Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В655.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кручиненко В. Г. 
Метеоритные кратеры на поверхности Земли / В. Г. Кручиненко // Кинематика и физика небес. тел. - 2000. - 16, № 6. - С. 507-518. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Запропоновано критерій розділення метеоритних кратерів на ударні та вибухові. Припущено, що ударні кратери утворюють метероїди, висота максимального гальмування яких знаходиться над поверхнею Землі. Якщо максимальне гальмування тіл відбувається на поверхні Землі або не досягається внаслідок зіткнення з поверхнею планети, такі метеороїди утворюють вибухові кратери. Тому мінімальний вибуховий кратер утворюється тілом, максимальне гальмування якого знаходиться на поверхні нашої планети. На підставі отриманих результатів із використанням теорій кратероутворення К. П. Станюковича та Е. Епіка обчислено мінімальні розміри вибухових кратерів. Розрахунки виконано для випадків зіткнення кам'яних тіл, кам'яних із залізними та кам'яних і залізних із глинистим грунтом. Коефіцієнт абляції найбільше впливає на отримані результати. Наведено пояснення розходження результатів, отриманих у разі використання вище згаданих теорій кратероутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Семененко В. П. 
Хондрит Крымка (LL3): I. Минералогия графитсодержащих ксенолитов / В. П. Семененко, А. Л. Гирич // Минерал. журн. - 2001. - 23, № 2-3. - С. 15-26. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Наведено структурно-мінералогічні характеристики семи графітовмісних ксенолітів, знайдених в одному з індивідуальних зразків хондриту Кримка. За будовою, мінеральним і хімічним складом ксеноліти є близькими один до одного, але відрізняються від основної частини хондриту Кримка та інших метеоритів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.44

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Семененко В. П. 
Хондрит Крымка (LL3): II. Природа графитсодержащих ксенолитов / В. П. Семененко, А. Л. Гирич // Минерал. журн. - 2001. - 23, № 2-3. - С. 27-36. - Библиогр.: 44 назв. - рус.

Знайдені у хондриті Кримка сім графітовмісних ксенолітів не відповідають жодному з відомих типів метеоритної речовини та належать до нового різновиду речовини типу вуглистих хондритів. За мінеральним складом вони найбільш близькі вуглистому фрагменту з метеориту Кримка, який містить "містерит", органічні сполуки і графіт. Спільність головних і відмінність другорядних мінералогічних характеристик графітовмісних фрагментів пояснюється спільним джерелом первинної речовини, але різним ступенем їх метаморфічного перетворення в первинному тілі (або тілах).


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.445

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кручиненко В. Г. 
Взрывные кратеры на поверхности космических аппаратов, образованные метеороидами и частицами космического мусора / В. Г. Кручиненко, П. Н. Козак // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 5-6. - С. 71-74. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Розраховано частоти утворення вибухових кратерів заданих розмірів на поверхні супутника "Океан-О". Використано дані про потоки спорадичних метеороїдів і космічного сміття в навколоземному просторі та теорію кратероутворення Епіка. Отримані результати свідчать про приблизну рівність імовірностей руйнівних зіткнень від приведених вище двох складових. Оцінено ймовірності зустрічі космічного апарата з потенційно небезпечною частинкою залежно від часу його перебування на орбіті. Показано дуже сильну залежність параметрів утворених кратерів як від швидкості, так і від кута падіння частинки. Для прикладу розрахунок проведено для відомого Арізонського кратера на поверхні Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Семененко В. П. 
Каталог метеоритів, що зберігаються в Національному науково-природничому музеї HAH України (на 1 січня 2007 р.) / В. П. Семененко, А. Л. Гіріч, Ю. О. Русько // Мінерал. журн. - 2007. - 29, № 2. - С. 72-82. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Приведено коротку історію утворення та розвитку метеоритної колекції Національного науково-природничого музею НАН України, а також її каталог і опис найбільш цікавих за умовами колекціонування та науковим значенням метеоритів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4я26

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гіріч А. Л. 
Особливості структурно-мінералогічної неоднорідності нерівноважних хондритів Кримка (LL3) і Саратов (L4) : Автореф. дис... канд. геол. наук : 04.00.20 / А. Л. Гіріч; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Роботу присвячено пошуку нових типів космічної речовини та з'ясуванню їх природи на основі структурно-мінералогічного дослідження літичних фрагментів у хондритах Кримка та Саратов. Уперше у метеоритах знайдено графітовмісну речовину, яка містить фрагменти доагломераційних порід у хондриті Кримка і належить до нового різновиду космічної речовини типу вуглистих хондритів. Доведено, що вона утворилася внаслідок метаморфізму первинних вуглецевмісних порід. Встановлено: тонкозернисті фрагменти у метеориті Кримка належать до фрагментів доагломераційних пилевих порід, що утворилися шляхом акреції нерівноважного, головним чином, високотемпературного мінерального пилу. Діагностовано високопористу тонкозернисту силікатну речовину в хондриті Саратов, яка складає матрицю та літичні фрагменти первинних пилевих порід та має різну доагломераційну історію. Результати роботи мають важливе теоретичне значення щодо реконструкції процесів мінералоутворення у Сонячній системі та еволюції космічної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.44,022

Шифр НБУВ: РА308490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Воргуль О. В. 
Підсистема вторинної обробки даних спеціалізованої радіотехнічної системи дослідження розподілу метеорної речовини в навколоземному космічному просторі : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.12.21 / О. В. Воргуль; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. - Х., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

В дисертації розроблено підсистему вторинної обробки даних з метою удосконалення радіотехнічних методів та засобів дослідження розподілу метеорної речовини в Сонячній системі. Запропоновано нову методику визначення швидкості метеора із застосуванням моделювання на ЕОМ. У роботі розв'язано задачу багатоступеневої оптимізації СРТС за критерієм мінімуму похибки вимірювання швидкості. Розроблено та реалізовано програмно методи обробки інформації, у якій вплив факторів виборності зведено до мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.45с,022

Шифр НБУВ: РА303727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Семененко В. П. 
Генетические типы нанометровых зерен минералов в метеоритах / В. П. Семененко, А. Л. Гирич, С. Н. Ширинбекова, Т. Н. Горовенко, Н. В. Кичань // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2012. - 10, вип. 1. - С. 1-10. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

В метеоритах выделены 3 генетических типа нанометровых зерен минералов - конденсационные, метаморфо- и экзогенные. Первые образовались в результате конденсации в газопылевом облаке, как в досолнечный, так и в солнечный периоды развития космического вещества, вторые - при термальном, водном и ударном метаморфизме в родительских телах метеоритов, а третьи - в результате процессов земного выветривания метеоритов. Полученные результаты указывают на фундаментальность минералообразования в природе, в основе которого лежит наноразмерный уровень организации материи, начиная процессами конденсации звездного вещества и заканчивая процессами выветривания минералов на Земле.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Семененко В. П. 
Особливості мінералогії та походження вуглистого ксеноліту IBALD1 у хондриті Allende (IBCVD3) / В. П. Семененко, А. Л. Гіріч, Н. В. Кичань, К. О. Шкуренко // Мінерал. журн. - 2012. - 34, № 4. - С. 25-33. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Черногор Л. Ф. 
Возмущения в геокосмосе, сопровождавшие падение метеорита "Челябинск" / Л. Ф. Черногор, К. П. Гармаш // Радиофизика и радиоастрономия. - 2013. - 18, № 3. - С. 231-243. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Федоришин Ю. І. 
Погляд на походження Бовтиської структури за результатами геофізичних та морфотектонічних досліджень / Ю. І. Федоришин, М. Б. Яковенко, Н. Т. Тріска // Геодинаміка. - 2011. - № 2. - С. 304-306. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Природа структур, подібних Бовтиській (Нордлінген-Рис, Штейнхейм, Попігайська тощо) тривалий час є предметом гострих дискусій. Підставою для цього став розвиток космогеологічного напрямку, в результаті чого багато з них одержали статус астроблем. Лише в окремих випадках підтвердженням слугували уламки метеоритів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390 + В655.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лукин А. Е. 
Существенный вклад в изучение импактного кратерообразования / А. Е. Лукин // Геол. журн.. - 2007. - № 2. - С. 114-115. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.43 + Д344.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Логвинович Г. В. 
Развитие кометной модели Тунгусской катастрофы / Г. В. Логвинович // Доп. НАН України. - 1999. - № 10. - С. 80-85. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.47 + Д,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Гіріч А. Л. 
Мінералогія магнетитвмісних ксенолітів у кам'яному метеориті Кримка (LL3.1) / А. Л. Гіріч, В. П. Семененко // Доп. НАН України. - 2004. - № 9. - С. 105-113. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

The results of structural-mineralogical and chemical studies of three magnetite-bearing xenoliths within the Krymka meteorite are given. The xenoliths are composed by a new kind of carbonaceous matter, which was formed in the solar nebular as a result of the accretion of a uneguilibrium low-temperature dust, sulfidized metal, and some high-temperature mineral grains and microchondrules. The xenoliths represent probably a precursor material of the carbonaceous chondrites CI , i. e. a primary primitive material of the solar system.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Семененко В. П. 
Мінералогічні особливості та генезис унікальної макрохондри метеорита Кримка (LL3.1) / В. П. Семененко, А. Л. Гіріч // Доп. НАН України. - 2011. - № 11. - С. 107-114. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Черногор Л. Ф. 
Физические эффекты пролета Челябинского метеорита / Л. Ф. Черногор // Доп. НАН України. - 2013. - № 10. - С. 97-104. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4 + Д244.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Черногор Л. Ф. 
Ионосферные возмущения, сопровождавшие пролет челябинского тела / Л. Ф. Черногор, В. В. Барабаш // Кинематика и физика небес. тел. - 2014. - 30, № 3. - С. 27-42. - Библиогр.: 29 назв. - рус.

По данным сети ионозондов, расположенных на расстояниях около 1500 - 3100 км от места падения метеорита "Челябинск", проанализированы ионосферные возмущения на высоте около 300 км, которые последовали за пролетом и взрывом космического тела. Установлено, что падение метеороида сопровождалось генерацией гравитационных волн в нейтральной атмосфере и перемещающихся ионосферных возмущений. Скорость последних была около 600 - 700 м/с, период 70 - 135 мин, а амплитуда относительных возмущений концентрации электронов составляла 10 - 20 %. В течение 6 - 7 ч в ионосфере наблюдались волновые возмущения концентрации электронов с относительной амплитудой 10 - 20 %, которые могли быть вызваны долгоживущими вихрями в верхней атмосфере.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.43 + Д214.374.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Семененко В. П. 
Хімічна неоднорідність тонкозернистої речовини в метеориті Кримка (LL3.1) / В. П. Семененко, К. О. Шкуренко, А. Л. Гіріч // Мінерал. журн.. - 2014. - 36, № 4. - С. 39-49. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.444 + В655.47

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Іваницький В. П. 
Склад продуктів земного вивітрювання залізних метеоритів Сіхоте-Алінь і Чінге за даними мессбауерівської спектроскопії та рентгенофазового аналізу / В. П. Іваницький, С. Н. Ширінбекова, О. Є. Гречановська, Е. В. Польшин // Мінерал. журн.. - 2014. - 36, № 4. - С. 66-76. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.443 + В655.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Гіріч А. Л. 
Структурно-мінералогічна характеристика фрагмента темного різновиду хондрита Челябінськ (LL5) / А. Л. Гіріч, В. П. Семененко, Н. В. Кичань // Мінерал. журн.. - 2015. - 37, № 4. - С. 46-57. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського