Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Г251.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Борзенков М. М. 
Синтез функціональних похідних 6-гідроксигексанової кислоти / М. М. Борзенков, Л. В. Долинська, З. Я. Надашкевич, О. І. Гевусь // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 667. - С. 59-63. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.6-4 + Л614.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Костів І. С. 
Одержання естерів алкілциклогексенкарбонових кислот : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / І. С. Костів; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Розроблено процеси одержання естерів алкілциклогексенкарбонових кислот. Наведено результати дослідження кінетичних закономірностей некаталітичної та каталітичної реакцій [4+2]-циклоприєднання 2,3-диметилбута-1,3-дієну та естерів акрилових кислот. Вивчено механізм цієї реакції за допомогою рівняння Міхаеліса-Ментен та квантово-хімічного моделювання реакції. Досліджено вплив температури та молярного співвідношення вихідних реагентів на некаталітичну та каталітичну реакцію [4+2]-циклоприєднання 2,3-диметилбута-1,3-дієну й естерів акрилових кислот. На основі одержаних результатів встановлено оптимальні умови некаталітичного та каталітичного процесів одержання естерів алкілциклогексенкарбонових кислот. Запропоновано принципову технологічну блок-схему процесу одержання естерів алкілциклогексенкарбонових кислот, здійснено випуск дослідних партій цих продуктів згідно з розробленими технічними умовами. Показано можливість практичного використання естерів алкілциклогексенкарбонових кислот як сировини для синтезу гіперпластифікаторів бетонних сумішей та одержання полімерних матеріалів і композицій, які рекомендовані для виготовлення контактних лінз і штучних кришталиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.6-4 + Л615.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Феськов І. О. 
1,3-заміщені циклобутанкарбонові кислоти як структурні фрагменти для проведення ізостерних замін : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / І. О. Феськов; Національна академія наук України, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії імені В. П. Кухаря. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Увагу приділено розробці зручних препаративних підходів до синтезу 1,3-заміщених циклобутанкарбонових кислот і їх похідних, дослідженню основних властивостей синтезованих сполук, а також ефективності їх використання для ізостерних замін. Розроблено зручний метод синтезу нових цис- і транс-3-арил-циклобутанкарбонових кислот - біоізостерних аналогів лігандів рецептора GPR-40, що є перспективною терапевтичною мішенню для лікування цукрового діабету. Основний інтермедіат синтезовано з хорошими виходами у три стадії з 3-оксоциклобутанкарбонової кислоти. Вивчено біологічну активність синтезованих цис- і транс-кислот за допомогою флуорометричної системи зчитування FLIPR (fluorometric imaging plate reader). Зазначено, що в результаті тестування одержані сполуки продемонстрували субмікромолярну активність, що підтверджує можливість застосування циклобутанового фрагменту як біоізостеру етиленового містка. Синтезовано діастереомерно чисті цис- і транс-1-аміно-3-гідрокси-3-метилциклобутанкарбонові кислоти, які можна розглядати як циклобутановмісні біоізостери треоніну. Розроблено синтез флуорованих циклобутановмісних амінокислот, таких як цис- і транс-1-аміно-3-флуоро-3-метилциклобутанкарбонові кислоти, а також флуороциклобутановмісних аналогів ГАМК: γ і δ-амінокислот. Також одержано нові флуороциклобутановмісні діаміни, аміноспирти та гідроксикислоти, які є перспективними будівельними блоками для медичної хімії. Запропоновано підхід до синтезу 3-((гетеро)циклобутил)азетидинів, зокрема, похідних 3-(оксетан-3-іл)- і 3-(тіетан-3-іл)азетидинів, 3,3'-біазетидина та 3-(азетидин-3-іл)циклобутанкарбонової кислоти. Продемонстровано, що одержані циклічні системи можна вважати "розтягнутими" аналогами таких шестичленних гетероциклів, як піперидин, піперазин і морфолін, і є перспективними для подальшого застосування в медичній хімії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г251.12 + Г251.6 + Г297.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451152 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського