Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Автореферати дисертацій (63)Книжкові видання та компакт-диски (634)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю956$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 389
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Семиченко В. А. 
Психологія та педагогіка сімейного спілкування / В. А. Семиченко, В. С. Заслуженюк; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Веселка, 1998. - 212 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Розглядається роль родини в житті дитини, специфіка спілкування, розподіл влади та стилі спілкування в родині, а також вплив спілкування на життя людини, описуються його різновиди та механізми. Аналізуються причини дефектів спілкування, які полягають у порушеннях, що закладаються на рівні загальних життєвих концепцій, виникають через однобічність у спілкуванні, зумовлюються орієнтацією на обмежені результати, виникають внаслідок впливу минулих обставин на ситуацію спілкування та внаслідок різних індивідуальних особливостей тих, хто спілкується. Розповідається про мистецтво взаєморозуміння, педагогічну майстерність батьків та інше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч49 я7 + Ю956-994 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кісарчук З. Г. 
Психологічна допомога сім'ї : Посіб. / З. Г. Кісарчук, Л. О. Гребінь, Н. Ю. Журавльова, В. Ф. Маценко, Г. І. Онищенко; ред.: З. Г Кісарчук; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 1998. - 181 c. - укp.

Розглядаються особливості сучасної української сім'ї, її специфіка як клієнта психологічної консультації. Висвітлюються завдання та принципи здійснення основних видів діяльності сімейного консультанта, технологія роботи психолога у відповідності із типовими запитами сім'ї. Відображений науково-практичний досвід колективу співробітників лабораторії наукових основ практичної психології Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України у галузі психологічної допомоги сім'ї, у тому числі сім'ї, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956,0 + Ю949.246

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Козубовська І. В. 
Роль і функції соціально-психологічної служби в роботі з сім'єю / І. В. Козубовська, В. Ю. Керецман, Г. В. Товканець; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 1998. - 173 c. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Розглядаються питання роботи соціально-психологічної служби з сім'єю. Особлива увага звертається на роль і функції соціально-психологічної служби (зокрема, шкільної психологічної служби) в роботі з неблагополучними сім'ями, в яких виховуються неповнолітні, схильні до правопорушень, визначається роль сім'ї у формуванні особистості дитини. Проаналізовано зарубіжний досвід соціальної роботи з сім'єю (на прикладі Великобританії, Франції, Норвегії, Швеції, США, Австралії).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Максимова Н. Ю. 
Психологічні фактори узалежнення неповнолітніх від алкоголю і наркотиків та засоби його попередження : Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.07 / Н. Ю. Максимова; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 1998. - 34 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена вивченню психологічних факторів, що детермінують виникнення у підлітків та молоді прагнення змінювати свій психічний стан штучним (а саме, хімічним) шляхом. Розроблено новий напрям у вирішенні проблем узалежнення від психотропних речовин, який грунтується на концепції особистісного підходу до вивчення адиктивної поведінки. Встановлено, що існує особистісна схильність до алкоголізму та наркоманії, яка виникає у неповнолітніх (переважно, соціально дезадаптованих) як особистісне новоутворення. Розроблено методи психологічної діагностики, що дозволяють своєчасно, тобто до початку зловживання, виявити підлітків "групи ризику". Запропоновані методи психокорекції особистості таких підлітків, визначені принципи побудови системи профілактики узалежнення неповнолітніх від алкоголю і наркотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.51 + Ю956-998-734 + Ю959.79-734 + Р733.645,021.1-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Потапчук Є. М. 
Психопрофілактика міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців прикордонних військ : Автореф. дис... канд. психол. наук : 20.02.02 / Є. М. Потапчук; Акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. - Хмельницький, 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням психопрофілактики міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців Прикордонних військ. Проведено психолого-педагогічний аналіз проблеми, обгрунтовано основні умови надання психологічної допомоги сім'ям в залежності від їх типу сімейно-шлюбної взаємодії. Автором розроблено методику психопрофілактики міжособистісних конфліктів у сім'ях військовослужбовців, ефективність якої обгрунтовано теоретично і підтверджено практично. Встановлено, що проведення індивідуальних та групових психопрофілактичних заходів з шлюбними партнерами значно підвищує рівень психологічної готовності подружжя до конструктивного вирішення конфліктних ситуацій у сім'ї. Запропоновано конструктивні форми та методи психопрофілактичної роботи з членами подружніх пар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ц68.8(4УКР)-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федоренко Р. П. 
Діагностика реакцій подружжя на сімейну кризу в практиці консультування / Р. П. Федоренко; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. Каф. практ. психології. - К. : Знання, 1999. - 27 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp. - рус.

Робота знайомить з різними підходами до проблеми сімейної адаптації, особливостями протікання кризи у молодого подружжя, можливими реакціями партнерів на критичну ситуацію в сім'ї, діагностичним інструментарієм та психотерапевтичними моделями, які можуть бути використані в практиці консультування сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06с + Ю949.246с + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федоренко Р. П. 
Психологічні особливості перебігу сімейної кризи у молодого подружжя : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Р. П. Федоренко; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 1999. - 21 c. - укp.

Розглянуто питання перебігу сімейної кризи у молодого подружжя. Доведено, що подолання подружньої кризи є складним інтегративним процесом, що здійснюється у двох лініях (захисній та долаючій) та чотирьох формах реагування на подружню кризу. Встановлено критерії класифікації подружжя: зовнішня межа, емоційна близькість подружжя, конфліктність, влада, підтримка, внутрішня межа, тип подружнього контролю. Виявлено часову динаміку форм подружжя протягом перших семи років подружнього життя. Протягом перших років подружнього життя послаблюється суперництво, яке поступово переростає в ізоляцію, "мертве" подружжя та емоційне відчуження. Визначено, що порушення подружнього спілкування зумовлено, як мінімум, двома синдромами: "токсичне кохання" і "Пітера Пена", спільними симптомами яких є незрілість та безвідповідальність. Виявлено високу ембівалентність у стосунках з батьками, що свідчить про нездорові батьківсько-дитячі взаємини. Із збільшенням шлюбного стажу спостерігається тенденція до відриву від батьків. У чоловіків проявляється тенденція до пошуку нових об'єктів кохання за одночасної прив'язності до попереднього. У жінок достатньо міцним є зв'язок з батьками (зокрема, батьком), який потім послаблюється. На етапі шлюбного стажу 4-7 років незадоволення чоловіком призводить до зростання тенденції пошуку нового кохання, за умов збереження залежності від попереднього партнера. Спостережено цілком закономірне збільшення агресивності у жінок і чоловіків у зв'язку з незадоволенням актуальними подружніми стосунками та збільшення кількості аутоагресивних форм поведінки у чоловіків та жінок. У кризових парах простежується


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Проблеми насильства в сім'ї: правові та соціальні аспекти / упоряд.: О. М. Руднєва; Акад. прав. наук України. - Х. : Право, 1999. - 212 c. - укp.

Розглянуто проблеми насильства в сім'ї, гендерні тенденції насильства щодо жінок у родині, та у міжособистісних стосунках, з яким тісно пов'язані дитяча безпритульність та злочинність неповнолітніх. Розкрито проблеми насильства в українській родині як соціальне явище з історичним корінням, що потребує викорінення спільними зусиллями державних органів та громадськості шляхом вдосконалення чинного законодавства і практичної діяльності правоохоронних органів. Представлено ряд міжнародних документів, що є правовими стандартами у вирішенні проблеми насильства в сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)115.003 + Ю956-998-734 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Малкова Т. М. 
Психологія девіантної поведінки неповнолітніх: причини, умови виникнення, шляхи профілактики / Т. М. Малкова, В. П. Федорова, Т. В. Семенець, В. Ф. Годованець; ред.: А. О. Лігоцький; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. Нац. акад. внутр. справ України. - К., 1999. - 95 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглядаються чинники формування девіантної поведінки неповнолітніх, форми і методи роботи співробітників кримінальної міліції у справах неповнолітніх з правопорушниками та важковиховуваними дітьми. Обговорюються психологічні проблеми ресоціалізації неповнолітніх правопорушників після відбуття покарання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-998-734 + Х819(4УКР)112.011.013 + Ч421.334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Язвінська О. С. 
Вплив рівнів домагань у подружжі на сімейні стосунки : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О. С. Язвінська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено складний конструкт - рівень домагань (РД) та його вплив на сімейні відносини. РД розглянуто як навколограничну характеристику особистості, яка залучена до процесу цілестворення та пов'язана з різними ситуаціями, де дана особистість обирає завдання певної складності. Встановлено багатоаспектність і важливість цього впливу на стабільність шлюбу. Простежено взаємозв'язок між рівнями домагань і такими особистісними утвореннями як самооцінка, функціонально-рольові очікування, система цінностей, а також вплив рівнів домагань на конфліктогенність сім'ї. Проаналізовано культурно-історичну основу сімейних відносин. Розглянуто різні сполучення рівнів домагань у подружжі в аспекті їх впливу на динаміку і стабільність шлюбу. Розроблено комплексну методику, засновану на визначенні РД подружжя, що дозволяє всебічне вивчення членів родини. Рекомендовано використання встановлених закономірностей в сімейній психокорекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-70 + с5*644*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Покладова В. В. 
Внутрисемейное общение как фактор развития социального поведения личности / В. В. Покладова // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 2000. - № 483. - С. 139-141. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Проаналізовано аспекти міжособистісного спілкування у системі внутрішньосімейних відносин. На підставі проведеного дослідження розглянуто зв'язок між внутрішньосімейним спілкуванням та соціальною поведінкою особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994 + С5*644*5*333.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Белінська І. А. 
Психологічні типи відхилень у розвитку особистості підлітків з алкогольно залежної сім'ї : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І. А. Белінська; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Вивчено психологічні закономірності розвитку особистості в родині, де батьки хворі на алкоголізм. Виявлено чинники, що зумовлюють відхилення у становленні мотивації та поведінки підлітків з дисфункційної сім'ї. Розроблено й апробовано систему занять і комплекс вправ, спрямованих на нейтралізацію негативного впливу соціальної ситуації розвитку дітей у даних родинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.09 + Ю956-998 + Ю952.2-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сердюк Л. З. 
Динаміка особистісних рис у перші роки подружнього життя : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Л. З. Сердюк; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Показано внутрішні резерви стабілізації подружніх стосунків на етапі їх становлення. Розроблено методику для виявлення динаміки особистісних рис шлюбних партнерів у ході подружньої адаптації, змін у сприйманні один одного та самих себе, певних особливостей, які детермінують даний процес. Запропоновано модель особистісної інтеграції подружжя. Встановлено, що в якісно різні періоди шлюбу психологічна сумісність партнерів має певні особливості. Виявлено відмінності у структурі ціннісних утворень та у структурі особистісних рис партнерів. Показано, що особистісна самореалізація у шлюбно-сімейній взаємодії опосередковується когнітивними й ефективними складовими, які утворюють тріаду: самооцінка, очікувана оцінка та оцінка партнера. Суперечності, які виникають у взаємосприйманні партнерів в період адаптації один до одного, є джерелом зміни та розвитку особистісних характеристик, необхідних для ефективної взаємодії в шлюбі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кравець В. П. 
Теорія і практика дошлюбної підготовки молоді / В. П. Кравець. - К. : Київ. правда, 2000. - 688 c. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Наведено результати багаторічного теоретичного та експериментального дослідження проблем дошлюбної підготовки учнівської молоді. Розглянуто морально-психологічні аспекти дошлюбної поведінки молоді, психологічні проблеми молодої сім'ї, психолого-педагогічні засади формування готовності учнівської молоді до сімейного життя. Висвітлено основні аспекти змісту формування майбутнього сім'янина, питання сексуальної підготовки молоді до подружнього життя, реалізації репродуктивної та виховної функцій сім'ї. Викладено методику реалізації змісту дошлюбної підготовки учнів, педагогічного забезпечення формування готовності учнівської молоді до подружнього життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.358 + Ю937.3 + Ю956 + Ю713.13 + Ю715.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Язвинская Е. С. 
Диагностика семьи по уровням притязаний с применением диагностической методики, опросника "Реакции супругов на конфликт" / Е. С. Язвинская // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 2000. - № 483. - С. 192-194. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто проблему впливу рівнів домагань на сімейні стосунки на підставі урахування конфліктогенності сім'ї. Порушено питання про взаємний вплив рівнів домагань членів родини та їх реакцій на конфлікт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-70с22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шинкаренко О. Д. 
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки) : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.04 / О. Д. Шинкаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Вивчено особистісні особливості та сімейні стосунки жінок, що страждають від подружнього насильства. Сімейні стосунки за наявності синдрому побитої жінки розглянуто з точки зору теорії сімейних систем. Сім'ю вивчено як цілісний організм, в якому всі члени складають єдину систему взаємодії, тому поведінка одного неминуче впливає на поведінку іншого. Визначено, що даний синдром (Battered Woman Syndrome) проявляється специфічними порушеннями в афективній та когнітивній сферах, а також самосприйнятті. Розкрито механізм віктимізуючого впливу психотравмуючих факторів батьківсько-дитячих стосунків на особистість жінки та прийняття нею ролі жертви. Досліджено крос-культурні відмінності у сприйнятті, переживанні та використанні образливої поведінки у сім'ї в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю948.28 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дідук І. А. 
Взаємини між дітьми в сім'ї як чинник їх психосоціального розвитку : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.07 / І. А. Дідук; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Розглянуто психологічні особливості психосоціального розвитку особистості у контексті сиблінгової взаємодії. З'ясовано що, значимість сиблінгової взаємодії полягає у прагненні знайти один в одному емоційну підтримку, психологічну безпеку, схвалення, відчути власну значимість, цінність і компетентність, внаслідок чого задовольняється потреба дитини у власній активності та пізнанні навколишнього світу. Встановлено, що важливим продуктом сиблінгової взаємодії є накопичення дитиною власного досвіду взаємодії, удосконалення образу "Я", зокрема, знань про свої можливості та їх межі. Порівняння ставлень і позиції дитини зі ставленнями та позицією сиблінга у сім'ї сприяє розширенню та об'єктивізації у неї уявлення про себе. Гармонійність взаємин дітей у сім'ї сприяє позитивності уявлення. Виділено 5 типів сиблінгової взаємодії (за критерієм спрямованості особистості у спілкуванні): конкуренцію, пристосування, компроміс, ігнорування та співпрацю. Найбільш поширеними серед них виявлено типи компромісу та пристосування. З'ясовано, що з системою взаємин дітей у сім'ї пов'язаний ступінь досягнення дитиною семирічного віку психологічної зрілості необхідної для шкільної адптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ч491.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бондарчук О. І. 
Психологія сім'ї : Курс лекцій / О. І. Бондарчук; Міжрегіон. акад. упр. персоналом (МАУП). - К., 2001. - 96 c. - укp.

Розглянуто психологічні особливості сучасної сім'ї, обгрунтовано об'єктивні та суб'єктивні умови її розвитку, розкрито психологічні механізми її життєдіяльності, проаналізовано її вплив на становлення особистості дитини. Визначено фактори стабільності шлюбу та сім'ї, а також суть понять психологічного здоров'я сім'ї, розглянуто особливості подружнього спілкування та їх вплив на стабільність сім'ї, використання методів і прийомів сімейного консультування. Наведено основні напрямки діяльності практичного психолога щодо подання психологічної допомоги сім'ї, обговорено особливості психологічної діагностики сім'ї з проблемною дитиною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956я73-2

Шифр НБУВ: ВА618794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кравець В. П. 
Психофізіологічні та психолого-педагогічні аспекти формування усвідомленого батьківства / В. П. Кравець. - К. : Академія, 2001. - 244 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Досліджено демографічні проблеми ХХ ст. в світі та в Україні. Розкрито історико-соціальний аспект проблем перенаселення та депопуляції у світі. Наведено характеристику демографічної ситуації в Україні. Визначено оптимальні терміни народження дітей, розглянуто соціально-психологічні передумови планування вагітності. Описано методику м'якої адаптації новонародженого до нових умов існування. Подано загальну характеристику репродуктивної поведінки сучасної молоді в Україні. Висвітлено основні шляхи та засоби планування сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ч421.358 + Ч491.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сидоренко О.  
Правові та психологічні аспекти вирішення конфліктів, пов'язаних з насильством у сім'ях / О. Сидоренко // Право України. - 2001. - № 6. - С. 37-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.3 + С5*644 + Ю956-998

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського