Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Э372.27-574.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Левицький Ю. -М. 
Святі Київської Церкви / Ю. -М. Левицький; Фундація ім. О.Ольжича. - К. : Вид-во ім.Олени Теліги, 2000. - 119 c. - укp.

У календарному порядку наведено стислий життєпис святих Київської Русі. Розглянуто, переважно, святих середньовічної України - домонгольського й монгольського завоювань, а також (цілком науково обгрунтовано) і тих святих, які чинили християнські подвиги в межах Київської Русі - України ХІІІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-574.3 + Э372.24-574.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Цинковська І. 
Житійні сюжети в ілюстраціях Леонтія Тарасевича до Києво-Печерського патерика / І. Цинковська, Г. Юхимець // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2010. - Вип. 28. - С. 539-555. - укp.

Доведено, що в історії українського образотворчого мистецтва ілюстрації Л. Тарасевича до "Києво-Печерського патерика" є явищем надзвичайного значення, зокрема, за рівнем художнього та технічного виконання, новаторським підходом до вирішення складних завдань, поставлених майстрові епохою становлення та розвитку нових для української культури напрямів, пов'язаних з мистецтвом доби бароко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-574.3 + Щ157.549:Э я6 + Щ155.3(4УКР)4-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чумаченко М. О. 
Роль світла і темряви в аксіологічній площині Києво-Печерського Патерика / М. О. Чумаченко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 21, т. 2. - С. 3-7. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито роль світла і темряви в сакральному полі Києво-Печерського Патерика. Висвітлено семантичний спектр функцій аксіоконструктів світла і темряви в духовно-смисловій площині агіографічного наративу. Зроблено висновок про те, що включення символічно-знакових елементів світла і темряви до тексту Патерика сприяло інтеграції поетики міфу до теологічної сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-438 + Э372.27-574.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кушаков В. Ю. 
Онтологія святості у давньокиївському християнстві (На матеріалі Києво-Печерського Патерика) : Дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / В. Ю. Кушаков; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - К., 1996. - 166 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)42-203 + Э372.27-574.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50521 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Петрушко Л. А. 
Емоційний світ у Києво-Печерському патерику: печаль і сльози : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. А. Петрушко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Досліджено бачення печалі та сліз як важливий компонент системи відчуттів чернечої спільноти найвідомішої православної обителі українського середньовіччя і поширюваної через текст Патерика поза межами Києво-Печерського монастиря, в її органічному зв'язку з християнською і давньоруською традицією загалом. Розглянуто й узагальнено особливості розуміння печалі та сліз у східнохристиянській традиції, представленій у текстах єгипетського та палестинського монашества. Встановлено та систематизовано обставини нерадісних емоцій, згадані в Патерику, у порівнянні з перекладними й оригінальними текстами Русі, у тому числі печерської традиції. Виявлено оцінки та ментальні установки печерської спільноти щодо нерадісних емоцій, у компаративному аналізі зі східнохристиянською та давньоруською традиціями. Встановлено, що для печерської спільноти актуальними були ситуації прояву скорботи та сліз, пов'язані з християнськими, монашеськими та загальнолюдськими цінностями, а також із тими, що належали до категорії неістинних. Оціночне ставлення до нерадісних емоцій за різних обставин і ментальні установки щодо скорботи і плачу співвідносилися зі справою спасіння. Виявлений на основі аналізу Патерика та інших джерел печерської традиції погляд на нерадісні емоції в цілому узгоджується з тим, що представлений у перекладних та оригінальних текстах Русі, тобто система відчуттів печерської спільноти та інших емоційних спільнот українського середньовіччя були тісно пов'язаними зі східнохристиянською традицією, під впливом якої вони формувалися.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-574.3 + Э372.27-647.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гоголіна В. В. 
Поетика біблійного інтертексту в "Києво-Печерському патерику" : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / В. В. Гоголіна; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 15 c. - укp.

Зазначено, що "Києво-Печерський патерик" - пам'ятка українського середньовіччя, не лише літературного, але й культурного, мистецького, духовного. Як чернеча пам'ятка "Патерик" тісно взаємодіє з Біблією: патерикові персонажі часто наслідують біблійних, автори "Патерика" "запозичують" і актуалізують ті теми й ідеї зі Святого Письма, які стають смисловими центрами патерикових "Слів". Такі змістові взаємодії, з одного боку, супроводжуються частими цитуваннями Книги Книг, відсиланнями до біблійних епізодів, сюжетів, а з іншого - стають можливими через наявність у "Патерику" фрагментів Святого Письма. Завдяки багатоплановій взаємодії Біблії та "Києво-Печерського патерика" виникає особливий змістовий текст - інтертекст. Велика кількість фрагментів із різних книг Святого Письма у "Патерику" свідчить про багаторівневу взаємодію двох текстів, а відтак і про багатоплановість самого давньоукраїнського твору. Біблійні вкраплення тонко вмонтовано в текстову тканину "Слів", де ці вкраплення є літературними моделями, філософськими, моральними й етичними основами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-200.212 + Э372.27-574.3 + Ш5(4УКР)3-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441849 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського