Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=В341.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Євтушенко А. І. 
ZnO-детектори ультрафіолетового випромінювання: (огляд) / А. І. Євтушенко, Г. В. Лашкарьов, В. Й. Лазоренко, В. А. Карпина, В. Д. Храновський // Фізика і хімія твердого тіла. - 2008. - 9, № 4. - С. 869-882. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Представлено інформацію про основні властивості ZnO, технології його осадження та прототипи детекторів ультрафіолетового випромінювання на його основі. Розглянуто різні типи детекторів, технології та методи їх створення. Проаналізовано вплив властивостей плівок ZnO на характеристики детекторів на їх основі. Наведено проблеми, що постають у процесі створення детекторів на основі ZnO, і можливі шляхи розв'язання цих проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.2 + В347 + З849-047-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Купко О. Д. 
Науково-технічні основи еталонних вимірювань спектральних і редукованих величин оптичного випромінення : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.01.02 / О. Д. Купко; ННЦ "Ін-т метрології". - Х., 2011. - 36 c. - укp.

Розроблено науково-технічні основи еталонних вимірювань спектральних і редукованих величин оптичного випромінювання. Запропоновано фізичні та математичні моделі процесів вимірювання таких величин, та на їх основі методи вимірювання та розрахунків, що мають світову наукову новизну та забезпечують збільшення їх точності. Створено Державний первинний еталон одиниць спектральної густини енергетичної яскравості, сили випромінення й енергетичної освітленості, а також Державний первинний еталон одиниць координат кольору і координат кольоровості. Удосконалено Державний первинний еталон сили світла. Розширено нормативну базу для забезпечення вимірювань спектральних і редукованих величин. Обгрунтовано вибір основних напрямів розвитку світлових вимірювань в Україні на середньострокову перспективу та необхідність створення відомчої системи метрологічного забезпечення для світлових і колірних вимірювань на транспорті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.2 ц,022 + В341.3 ц,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Настасенко В. А. 
Естественные константы светотехнических величин / В. А. Настасенко // Наук. вісн. ХДМІ. - 2010. - № 2. - С. 197-210. - Библиогр.: 17 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73742 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Богданов Ю. А. 
Неравновесное излучение земной коры - индикатор геодинамических процессов / Ю. А. Богданов, В. Н. Павлович // Геофиз. журн.. - 2008. - 30, № 4. - С. 12-24. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Обговорено проблему виникнення природного електромагнітного імпульсного випромінювання Землі та використання його для вивчення структури земних надр. Запропоновано модель генерації такого випромінювання, яка заснована на виникненні оптичних коливань складних кристалічних граток, а значить, і пов'язаних з ними електромагнітних коливань під час народження та руху точкових, лінійних (дислокації) та об'ємних (мікротріщини, пори) дефектів кристалів. У фізиці твердого тіла електромагнітне випромінювання, зумовлене власними (оптичними) коливаннями кристалічної гратки, прийнято називати поляритонним випромінюванням. Оскільки інтенсивність народження дефектів прямо пропорційна деформації кристалів, то інтенсивність хвиль, що генеруються, буде максимальною в зонах найбільших деформацій земної кори. На цьому факті заснована можливість використання цього випромінювання для вивчення структури земної кори. Відносно поляритонного випромінювання кристали є активним середовищем, тобто наявність випромінювання стимулює народження та знищення дефектів, що, у свою чергу, призводить до підсилення хвилі. Такий механізм нелінійного підсилення електромагнітних хвиль поряд з існуванням "вікон прозорості" може пояснити надслабке затухання електромагнітних хвиль у земній корі. Наведено приклади використання геополяритонного випромінювання для вивчення структури земної кори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + В341.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міхеєнко Л. А. 
Робочий еталон яскравості на базі інтегрувальної сфери з розсіювачем / Л. А. Міхеєнко, М. О. Пугіна // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2015. - № 4. - С. 9-15. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено радіометричні та метрологічні характеристики робочого еталона енергетичної яскравості та спектральної щільності енергетичної яскравості на базі дифузного випромінювача, що складається з інтегрувальної сфери і розсіювача із молочного чи матового скла, встановленого у вихідній апертурі. Проаналізовано вплив основних компонентів на остаточний показник яскравості еталона (з урахуванням середовища всередині інтегрувальної сфери). Проведено метрологічний аналіз, виявлено залежність відносної похибки встановлення яскравості від первинних похибок та похибку яскравості вихідної апертури залежно від нестабільності основних елементів робочого еталона яскравості. Розроблено рекомендації щодо конструювання еталона яскравості.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Оптичні вимірювання : [навч. посіб. для студентів ден. та заоч. форм навчання за спец. 152- Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка, освіт. програма "Інженерія оптоінформаційних та лазерних систем"]. Ч. 1 / О. В. Афанасьєва, Ю. С. Курський, Є. М. Одаренко ; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. - Харків, 2021. - 178 c. - Бібліогр.: с. 178 - укp.

Подано класифікацію фізичних величин та розглянуто підходи до їхнього вимірювання. Наведено принципи та методи оцінювання результатів вимірювання із використанням теорії похибок та концепції невизначеності. Наведений матеріал є достатнім для вимірювання та оцінювання результатів за умов випадкового розподілу результатів вимірювання. Розглянуто інформацію про конструктивні елементи оптичних вимірювальних приладів: лінзи, дзеркала, призми, дифракційні решітки тощо. Описано явища інтерференції, дифракції та поляризації, що є основою низки оптичних приладів та методів вимірювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: В341.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358821/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського