хвиль в одиницю часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лебедєв М. Є. 
Фізичні і методичні принципи дослідження характеристик морської поверхні на основі натурних інфрачервоних радіометричних вимірювань : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / М. Є. Лебедєв; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. - Севастополь, 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.42 с1/8 + Д242.21 с1/8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Черемных О. К. 
Влияние сжимаемости и неизотермичности атмосферы на распространение акусто-гравитационных волн / О. К. Черемных, Ю. А. Селиванов, И. В. Захаров // Косм. наука і технологія. - 2010. - 16, № 1. - С. 9-19. - Библиогр.: 37 назв. - рус.

Використано рівняння, що описують збурення в стратифікованій стискуваній одновимірній ідеальній атмосфері в стані спокою, але замість застосування певних вимог щодо профілю температури (стратифікації) рівняння записуються відносно 2-х нових функцій: амплітуди вертикальної швидкості та стискування (дивергенції швидкості). В результаті одержано звичайне диференційне рівняння для амплітуди вертикальної швидкості. Виведено дисперсійне рівняння загального вигляду для стискувальної ідеальної атмосфери. Проаналізовано його розв'язки для температурних профілів ізотермічної, політропної та MSIS-моделей. У результаті одержано інформацію про поводження акусто-гравітаційних хвиль залежно від атмосферних профілів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.332 + Д242.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ловеліус М. В. 
Багаторічні тенденції в зміні тепла і вологи в Україні / М. В. Ловеліус, Ю. І. Грицан // Доп. НАН України. - 2000. - № 2. - С. 200-204. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Шевченко О. Г. 
Хвилі тепла та основні методологічні проблеми, що виникають при їх дослідженні / О. Г. Шевченко, С. І. Сніжко // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2012. - № 11. - С. 101-108. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Показано, що в останнє десятиліття спостерігається зростання кількості випадків хвиль тепла, їх тривалості й інтенсивності. Наведено визначення хвиль тепла, що використовуються як окремими авторами, так і національними службами погоди різних країн. Обгрунтовано зручність використання визначення хвиль тепла, рекомендованого ВМО, для дослідження цього атмосферного явища в Україні. Описано негативні наслідки впливу хвиль тепла на людський організм, на рослини та тварин, а також можливі економічні збитки від їх впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Иванов С. В. 
Роль альбедо в формировании городского острова тепла / С. В. Иванов, О. Р. Драничер // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2013. - Вип. 15. - С. 79-88. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

С помощью атмосферной мезомасштабной модели ММ5 получена оценка влияния альбедо на термический режим над г. Одесса. Выполнено два краткосрочных численных эксперимента с различными значениями альбедо для урбанизированной территории. Результаты проанализированы на основе суточного хода температуры воздуха для городской и сельской местности и ее различий в двух экспериментах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д242.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Федоренко А. К. 
Затухання акустико-гравітаційних хвиль в ізотермічній атмосфері на основі модифікованих рівнянь Нав'є - Стокса і теплопереносу / А. К. Федоренко, Є. І. Крючков, О. К. Черемних // Кінематика і фізика небес. тіл. - 2020. - 36, № 5. - С. 15-30. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У межах моделі дисипативної ізотермічної атмосфери досліджено затухання акустико-гравітаційних хвиль (АГХ) на основі модифікованих рівнянь Нав'є - Стокса і теплопереносу. Модифікація цих рівнянь полягає в урахуванні додаткового перенесення імпульсу та енергії при поширенні АГХ за рахунок градієнта щільності, окрім зазвичай розглядуваного градієнта швидкості. Це призводить до появи нових доданків у гідродинамічних рівняннях руху та теплопереносу. У цих припущеннях отримано локальне дисперсійне рівняння АГХ в ізотермічній дисипативній атмосфері, а також вираз для декремента затухання в часі. У граничних випадках високих частот (звук) і низьких частот (гравітаційні хвилі) характер затухання допускає наочну фізичну інтерпретацію. Розглянуто особливості затухання в часі різних типів еванесцентних акустико-гравітаційних мод, зокрема хвиль Лемба та коливань Брента - Вяйсяля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д235 + Д242.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського