Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю251.516$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Щербина О. Ю. 
Філософський аналіз логічного моделювання : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.01 / О. Ю. Щербина; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Робота містить філософський аналіз логічного моделювання, у ході якого визначаються зовнішній та внутрішній аспекти даного моделювання. Це передбачає розгляд логіки як моделі, виділення і аналіз методологічних функцій семантичної моделі. Такий підхід дозволяє систематизувати усі напрямки досліджень з проблем логічного моделювання. Проведення логіко-філософського аналізу поняття "семантична модель" дає можливість простежити зв'язок внутрішніх проблем логіки з низкою філософських питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.516 + Ю414

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шишкіна М. П. 
Імітаційне моделювання наукового знання (методологічний аналіз) : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / М. П. Шишкіна; НАН України. Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди. - К., 1999. - 17 c. - укp.

Досліджено філософсько-методологічні засади моделювання наукового знання у галузі штучного інтелекту. Виокремлено головні напрямки імітаційного моделювання та проведено їх систематизацію як таких, що відображають різноманітні аспекти цілісної системи наукового знання. Виявлено структури знання у предметній галузі імітаційного моделювання та визначено, що висловлювальні структури складають лише їх підмножину. Введено й обгрунтовано поняття міркувань у вузькому розумінні як перетворень висловлювань згідно з правилами висновку та у широкому розумінні як перетворень будь-яких структур знання. Проведено класифікацію засобів імітаційного моделювання. Запропоновано розуміння проблеми як структури, за допомогою якої здійснюють розвиток знання, а завдання - як структури застосування вже отриманих знань. Розкрито головні елементи знання й пов'язані з ними процеси, що в імітаційному моделюванні досі практично не розглядалися.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.516

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шишкіна М. П. 
Імітаційне моделювання наукового знання (методологічний аналіз) : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.09 / М. П. Шишкіна; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Досліджуються філософсько-методологічні засади моделювання наукового знання у галузі штучного інтелекту. Виокремлено головні напрямки імітаційного моделювання та проведено їх систематизацію як таких, що відображають різноманітні аспекти цілісної системи наукового знання. Виявлено структури знання у предметній галузі імітаційного моделювання та показано, що висловлювальні структури складають лише їх підмножину. Введено й обгрунтовано поняття міркувань у вузькому розумінні як перетворень висловлювань згідно до правил висновку й у широкому розумінні як перетворень будь-яких структур знання. Проведено класифікацію засобів імітаційного моделювання. Запропоновано розуміння проблеми як структури, за допомогою якої здійснюють розвиток знання, а завдання як структури застосування вже отриманих знань. Визначено головні елементи знання та пов'язані з ними процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.516

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Марусенкова Т.  
Значення моделювання та випадкових величин для розвитку наукової методології (тези) / Т. Марусенкова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 692. - С. 116-117. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.516 + Ч210.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Павленко М. А. 
Методика розробки інформаційних елементів при формуванні інформаційної моделі / М. А. Павленко, А. В. Самокіш, П. Г. Берднік, С. І. Сімонов // Системи оброб. інформації. - 2011. - Вип. 2. - С. 112-115. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто методику розробки інформаційного елементу та етапи формування інформаційної моделі. На підставі представленого методу розроблено інформаційний елемент та порівняно його з аналогічним інформаційним елементом, що використовувався в автоматизованих системах управління попередніх поколінь. За одержаними результатами зроблено висновок про те, який інформаційний елемент ефективніший, і про доцільність застосування представленої методики для розробки інформаційних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-08 + Ю251.516

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пастушок Г. 
Математичне моделювання при розв'язуванні задач конкретно практичного змісту / Г. Пастушок // Нова пед. думка. - 2007. - № 4. - С. 138-139. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Акцентовано увагу на змісті понять "модель" та "моделювання". Визначено елементи та функції математичного моделювання. Розглянуто зміст моделювання як методу пізнання. Виділено п'ять видів задач з практичним змістом (прикладного характеру) та розкрито моделювання їх розв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.516 + В1р21-352

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Райхерт К. В. 
Філософсько-методологічні засади двоїстого системно-параметричного моделювання : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.02 / К. В. Райхерт; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Виокремлено філософсько-методологічні засади двоїстого системно-параметричного моделювання через конструювання формально-логічних моделей бінарних атрибутивних системних параметрів систем із реляційним концептом та атрибутивною структурою. Проаналізовано формально-логічну структуру визначень бінарних атрибутивних системних параметрів систем з атрибутивним концептом і реляційною структурою за допомоги мови тернарного опису. Застосовано традуктивний спосіб (умовиводи за аналогією) та мову тернарного опису автор конструює бінарні атрибутивні системні параметри систем із реляційним концептом та їх формально-логічні моделі мовою тернарного опису: членованості, субстратної та функціональної гомогенності, елементарності, елементної автономності, іманентності, упорядкованості, детермінованості, мінімальності, надійності, субстратної та структурної закінченості, стаціонарності, стабільності, тоталітарності, варіативності, унікальності, валідності, системи з опосередкуванням, внутрішньої системи, ланцюгової системи, концептуальної та структурної точковості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.28 + Ю251.516

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського