Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Э373.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гаюк И. Я. 
Армянская церковь как уникальный феномен христианского мира : Моногр. / И. Я. Гаюк; Ин-т религиеведения - Фил. Львов. музея истории религии. - Л. : Логос, 2005. - 228 c. - Библиогр.: с. 219-226 - рус.

Рассмотрена специфика Армянского христианства. С учетом нетрадиционных методологических подходов освещены феномен Армянской Церкви и его место в общехристианской системе. Проанализированы особенности становления Церкви в Украине, а также характерные особенности вероучения и культа Армянской апостольской церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э373.1-103.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саргсян Т. Э. 
Крым: монастырь Сурб Хач : монография / Т. Э. Саргсян, М. В. Петросян; НИЦ крымоведения при Респ. ком. АР Крым по охране культ. наследия, Союз армян Украины, Крым. армян. о-во. - Симф. : ЧП "Предприятие Феникс", 2008. - 144 c. - Библиогр.: с. 123-127 - укp.

Подана информация об одном из выдающихся творений армян в Крыму - монастырском ансамбле Сурб Хач. Рассмотрены его история, архитектура, сохранившиеся и утраченные эпиграфические надписи, а также проведенные в различные периоды восстановительные работы. В исследовании широко использованы ранее неизвестные данные армянских средневековых источников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРИ)4-7 + Т223.5 + Щ117.166(4УКР-6КРИ)4 + Э373.109(4УКР-6КРИ)-647.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гаюк І. Я. 
Вірменська апостольська церква як специфічний феномен християнського світу : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.11 / І. Я. Гаюк; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Проведено історіософський аналіз формування етноконфесійної специфіки Вірменського християнства у поєднанні з історичною ретроспективою становлення та закономірної трансформації Вірменської Церкви за умов української діаспори. Висвітлено новий погляд на феномен монофізитства, що становить догматичну базу Вірменської Апостольської та інших Давньосхідних Церков у поєднані з аналізом розвитку християнства періоду Вселенських соборів. Показано доцільність розгляду монофізитства, несторіанства й інших догматичних рухів як одного з проявів активізації процесу етнорелігієгенезу, що охопив східні провінції Римської імперії у III - IV ст. Характерною ознакою цього процесу було утворення нових етнічних спільнот на базі єдності віросповідання. Зазначено, що поява нових течій, напрямків, Церков була та є закономірним наслідком розвитку загальнохристиянської системи через природне ускладнення структури внаслідок утворення та розвитку чисельних взаємопов'язаних автономних її складових. Зазначено, що це стало причиною першого великого структурного поділу загальнохристиянської цілісності та виділення з неї Несторіанської й Монофізитської Давньосхідних Церков, які з точки зору етноконфесійної є національними автокефальними Церквами вірмен, сірійців, коптів, ефіопів та ін. Для цих народів саме монофізитський тип християнства став основою для формування нової етнічної домінанти. Окрім цього, формування характерних рис та онаціональнення Вірменської Церкви відбулися внаслідок етноконфесійного синкретизму християнства та зороастризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э373.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Арутюнян Л. В. 
Вірменська церква в Криму: історія та національно-релігійна ідентичність : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Л. В. Арутюнян; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2011. - 15 c. - укp.

Проведено комплексні філософсько-релігієзнавчі дослідження формування етапів розвитку, збереження національної та релігійної ідентичності вірменської діаспори в Криму за умов існування в поліетнічній і поліконфесійній державі на підставі теоретичного аналізу вітчизняного та закордонного досвіду вивчення феномену ідентичності та діаспорального простору. Розкрито взаємозв'язок між конфесійною і етнічною ідентичністю, та доведено, що відхід від традиційної вірменської віри призводить до втрати національної ідентичності та сприяє подальшій асиміляції. Вивчено роль вірменської церкви у вірменському етносі в іноетнічному середовищі. Досліджено сучасний стан розвитку кримського вірменського співтовариства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э373.109(4УКР-6КРИ)-113.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Арсенян М. Ю. 
Храмова архітектура вірмен-переселенців на теренах України : автореф. дис. ... канд. архітектури : 18.00.01 / М. Ю. Арсенян; Нац. акад. образотвор. мистецтва і архітектури. - Київ, 2015. - 21 c. - укp.

Узагальнено та систематизовано історіографічний матеріал і джерельну базу щодо вірменського храмобудування. Розроблено карту-схему України з позначенням поселень, в яких існував вірменський храм. Визначено міграційні періоди, відповідно до яких відбувалось формування вірменської храмової архітектури на землях України. Розроблено карту-схему шляхів міграції вірмен відповідно до міграційних періодів. Вперше проаналізовано та визначено форми розселення вірмен у поселеннях та місце храму в системі поселень. Вперше визначено зовнішні та внутрішні чинники, що мали домінуючий вплив на формування вірменської храмової архітектури в Україні. Вперше визначено типологічні, конструктивно-технологічні та архітектурно-мистецькі особливості храмових споруд вірмен на теренах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166 + Э373.109(4УКР)-655 + Э377.310.9(4УКР)-655

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416383 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського