Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.273$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Zagorodny A.  
Memory effects in turbulent transport = Вплив пам'яті на турбулентне перенесення / A. Zagorodny, J. Weiland // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1402-1415. - Библиогр.: 27 назв. - англ.

На основі ймовірнісного підходу досліджено особливості турбулентного перенесення в плазмі при насиченні плазмових нестійкостей. Знайдено кінетичні коефіцієнти, що визначають узагальнені (нелокальні в часі) інтеграли зіткнень у немарковських рівняннях Фоккера - Планка. Показано, що перенормована теорія турбулентності Дюпрі - Вайнштока відповідає марковському наближенню узагальненого опису. Розраховано коефіцієнт турбулентної дифузії, зумовленої градієнтними нестійкостями плазми.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В333.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Pavlenko V. N. 
Diffusion in turbulent plasma with ion temperature anisotropy = Дифузія у турбулентній плазмі з анізотропією температури іонів / V. N. Pavlenko, V. G. Panchenko // Укр. фіз. журн. - 2008. - 53, № 4. - С. 374-377. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

На базі кінетичної теорії флуктуацій розглянуто параметричну взаємодію нижньо- та верхньогібридної хвиль із іонно-циклотронними осциляціями в плазмі з анізотропною функцією розподілу за швидкостями. Знайдено, що коефіцієнт турбулетної дифузії суттєво залежить від співвідношення між іонними температурами вздовж і поперек магнітного поля. Результати роботи є цікавими у разі дослідження процесів аномального транспорту в космічній і лабораторній плазмі з іонною анізотропією.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шамрай К. П. 
Теорія поглинання високочастотної потужності в геліконній плазмі : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / К. П. Шамрай; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 31 c. - укp.

Здійснено теоретичне дослідження лінійних процесів збудження електромагнітних хвиль і поглинання високочастотної (ВЧ) потужності, а також певних нелінійних процесів у плазмі геліконних джерел трьох різних типів. Для джерела з внутрішньою антеною встановлено резонансний характер поглинання потужності на квазігеліконних модах. Для джерела з зовнішньою антеною з'ясовано, що ефективне поглинання ВЧ потужності забезпечується колективним механізмом лінійної конверсії геліконних хвиль у квазіелектростатичні хвилі. Утановлено резонансні й антирезонансні властивості збудження джерела. Одержано просторові характеристики поглинання залежності імпедансу плазми від конструкції антени та різних фізичних параметрів. Для джерела з плоскою антеною знайдено характеристики збуджуваних електромагнітних хвиль і залежності поглинання потужності від фізичних і геометричних параметрів. На підставі балансу потужності у геліконному розряді з'ясовано причини різних стрибків густини плазми за плавної зміни різних зовнішніх параметрів. Для умов геліконної плазми проаналізовано лінійний і параметричних механізми збудження іонно-звукових хвиль, пондеромоторні явища та процес стохастичного прискорення електронів. Здійснено порівняння результатів експериментальних досліджень для геліконних джерел різних типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.11 в641.0,022 + В333.273 в641.0,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Silin V. P. 
Ion-acoustic turbulence in plasmas / V. P. Silin // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 3. - С. 322-330. - Библиогр.: 19 назв. - англ.

Обговорено нові властивості плазми з іонно-звуковою турбулентністю (ІЗТ), пов'язані з турбулентним нагрівом частинки. Викладено ідеї огрубленої теорії ІЗТ, яка дозволяє описати сильний нагрів частинок. Опис змагання електронного і іонного нагріву дозволяє відкрити обговорення кінцевого часу існування ІЗТ і надати деяку оцінку такого часу. Також показано, що звичайна модель ІЗТ зі сталою напруженістю електричного поля призводить до електричної провідності, що залежить від часу, а у випадку квазістаціонарного поля одержано нелінійну часову дисперсію провідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського