Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В663.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Гнатик Б.  
Залишки наднових зір як космічні джерела X-випромінювання / Б. Гнатик, О. Петрук // Фіз. зб. - Л., 1998. - Т. 3. - С. 490-504. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Urosevic D.  
Updated $E bold {SIGMA~-~D} relations and main radio loops as supernova remnants = Модернізовані $E bold {SIGMA~-~D}-співвідношення і головні радіоконтури як залишки спалаху наднової / D. Urosevic // Укр. фіз. журн. - 2002. - 47, № 3. - С. 301-306. - Библиогр.: 42 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24в641.8

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Котелевський С. І. 
Особливості хімічної та іонізаційної рівноваги у атмосферах субзірок сонячного елементного складу при низьких температурах / С. І. Котелевський, Ю. Ф. Педаш, В. А. Захожай, А. І. Писаренко // Кинематика и физика небес. тел. - 2004. - 20, № 2. - С. 118-132. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Метод обчислення рівноважного складу за допомогою послідовного зсуву реакцій у варіанті Круїза адаптовано до розрахунку концентрацій іонних і молекулярних спецій у газоподібній системі на основі Гідрогену та Гелію з домішками елементів другого періоду. Досліджено хімічну рівновагу з урахуванням іонізації у модельних атмосферах холодних субзоряних об'єктів сонячного елементного складу з температурою фотосфери 500 - 1 500 K. Піддано аналізу залежності концентрацій окремих сполук від температури та густини, а також еволюційні тенденції на модельному треку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В661 + В663.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрук О.  
Синхротронне та теплове випромінювання залишків наднових зір в рентгенівському діапазоні. Слабкі радіаційні втрати електронів / О. Петрук, В. Бешлей // Кинематика и физика небес. тел. - 2007. - 23, № 1. - С. 25-39. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Запропоновано модель нетеплового синхротронного випромінювання залишків наднових зір в однорідному міжзоряному середовищі. Характеристики нетеплового випромінювання (світність і поверхневий розподіл яскравості) порівняно з аналогічними для теплового випромінювання. Виявлено умови, за яких нетепловий компонент у рентгенівському спектрі залишків наднових зір буде помітним на фоні теплового випромінювання. Вказано на дані тестів, завдяки яким можуть бути оцінені параметри процесів інжекції космічних променів на фронтах сильних ударних хвиль. Розглянуто випадки, коли радіаційними втратами релятивістських електронів у рентгенівському діапазоні можна знехтувати.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гнатик Б.  
Несферичні радіаційні залишки спалахів Наднових / Б. Гнатик, І. Тєлєжинський // Кинематика и физика небес. тел. - 2007. - 23, № 6. - С. 367-380. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Неоднорідність міжзоряного середовища та анізотропне виділення енергії під час спалаху призводять до несферичності залишків Наднових та до відмінностей еволюційних стадій різних частин залишків. Запропоновано аналітичний опис тривимірної еволюції несферичних залишків Наднових в неоднорідному середовищі, який включає адіабатичну, перехідну та радіаційну стадії. Показано, що у міжзоряному середовищі із великомасштабним градієнтом густини та при анізотропних спалахах Наднових переходи залишків на радіаційну стадію еволюції із формуванням щільної холодної оболонки відбуваються в різний час для різних ділянок фронту. Тому такі залишки одночасно матимуть ділянки, які перебувають на адіабатичній, перехідній та радіаційній стадіях. Обговорено спостережні прояви таких залишків.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гнатик Б.  
Перехід залишків Наднових з адіабатичної до радіаційної стадії еволюції. Аналітичний опис / Б. Гнатик, О. Петрук, І. Тєлєжинський // Кинематика и физика небес. тел. - 2007. - 23, № 4. - С. 195-206. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено наближений аналітичний опис переходу залишків Наднових з адіабатичної до радіаційної стадії еволюції. Усупереч традиційним уявленням цей процес виявився доволі тривалим і сумірним з тривалістю адіабатичної стадії. Розраховано характеристики теплового рентгенівського випромінювання залишків Наднових.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24 + В687

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Fomin P. I. 
Boiling of nuclear liquid in core-collapse supernova explosions = Кипіння ядерної рідини у вибухах наднових з колапсом ядра / P. I. Fomin, D. A. Iakubovskyi, Yu. V. Shtanov // Укр. фіз. журн. - 2008. - 53, № 3. - С. 213-219. - Библиогр.: 34 назв. - англ.

Досліджено можливість нестійкості відносно кипіння ядерної рідини у внутрішньому ядрі прото-нейтронної зірки, утвореної в результаті колапсу ядра наднової типу II. Виведено простий критерій кипіння. Використовуючи цей критерій для одного з найкраще описаних рівнянь стану ядерної речовини, зроблено висновок про можливість кипіння за умов, що реалізуються у прото-нейтронній зірці. Обговорено наслідки цього процесу, такі, як збільшення швидкості переносу тепла та тиску в області кипіння. Очікується, що врахування цього ефекту у загальноприйнятому механізмі вибухів наднових типу II - у затриманій ударній хвилі, що підживлюється потоком нейтрино, - може збільшити енергію вибуху та зменшити масу залишкової нейтронної зірки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Петрук О. Л. 
Гідродинамічне моделювання еволюції залишків наднових зір у неоднорідному міжзоряному середовищі : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. Л. Петрук; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Розглянуто залишки наднових зір (ЗН), що широко досліджуються теоретично та у ході космічних експериментів, зокрема, у рентгенівському діапазоні. Встановлено, що більшість гідродинамічних моделей ЗН грунтуються на припущенні про однорідний розподіл густини навколишнього середовища. Однак, спостереження свідчать про несферичність форм ЗН та анізотропію розподілу поверхневої яскравості. Розроблено новий наближений аналітичний метод гідродинамічного моделювання несферичних адіабатичних ЗН у середовищі з довільним розподілом густини. Вперше досліджено закономірності впливу неоднорідного середовища та несферичного вибуху Наднової на морфологію та інтегральні характеристики рівноважного теплового рентгенівського випромінювання (світність та спектральний індекс) несферичних адіабатичних ЗН. Аналіз випромінювання виконано у різних енергетичних діапазонах, що дозволило також оцінити характер поведінки спектрів несферичних ЗН. Розраховано поверхневий розподіл вказаних характеристик Х-випромінювання ЗН у різних типах неоднорідного середовища та несферичного вибуху. Ці закономірності було порівняно з випадком залишку сферичного вибуху Наднової в однорідному середовищі. Розроблено моделі ЗН RCW86, Тихо, IC443, які вперше пояснюють спостережений розподіл поверхневої яскравості як вплив великомасштабного градієнта густини міжзоряного середовища (МЗС). Надано основні характеристики МЗС та ЗН, які випливають з даних моделей. На основі розробленої моделі ЗН IC443 подано інтерпретацію гамма-випромінювання від нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24,022 + В665.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тєлєжинський І. О. 
Нетеплове рентгенівське та гамма-випромінювання залишків наднових зір : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / І. О. Тєлєжинський; НАН Українию Гол. астрон. обсерваторія. - К., 2008. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петрук О. Л. 
Прискорення космічних променів в оболонкових залишках наднових зір : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. Л. Петрук; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Вперше розроблено модельно-незалежний метод розрахунку розподілу поверхневої яскравості нетеплового лептонного випромінювання наднових зір (ЗН) в gamma-діапазоні на основі його спостережуваних радіо- та рентгенівської карт. Метод застосовано для SN 1006. Розроблено метод визначення тривимірної орієнтації міжзоряного магнітного поля (МП) в околі ЗН за його радіокартою. Вперше промодельовано карти яскравості сферичних ЗН в gamma-діапазоні, а також радіо-, рентгенівські та gamma-карти ЗН, які знаходяться в неоднорідних міжзоряних середовищах (МЗС) і міжзоряних МП. Виявлено вплив неоднорідностей МЗС і міжзоряного МП на карти нетеплового лептонного випромінювання ЗН в різних діапазонах. Запропоновано нову модель класу ЗН - теплових рентгенівських композитів, - яка базується на ідеї про рух ударних хвиль (УХ) в суттєво неоднорідному МЗС, з масштабом неоднорідності, меншим за 10 парсек. Одержано наближені аналітичні вирази для опису азимутальних і радіальних профілів розподілу поверхневої яскравості адіабатичних ЗН в однорідному середовищі та однорідному магнітному полі внаслідок випромінювання прискорених електронів в радіо-, рентгенівському та gamma-діапазонах. Вперше виявлено фактори, які визначають розподіли яскравості у вказаних діапазонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4 в641,022 + В632.5 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шульга В. М. 
Наблюдения остатка сверхновой Kes 79 в линиях молекул 13CO и метанола / В. М. Шульга, С. Ю. Зубрин, В. В. Мышенко // Радиофизика и радиоастрономия. - 2011. - 16, № 3. - С. 253-261. - Библиогр.: 23 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Маслюх В. О. 
Прискорення космічних променів у Гіпернових зорях, залишках Гіпернових зір та у скупченнях галактик : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / В. О. Маслюх; НАН України, Головна астрон. обсерваторія. - Київ, 2014. - 24 c. - укp.

Вперше розраховано еволюцію середовища прискорення, сумарний спектр, спектри кожного типу частинок і на різних енергіях середнє нуклонне число космічних променів, які прискорені в ударній хвилі Гіпернової зорі та залишку Гіпернової зорі аж до моменту набуття ударною хвилею швидкості, у разі якої прискорення стає неефективним. Уточнено верхню межу на інтенсивність нетеплового випромінювання космічних променів у великомасштабних ударних хвилях скупчень галактик Hydra A, Hercules А та MS 0735.6 + 7421; це зроблено з використанням карт жорсткості, побудованих із кращою роздільною здатністю для скупчень галактик Hydra А і MS 0735.6 + 7421 та побудованих вперше для скупчення галактик Hercules А. Зроблено уточнення спектру космічних променів, прискорених в ударній хвилі Гіпернової зорі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4 в641,022 + В641.1 в641,022 + В387.047.703.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бубнов И. Н. 
Эволюция спектра радиоизлучения остатка вспышки сверхновой Кассиопея А на частотах 35 - 65 МГц / И. Н. Бубнов, А. А. Коноваленко, А. А. Станиславский, В. П. Бовкун, И. Н. Жук, Д. В. Муха // Радиофизика и радиоастрономия. - 2014. - 19, № 2. - С. 111-119. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

Приведены результаты наблюдения радиоизлучения источника Кассиопея А на частотах 35, 38, 40, 45, 50, 55, 60 и 65 МГц. На данных частотах получено отношение плотностей потоков излучения источников Кассиопея А и Лебедь А на эпоху 2014 г. Даны краткие сведения об антенне и приемной аппаратуре, на которых проводились измерения. На частотах 35 - 65 МГц определены значения потока радиоизлучения Кассиопеи А на эпоху 2014 г. путем сравнения схорошо известным потоком источника Лебедь А. Экспериментальным путем установлена частота пересечения низкочастотных спектров источников Кассиопея А и Лебедь А. Подтверждаются результаты, полученные ранее другими авторами, для величины скорости векового уменьшения потока радиоизлучения Кассиопеи А на частоте 38 МГц.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24 + В661.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мартюшов В. В. 
Точковий вибух усередині каверни зі ступеневим розподілом густини / В. В. Мартюшов // Вісн. астрон. шк.. - 2000. - 1, № 1. - С. 69-73. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто задачу поширення ударної хвилі від точкового вибуху всередині каверни зі ступеневим розподілом густини. У наближенні Компанейця отримано точний аналітичний розв'язок, що описує еволюцію фронту ударної хвилі. Виявлено, що асиметричну форму деяких залишків наднових можна пояснити нецентральним вибухом наднової всередині каверни, видутої зоряним вітром зірки-попередника.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Донец А. В. 
К теории нецентрального взрыва в сферически стратифицированной среде / А. В. Донец // Радиофизика и радиоастрономия. - 2015. - 20, № 4. - С. 286-294. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Найдено аналитическое решение для сферически стратифицированной среды на основании полученного ранее точного решения уравнения Компанейца для ударного фронта в плоскослоистой среде с плотностью, изменяющейся по закону гиперболического тангенса. Найденное решение позволяет полностью построить ударный фронт и исследовать его эволюцию для различных значений независимых параметров (перепад плотности, положение точки взрыва, масштаб неоднородности), варьируя которые можно моделировать реальные условия, получая информацию о свойствах среды и об эволюции остатков сверхновых.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Gorbunov A. A. 
Periodic and sporadic variations in the spectral flux density of the Cas A supernova remnant = Періодичні і спорадичні прояви варіацій спектральної щільності потоку випромінювання залишка наднової Cas A / A. A. Gorbunov, M. I. Ryabov, A. L. Sukharev, V. V. Bezrukovs // Радіофізика і радіоастрономія. - 2020. - 25, № 4. - С. 268-275. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

За даними багаторічних досліджень у всіх діапазонах радіоспектра розглянуто характер відхилень спектральної щільності потоку випромінювання залишка наднової Cas A від тенденції її вікового зменшення. Мета роботи - визначення наявності квазіперіодичних варіацій та спорадичних змін спектральної щільності потоку випромінювання Cas A залежно від частоти. Основною базою даних є опубліковані результати, одержані за допомогою методу абсолютних вимірювань спектральної густини потоку випромінювання Cas A в діапазоні від міліметрових до дециметрових довжин хвиль, та результати, одержані з використанням методу відносних вимірювань, цебто співвідношення потоків випромінювання залишка наднової Cas A та радіогалактики Cyg A, що використовується як опорне джерело в діапазоні метрових довжин хвиль. Для співставлення із вказаними даними, знайденими за допомогою різнихи методів, використано результати тривалого моніторингу (з 1987 р.) варіацій відношення спектральної щільності потоків Cas A та Cyg A на радіотелескопі "УРАН-4" Радіоастрономічного інститута НАН України на частоті 25 МГц. В результаті аналізу даних спостережень щільності потоку випромінювання Cas A у всьому радіодіапазоні відмічається існування квазіперіодичних варіацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.24-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського