Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г713.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Штомпель В. І. 
Структура слабких поліелектролітних комплексів на основі карбоксиметилцелюлози та аміновмісного поліуретану / В. І. Штомпель, Б. С. Саса, Т. А. Поліщук, Ю. Ю. Керча // Полімер. журн. - 2009. - 31, № 3. - С. 225-229. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

За допомогою методів рентгеноструктурного аналізу досліджено структуру слабких поліелектролітних комплексів (ПЕК), утворених у результаті інтерполімерної реакції за участю СООН-груп Na-солі карбоксиметилцелюлози і третинних аміногруп лінійного поліуретану. Встановлено, що утворювані ПЕК є аморфними, у об'ємі яких формуються мікрообласті гетерогенності із ефективним розміром 15 - 25 нм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л713.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковтун Г. І. 
Адсорбційні та реологічні характеристики розчинів солей гумінових кислот на межі поділу рідина - газ : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.11 / Г. І. Ковтун; НАН України, Ін-т колоїд. хімії ім. Ф.Д. Овчаренка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено систематичні дослідження адсорбційних і поверхнево-реологічних характеристик індивідуальних розчинів солей гумінових кислот і в суміші з домішками різної природи на межі поділу рідина - газ. Встановлено висновки про структуру та запропоновано можливі механізми формування з індивідуальних і змішаних адсорбційних шарів, обгрунтовано можливість застосування гуматів натрію (ГН) для стабілізації пін, емульсій. Встановлено, що рівноважний поверхневий натяг і гранична пружність розчинів ГН добре узгоджуються з моделлю двошарової адсорбції поліелектролітів білкової природи, розвиненою раніше в межах теорії неідеального двовимірного розчину. Механізм адсорбції солей гумінових кислот - недифузійний (бар'єрний). Визначено, що домішки електролітів, в області їх концентрацій до агрегації гумінових речовин, призводять до формування жорсткої структури адсорбційного шару ГН з високими значеннями поверхневої в'язкопружності. Вперше показано, що рівноважний поверхневий натяг розчинів сумішей ГН з домішками неелектролітів добре описується за допомогою моделі змішаної адсорбції поліелектроліт/неіоногенна ПАР (НПАР) та адитивної моделі, запропонованої раніше для звичайних ПАР. Домішки неелектролітів знижують значення поверхневого натягу та дилатаційного модуля водних розчинів солей гумінових кислот внаслідок конкурентної адсорбції між молекулами ГН і неелектролітів. Особливості концентраційних залежностей рівноважного поверхневого натягу, модулів пружності та в'язкості, а також залежності останніх від частоти осциляцій поверхні для розчинів сумішей ГН/ЦТАБ можна пояснити утворенням агрегатів в адсорбційному шарі. Встановлено інтервали значень концентрацій і pH, в межах яких в суміші ГН/ЦТАБ утворюються стійкі піни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7,0 + Г739.3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Аміруллоєва Н. В. 
Закономірності адсорбції і інгібуючої дії катіоноактивних поліелектролітів і їх асоціатів з алкілсульфонатами натрію : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.05 / Н. В. Аміруллоєва; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Д., 2011. - 21 c. - укp.

Вперше встановлено механізм адсорбції катіонактивних поліелектролітів і натрій алкілсульфонатів, який пов'язано із взаємодією гідрофобних частин молекул з розчинником і взаємодією функціональних груп з поверхнею полікристалічних електродів. Доведено, що в системах, які містять катіонактивні олігомери та натрій алкілсульфонати, формуються нестехіометричні асоціати з високими значеннями констант утворення, які збільшуються за зростання довжини вуглеводневого ланцюга низькомолекулярного інгредієнта поліелектролітних комплексів (ПЕК). Встановлено значне збільшення констант адсорбційної рівноваги ПЕК порівняно з базовими олігомерами в результаті збільшення гідрофобності макрочастинок за агрегації та посилення їх виштовхування розчинником на межу розділу фаз. Показано, що за умов постійного заповнення поверхні катіонактивні поліелектроліти та ПЕК проявляють високу інгібуючу дію за перенесення заряду на амальгамних електродах, яка декілька зменшується на полікристалічних електродах через зниження електростатичної взаємодії між органічним адсобатом і іонами, що розряджаються. Запропоновано новий спосіб посилення адсорбційної здатності й інгібуючої дії катіонактивних поліелектролітів, який полягає у формуванні безпосередньо в розчині ПЕК олігомерів з алкілсульфонат-аніонами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.2,0 + Г713.7,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лисенков Е. А. 
Структура та властивості полімерних електролітів на основі поліетерів та анізометричних нанонаповнювачів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.19 / Е. А. Лисенков; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Встановлено, що введення анізометричних нанонаповнювачів (карбонанотрубок (КНТ), монтморилоніту та лапоніту) суттєво впливає на процеси структуроутворення та властивості уже за межово низьких концентрацій наповнювача. Введення наповнювачів також змінює іонну асоціацію в полімерних електролітах (ПЕ), а саме підвищує кількість вільних іонів, зменшує частку іонних пар та агрегатів вищих порядків, що призводить до збільшення провідності. Запропоновано модель переносу заряду в наповнених ПЕ, яка базується на припущенні про утворення "провідних каналів" поблизу поверхні анізометричних наповнювачів. Розроблено метод визначення структурних параметрів КНТ у вільному стані та диспергованих у полімерну матрицю за допомогою моделі гнучких стрижнів і фрактального підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л719.2-382

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бурмістр О. М. 
Синтез, властивості та застосування полііоненів на основі епоксидованих похідних 1,2-епокси-4,7-діоксононен-8 : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. М. Бурмістр; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Д., 2011. - 19 c. - укp.

Уперше синтезовано нові полііонени з мономерів на основі епоксидованих похідних 1,2-епокси-4,7-діоксононен-8. Досліджено особливості реакцій синтезу полііоненів. Виявлено, що величина молекулярної маси синтезованих полііоненів визначається характером конформаційних перетворень макромолекул преполімеру. Уперше встановлено, що хімічна будова синтезованих полііоненів не впливає на положення максимуму на концентраційній залежності в'язкості водного розчину полііонену. Уперше виявлено аномальну поведінку синтезованих полііоненів у водно-спиртовому розчинах - в'язкість розчину полііоненів нижча в'язкості розчинника. Уперше показано вплив густини зарядів макромолекул полікатіонів на характер залежності в'язкості розчину полііоненів у спиртовому розчині від складу розчинника. Встановлено, що одержані полііонени мають високу іонну провідність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714,0 + Г713.7,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лисенков Е. А. 
Вивчення впливу карбонанотрубок на процеси іонної асоціації в рідкому полімерному електроліті поліетиленгліколь - LiClOVB4D / Е. А. Лисенков, В. В. Клепко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2010. - № 3. - С. 88-93. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

З використанням теорії Фуосса - Крауса та за даними досліджень провідності вивчено іонну асоціацію в полімерних електролітах на основі поліетиленгліколю, перхлорату літію та карбонанотрубок. Установлено, що введення наповнювача зменшує агрегацію в поліелектроліті, що призводить до збільшення кількості вільних іонів і зростання провідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лисенков Е. А. 
Діелектричні властивості і провідність електролітів на основі олігоетиленгліколю та анізометричних нанонаповнювачів / Е. А. Лисенков, Ю. П. Гомза, М. М. Міненко, В. В. Клепко // Полімер. журн. - 2010. - 32, № 1. - С. 17-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За допомогою методу діелектричної релаксаційної спектроскопії проведено дослідження релаксаційних процесів і провідності полімерних електролітів на основі олігоетиленгліколю (ОЕГ) та анізометричних нанонаповнювачів. Показано, що рівні провідності систем на основі ОЕГ істотно залежать від природи та вмісту нанонаповнювача. Виявлено, що провідність постійного струму має екстремальну залежність від складу поліелектроліту на основі ОЕГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стрюцкий А. В. 
Литийпроводящие органо-неорганические полимерные электролиты на основе уретанмочевинных алкоксисилильных прекурсоров / А. В. Стрюцкий, Э. А. Лысенков, А. Р. Золотарев, М. А. Гуменная, М. Я. Вортман, Н. С. Клименко, В. М. Рудаков, В. В. Шевченко // Укр. хим. журн. - 2011. - 77, № 7/8. - С. 116-121. - Библиогр.: 26 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л719.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Штомпель В. І. 
Поліелектролітні комплекси на основі Na-карбоксиметилцелюлози і поліетиленімінхлориду: ідентифікація та структура / В. І. Штомпель, Б. С. Саса, С. В. Рябов, Ю. Ю. Керча, Г. В. Тітов // Полімер. журн. - 2010. - 32, № 3. - С. 204-209. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Методами рентгеноструктурного аналізу полімерів досліджено структуру поліелектролітних комплексів на основі сильних аніонного та катіонного поліелектролітів. Ідентифікацію поліелектролітних комплексів проведено методами ІЧ-Фур'є спектроскопії і диференціальної сканувальної калориметрїї. Встановлено, що стехіометричний склад комплексів реалізується за молярного співвідношення аніонного та катіонного поліелектролітів, рівного 1:2, для якого характерна максимальна зміна параметрів мікрогетерогенної структури комплексів. Виявлено формування їх кристалічної структури за значного вмісту катіонного поліелектроліту в цих полімерних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л716.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Штомпель В. І. 
Структура стехіометричних поліелектролітних комплексів на основі Na-карбоксиметилцелюлози та гідрохлориду хітозану / В. І. Штомпель, Б. С. Саса, Т. А. Поліщук, С. В. Рябов // Полімер. журн. - 2011. - 33, № 2. - С. 122-127. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою методів ІЧ-Фур'є спектроскопії, широко- і малокутового розсіювання рентгенівських променів досліджено структуру стехіометричних поліелектролітних комплексів на основі сильних аніонного і катіонного поліелектролітів природного походження. Встановлено, що поліелектролітні комплекси мають аморфно-кристалічну структуру, характерну для катіонного поліелектроліту. Показано, що, за виключенням аніонного поліелектроліту, всі полімерні системи мають мікрогетерогенну структуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Г733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Саса Б. С. 
Структура та властивості слабких поліелектролітних комплексів на основі Na-карбоксиметилцелюлози та поліетиленіміну / Б. С. Саса, В. І. Штомпель, С. В. Рябов, Г. В. Тітов, А. А. Усенко // Полімер. журн. - 2010. - 32, № 2. - С. 111-116. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Із використанням комплексу методів рентгеноструктурного аналізу, ІЧ-Фур'є спектроскопії, диференціальної сканувальної калориметрії та діелектричної спектроскопії ідентифіковано та досліджено структуру та властивості слабких поліелектролітних комплексів змішаного типу на основі сильного аніонного та слабкого катіонного поліелектролітів - Na-солі карбоксиметилцелюлози та поліетиленіміну лінійно-розгалуженої будови. Встановлено, що аморфна та мікрогетерогенна структура поліелектролітних комплексів мають екстремальний характер зміни у разі послідовного збільшення вмісту одного із компонентів полімерних сумішей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Kovtun G. I. 
pH Influence on adsorption behavior, surface dilational rheology and foam stability of mixed sodium humates/cetyltrimethylammonium bromide solutions / G. I. Kovtun, S. L. Khil'ko // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2012. - 3, № 4. - С. 463-472. - Библиогр.: 35 назв. - англ.

Наведено результати дослідження адсорбційних і поверхневих реологічних характеристик розчинів природних поліелектролітів - гуматів натрію з домішками цетилтриметиламоній броміду (ЦТАБ) на межі поділу рідина - газ за методами кільця і форми осцилюючої краплі. Виявлено, що основні особливості концентраційних залежностей поверхневого натягу і модуля в'язкопружності розчинів сумішей гумати натрію/ЦТАБ можуть бути пов'язані з утворенням агрегатів в адсорбційному шарі за відповідних концентрацій ЦТАБ. Досліджено можливість утворення пін з розчинів гумати натрію/ЦТАБ і показано, що зниження pH середовища приводить до збільшення стабільності піни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26 + Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

М'ягкота О. С. 
Поліелектролітні комплекси альгінату NA і полі(диметиламіноетил)метакрилату / О. С. М'ягкота, Н. Є. Мітіна, О. С. Заіченко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 761. - С. 373-376. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Під час взаємодії водних розчинів протилежно заряджених поліелектролітів одержано малорозчинні поліелектролітні комплекси. Утворення комплексів підтверджують дані турбіди- та віскозиметричних вимірювань. За допомогою цих же методів встановлено стехіометричний склад досліджуваних комплексів. Показано, що залежно від мольного співвідношення компонентів і концентрації вихідних розчинів можна одержати частинки різного розміру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коновалова В. В. 
Поліелектролітні гідрогелеві мембрани на основі вінілових мономерів / В. В. Коновалова, Ю. М. Самченко, І. А. Стадній, Г. А. Побігай, Т. П. Полторацька, В. О. Покровський, А. Ф. Бурбан, З. Р. Ульберг // Доп. НАН України. - 2010. - № 11. - С. 113-118. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л710.146

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Штомпель В. І. 
Особливості структури поліелектролітних комплексів на основі хітозану і поліметакрилової кислоти / В. І. Штомпель, С. П. Бененко, В. І. Унрод, Т. А. Поліщук, Ю. Ю. Керча // Доп. НАН України. - 2013. - № 3. - С. 137-142. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За допомогою методів ІЧ спектроскопії, широко- та малокутового розсіювання рентгенівських променів показано утворення поліелектролітних комплексів у сумішах хітозану та поліметакрилової кислоти, а також досліджено структуру цих полімерних систем. Встановлено утворення в об'ємі поліелектролітних комплексів аморфно-кристалічної структури нового типу та визначено параметри їх мікрогетерогенної структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7 + Л719.6-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Демченко В. Л. 
Мікрогетерогенна структура та термомеханічні властивості потрійних полімер-металевих систем / В. Л. Демченко, В. І. Штомпель, С. В. Рябов, С. М. Кобилінський, Ю. Ю. Керча // Доп. НАН України. - 2013. - № 4. - С. 116-122. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Штомпель В. І. 
Про роль хімічної будови аніонного поліелектроліту в формуванні структури поліелектролітних комплексів на основі гідрохлориду полі-4-вінілпіридину / В. І. Штомпель, С. В. Рябов, Т. А. Поліщук, Ю. Ю. Керча // Доп. НАН України. - 2014. - № 6. - С. 126-132. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За допомогою методів широко- та малокутової рентгенографії досліджено структуру двох типів поліелектролітних комплексів на основі Na-солі карбоксиметилцелюлози або Na-солі поліметакрилової кислоти та гідрохлориду ПВП. Показано, що в об'ємі поліелектролітних комплексів на основі Na-солі карбоксиметилцелюлози існує шарувата квазікристалічна структура, тоді як для полімерних систем на основі Na-солі поліметакрилової кислоти є характерною переважно аморфна структура, що аналогічна зі структурою вихідного аніонного поліелектроліту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Стрюцький О. В. 
Синтез, структура та властивості органо-неорганічних протонообмінних мембран на основі ?,?-діалкоксисилільних олігоетервмісних прекурсорів та сульфокислотних протонодонорів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. В. Стрюцький; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Розвинуто напрямок золь-гель синтезу нових типів наноструктурованих гібридних органо-неорганічних полімерних протонообмінних мембран (ПОМ), здатних до протонної провідності за умов низької вологості або її відсутності. Він пов'язаний зі створенням і використанням в синтезі ПОМ вперше запропонованих протонодонорів і плівкотвірних прекурсорів різної хімічної будови, що забезпечують формування протонопровідної олігоетерної фази в ПОМ з реалізацією одноіонного механізму протонної провідності. Синтезовано здатні до золь-гель перетворень мономерні сульфокислотні протонодонори з сечовинними фрагментами та регульованою кількістю алкоксисилільних груп у своєму складі. Вперше синтезовано мономерний довголанцюговий аліфатичний сульфокислотами протонодонор з сечовинними фрагментами у своєму складі. Запропоновано підхід до синтезу олігомерних сульфокислотних протонодонорів сегментованої будови, які поєднують в собі протонодонорні властивості зі здатністю до протонної провідності. Синтезовано плівкотвірні сегментовані α,ω-діалкоксисилільні олігоетеруретансечовинні прекурсори, здатні формувати протонопровідну олігоетерну фазу в процесі золь-гель синтезу органо-неорганічних ПОМ, а також розроблено підхід до регулювання довжини та розташування жорсткого блоку в прекурсорах даного типу. Вперше запропоновано та синтезовано α,ω-діалкоксисилільні олігоаміноетервмісні сульфокислотні плівкотвірні протонодонори, які поєднують в собі протонодонорні та протонопровідні властивості зі здатністю до золь-гель перетворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7,0 + З251.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Демченко В. Л. 
Структурна організація, морфологія і термомеханічні властивості потрійних поліелектроліт-металічних комплексів та отриманих із них нанокомпозитів / В. Л. Демченко, В. І. Штомпель // Полімер. журн.. - 2013. - 35, № 1. - С. 47-53. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-1 + Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Pizio O. 
Solvation force between tethered polyelectrolyte layers. A density functional approach / O. Pizio, A. Patrykiejew, S. Sokolowski, J. M. Ilnytskyi // Condensed Matter Physics. - 2012. - 15, № 3. - С. 33801. - Бібліогр.: 60 назв. - англ.

За допомогою варіанта теорії функціонала густини вивчено силу сольватації між двома пластинами, поверхні яких модифіковано шаром приєднаних полімерних ланцюжків. Останні сформовано у вигляді з'єднаних дотичних один до одного заряджених сферичних сегментів. Пластини занурено в розчин електроліту, який містить катіони, аніони та молекули розчинника (які моделюються як тверді сфери). Розглянуто залежність сили сольватації та структури як полімерних ланцюжків, так і розчинника від густини приєднання ланцюжків, їх довжини, архітектури та концентрації розчиненої речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського